Odpowiedz
Forum > Męskie sprawy > Teratozoospermia
Dowiedz się czym jest OvuFriend i w jaki sposób pomoże Ci zajść w ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

mietowka
Znajoma
5

Wysłany: 22 października, 11:39
Cytuj | (5) | Zgłoś
Piszę tu nadal z lekką niepewnością, ale stwierdziłam, że może dam trochę nadziei.
Nasza historia w skrócie: rozpoczęliśmy starania w sierpniu 2016 r. Do grudnia skupiałam się tylko na moim organizmie - długie cykle, PCO, małe endometrium, niedoczynność tarczycy. Przed kolejnym krokiem, czyli HSG, ginekolog zalecił również kontrolę u męża. Wyniki wyszły średnie - ilość 73 mln, ale obniżony ruch, przeciętna żywotność i morfologia 1%. W sumie przez ostatnie 2 lata mąż robił badania 6 razy i morfologia zawsze wynosiła 0-1% (BTW odradzam robienie badań 2-3 tyg. po antybiotykoterapii, wyniki były tragiczne na każdym parametrze).
Początkowo zmiany w codziennym trybie były słabo skoordynowane. Mąż nieregularnie brał suplementy, trochę ograniczył alkohol. W sierpniu 2017 r. zaszłam w ciążę, ale okazało się, że to puste jajo.
W końcu na początku 2018 r. zdecydowaliśmy, że trzeba zasięgnąć porady androloga. Badania ogólne i USG wyszły ok, więc dostaliśmy tylko listę zaleceń. Tym razem mąż zastosował się do nich w 100% - na nieco podwyższoną prolaktynę brał bromergon, wymienił całkowicie bieliznę, brał chłodne prysznice, nie trzymał laptopa na kolanach (praca tylko przy biurku). Do tego ruch (bieganie, trochę rower) i suplementy - wysokie dawki witaminy C, E, koenzym Q10, salfazin, l-karnityna, arganina i kwas foliowy. Lista i godziny brania wisiały na lodówce. Zmiany wprowadziliśmy od lutego 2018 r., w lipcu 2018 r. zaszłam w ciążę. Może udałoby się szybciej, ale ja też jestem skomplikowanym przypadkiem.
Aktualnie jestem w 15tc, miałam już prenatalne. Zarówno USG jak i pappa wyszły wzorowo, to prawdopodobnie dziewczynka. Nie ukrywam, że traciłam już trochę nadzieję. Męczyły mnie moje stymulacje i trochę bałam się, czy podołam in vitro. Po prenatalnych trochę odetchnęłam. Mam nadzieję, że dociągniemy już do końca.

Wiadomość wyedytowana przez autora 22 października, 11:41

monik123, Schmetterling, juna, Madera2000, Ann88ann lubią tę wiadomość

monik123
Autorytet
500

Wysłany: 22 października, 18:45
Cytuj | (1) | Zgłoś
mietowka napisała:
Piszę tu nadal z lekką niepewnością, ale stwierdziłam, że może dam trochę nadziei.
Nasza historia w skrócie: rozpoczęliśmy starania w sierpniu 2016 r. Do grudnia skupiałam się tylko na moim organizmie - długie cykle, PCO, małe endometrium, niedoczynność tarczycy. Przed kolejnym krokiem, czyli HSG, ginekolog zalecił również kontrolę u męża. Wyniki wyszły średnie - ilość 73 mln, ale obniżony ruch, przeciętna żywotność i morfologia 1%. W sumie przez ostatnie 2 lata mąż robił badania 6 razy i morfologia zawsze wynosiła 0-1% (BTW odradzam robienie badań 2-3 tyg. po antybiotykoterapii, wyniki były tragiczne na każdym parametrze).
Początkowo zmiany w codziennym trybie były słabo skoordynowane. Mąż nieregularnie brał suplementy, trochę ograniczył alkohol. W sierpniu 2017 r. zaszłam w ciążę, ale okazało się, że to puste jajo.
W końcu na początku 2018 r. zdecydowaliśmy, że trzeba zasięgnąć porady androloga. Badania ogólne i USG wyszły ok, więc dostaliśmy tylko listę zaleceń. Tym razem mąż zastosował się do nich w 100% - na nieco podwyższoną prolaktynę brał bromergon, wymienił całkowicie bieliznę, brał chłodne prysznice, nie trzymał laptopa na kolanach (praca tylko przy biurku). Do tego ruch (bieganie, trochę rower) i suplementy - wysokie dawki witaminy C, E, koenzym Q10, salfazin, l-karnityna, arganina i kwas foliowy. Lista i godziny brania wisiały na lodówce. Zmiany wprowadziliśmy od lutego 2018 r., w lipcu 2018 r. zaszłam w ciążę. Może udałoby się szybciej, ale ja też jestem skomplikowanym przypadkiem.
Aktualnie jestem w 15tc, miałam już prenatalne. Zarówno USG jak i pappa wyszły wzorowo, to prawdopodobnie dziewczynka. Nie ukrywam, że traciłam już trochę nadzieję. Męczyły mnie moje stymulacje i trochę bałam się, czy podołam in vitro. Po prenatalnych trochę odetchnęłam. Mam nadzieję, że dociągniemy już do końca.
Gratulacje!! Wspaniale czyta się takie historie :) wszystkiego dobrego dla Was

Schmetterling lubi tę wiadomość

Starania od 02.2016

zwichrowana
Debiutantka
2

Wysłany: 22 października, 19:53
Cytuj | (1) | Zgłoś
Takich wiadomości nam trzeba! Gratulacje ;)

Betti2018
Debiutantka
1

Wysłany: 23 października, 14:23
Cytuj | (1) | Zgłoś
Gratulacje i trzymam kciuki.
Twoja historia jest podobna do mojej o której pisałam wczesniej, tylko Ja jestem w 10 tc i czekam na prenatarne bo mam za tydzień więc stres przedemną ale cudownie się czyta o podobnym przypadku podnosi na duchu.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla was.

mietowka
Znajoma
5

Wysłany: 23 października, 14:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki, dziewczyny. Mam nadzieję, że niedługo i wasze historie będą miały swój szczęśliwy finał.
Najśmieszniejsze jest to, że jeszcze w kwietniu 2018 r. mąż zrobił badania i wyniki były praktycznie takie same, jak na początku naszej drogi - przyzwoita ilość, średni ruch i żywotność, i ta morfologia 1%... Mimo wszystko nadal wierzyliśmy, że suplementy "podkoksują" tego jednego, najważniejszego gracza. ;)

Tiki92
Znajoma
3

Wysłany: 23 października, 17:17
Cytuj | (1) | Zgłoś
mietowka napisała:
Dzięki, dziewczyny. Mam nadzieję, że niedługo i wasze historie będą miały swój szczęśliwy finał.
Najśmieszniejsze jest to, że jeszcze w kwietniu 2018 r. mąż zrobił badania i wyniki były praktycznie takie same, jak na początku naszej drogi - przyzwoita ilość, średni ruch i żywotność, i ta morfologia 1%... Mimo wszystko nadal wierzyliśmy, że suplementy "podkoksują" tego jednego, najważniejszego gracza. ;)
U Nas tez 1% prawidlowych.
Wierze gdzies tam gleboko w sercu ze i moze Nam sie poszczesci.
Trzymam kciuki za Ciebie i spokojny okres ciąży:*

zwichrowana
Debiutantka
2

Wysłany: 25 października, 11:54
Cytuj | (1) | Zgłoś
U nas 2% . Również oczekuje

Schmetterling
Autorytet
1211

Wysłany: 25 października, 14:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziękuję za takie dobre wieści! Niezbadane są wyroki boskie..Wszystkiego dobrego życzę :)

Starania z przerwami od stycznia 2014
02.17 SonoHSG, jajowody drożne.
04.17 AMH = 0,872
05.17 AMH = 2,55
07.17 TSH=1,3
09.17 1% morfologia, 80mln->140mln, ruchliwość ok
09.17 LAPAROSKOPIA- usunięte m.in. zrosty
10.17 Chromatyna plemnikowa 51%

Nuch
Przyjaciółka
55

Wysłany: 26 października, 10:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
U nas tez wlasnie sie okazalo, że morfologia na poziomie 2%... ;(

Starania od stycznia 2018
Następne testowanie: 24.11

Madera2000
Ekspertka
78

Wysłany: 26 października, 12:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witam oto wyniki meza pogorszyly sie od roku. Czy jest szansa na inv z tymi wynikami? Dostalismy Profertil na poprawe.

Objętość 8,5ml
Czas upłynnienia 15min
pH 7,5
Wygląd prawidlowy
Lepkość +

Koncentracja 0,4mln na ml
3,4mln na ejakulat
Ruchliwość plemniki ruchliwe p +np 60% 0,24mln na ml 2,04 mln na ajakulat
Ruch postępowy 50% 0,2mln na ml 1,7mln na ejakulat
Ruch niepostepowey 10% 0,04mln na ml 0,34mln na ejakulat
Nierychliwe 40% 0,16mln na ml i 1,36 mln na ejakulat

Madera2000
Ekspertka
78

Wysłany: 26 października, 13:02
Cytuj | (0) | Zgłoś
Rok temu w listopadzie wyniki wygldaly tak
Objętość 7ml
Czas upłynnienia 10min
pH 7,5
Wygląd prawidlowy
Lepkość +

Aglutynacje zero
Wynik Hos testu 54%
Zywe plemniki 54%

Koncentracja 1,6mln na ml. 11,2 mln na ejakulat
Plemniki ruchliwe 44% 0,7mln na ml. 4,93mln na ejakulat
Ruch postępowy 25% 0,4mln na ml
Ruch niepostepowey 19% 0,3mln na ml i 2,13 mln na ejakulat
Nierychliwe 56% 0,9mln na ml i 6,27 mln na ejakulat

Morfologia
Plemniki prawidlowe 4% 0,06mln na ml i 0,45mln na ejakulat
Plemniki nieprawidłowe 96% 1,54mln na ml i 10,75mln na ejakulat

AgaP83
Koleżanka
9

Wysłany: 26 października, 13:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Madera, a badaliście morfologię? Lekarzem nie jestem ale na inv szansę zawsze macie.

AgaP83

Madera2000
Ekspertka
78

Wysłany: 26 października, 17:27
Cytuj | (0) | Zgłoś
Za pierwszym razem czyli rok temu w listopadzie zbadali morfologie ateraz w sierpniu juz jej nie podali chyba byl za slaby wynik zeby ja zrobic?

AgaP83
Koleżanka
9

Wysłany: 26 października, 17:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
No ale skoro rok temu były dużo lepsze jest szansa że się poprawią. My po nowym roku startujemy z inv. Mamy prawie 0 % ruchliwych plemników i dna 44 %. Już sama czasem rozkładam ręce.

AgaP83

Ann88ann
Nowa
0

Wysłany: 28 października, 18:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej ;) chciałabym do was dolaczyc. U nas w pierwszym badaniu wyszły pojedyncze plemniki w nasieniu. Morfologii nie dało się ocenić . Drugie badanie było robione ok 3 tygodni po pierwszym i wyniki już dużo lepsze ale nadal tragicznie tj. 5,44mln/ ml, całość 13 mln , morfologia 0% :( głównie wady akrosomu. Maz bral leki na nadcisnienie, po odbiorze wyników przestał je brać.lekarze twierdzą, że leki na nadcisnienie racej nie mają wpływu na takie wyniki. Nie wiem co o tym myśleć bo w ulotce jest napisane że lek może wpływać na budowę biochemiczna główek plemników i zmniejszać gęstość spermy i wplywac na dojrzewanie plemników . Co o tym myślicie ??

lukaszkowa
Koleżanka
7

Wysłany: 28 października, 18:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ann88ann napisała:
Hej ;) chciałabym do was dolaczyc. U nas w pierwszym badaniu wyszły pojedyncze plemniki w nasieniu. Morfologii nie dało się ocenić . Drugie badanie było robione ok 3 tygodni po pierwszym i wyniki już dużo lepsze ale nadal tragicznie tj. 5,44mln/ ml, całość 13 mln , morfologia 0% :( głównie wady akrosomu. Maz bral leki na nadcisnienie, po odbiorze wyników przestał je brać.lekarze twierdzą, że leki na nadcisnienie racej nie mają wpływu na takie wyniki. Nie wiem co o tym myśleć bo w ulotce jest napisane że lek może wpływać na budowę biochemiczna główek plemników i zmniejszać gęstość spermy i wplywac na dojrzewanie plemników . Co o tym myślicie ??
Jeżeli jest tak napisane w ulotce to faktycznie tak może być. Niemniej jednak nie sądzę, żeby uszkadzały nasienie aż do takiego stopnia, musi być jeszcze jakaś przyczyna...

Ja: Letrox, Bromek, D3. Naturalna owulacja.
AMH: 2.
Listopad sonoHsg. Grudzień IUI.

M: Formy prawidłowe 3%, 74%ruch a+b.
HBA 82%.
Fragmentacja DNA plemnika 31%.

Ann88ann
Nowa
0

Wysłany: 28 października, 19:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzięki za odpowiedź. Tydzień przed drugim badaniem mąż miał robione RTG kręgosłupa lędźwiowego, w tym jedno zdjęcie bez osłony . Chwytam się nadzieji, że to te dwa czynniki.. niebawem powtórka badania po 3 miesiącach bez tabletek na nadcisnienie i po profertilu...

milena3012
Debiutantka
1

Wysłany: 8 listopada, 10:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć dziewczyny, pierrwszy raz do was piszę więc proszę o wyrozumiałość
Co sądzicie o wynikach mojego męza?
Lat 28
abstynencja: 5 dni
Objętość: 2 ml
Aglutynacja: brak
Lepkość: ++
Kolor: opalizujący
pH: 7,5
Liczba komórek okrągłych: 0,6 x 10 do 6/mL
w tym liczba leukocytów: 04 x 10 do 6/mL
Koncentracja: 310,4 x 10 do 6/mL
Całkowita liczba w ejakulacie:620,9 x 10 do 6/mL
ŻYWOTNOŚĆ (test eozyna-nigrozyna): 70 (≥58%)

Ruch postępowy (typ a+b) 34%
Ruch niepostępowy (typ c): 10%
Nieruchome (typ d): 56%

Plemniki prawidłowe: 2%
Plemniki nieprawidłowe: 98%

lukaszkowa
Koleżanka
7

Wysłany: 8 listopada, 12:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wyniki jak u wiekszosci z nas ani dobre ani bardzo złe. Ile się staracie? Wykonajcie posiew, panel hormonalny oraz umówcie się do androloga - on wami pokieruje. Docelowo mozecie wykonac rozszerzone badania takie jak scd i hba. Jak pewnie widzisz sama waszym problemem jest chyba przede wszystkim mała ilosc plemnikow o prawidlowej budowie. Ruch rowniez obnizony.

Wiadomość wyedytowana przez autora 8 listopada, 12:17

Ja: Letrox, Bromek, D3. Naturalna owulacja.
AMH: 2.
Listopad sonoHsg. Grudzień IUI.

M: Formy prawidłowe 3%, 74%ruch a+b.
HBA 82%.
Fragmentacja DNA plemnika 31%.

milena3012
Debiutantka
1

Wysłany: 8 listopada, 12:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mąż miał robioną chromatynę, hba i test mar i wszystkie te wyniki są dobre. Pół roku temu morfologia wynosiła 0%. Myśle, że poprawa nastąpiła po fertilman plus. Staramy się dwa lata

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)