X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że u Was IUI to idealne rozwiązanie :) dziewczyny, jedno jest pewne, wiemy co nam dolega, więc jesteśmy bliżej niż dalej :)))

    ewa81, Lili87 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziecznyny :)

    Jutro jedziemy na test MAR :) i ja jeszczemam do zbadania anty TPO i estradiol a o 12 wizyta u dr P.
    Trzymajcie kciuki :)

    ps. nam na 1 wizycie powiedziała, że jeśli MAR wyjdzie ponad 50% to jest wskazanie do inseminacji.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj opu - powodzenia z badaniami :)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu- trzymam kciuki, żeby MAR wyszedł negatywny :)

    a co do IUI to myślałam, że to rachu ciachu i gotowe, ewa81 czemu myślisz, że to tyle czasu potrwa? Aż tyle badań jest???

    sylwiaśta159 a Wy też rozważacie IUI?

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie nie wiem ile czasu będziemy czekać na IUI, może przesadzam - nie wiem kiedy moja gin zrobi cytologię, kiedy hsg. Jeszcze muszę mieć monitoring cyklu, bo mam potwierdzone, że owulkę mam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety ... MAR pozytywny - 76%

    Ginka powiedziala ze szansa dla nas jest tylko in vitro, a iui to strata kasy, nerwow i niepotrzebne nadzieje ...
    Zalamana jestem

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlaczego ? przecież IVF to nic strasznego..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze, boje sie nieznanego ... nie rozumiem procedur, przeraza mnie ogrom tych badan przed in vitro
    i boje sie, że wydamy kupe kasy a ja poronie :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    można starać się o dofinansowanie. In vitro tylko tak strasznie brzmi :)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jak my mamy Mar 97% to w ogóle nie mamy co myśleć o inseminacji??? :( :( :(


    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam dr. P (provita) powiedziała, że inseminację proponują przy MAR 15-50%. Jak ma się wynik ponad 50% to szansa powodzenia iui niewielka ( sama w sobie jakos statystyką nie powala, ale z takim MAR to w ogole nie ma o czym mówic). Mówila, że te plemniczki, które do tej kuleczki sie przylepiły czyli te 76% jest poprostu niezdolnych do zapłodnienia w ogóle. A u nas sytuacja jest taka, że w ogólnym badaniu nasienia 2% plemników ma prawidłową budowę, 34% ruch postępowy, i na dokładkę 76% jest niezdolnych do zapłodnienia ( albo wytwarza przeciwciala - nie wiem jak napisac prawidlowo). Wychodzi na to, że różowo nie jest.

    Mówila, że być moze przyczyna jest stan zaplany, albo uraz operacja, ale maz takowych nie miał. Teoretycznie jakby cos wyszlo u meza, mozna by to podleczyc, ale poprawa nie bedzie spektakularna jesli w ogole, wiec mamy sie raczej nastawiac na in vitro.

    Wiesz Lili, jakby tak pomyśleć to okej do iui wybieraja ruchliwe plemniczki, ale w naszym przypadku one jeszczze sa niezdolne do zaplodnienia ( a tego akurat nie sprawdza przed podaniem bo jak wsypia kulki plemniki sie przyczepia i po zabawie) wiec podadza nam nasienie, które no moze wytwarzac te przeciwciala i nic z tego nie wyjdzie.

    Ginka powiedziała, że szkoda kasy i przede wszystkim nadziei, nerwów... ( potem się bedziesz dołować że np. to juz czwarta iui a tu nic... ) ja chyba wolę od razu do in vitro podejsc niż ryzykować depresje w zwiazku z niepowodzeniami iui - bede sobie mysle kuuuurde przeciez co juz odpowiednio przygotowali nasienie , podali prawie na linie mety a tu dalej kicha...
    Decyzja należy oczywiście do Was.

    Ja najbardziej załamałam się tym, że szansa na naturalne zajscie to jak wygrana w totka, zdarzyc sie moze, ale baaaaardzo rzadko ma to mijesce....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2015, 06:09

    Lili87, ewa81 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i co lekarz to inna szkoła... :|

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej opu - muszę z Tobą pogadać. Jestem zaskoczona, że Twoja lekarka powiedziała o IUI, że nie ma sensu jej robić. A mi lekarz J. też z provity powiedział nam, że trzeba spróbować inseminacji, a mój mąż ma więszy test MAR - 87%. Mi wytłumaczył, że pobrane plemniki będą spreparowane, czyli wypłukiwane z przeciwciał i wtedy wprowadzają to do komórki jajowej.
    A jeśli chodzi o in vitro - nie pytałam się, ale Wy i jak i my, powinniśmy być zakwalifikowani do rządowego programu in vitro, ponieważ jest to niepłodność immunologiczna, która jest nieodwracalna i nieuleczalna.

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też się wydaje, że tak właśnie jest. Po to nasienie się preparuje, żeby nadawało się do IUI :)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mi tak właśnie tłumaczył dr J., że czyści się nasienie żeby nadawało się do iui czyli rozumiem, że z przeciwciał też...? Zresztą w pn mam Hsg to dokładnie o wszystko wypytam.

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Lili87 - właśnie oczyszczają plemniki z tych przeciwciał, też mi to tłumaczył dr J. Zapytaj się dla pewności jeszcze raz i potem napisz nam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2015, 11:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie dziewczyny, nigdy do końca nie wierzcie lekarzom, zawsze starajcie się poradzić w tak trudnych sprawach dwóch lekarzy. Na stronie białostockiego bociana jest też expert, można jemu zadać pytanie, zawsze do max 2 dni odpowiada. Nie wiadomo teraz, który lekarz mówi nieprawdę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama już nie wiem co robić, każdy mówi co innego. Nie wiem czy iść do innego, bo jak ten powie co innego, to wtedy nieźle mi namiesza w głowie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może oboje mają rację....Tylko decyzja nalezy tak naprawde do nas... Mysle ze jakbym uparla sie na IUI - zrobiliby mi ją.
    Mysle ze moja lekarka mogla miec na mysli niską jej skutecznosc nawet u par niemających problemow z nasieniem.

    Tylko u mnie sprawa o tyle sie komplikuje ze mialam miec spr. droznosc, histero i laparo w jednym a teraz tylko histero...
    Ja tez dopytam jeszcze - jade znowu w piatek na usg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2015, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety decyzje należą do nas..nie są to łatwe decyzje, która będzie dla nas wszystkich najlepsza

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ