X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A HSG robi ci na NFZ? I to samo HSG czy sono HSG

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 17 maja 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponował sono-HSG ale koszt 500zł więc musiałam zrezygnować i będę miała HSG na NFZ, ale na razie nie wiem ani gdzie, ani kiedy, ani kto będzie mi je przeprowadzał.

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam jedna lekarke, ktora robi sono HSG za 300 zl jakbyś chciała :)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 18 maja 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana bardzo Ci dziękuję, ale powiem szczerze, że przy perspektywie inseminacji czy in vitro, każde 100 zł się dla nas liczy, a skoro jestem ubezpieczona, to chcę wykorzystać NFZ do granic możliwości :P Wierzę, że mam jajowody drożne więc badanie nie będzie bolesne - tak przynajmniej sobie wmawiam :P

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a długo będziesz na nie czekać? :))

    u nas w środę się okaże, czy jest MAR test pozytywny czy nie, jeśli jest pozytywny to on może wpływać na słabą ruchliwość plemników, tak?

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 18 maja 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właściwie, to 22 kwietnia przyniosłam wyniki męża z pozytywnym testem MAR. Dr Juraszek od razu dał mi skierowanie na badania, które trzeba zrobić przed HSG. 4 maja poszłam do niego już z wynikami, zrobił mi dodatkowo USG i dał kolejne skierowanie na HSG. Powiedział, że jak tylko dostane okres to mam do niego dzwonić i będziemy się umawiać. Podejrzewam, że HSG czeka mnie w pierwszym tygodniu czerwca, bo wtedy planowo kończy mi się okres.

    Test MAR wykaże czy są przeciwciała, które ograniczają ruchliwość plemników czy nie. A robiliście ogólne badania nasienia? Bo często zwiększona aglutynacja może być sygnałem do zrobienia MAR. Ale jestem przekonana, że u Was test wyjdzie negatywny i trzymam za to kciuki ;) A gdzie robicie badania?

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak robiliśmy ale takie zwykłe nie komputerowe, nie było ani lepkości ani aglutynacji, ale na wszelki wypadek wolę zrobić i wiedziec na czym stoję, poza tym chociaż raz zrobimy takie porządne, dokładne badanie ;)

    powiedz mi, jak dr juraszek- JAKO ANDROLOG- podchodzi do problemu męża, próbował go jakoś leczyć, polepszyć parametry lekami czy przepisywał tylko suplementy albo skupiał się raczej tylko na tobie? Bo np rozmawiałam z dr Biernat i w ogóle nie wykazywała zainteresowania wynikami mojego partnera, jakby specjalizacje androlog dopisała sobie dla hecy... ;/ dr juraszek kazał ci zrobić jakieś hormony?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, czym się różni HSG od sono HSG? Lili - mam pytanie, czemu musisz zrobić badanie HSG, skoro problem jest po stronie męża, który ma przeciwciała? Chyba, że Ty też masz jakieś problemy zdrowotne

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sono hsg jest mniej bolesne, ale podobno też troche mniej dokładne, jednak w klinikach ostatnio praktykuje się tylko sono hsg przynajmniej na slasku ;)

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a lili będzie robić IUI, a żeby miała ona jakis sens trzeba zrobić drożność jajowodów bo jak są niedrożne, to iui nie ma sensu ;)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 18 maja 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 ubiegłaś mnie, ale wszystko się zgadza :P nasz lekarz stwierdził, że z takim MAR to tylko inseminacja a do tego potrzebna jest drożność jajowodów. A jeśli chodzi o różnicę, to w sono HSG wstrzykują sól fizjologiczną i jest to mniej drażniące i mniej alergizujące niż w przypadku płynu kontrastującego, który wykorzystuje się w rentgenie potrzebnym do zwykłego HSG. Poza tym sonoHSG można wykonać w dowolnym dniu cyklu, a HSG zaraz po miesiączce.

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili - czy przy teście MAR są szanse na inseminację? Od czego to zależy, że jedni mogą mieć szanse a inni od razu in vitro? Czu to zależy od procentu ile wyszedł test MAR?

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 18 maja 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    powiedz mi, jak dr juraszek- JAKO ANDROLOG- podchodzi do problemu męża, próbował go jakoś leczyć, polepszyć parametry lekami czy przepisywał tylko suplementy albo skupiał się raczej tylko na tobie? Bo np rozmawiałam z dr Biernat i w ogóle nie wykazywała zainteresowania wynikami mojego partnera, jakby specjalizacje androlog dopisała sobie dla hecy... ;/ dr juraszek kazał ci zrobić jakieś hormony?
    Zacznę od tego, że hormony robiłam sobie u wcześniejszego lekarza i wszystko było ok, poza tarczycą. Dr Juraszek pytał czy robiłam badania hormonalne, ale ja powiedziałam (to było kłamstwo z premedytacją), że robiłam tylko TSH i progesteron. A że oba wyniki były w normie, to dr stwierdził, że nie ma potrzeby dalszych badań... Nie nalegałam, bo wiedziałam, że są ok, choć uważam, że powinien mi zlecić. Co do męża, to nie widzieli się na oczy, dr zrobił tylko wywiad o urologu, żylakach męża itp i zalecił to samo co ów urolog - Profertil, zdrowy tryb życia, nie przegrzewać się i pić dużo wody. Kazał powtórzyć test MAR za 3 miesiące. A potem miałam jeszcze jedną wizytę i pytałam o sterydy dla męża, wprawdzie dr wszystko mi o tym opowiedział, ale stwierdził, że od tego się odchodzi, bo przynoszą więcej szkody niż pożytku, a że mamy problem, żeby w Katowicach dostać Profertil to zaproponował nam Salfazin. I to tyle, przynajmniej na razie ;)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, czyli jako androlog w sumie się nie popisał. Są leki, na recepte, które np zwiększają ilość plemników, mógł spróbować wam przepisać
    lili ale salfazin jest bardzo okrojony kochana. Najlepsze dla mężczyzn to l-karnityna, l-arginina, cynk, selen, koenzym q 10 i witamina c, a salfazin większości nie ma.

    SONO HSG MOŻNA WYKONAĆ W DOWOLNYM DNIU CYKLU O.o pierwszy raz słyszę :), ale to dobra wiadomość :) z tym, że hmmm, czy dla starających się to coś zmienia? Bo co, gdyby była tam fasolka? Chyba tak czy inaczej lepiej zrobić przed owulką to badanie.

    No i jeszcze jedno, urolog nie wyśmiał was że z problemem nasienia to do androloga? Bo ja właśnie nie mam w pobliżu fajnego andologa, raczej urolodzy są... ;/ jest jestem dobry, ale dopiero w Krakowie, niby można się przejechać..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo Lili87 jesteś? :)

    Lili87 lubi tę wiadomość

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 18 maja 2015, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salfazin to sam cynk, ale i tak się cieszę, bo mój mąż raczej nie jest za przyjmowaniem jakichkolwiek leków. Myślę za to nad kupnem czystka, bo słyszałam, że też może pomóc.My poza zwiększoną aglutynacja i pozytywnym testem MAR mamy wszystko wręcz książkowo więc pewnie dlatego nie przepisał leków. Choć pytałam jednego z lekarzy na bocianie o poradę i odpisał, że to się kwalifikuje do leczenia i dalszej diagnostyki u androloga... Więc chyba pójdziemy gdzieś jeszcze na konsultację.

    a co do urologa, to mój mąż ma zgrubienie przy nasieniowodzie i to był powód dla którego poszedł na badanie USG, a z wynikami przy okazji. Wyszedł żylak na lewym jądrze ale do wakacji mamy niby czekać i się starać, a jak się nie uda, to mamy się znów do niego zgłosić i pomyślimy o zabiegu...

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Lili - czy przy teście MAR są szanse na inseminację? Od czego to zależy, że jedni mogą mieć szanse a inni od razu in vitro? Czu to zależy od procentu ile wyszedł test MAR?


    Szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia... :(To chyba nie zależy od % bo my mamy 97& więc masakra... Wcale bym się nie zdziwiła, że propozycja IUI w naszym przypadku, to próba wyciągnięcia od nas kasy, no ale tonący brzytwy się chwyta, więc pewnie jak naturalnie się nie uda to podejdziemy najpierw do inseminacji. Dr powiedział mi, że najpierw trzeba zacząć od kilku IUI, a potem przechodzić na kolejne sposoby zapłodnienia. Podejrzewam, że co lekarz, to inna opinia.

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam, że dopóki jest sporo ruchliwych plemników, jajowody są drożne to nie wolno dać się nagonce na in vitro- to dla lekarzy prosta droga do odhaczenia kolejnej zaciążonej pacjentki(czytaj klientki). Skoro IUI nie daje efektów, tzn że problem musi tkwić jeszcze w czymś innym, i trzeba to zdiagnozować, no chyba, że parze bardzo się śpieszy.

    więc to czy iui czy ivf zalezy tylko od lekarza ;)

    ewa81, Lili87 lubią tę wiadomość

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 31 maja 2015, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Co tam u Was słychać? Ja mam wyznaczone HSG na 8 czerwca w szpitalu w Bytomiu. Trochę się denerwuję ale też bardzo cieszę, bo liczę, że wszystko będzie ok i będziemy mieli potwierdzenie, że brak ciąży to jednak wina przeciwciał. Od pewnego czasu buszuję sobie po forum bociana i tam jeden z lekarzy zasugerował, że mąż powinien zrobić posiew nasienia, bo to może być przyczyną pozytywnego testu MAR. Czy Wasi mężczyźni robili takie badanie? Myślicie, że bakterie mogą mieć wpływ na powstawanie przeciwciał?

    Miłej niedzieli :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja też mam HSG, ale prywatnie 3 czerwca, też bardzo się denerwuję, czekam jak na wyrok.

    Czy u was występuje lepkość/ aglutynacja? Na posiew też oddaje się nasienie i na wynik czeka ok tygodnia, sprawdzają czy są baketrie itd. Robiliście badanie na chlamydię/ mycoplasme/ureaplasme?

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ