X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam powiedziala, że naturalna ciąża u nas byłaby jak wygrana w totolotka ! cud i wielkie szczęście ! nie jest to niemozliwe, ale mało prawdopodobne

    Ale może życie nas kiedys jeszcze zaskoczy :) moze teraz jak odpuścimy po takiej informacji będą luzy, nie będzie celowania i może akurat trafimy szóstkę w totka ;) bo faktycznie po takiej info, nie chce mi sie mierzyc tempki, liczyc , trafiac z serduszkowaniem...echhh

    zaluje ze wykupilam abonament na 3 miechy :P i kilka lat temukupilam sobie baby compa ktory mial pomoc celowac - pomagal dooobrze tylko problemy sa innej natury ... aj

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2015, 12:27

    ewa81, ewa81 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/leczenie-nieplodnosci/niepodnosc-immunologiczna-przyczyny-i-leczenie-nieplodnosci_35492.html

  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:) Jestem nowa - założyłam konto bo "mam" podobny problem do Was... nie dość, że mam endometriozę i torbiele na obu jajnikach i za niedługo laparoskopie własnie w Provicie to jeszcze wyniki nasienia wyszły nie za dobre:( Chodzi głownie o test Mar - 72% i leukocyty 3,5.... O ile ze zrobieniem badania nie było problemu dla męża to wynikami się nie przejął za bardzo. Na szczęście zgodził sie na wizyte i jedziemy dzisiaj do Dra Mańki - dam znać co powiedział - może dowiem się czegoś co również Wam pomoże. A boję się, że w Jego przypadku podłoże może być immunologiczne bo podobno w dzieciństwie 3x przechodził świnkę... łooo ja chyba zwariuje.

    Pozdrawiam gorąco:*

    I boję się, że zaproponuje in vitro:/ Już brzuch mnie boli i apetytu brak.. Nie wiem czy tylko ja tak przeżywam??:/ Mąż mówi, że za bardzo się przejmuje wszystkim

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak samo :) identiko :)

    Jestem ciekawa opinii trzeciego lekarza ;) Moj emek wynikami się wlasnie przejął...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Sabino :), widzę, że coraz więcej osób ma ten problem, już myślałam, że my tylko jesteśmy takim przypadkiem. Poziom leukocytów wyszedł dużo, więc ma stan zapalny. Ale skoro piszesz, że mąż przeszedł świnkę, to jest to możliwe, że ta choroba mogła wpłynąć na ten wynik MAR, bo niestety źle wpływa na jądra a tym bardziej na nasienie. Rozumiem co przeżywasz, bo my tu wszystkie przeżywamy. Powodzenia na wizycie i koniecznie napisz nam, co Wam powiedział.

    Pozdrawiam :)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina_x trzymamy kciuki, żeby wszystko dobrze się skończyło :) Możliwe, że przeciwciała są wynikiem bakterii lub jakiegoś stanu zapalnego - wskazują na to wysokie leukocyty, więc nie ma co się martwić na zapas. Czekamy z niecierpliwością na wieści od Was, bo pewnie wszystkie jesteśmy ciekawe, co zaproponuje Wam lekarz.

    A ja jestem już po HSG, niestety z dr J miałam kontakt tylko podczas badania więc nie zapytałam o sensowność iui przy tak wysokich przeciwciałach, bo byłam trochę spanikowana :/

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila przytulam - dobrze ze juz po :) i mam nadzieje ze nie bolalo :)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki :) powiem Ci, że spodziewałam się czegoś gorszego, dla mnie to był ból miesiaczkowy, taki rozpychajacy, a trwało to może z 10 sekund, miło nie było, ale do przejścia ;)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale jajowody drożne? :))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili87 - uspokoiłaś mnie :) bo też mnie czeka to badanie, robiłaś to w provicie? I wszystko ok jest? :)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kontrast przeszedł szybko i bez bólu ale wyniki do odbioru mam dopiero jutro, tak więc na razie się nie nastawiam...

    Sylwia a długo miałaś plamienia po HSG? Bo ja się czuję jakbym była podczas obfitej miesiączki... :(

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super, że już po badaniu. Słyszałam, że po badaniu są krwawienia jak przy miesiączce. Jak rozumiem, że robiłaś badanie w provicie i dr J. Ci robił tak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2015, 17:33

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 robiłam na NFZ w szpitalu nr 2 w Bytomiu, badanie robił dr Juraszek. Każdy jest inny, każdy ma inny próg bólu - nie ma co się nastawiać, badanie trwa 5 min, nawet jeśli będzie to mocny ból to jest to tak krótkie, że każda wytrzyma... tak więc trzeba podejść do tego na spokojnie a będzie wszystko dobrze :)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałaś HSG czy HSG sono?

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HSG - to najzwyklejsze z rtg

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • ewka8430 Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Dawno mnie nie było ale w sumie nie ma co pisać. U nas nic się nie dzieje. Nie wiem w sumie na co my czekamy? Chyba czas na kolejne badanie nasienia i podjęcie decyzji - in vitro? Chyba to nam pozostało.
    Lili dobrze że już po Hsg, mowilam że nie jest tak źle ;-)
    W ogóle to widzę że jest nas coraz więcej, niestety wredne te przeciwciała!
    Pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam brązowe plamienia przez dokładnie trzy dni, potem już czyściutko :) skoro szybko przeszedł kontrast tzn że drożne, gdyby były niedrożne od razu by ci powiedzieli w szpitalu :)) super :)

  • Sabina_x Ekspertka
    Postów: 188 103

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jestem:) Po wizycie :) no to do konkretów przejdę od razu. Oczywiście jak tylko pan Dr zobaczył wyniki to od razu powiedział, że nie jest najlepiej:/ Po pierwsze przeciwciała - już powyżej 50% ponoć jest kwalifikacją do in vitro. Po drugie leukocyty - wyraźny stan zapalny - i tego trzeba się pozbyć - i najprawdopodobniej powoli się to uda. Gorzej z przeciwciałami - bo tego jeszcze nikt nie umie leczyć. Oczywiście mogą być dwa scenariusze - albo znikną leukocyty a wraz z nimi przeciwciała albo znikną same leukocyty a przeciwciała pozostaną. Na razie maż dostał antybiotyk.. 10 dni - poźniej tydzień czekamy i badanie. I jesli nie będzie wyraźnej poprawy to wtedy jeszcze jakis inny.. Stwierdził też, że jeśli uda nam się go zbić trochę a u mnie po laparo tez nie będzie tragedii to będziemy próbować naturalnie. Mówił żeby na razie o in vitro nie myśleć. O inseminacji nic nie mówił - a ja też nie zapytałam z tego wszystkiego.
    Także nie ma lekko z tymi przeciwciałami.. miałam nadzieję, że powie, że naczytałam się w internecie bzdur:)) ale tak się nie stało.

    Jedynie pocieszył mnie, że mam bardzo dobry wynik AMH i, że to jest mój wygrany los na loterii. No i to, że w miarę wcześnie się zdecydowaliśmy na bobo.

    Ale nie załamuję się - nie wiem co Dr ma w sobie ale nawet złe wieści potrafi przekazać w tak lagodny i subtelny sposób, że nie ma opcji wyjśc od niego bez usmiechu na twarzy i chęci uściskania go.

    Jest to pierwszy lekarz, któremu ufam.. a chodzilam po paru i to Profesorach... i można się było załamać.

    A przecież wiemy, że pozytywne myślenie to połowa sukcesu:)) także dziewczyny głowa do góry i nie bujmy sie podejmowac nawet tych najcięzszych decyzji :)

    Dobrej nocy życzę :) do usłyszenia jutro:)

    endometrioza IV stopień, przeciwciała przeciwplemnikowe
    Provita
    13.02 - transfer 2 x 8B w 3 dobie - CB
    BRAK MROZAKÓW :(
    2 ICSI- transfer 2*8B :(
    maj 2017 crio :(
    kolejna procedura: Novum
    31.08 transfer - :( 10 dpt krwawienie
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    ja miałam brązowe plamienia przez dokładnie trzy dni, potem już czyściutko :) skoro szybko przeszedł kontrast tzn że drożne, gdyby były niedrożne od razu by ci powiedzieli w szpitalu :)) super :)


    Właśnie odebrałam wypis ze szpitala i niestety, prawy jajowód niedrożny. Jestem trochę załamana, w sumie to chyba coraz bardziej przyzwyczajam się do myśli, że nigdy nie zostaniemy rodzicami. :(

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili87 kochana nie załamuj się! nie mów tak, że nigdy nie zostaniecie rodzicami. To bzdura :), przecież można zajść w ciążę z jednym niedrożnym jajowodem albo go udrożnić. Z tego co wiem, do inseminacji czy in vitro nie jest to przeciwskazaniem. Głowa do góry :)

    Sabina - dzięki za informacje, taka kolejna informacja mnie bardziej potwierdza, że niestety przeciwciał nie da się wyleczyć i nam pozostaje IUI lub IVF

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2015, 15:56

    Lili87 lubi tę wiadomość

‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ