X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 24 lipca 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż nie miał zleconego tego badania. Leczymy się w klinice od stycznia. Miał kompleksowe badanie plemników i fragmentacje DNA.

  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 24 lipca 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa kto Ci robił laparoskopie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2016, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Paliga robiła mi ten zabieg

  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 24 lipca 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak się teraz czujesz po transferze? Kiedy testujesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro idę na betę, nie czuję się zbyt dobrze

  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 25 lipca 2016, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to trzymam mocno kciuki za pozytywną betę!!!

    ewa81, Lili87 lubią tę wiadomość

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 25 lipca 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa czekamy na info :)

    asik13 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 25 lipca 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia i jak?

    Lili87, asik13 lubią tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 156 :), nie dociera to do mnie...beczę ze szczęścia

    asik13, Lili87, Ajka, domiszka lubią tę wiadomość

  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 25 lipca 2016, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!!!!!

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 25 lipca 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa będziesz najcudowniejszą mamą na świecie!!! ;) Gratuluję!!!

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, Wam tego też życzę z całego serca :), niesamowity widok dwóch kresek i bety

    Lili87, asik13, Ajka lubią tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 26 lipca 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super... dopiero dziś przeczytałam... gratulacje... dziś jest chyba dzień dobrych wiadomości...

    2020 :)
    2023 :)
  • Sugarfree Przyjaciółka
    Postów: 79 25

    Wysłany: 26 lipca 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa - wielkie gratulacje! Dziś natknęłam się na Was dziewczyny i z zapartym tchem (wraz z termoforem przy brzuchu, bo dziś 1dc) czytałam o Was. Bardzo się cieszę! Udało Ci się coś podciągnąć pod refundację, czy finansowaliście z własnej kieszeni?

    Przywitam się i na szybko powiem, co u nas. Otóż od ponad roku staramy się o dziecko. Wcześniejszy lekarz przy każdej wizycie rozkładał ręce i mówił "no nie wierzę, że pani coś jest, jak to możliwe" zlecał badania, ładował hormony na chybił trafił. Przeoczył DODATNI TEST MAR i to, że mam WIDOCZNĄ ENDOMETRIOZĘ - wczoraj byłam u nowego lekarza i zauważył to już przy wziernikowaniu.

    Nie wspomnę o tym, że "idealne" TSH wg tamtego lekarza, według tego jest mocno zawyżone (3.5). Po tych rewelacjach, siadłam przed pracą i próbuję ułożyć sobie w głowie.

    Przyznam, że jak was poczytałam to się załamałam. To wszystko nie brzmi dobrze i nie napawa optymizmem. Wczoraj narobiłam badań za 400 zł (między innymi AMH, wszystkie tarczycowe, marker nowotworowy), a jutro lecę na drugą serię - tym razem hormonów płciowych (bo je robić mogę od 2 dc).

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj sugafree:)
    My podchodziliśmy do in vitro komercyjnie, ale przedłużyli refundację leków więc zaoszczędziliśmy 3 tys. U nas problem jak u Ciebie- mąż przeciwciała, ja endometrioza. Jaki procent testu mar ma Twój mąż? Powinnaś brać lek na tarczycę bo dla staraczek masz za wysokie tsh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2016, 11:47

  • Sugarfree Przyjaciółka
    Postów: 79 25

    Wysłany: 26 lipca 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odp :) Wiem, wiem, dlatego gin dorobił jeszcze ft4, T4,i przeciwciała - żebyśmy mieli pełen ogląd sytuacji. Endometrioza na razie widoczna tylko przez wziernikowanie - na szczęście same jajniki wyglądają bardzo ładnie, mam regularne cykle, zawsze z odpowiednim pikiem temperatury. Jedną jeszcze nieprawidłowość, którą wykrył lekarz to to, że zawsze przed okresem mam brunatne plamienia - temu przyjrzymy się potem.

    I oczywiście, ze względu na wyniki męża, moją endometriozę mamy wskazanie do HSG.

    Mąż ma IgG 82% - dużo :(

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 26 lipca 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    82 to jeszcze nie najgorzej, przy takim wyniku IUI jeszcze może mieć sens... a jak z IgA?

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka to jest dużo, nie kwalifikuje się to do inseminacji tylko do in vitro. Moja lekarka mówiła jeśli test mar jest poniżej 60% to inseminacja ma sens. Powyżej już nie. Oczywiście zdarzały się cuda, że kobieta zaszła w ciążę naturalnie

  • Sugarfree Przyjaciółka
    Postów: 79 25

    Wysłany: 26 lipca 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety Ewa ma rację - to bardzo dużo. Na razie pan doktor zaordynował dość drogie tabletki (Fertil Man plus), które mąż ma zażywać dwa miesiące, po których musimy ponowić badanie. A mnie bierzemy pod lupę po wynikach.

    Czytając Wasze przeżycia nie powiem, podupadłam nieco na duchu. Też jestem ze Śląska, na razie chodzę do doktora Serafina.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2016, 13:31

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 26 lipca 2016, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Ajka to jest dużo, nie kwalifikuje się to do inseminacji tylko do in vitro. Moja lekarka mówiła jeśli test mar jest poniżej 60% to inseminacja ma sens. Powyżej już nie. Oczywiście zdarzały się cuda, że kobieta zaszła w ciążę naturalnie

    Przeczytałam sporo sprawozdań z badań klinicznych (wiele dni grzebania w internecie) i tak przy poziomie powyżej 95% żadnej ciąży nie było tak przy poziomie 80-85 juz się zdarzały... oczywiście przy iui - przy tak wysokim poziomie przeciwciał duzo zalezy od ogólnych parametrów nasienia - jeśli ruchliwych plemników jest dużo i dobra morfologia... to iui może miec nadal sens

    A witaminy (fertil men) na poziom przeciwciał w żaden sposób nie wpływają, także nie licz Sugerfree że to coś zmieni... u niektórych działają kortykosteroidy...

    PS A ja już w drugiej klinice usłyszłam że przeciwciała nie sa bezwzględnym wskazaniem do IVF - wkurzają mnie Ci lekarze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2016, 16:24

    2020 :)
    2023 :)
‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ