X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy Teratozoospermia
Odpowiedz

Teratozoospermia

Oceń ten wątek:
  • LILKA Autorytet
    Postów: 1630 1569

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarita35 wrote:
    Fragmentacje dna mozna zrobic, to wazne badanie. Wazny jest tez test pox, ktory pokaze czy nie ma leukocytow i test mar, ktory pokaze czy nie ma przeciwcial przeciwplemnikowych. Nie podalas najwazniejszego, czyli liczby plemnikow ;)
    Dzięki zacznę działanie! Mam nadzieje, że w obecnych okolicznościach uda się wykonać te badania

    🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILKA wrote:
    Tak 199 mln! No to jest pocieszające, choć biorąc sumplementy chciałabym sprawdzić co ew. może być powodem tej morfologii - przestudiowałam Wasz wątek i z tego co widzę to warto zrobić:
    - fragmentaryzację DNA
    - posiewy: mocz i nasienie
    - usg u urologa
    Czy uważacie, że na tym etapie jest za wcześnie?
    Generalnie chciałabym przyspieszyć ewentualna diagnostykę bo nie jesteśmy najmłodsi
    Mój partner ma morfologie 1%, był u androloga, miał robione usg i nic nie wykazało, wszystko było w normie i zaleciła brać suple przez 3 miesiące + badania z krwi i po 3 miesiącach do kontroli, więc narazie faszeruj męża suplementami, zdrowa dieta, ruch i po 3 miesięcznej kuracji sprawdzić czy wyniki się polepszyły

    LILKA, KAR lubią tę wiadomość

  • LILKA Autorytet
    Postów: 1630 1569

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PoMarzenia wrote:
    Mój partner ma morfologie 1%, był u androloga, miał robione usg i nic nie wykazało, wszystko było w normie i zaleciła brać suple przez 3 miesiące + badania z krwi i po 3 miesiącach do kontroli, więc narazie faszeruj męża suplementami, zdrowa dieta, ruch i po 3 miesięcznej kuracji sprawdzić czy wyniki się polepszyły
    Mam nadzieje, że u Was ten 1% się rozmnoży!!!
    I mam nadzieje, że u nas nie okaże się to coś poważniejszego....

    🍀
  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 20 maja 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny,
    Chciałabym dołączyć, u nas fragmentacja 33 % jestem po pierwszej stymulacji, dziś miał być transfer, odwołany💔 niestety z 6 zapłodnionych komórek do dziś tylko jedna osiągnęła stadium moruli... Czekamy do jutra czy przetrwa i albo mrozimy albo procedura od początku, czy komuś się udało ivf z taką fragmentacja ???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    Część dziewczyny,
    Chciałabym dołączyć, u nas fragmentacja 33 % jestem po pierwszej stymulacji, dziś miał być transfer, odwołany💔 niestety z 6 zapłodnionych komórek do dziś tylko jedna osiągnęła stadium moruli... Czekamy do jutra czy przetrwa i albo mrozimy albo procedura od początku, czy komuś się udało ivf z taką fragmentacja ???

    A próbowaliście poprawić fragmentację?
    Nam udało się z ponad 50% na 19%

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 20 maja 2020, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Maggi jak , podaj receptę :) czy u was tylko suplementacja tak pomogla i w jakim czasie ? Udało Ci się zajść w ciążę ? Na jakim etapie jesteście ?
    Jesteśmy bardzo długo na suplementacji, mąż karnityna, cynk, Q10,kwas foliowy, ashwagannda, maca, witamina d,b,profertil , lipantyl , witamina C, brał też tamoxifenem i clo a nawet zastrzyki z ovitrelle 3 miesiace, i jescze coś tam , je zdrowo, cwiczy, zrzucił 14 kg i jedyne co się poprawiło to ilość ... na fragmentację nic nie pomogło

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2020, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    @Maggi jak , podaj receptę :) czy u was tylko suplementacja tak pomogla i w jakim czasie ? Udało Ci się zajść w ciążę ? Na jakim etapie jesteście ?
    Jesteśmy bardzo długo na suplementacji, mąż karnityna, cynk, Q10,kwas foliowy, ashwagannda, maca, witamina d,b,profertil , lipantyl , witamina C, brał też tamoxifenem i clo a nawet zastrzyki z ovitrelle 3 miesiace, i jescze coś tam , je zdrowo, cwiczy, zrzucił 14 kg i jedyne co się poprawiło to ilość ... na fragmentację nic nie pomogło



    Mój przez 4 miesiące suplementowe kombo brał.
    Fertilman Plus 2x1, Parention, Supramen 2x1, łyżka ojeju lnianego, maca 200 mg, witamina C 200, witamina E400, prospermM, zioła Klimuszko przed snem, co trzeci dzień zamiast Fertilman plus
    Androvit plus i Biotebal. Q10 dawka bardzo duża chyba 500 dziennie przez 2tyg, później po 100. Kwas foliowy na receptę.
    Rano dwie łyżki pyłku z kurkumą i pieprzem rozpuszczone w ciepłej wodzie, smakuje słabo, mąż trochę miodu dodawał. Spanie na golaska, wstawianie w pracy co godzinę i spacer po biurze, zero alkoholu, prysznic chłodny, w domu chodzenie bez bielizny tylko dresy, zakaz noszenia telefonu w spodniach i trzymanie laptopa na kolanach.
    Zupa z soczewicy i passaty pomidorowej co drugi dzień, pół łyżeczki czarnuszki codziennie.

  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 20 maja 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggi dziękuję za odpowiedź, a czy Wam się udało ? Na jakim etapie jesteście ? Starania naturalne ? Intro ? Gdzie się leczycie ?
    Poprawa jest spektakularna !

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    Maggi dziękuję za odpowiedź, a czy Wam się udało ? Na jakim etapie jesteście ? Starania naturalne ? Intro ? Gdzie się leczycie ?
    Poprawa jest spektakularna !

    Udało się naturalnie, 9tydzien

    Malica lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggi110818, gratulacje! Widziałam patenty jakie stosował Twój partner, u mojego dziś odebraliśmy wyniki po roku suplementacji. Może spróbujemy naturalnych środków o których piszesz, tj kurkumy, pieprzu, czarnuszki; i patentu na brak bielizny...

    Zerkniecie proszę na wyniki ? , mamy do wyboru dwie kliniki, w jednej robią tylko inseminację (wszystkie badania dużo taniej), w drugiej inseminacje i in vitro(wszystko dużo drożej...), zastanawiam się do której się zgłosić z tymi wynikami..?

    Czas trwania abstynencji 4 dzień
    Czas upłynnienia 60 min

    Liczba plemników w 1 ml 1.60 mln/ml (NORMA TO ≥ 15.00)
    Liczba plemników w ejakulacie 8.00 mln (NORMA TO ≥ 39.00)
    Liczba komórek okrągłych 2.40 mln/ml (w normie bo <5)
    Plemniki żywe 77 %
    Plemniki martwe 23 %
    Komentarz do preparatu:

    Z powodu obniżonej ilości plemników w badanym materiale niemożliwe było wykonanie badania metodą CASA. Badanie
    zostało wykonane metodą mikroskopową manualną.
    Ruch plemników w preparacie bezpośrednim:
    Plemniki o szybkim ruchu postępowym - 23%
    Plemniki o wolnym ruchu postępowym - 9%
    Suma plemników o ruchu postępowym - 32% Wartość referencyja >32%
    Plemniki o ruchu niepostępowym - 3%
    Plemniki nieruchome - 65%

    04.06.2020 Dodaje morfologie;
    Plemniki o prawidłowej budowie 3 %
    Plemniki o nieprawidłowej budowie 97 % _
    Plemniki z defektem główki 97 % _
    Plemniki z defektem wstawki 23 % _
    Plemniki z defektem witki 15 % _
    Plemniki z patologicznymi 1 % _
    przywieszkami
    cytoplazmatycznymi
    TZI (teratozoospermia indeks) 1.40

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 12:24

  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneciak - to zależy, co chcecie robić. Poczytaj opinie o tych klinikach, o lekarzach tam pracujących. Do inseminacji (po preparatyce) potrzebnych jest około 1 milion prawidłowych plemników, nie wiem, czy u Was z tych 8 milionów da radę uzyskać ten jeden milion prawidłowych (nie podałaś parametru morfologii).

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Do inseminacji (po preparatyce) potrzebnych jest około 1 milion prawidłowych plemników, nie wiem, czy u Was z tych 8 milionów da radę uzyskać ten jeden milion prawidłowych (nie podałaś parametru morfologii).
    Czesc, edytowalam post ,dodalam morfologie. Jak myslisz,jakie sa szanse?

    Widze po Twoim opisie ze jestes w ciazy, gratulacje!

  • Parachute90 Autorytet
    Postów: 574 451

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny. mam pytanie do kobiet, którym udało się zajść w ciążę naturalnie, przy obniżonych parametrach nasienia mężczyzny. u mojego męża wyszło 1% plemników o prawidłowej budowie, reszta parametrów ok - fragmentacja DNA 10%. Przyjmuje od miesiace suplemety zlecone przez androloga i teraz pytanie. Zaszłam w ciążę dwa razy i to za każdym razem dość szybko, niestety ciąże poroniłam. U mnie wyszło podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego, mutacja mthfr. Moja ginekolog twierdzi, ze po za tymi moimi przypadlosciami, może zapładniać mnie "zły"plemnik, dlatego ciąże ronie... i żeby do czasu poprawy wyników męża (czyli kto wie ile?) mamy się wstrzymać z próbami. Męża lekarz - androlog - twierdzi natomiast, żeby cały czas się suplementować i próbować . I teraz zastanawiam się kto ma racje... Przecież nigdy w nasieniu nie będzie 100 % prawidłowych plemników, zawsze jest szansa, że może mnie zapładniać zły plemnik, nawet jeśli będzi emiał morflogogie 10,20 czy 30%... (pytanie jak długo musielibyśmy czekać, żeby tak się nasienie poprawiło..) mamy już swoje lata i zastanawiam się czy takie czekanie ma sens.... przecież nie jest tez powiedziane, że jak dostaniemy zielone światło (czyli kiedy?) to od razu zajdę w ciąże. i znowu będą mijały kolejne miesiące.... co o tym sądzicie? kto ma racje-moja ginekolog czy męza androlog?

    12.19 // 6tc 💔
    04.20 // 5tc 💔
    5b09e6ydhpvcz6yd.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1436 1000

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję.

    W mojej ocenie bardzo małe szanse powodzenia inseminacji. Insemka sama z siebie ma małe szanse na powodzenie, bo to mniej więcej tyle, ile wynosi szansa na powodzenie przy staraniach naturalnych u zdrowej pary. Oczywiście - zawsze należy skonsultować się z lekarzem, a nawet dwoma.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    Część dziewczyny,
    Chciałabym dołączyć, u nas fragmentacja 33 % jestem po pierwszej stymulacji, dziś miał być transfer, odwołany💔 niestety z 6 zapłodnionych komórek do dziś tylko jedna osiągnęła stadium moruli... Czekamy do jutra czy przetrwa i albo mrozimy albo procedura od początku, czy komuś się udało ivf z taką fragmentacja ???

    Na wątku in vitro jest dziewczyna, której się udało dokładnie z takim samym wynikiem. Ale dopiero z drugim transferem.

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak bardzo jest źle ?

    https://zapodaj.net/470d98db2bc04.png.html

    Proszę o pomoc 😭

  • ami_ami Autorytet
    Postów: 1857 1162

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1991 wrote:
    Dziewczyny jak bardzo jest źle ?

    https://zapodaj.net/470d98db2bc04.png.html

    Proszę o pomoc 😭
    Kasia, usuń ten link i wstaw kolejny, tu są dane Twojego faceta łącznie z peselem. Zakryj dane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2020, 08:28

    Salome lubi tę wiadomość

    zi13flw1zpqm8v3r.png

    27.12.2020 - II 🍀
    28.12.2020 - HCG total 197,98 mUl/ml 😍
    30.12.2020 - HCG total 529,92 mUl/ml 😍
    15.01.2021 💗
    ******************************************************

    * 28 lat
    * starania od 04.2019
    ON: 250 MLN całość, morfologia 1%, reszta parametrów ok.
  • Malica Autorytet
    Postów: 1056 1400

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maria87 wrote:
    Na wątku in vitro jest dziewczyna, której się udało dokładnie z takim samym wynikiem. Ale dopiero z drugim transferem.
    Dziękuję za Twój wpis :) idziemy na drugi 18 czerwca zaczynam stymulację, nie kojarzysz czy oni mieli IMSI ? Jaki wy macie plan przy Waszej fragmentacji ?

  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż w listopadzie miał morfologię 2 i 4% (badanie nasienia 2x w odstępstwie godziny). Następnie od grudnia lub stycznia zaczął suplementację fertilman plus + orzech brazylijskie + zrezygnował z chodzenia w bokserkach gdy był w domu. Następnie w kwietniu powtórzyliśmy wyniki i morfologia podskoczyła do 6%, podwoiła się ilość plemników, ale za to ruch postępowy był trochę zaniżony, ale powyżej 20%. W marcu i kwietniu miałam ciąże biochemiczne (utracone na samym początku, cienie 2 kreski i beta była w granicach 3,70 w dniu spodziewanej miesiączki). Coś w końcu ruszyło. 6 dni temu znowu zobaczyłam 2 kreski, tym razem nie było wątpliwości, że jestem w ciąży. Druga kreska była wyraźna już przed dniem spodziewanej miesiączki i pierwsza beta była trzycyfrowa. W sobotę na usg zobaczyłam naszą kropeczkę. Oby wszystko było dobrze tym razem...
    My do tego czasu staraliśmy się 15 miesięcy, około 5 miesięcy z suplementacją. Dziewczyny, nie poddawajcie się! Najważniejsze, żeby znaleźć odpowiedniego lekarza i uzbroić się w cierpliwość. Nasz lekarz zalecił mężowi zrobić badania hormonalne ze względu na morfologię i okazało się, że ma bardzo wysoką prolaktynę. Ja zresztą też, ale nie aż tak jak mój mąż. Dostaliśmy dostinex 1/4 tabletki raz na tydzień. Zdążyliśmy wziąć tylko 2 dawki.

    Nuch2 lubi tę wiadomość

    atdccwa173tcycke.png
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 8 czerwca 2020, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malica wrote:
    Dziękuję za Twój wpis :) idziemy na drugi 18 czerwca zaczynam stymulację, nie kojarzysz czy oni mieli IMSI ? Jaki wy macie plan przy Waszej fragmentacji ?

    Oni mieli PICSI, bo jeszcze było słabe HBA. Ja jestem teraz na Gonapeptylu, za kilka dni zaczynam stymulację. U nas będzie IMSI :)

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
‹‹ 261 262 263 264 265 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ