X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny

    Lii- mój mąż miał robiony posiew nasienia i nic mu nie wyszło a mimo to dwa razy wyszedł mu test MAR :(. Sylwia - wymaz z cewki moczowej na chlamydię itd nie robił, może lekarz to zleci mu to zrobić. Zdziwiło mnie to, że w pierwszym badaniu nasienia miał brak aglutynacji,a w drugim już + . Nie wiem co do tego przyczyniło, a brał przez 3 miesiące suplementy.Trzymam kciuki za Wasze badanie HSG. Nie miałam jeszcze tego badania, ciekawe czy lekarz mi to zleci. Teraz we wtorek mamy wizytę u dra Juraszka - ciekawe co nam powie. Denerwuję się przed tą wizytą.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a my w piątek pierwszą u dr Mańki , a też trzymam kciuki :) warto zrobić te 3 z cewki bo one też mogą na to wpływać ;)

    W ten sam dzień co HSG mamy też w końcu komputerowe badanie nasienia... bardzo się denerwuję, bo jest dokładniejsze... a nam ostatnio w zwyklym recznym bbadaniu po suplementacji wyszły gorsze wyniki niż bez suplementacji ... i boję się, że nie będą chcieli nam zrobić IUI... allbo jajowody będą niedrożne... to już w ogole... nie mam nic przeciw IVF ale na rzadowe tyle czekac... a komercyjne.. moze i zalatwilibysmy kase... w gyncentrum jest fajna oferta 3 podejscia za 14 000 zł, to tanio..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja 2015, 15:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a długo się czeka na rządowe in vitro??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2015, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na kwalifikacje pewnie nie ale na zabieg różnie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak mniej więcej ile?

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 31 maja 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Czy u was występuje lepkość/ aglutynacja? Na posiew też oddaje się nasienie i na wynik czeka ok tygodnia, sprawdzają czy są baketrie itd. Robiliście badanie na chlamydię/ mycoplasme/ureaplasme?

    u nas lepkość była ok, za to aglutynacja wystąpiła ale 1 stopnia więc jeszcze nie taka tragiczna...chyba. A badań na chlamydie/mycoplasme/ureoplasme nie robiliśmy i chyba pora żeby zrobić, i wymazy, i posiew... może to nas jakoś uratuje przed autoimmunologicznym podłożem przeciwciał, bo tego najbardziej się boję :( Można zrobić posiew i wymaz za jednym zamachem czy musi być jakiś odstęp w czasie?

    Trzymam kciuki za Was, żeby Ci lekarze okazali się tymi szczęśliwymi ;)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    posiew robi się z nasienia a wymaz z cewki moczowej :)

    ewcia popytaj lepiej na watku o ivf bo nie chce rzucac slepymi datami :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2015, 08:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no masz rację sylwiaśta :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co najgorsze? Że nie ma leku na te przeciwciała, że nie można powstrzymać ich powstawanie, że jak się pojawią to jest trwałe, nieodwracalne. Dziwne nie? :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a robicie w końcu tą IUI?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do mnie pytanie sylwiaśta?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yes :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro na wizycie dowiemy się, czy faktycznie nie mamy szans na naturalne zajście w ciążę. I dowiemy czy inseminacja czy in vitro, choć czytałam że inseminacja w takim przypadku jest nieskuteczna

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja czytałam, że jest, bo te przeciwciała są wypłukiwane :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko jeśli dobre mam info, inseminacja nie jest refundowana a in vitro tak - wiadomo, że nie każdy się kwalifikuje ale wydaje mi się, że problem jaki mamy to się kwalifikuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2015, 21:55

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    wiecie co najgorsze? Że nie ma leku na te przeciwciała, że nie można powstrzymać ich powstawanie, że jak się pojawią to jest trwałe, nieodwracalne. Dziwne nie? :/

    a mnie na forum "nasz bocian" jeden z lekarzy na wyniki męża odpowiedział, że nadają się do leczenia i dalszej diagnostyki, więc zrozumiałam, że są szanse się tego pozbyć... zresztą zobaczymy, idziemy 10 czerwca na posiew i zobaczymy co dalej.
    Ewa81 daj jutro znać jak będziesz po wizycie, bo sama chodzę do dr. Juraszka i jestem bardzo ciekawa Twojej opinii.

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewciu a mnie sie wydaje ze jesli iui rozwiazuje problem to nie zakwalifikuja... no chyba ze bylby problem z droznoscia czy cos...ale moze zalezy od lekarza

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny
    Jesteśmy po wizycie u dr Juraszka - nie mamy żadnych szans na naturalne zajście, u męża jest to nieodwracalne i nieuleczalne. Zlecił mi badania i zaproponował nam inseminację.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak myslalam ze IUI :) to noe jest straszne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2015, 23:28

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 a badania to takie, które są potrzebne do IUI czy takie, żeby dodatkowo poszerzyć diagnostykę? Bo coraz bardziej mam wrażenie, że w klinikach niepłodności nie leczy się (nawet nie próbuje), tylko przygotowuje do inseminacji a potem in vitro.

    A tak nawiązując w klinice Zięba Clinic na hasło "tata" wraz ze Stowarzyszeniem Nasz Bocian można wykonać darmowe badanie nasienia - to podstawowe, my z mężem zamierzamy iść, zrobić badania a potem jest możliwa bezpłatna konsultacja u dr, tak więc zawsze o jedną opinię więcej... może przynajmniej tam dadzą nam cień nadziei ;)

    http://www.ziebaclinic.pl/nieplodnosc/cenniki_i_promocje

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ