X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili my do Dra M.

    Zależało mi żeby do niego się dostać bo ponoć jest dobry w laparoskopii... ale nie wiem jak jest ze sprawami męskimi. Ale wydaje się na tyle uczciwy, że myślę, że jakby nie wiedział o czym mówi to odesłałby nas do kogoś innego.

    Na razie zrobimy według jego wskazówek.. i zobaczymy.

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dostaliśmy wyniki badań nasienia, które robiliśmy dziś... Wszystkie parametry poprawiły się, wszystkie... poza MAR, który z 97% wzrósł do 99%... Same złe wiadomości ostatnio :(

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili.. przykro mi. Pewnie jesteś rozczarowana. Rozumie co musisz czuć. Tylko się nie poddawajcie. Teraz najważniejsze żebyście mieli plan działania i się go trzymali:) A na pewno wszystko skończy się dobrze:)

    Badania robiliście w Provicie?? To prawda, że już po godzinie czasami jest wynik??

    Lili87 lubi tę wiadomość

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana ja się leczę u dr. J ale na NFZ i pewnie wylądujemy w końcu w Provicie, choćby po to, żeby spróbować iui. Badania jak dotąd robiliśmy w Zięba Clinic, tam na badanie nasienia czeka się do 3h i przesyłają je na adres mailowy, czekamy jeszcze na posiewy ale to ma być do tygodnia. W Provicie niestety nie wiem jak jest.

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha... fajne rozwiązanie, że na maila wysyłają. W provicie tak nie robią... :/ Niestety.

    Daj znac jak już będziesz po wizycie u Dra J. :) Co Wam zaproponował.

    Pozdrawiam cieplutko :*

    Ps. Jak idzie Wam rozmowa z mężem na te tematy?? Mój się przejął ale chyba duma męska karze mu tego nie pokazywać.. jest nad wyraz kochany ale boję się, że będzie to tłumił w sobie..

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina_x wrote:
    Pozostaje jeszcze na szczęście in vitro:) Może nie ma się co tak tego bać..??Szkoda tylko, że tyle to kosztuje zarówno pieniędzy i zdrowia i nerów:/ i zamiast mieć te pieniążki dla dzieciaczka jak juz będzie w drodze to trzeba tyle zapłacić:/ a opu orientujesz ile czeka się na termin??? I ile to kosztuje w Provicie?


    na termin IVF? jesli prywatnie za kase, to umawiasz sie z dr na stymulacje i startujecie ... czyli nie czeka sie

  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opu to wiem:) chodziło mi o refundowane. Ale pewnie rok minimum jak nie lepiej...

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    źle się wcześniej wyraziłam - mój błąd. A nie wiem jeszcze na jakie bym się zdecydowała...

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :)

    Sabina - o tym leczeniu co napisałaś, to pewnie były sterydy - ale one mają dużo skutków ubocznych, nie zawsze da się nimi wyleczyć. I co się dowiedziałam, choć nie wiem czy to prawda, że jak się leczy sterydami to zdyskwalifikuje parę z rządowego programu in vitro.

    Lili87 - jeśli chodzi o AMH, nie pytałam się go, czy się to robi w celu IUI, czy z racji mego wieku

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jeśli chodzi o antybiotyki, mąż brał antybiotyki na wyleczenie jakiegoś stanu zapalnego, fakt, że MAR spadł ale niewiele, bo z 91% na 84%

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umowilam mojego do urologa :) niech sprawdza wsyztko :) takze w pon wizyta :)
    Sabinko nie orientuje sie o refundowane ale ponoc w provicie nie ma juz kasy i nie bedzie kwalifikacji - jesli ktos nie przeszedl to w tym roku an bank nie przejdzie

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku jakby spadło chociaż o 20 % to bym była szczęśliwa....
    Na razie to antybiotyk na pewno działa - ale na zatoki ;D o ironio: ginekolog wyleczy mu zatoki:D bo miał problem w marcu z nimi ale nie chciał iść do lekarza..

    Opu Hmm no czytałam właśnie, że nie mają już kasy... chyba będzie trzeba zrezygnować z planów zakupu nowej sypialni i wakacji i poświęcić to na co innego...

    Ja z moją endometriozą nie mam czasu żeby czekać rok na refundację:(





    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina_x wrote:
    Aha... fajne rozwiązanie, że na maila wysyłają. W provicie tak nie robią... :/ Niestety.

    Daj znac jak już będziesz po wizycie u Dra J. :) Co Wam zaproponował.

    Pozdrawiam cieplutko :*

    Ps. Jak idzie Wam rozmowa z mężem na te tematy?? Mój się przejął ale chyba duma męska karze mu tego nie pokazywać.. jest nad wyraz kochany ale boję się, że będzie to tłumił w sobie..

    Do dr J idę dopiero 29.06 ale na pewno dam znać co i jak :). A co do męża, to na zewnątrz jest twardy, bo to ja non stop ryczę, ale myślę, że też go to dotyka bardzo... Choć cały czas pokazuje mi, że życie bez dziecka też może być piękne i wciąż przytacza co będziemy mogli zrobić, jak dziecka nie będzie :)



    opu - kochana a napisałabyś mi do jakiego urologa się wybieracie? (może być na priv) :D

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczyny :)

    Mąż spokojniej do tego wszystkiego podchodzi, ale przejmuje się tym i widać było, że mu jest przykro jak beczałam, że znów wyszedł pozytywny MAR. Teraz się ochłonęłam, choć mam momenty, że mi jest cholernie przykro, że mamy takie problemy.
    Co miałyście na myśli, że nie ma już szans na zakwalifikowanie do refundacji? Czy chodziło o rządowy program in vitro?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2015, 14:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pewnie tak, bo provita już dawno nie ma miejsc ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawdę? No nie załamujcie mnie....przecież ten program obejmuje też 2016 rok. To już tyle par ma już zarezerwowane czy jak?

  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    witam dziewczyny :)

    Mąż spokojniej do tego wszystkiego podchodzi, ale przejmuje się tym i widać było, że mu jest przykro jak beczałam, że znów wyszedł pozytywny MAR. Teraz się ochłonęłam, choć mam momenty, że mi jest cholernie przykro, że mamy takie problemy.
    Co miałyście na myśli, że nie ma już szans na zakwalifikowanie do refundacji? Czy chodziło o rządowy program in vitro?


    No na refundowane nie ma szans już w tym roku żeby tylko się zakwalifikować:/ a rozumie, że później jeszcze pewnie z rok czekania....

    Gdyby ze mną było ok wszystko to z pewnością wykorzystałabym państwo - w końcu po coś płacę składki a i tak latam wiecznie po prywatnych lekarzach i wydaje kase. Bo przecież na kase chorych nic nie załatwisz bo terminy bo kolejki a jak jest szybko termin to trafiasz na konowała...

    Także zobaczymy - jak będzie trzeba to zrobimy to prywatnie.. Może damy rade jakoś.

    A powiem szczerze, że mi też przykro, że mężowi wyszły takie wyniki ale w pewnym sensie trochę mi ulżyło, że to nie tylko po mojej stronie jest wina:/ wiem, że to może wydawać się dziwne i okrutne ale jest mi lżej - bo miałam już różne myśli. Źle mi było z tym, że jest prawdopodobieństwo, że nigdy nie dam mu dziecka. Teraz boję się, że będzie jeszcze trudniej ale jakoś pewniej się czuję i wiem, że damy rade.

    Będziemy się wzajemnie wspierać i jedno rozumie co to drugi czuje. A tak to uważał, że za bardzo przeżywam, panikuje i wyolbrzymiam sobie wszystko..

    Dziewczyny damy rade:))) pytanie tylko, która będzie pierwsza:)))



    ewa81 lubi tę wiadomość

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Naprawdę? No nie załamujcie mnie....przecież ten program obejmuje też 2016 rok. To już tyle par ma już zarezerwowane czy jak?

    Ewa!!! nie załamuj się!!!:) na pewno jak będziesz potrzebować to się zakwalifikujesz:))) Tylko kwestia czekania:) Np zakwalifikujesz się początkiem roku i jeszcze w tym samym doczekasz się na procedurę. U mnie jest sytuacja gorsza bo choruję na endometriozę i nie mam czasu:( Muszę działać szybko bo choroba sieje spustoszenie. Będę mieć w lipcu usuwane torbiele, które już w pierwszym cyklu moga się wrócić.. do tego stan zapalny co dodatkowo uniemożliwia zagnieżdżenie się zarodka i okropne bóle co miesiąc i kilka dni wyrwanych z życia. A ciąża też by mi troszkę zahamowała tą chorobę.

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pisałam już kiedyś że provita dawno nie ma miejsc póki co i tylko kilka klinik w polsce ;) podobno provita ma dostać jakieś fundusze za pare tygodni ale nie wiadomo do konca

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2015, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina - moja koleżanka ma endometriozę, a urodziła dwójkę zdrowych dzieci :).

    Musimy wspierać się wzajemnie, jak coś nowego dowiecie się, jak przebiegły wizyty, co lekarz Wam powiedział, to piszcie tu:) każda informacja jest cenna :)

    Sabina_x lubi tę wiadomość

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ