X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja olewam wszystkich znajomych szerokim lukiem, tych dzieciatych i starajacych sie, duzo pracuje i wieczorem jak wracam do domu to padam... ze zmeczenia i tak jest chyba lepiej

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy jak maz ma badanie nasienia w piatek i stosunek bedzie we wtorek to to beda 3 dni abstynencji sroda, czwartek, piatek tak?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam gdzies gadanie innych mówie otwracie o naszym problemie nie chowam sie z tym bo ne mam na to wpływu
    i powiem wam ze moja otwartość paraliżuje innych i sie nie pytają hhehe :P

    Alu_87 lubi tę wiadomość

    7b0f9c1e19.png
  • Alu_87 Autorytet
    Postów: 808 590

    Wysłany: 4 maja 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie w niczym nie zawiniliśmy i krzywdy nikomu nie robimy, nie ma co się wstydzić.

    Wracając do słabej morfologii czy myślicie że tabletki na nadciśnienie mogły doprowadzić do takiego stanu rzeczy?

    Oczywiście siedzę i analizuję ostatnie miesiące i stan zdrowia męża... miał też ogromny stan zapalny zęba...ah! zwariować można. W środę idzie do androloga, zobaczymy co powie...

    32 lata, 25 cykl szczęśliwy!
    MTHFR_1298 A-C-homozygota,
    amh 3,8
    słabsze nasienie
    3 IUI (październik, listopad, grudzień 2018)
    ...........................................................
    styczeń 2019 MedArt
    4 IUI: 06.03.2019 :)))
    Emilka 03.11.2019 :)))
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 4 maja 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie jakikolwiek stan zapalny robi zadymę, czytałam (i 2 lekarzy mi to potwierdziło), że stany zapalne zębów mogą bardzo szkodzić na inne organy, w tym mogą szkodzić jeśli chodzi o nasienie. Oby to było to i wyniki się poprawiły :)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Alu_87 Autorytet
    Postów: 808 590

    Wysłany: 6 maja 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też mam taką nadzieję, ale to się dopiero okaże po badaniu kontrolnym za jakieś dwa miesiące...poprosiłam go by odłożył na razie tabletki na nadciśnienie...ah.

    32 lata, 25 cykl szczęśliwy!
    MTHFR_1298 A-C-homozygota,
    amh 3,8
    słabsze nasienie
    3 IUI (październik, listopad, grudzień 2018)
    ...........................................................
    styczeń 2019 MedArt
    4 IUI: 06.03.2019 :)))
    Emilka 03.11.2019 :)))
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alu_87 wrote:
    też mam taką nadzieję, ale to się dopiero okaże po badaniu kontrolnym za jakieś dwa miesiące...poprosiłam go by odłożył na razie tabletki na nadciśnienie...ah.
    Cześć dziewczyny
    Od jakiegoś czasu czytam ten wątek bo tez mamy ten sam problem - morfologia 1%

    Odzywam się bo trochę mnie zaniepokoiło to co napisała Alu_87 - nie chce się wtrącać i nie chce żebyś źle to odebrała ale myślę że odstawianie tabletek na nadciśnienie nie jest dobrym pomysłem. Zanim namówisz do tego męża, proszę skonsultuj to z lekarzem.

    Kiedyś dr Wolski pisał na forum Bociana o tym: "Sama choroba nadciśnieniowa uszkadza jądra, jak i leki przyjmowane przewlekle, choć te w mniejszym stopniu - stąd chorobę nadciśnieniową trzeba zawsze leczyć. Podobna sytuacja jest z hypercholestrolemią."

    Pozdrawiam Ania

    anna85
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 8 maja 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, moj maz dzis odbiera wyniki nasienia, bardzo sie boje ;(

    Jeszcze mam nadzieję
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 8 maja 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia - trzymam kciuki - mam nadzieję że będzie wszystko dobrze &&&

    anna85
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia dajcie znac trzymam kciuki

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 8 maja 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam znac, ale stresa mam mega

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 8 maja 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morfologia dalej 1%, wiec to chyba lipa , ilosc podskoczyla z 8 mln w ejakulacie na 10 prawie, a ogolna z 40 mln na 56 mln , ale czy to cos zmienia przy takiej morfologi?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 8 maja 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zmienia tyle że wiecej jest plemników zdrowych
    Bo wzrosła ogolna liczba

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Saja Autorytet
    Postów: 1069 337

    Wysłany: 8 maja 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nelcia, to dobry znak, że się coś ruszyło. Musicie czekać dalej- u mojego męża po 3 i 6 mcach po operacji nie było żadnej poprawy, u Was ewidentnie się coś dzieje. Ale niestety duża poprawa nie jest natychmiastowa.

    Czynnik męski- ciężki OAT, DFI poniżej 15%

    Starania od 1.1.2016
    11.2016 - diagnoza OAT
    5.2017- embolizacja żpn, bez efektu
    1.2018 - ICSI w Invimed Poznań, OHSS, bez transferu
    4.2018 - I kriotransfer, bez efektu
    5.2018- II kriotransfer, ciąża bliźniacza:)
    1.2019- rodzą się nasze córki
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 8 maja 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki, w sobote idziemy do lekarza, zobaczymy co dalej

    Jeszcze mam nadzieję
  • Nelcia Autorytet
    Postów: 1046 357

    Wysłany: 10 maja 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a czy wiecie moze jakie sa wymogi nasienia do inseminacji? Bo zastanawiam sie czy 9,22 mln w 1 ml i 56 mln plemnikow w calosci, morfo 1% sa szanse na inseminacje?

    Jeszcze mam nadzieję
  • Alu_87 Autorytet
    Postów: 808 590

    Wysłany: 10 maja 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna85 wrote:
    Cześć dziewczyny
    Od jakiegoś czasu czytam ten wątek bo tez mamy ten sam problem - morfologia 1%

    Odzywam się bo trochę mnie zaniepokoiło to co napisała Alu_87 - nie chce się wtrącać i nie chce żebyś źle to odebrała ale myślę że odstawianie tabletek na nadciśnienie nie jest dobrym pomysłem. Zanim namówisz do tego męża, proszę skonsultuj to z lekarzem.

    Kiedyś dr Wolski pisał na forum Bociana o tym: "Sama choroba nadciśnieniowa uszkadza jądra, jak i leki przyjmowane przewlekle, choć te w mniejszym stopniu - stąd chorobę nadciśnieniową trzeba zawsze leczyć. Podobna sytuacja jest z hypercholestrolemią."

    Pozdrawiam Ania

    Aniu z tym nadciśnieniem to też dziwna historia. Jeździliśmy po klinikach i co lekarz to inaczej mówił czy powinien brać leki czy nie ma takiej potrzeby. Mąż cały czas mówił, że nie widzi różnicy. Biorąc tabletki też miał wyższe niż powinien ciśnienie, więc dlatego chcę zobaczyć jak będzie po odstawieniu i z suplementacją...Oczywiście jak będzie się źle czuł to do tabletek wróci...nie wiem już sama czy dobrze. Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenie?

    Maż wczoraj był u androloga, dostał spedre. Lekarz stwierdził, że z takimi wynikami raczej się nie uda, ale można liczyć na polepszenie wyników przy suplementacji, a spedra ma poprawić ruchliwość. Mąż wspominał, że ma nadciśnienie ale lekarz powiedział, że będzie ok. M wrócił do domu i oświadczył że tego nie będzie brać, właśnie przez nadciśnienie. Eh...Jutro idę na hsg

    32 lata, 25 cykl szczęśliwy!
    MTHFR_1298 A-C-homozygota,
    amh 3,8
    słabsze nasienie
    3 IUI (październik, listopad, grudzień 2018)
    ...........................................................
    styczeń 2019 MedArt
    4 IUI: 06.03.2019 :)))
    Emilka 03.11.2019 :)))
  • Madgirl Przyjaciółka
    Postów: 105 26

    Wysłany: 11 maja 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Może u Was jest/była podobna sytuacja i zostało znalezione antidotum na całe zło! Zacznę od początku bo tak najlepiej:). Mąż w wieku rozrodczym zachorował na świnkę, choroba nie odpuściła i w konsekwencji doszło do zapalenia opon mózgowych i ostrego zapalenia jąder. Po ślubie udaliśmy się do androloga bez tracenia czasu na starania. No i nasze obawy się potwierdziły, wyniki tragiczne ilość plemników 1mln/ml, morfologia 3%,Fragmentacja DNA 38% (nasienie koszmarnej jakości), zostaliśmy zakwalifikowani od razu programu IVF bez nadziei, że nasienie się polepszy być ilość zwiększy. Nie ma niby najmniejszych szans, że suplementacja pomoże. Czy ktoś miał podobnie???

  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 11 maja 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    No z uregulowaniem ciśnienia nie jest łatwo, moja mama i siostry tez mają nadciśnienie i zanim udało im się wyregulować i dobrać odpowiednie dawki to minęło z pół roku.

    Mój mąż co prawda nadciśnienia nie ma ale ma wysoki cholesterol i od jakiegoś roku bierze tabletki co pewnie tez nie jest obojętne na wyniki badań nasienia.

    My obecnie mamy 1% prawidłowych i jakoś nie wierze już że to się poprawi.
    U mnie teoretycznie jest wszystko ok i w związku z tym mąż namawia mnie na inseminacje nasieniem dawcy. Młodsi się nie robimy więc może warto spróbować

    anna85
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 11 maja 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chodzi ktoś z Was do Macieja Kurpisza z Poznania?

‹‹ 223 224 225 226 227 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ