X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2015, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili87 - gdzie Ci taką cenę wyśpiewali za wymaz z szyjki macicy???
    Jakie wyniki odbieracie Sabina x?

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 2 lipca 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 - policzyli tak sobie w LuxMedzie w Katowicach... maskara, nie dość, że lekarz był bardzo niedelikatny i nawet HSG mnie tak nie bolało jak pobranie wymazu, to jeszcze kazali mi tyle zapłacić... no i zrezygnowałam - bez przesady z tymi cenami.


    Sabina_x - ja jestem pod opieką dr. Juraszka i to on będzie mi robił zabieg.

    Zresztą dziś mąż odebrał wyniki badania nasienia w Provicie i nie jest dobrze.. To drugie badanie w przeciągu 2 tygodni (wcześniej robiliśmy w Zięba Clinic) a parametry diametralnie różne... Nie rozumiem tego.

    I trzymam kciuki Sabina_x za szczęśliwy dzień jutro ;)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily87- czemu mąż zrobił ponowne badanie nasienia już po 2 tygodniach? Z tego co słyszałam, powinien być odstęp między badaniami 3 miesiące, bo plemniki potrzebują tyle czasu na zregenerowanie się.
    Rzeczywiście przegięli z tą ceną, może wymaz zrób u swojej gin. Ja nie czułam żadnego bólu ani dyskomfortu przy pobieraniu wymazu, moja gin rewelacyjnie robi cytologię itp.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lili- parametry nasienia mężczyzn to jak kalejdoskop uwierz mi. dziś będzie miał 200 mln plemników a za 2 ni może mieć 20 i jest to normalne. u nas waha się o 50 mln nawet o 3. Teraz było 17. To raz, dwa w różnych klinikach różnie wychodzi.... u nas 3 pierwsze badania w dianostyce ruch zawsze 13-15 %... w klinice ruch z oceną komputerową raz 51 % raz 30 %... ale nie 13! Więc nie oznacza to, że coś złego się dzieje :)
    dla porównania u nas :

    luty
    48 mln plemników w całości, ruch 13 %
    po 3 mcach suplementacji badanie powtórzone w tym samym miejscu
    i 15 mln w całości i ruch 14 %
    po kolejnym miesiącu w tym samym miejscu
    10 mln w całości i ruch 15 %...- skonczylismy suplemenatcje

    za kolejny miesiąc w klinice
    ilość tylko 3 mln!!!! (fakt, że mu się wylało z kubeczka... ) ale ruch 51 %!
    za kilka dni powtórka w klinice i ilość już 17 mln i ruch 30 %

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia - Ty jutro masz już IUI? Wow :), nic o tym nie wspomniałaś. Jak długo trwała ta procedura? Od momentu pierwszej wizyty u lekarza, po badania - miałaś też wymaz z szyjki macicy zrobiony? Ile musiałaś mieć monitoringów cyklu, żeby potem już się zakwalifikować do IUI?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2015, 16:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa ja robię prywatnie więc w poprzednim cyklu poszłam o lekarza z kompletem badań, hormony, drożność itd żeby nie tracić czasu na czekanie i tyle :) wymaz, chlamydię, ureoplasmę i mycoplasmę miałam robioną do hsg więc są aktualne ;) owu mam zawsze 14-15 dc- miałam sprawdzane pare razy więc już nie musiałam, dziś byłam tylko podejrzeć jajo dostałam zastrzyk i jutro zabieg ;) po jutrze mam urodziny, mogłby okruszek sprawić mamie niespodziankę.... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2015, 17:52

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 3 lipca 2015, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka Dziewczyny

    Byliśmy dzisiaj odebrać wyniki nasienia i na wizycie.
    Na szczęście wyniki trochę się poprawiły.
    MarTest spadł z 72% do 56%.

    Leukocyty spadły z 3,4 na 1,4 mln.

    Ilość plemników wzrosła baaaardzo.. aż byłam w szoku :O z 228 mln w ejakulacie do 1758,00 mln... poprawił się także ruch.. bo pojawił się w ogóle szybki 3% a wcześniej 0%. I troszkę lepsze upłynnienie. Ale generalnie najważniejsze, że Mar Test się poprawił.. a lekarz powiedział, że wyniki w ogóle jeszcze się poprawią bo mąż jest dopiero ok. 2 tygodnie po antybiotykoterapii.

    Jednak nie dał już kolejnego antybiotyku... co mnie trochę zmartwiło.. bo myślałam, że może po kolejnym jeszcze się poprawią wyniki no ale.. chyba lekarz lepiej wie co robić. Powiedział, że wyniki nie są idealne ale są na granicy..

    Z tym, że teraz musimy się wziąć za mnie:( w sumie troszkę mnie nastraszył bo powiedział, że może się okazać, że endometrioza jest rozległa.. nie wiem czy coś na USG wypatrzył czy co. Niby żadnych nowych zmian nie ma ale dziwi mnie, że tak powiedział. Ostatnio mówił bardziej optymistycznie. Ale chyba był juz zmęczony:) Było już późno i te upały... :) Może to dlatego.

    W każdym razie kazał próbować;)

    Pozdrawiam

    ewa81 lubi tę wiadomość

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2015, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabina 1758 mln??? pierwszy raz słyszę o takiej ilości ...

  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 3 lipca 2015, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No sama się zdziwiłam... ale dokładnie tyle. Z tym, że objętość była bardzo duża bo 22ml. Z tego w 1 ml - ok. 80 mln a w ejakulacie ok. 1750 mln. Także nie wiem.. ale chyba co za dużo to też niezdrowo aczkolwiek koncentracja w ml jest ok. W sumie jak w poprzednik badaniu z tym, że teraz było bardzo dużo nasienia. A abstynencja zaledwie 2 dni.. Nie wiem sama. Ale lekarz nic nie mówił, że coś jest nie tak.

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 4 lipca 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia to mnie pocieszyłaś, bo już myślałam, że tak dramatycznie szybko obniżają się parametry :/ Trzymam kciuki za iui, musi się udać!

    Sabina jak super, że ten antybiotyk tak działa! a ilość plemników...po prostu powalająca ;)

    W końcu coś pozytywnego zaczyna się dziać na naszym wątku :) i oby tak dalej!

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 4 lipca 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili parametry nasienia chyba byłyby diametralnie inne za każdym razem gdyby badać nasienie.. tak mi się wydaje. Dlatego pewnie nie raz trzeba czekać trochę na dwie kreseczki:) ciężko to wszystko zgrać idealnie chyba.. tym bardziej jak się ma jakieś problemy.

    Lili a czy Dr Juraszek mówił Ci coś, że trzeba zrobić badanie na te chlamydie i ureoplasme ??albo chociaż zwykły wymaz z pochwy?? Bo mi Dr nie kazał aczkolwiek jak zapisywałam się na termin w zwykłym szpitalu to wymaz z pochwy był wymagany.

    Boję się, że okaże się, że zrobią mi laparo a będę miała te bakterie i dopiero będzie kicha:/

    No na szczęście chociaż jedna dobra wieść.. od roku cały czas coś a tu chociaż mały sukces. Wczoraj byłam tak zestresowana jak jechaliśmy po wyniki, że nawet mówić mi się nie chciało. No ale teraz czekam na wieści co ze mną.. jeszcze 25 dni. Chciałabym już wiedzieć.

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili nie spokojnie :) mowie ci to z doswiadczenia, ale taka opinia jest tez wielu lekarzy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2015, 13:16

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 4 lipca 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wiem, że na spokojnie, ale niestety ja jestem największą panikarą i histeryczką jaką można sobie wyobrazić :( Na szczęście dziś zaczynam urlop i jedyne o czym myślę to błogie lenistwo :)

    Sabina jeśli chodzi o badania przed laparo to muszę zrobić: morfologię, układ krzepnięcia, jonogram i grupę krwi i tyle. Chlamydie, myco i ureoplasmę chciałam zrobić tak dla siebie.

    sylwia a Ty daj znać jak już będziesz po wszystkim! Powodzenia

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2015, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem po :)

    lili, wyniki nawet teraz te gorsze macie takie, o których wielu marzy ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się czujesz Sylwia po zabiegu? :)
    Trzymamy kciuki, żeby wszystko dobrze poszło :) teraz kiedy masz zatestować?Sabina x - to super że poprawiły się wyniki męża
    Nam przyszło do głowy, czy ta chlamydia, która u mnie została wykryta, nie wywołała powstawanie przeciwciał u męża. Gdyby to udało się zlikwidować, to byłoby super

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2015, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czuję się, dobrze, normalnie :) zatestuję pewnie za 10 dni o ile strach mi pozwoli ... :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2015, 21:44

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2015, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w której klinice miałaś IUI? W Provicie Katowice? Trzymam kciuki za pozytywny test :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w Gyncentrum jestem :)) dzięki i nie puszczaj <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2015, 22:20

    cocosowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2015, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cocosowa, jesteś! jak się czujesz kochana? :))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2015, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiaśta - testowałaś już, czy jeszcze nie? :) daj znać

‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ