X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily, tak przedłużyli refundację leków na dwa lata więc to jest jakieś pocieszenie w tym wszystkim :)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 1 lipca 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia jaka cudowna wiadomość! My jak nie uda się z farmakologią to pewnie też pójdziemy w in vitro... Nie ukrywam, że refundacja leków na pewno będzie dla nas finansową ulgą ;)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 7 lipca 2016, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co u Was słychać? Ewa, opu, Ajka - czekam na same dobre wiadomości ;)

    My jesteśmy po pierwszym cyklu farmakoterapii - chciałoby się powiedzieć dupa dupa, bo przeciwciała jak były na poziomie 100%, tak są nadal, to jednak mamy też dobre wieści! Wszystkie pozostałe parametry podskoczyły - morfologia na poziomie 12%, a od 2 lat zawsze było 4 %, poza tym ruch, ilość itd wszystko dużo lepiej...

    Marzę, żeby te parametry się utrzymały, a przeciwciała spadły do 50%...Jeszcze 2 cykle z encortonem przed nami...Zobaczymy :)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 7 lipca 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam lekarz kazał już odstawić sterydy, bo już widać u męża nic dają i nie ma sensu dalej się męczyć. Ogólnie stwierdził że ze strony małża leczenie można uznać za zakonczone - lepiej nie będzie...

    Na pocieszenie powiedział ze z tymi przeciwciałami bywa różnie - zdarza się że same znikają albo i poziom zmiania nie sie w czasie pod wpływewm roznych czynników, których medycyna jak dotąd nie poznała.... W każdym razie zostają nam techniki wspomaganego rozrodu... ze względu na staż leczeniu u nas na razie odpada IVF - wczoraj robiliśmy IUI, mam nadzieje że jeżeli zrobimy jeszcze jedno na przełomie lipca/sierpnia to we wrześniu pozwolą nam przejść do IVF...

    Zapisałam nas do jeszcze jednej kliniki zobaczymy może tam się zgodzą na IVF od razu (tzn uznają ze przy przeciwciałach inne metody skazane są na niepowodzenie)

    Przeciwciała mamy na poziomie 96 IgG i 60 IgA - jedyna różnica jaką ja widzę to to że bardzo spadła nam ilosc przyłaczonych do główki i witki, większość jest przyłączona do wstawki - ale to chyba przypadek zwykły...


    Lili87 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 7 lipca 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka nie wiem w jakiej klinice jesteście, ale nam w Provicie powiedzieli, że z takimi wynikami jakie ma mój mąż, to od razu kwalifikujemy się do in vitro i w sumie, że iui to w naszym przypadku marnowanie czasu. Jeśli więc nie zależy Wam na jakiejś konkretnej klinice/lekarzu, to uderzajcie do Provity. Pozdrawiam:)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lipca 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :)

    Lily mocno, mocno trzymam kciuki aby przeciwciała spadły w dół :)
    Ajka też mnie zdziwiło, czemu tak zwlekają się z IVF, w provicie też nam powiedzieli, że z takimi wynikami to tylko IVF

    U mnie dużo się dzieje :). Jestem na stymulacji, dziś byliśmy na wizycie i udało mi się wyhodować 18 jajeczek. W sobotę kolejna wizyta, a punkcja w dniach poniedziałek - środa i potem transfer :). Nie mogę się już tego doczekać..:)

    Ajka lubi tę wiadomość

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 8 lipca 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa super!!!!! Trzymam kciuki! Na dobrą sprawę za parę dni może okazać się, że nosisz w brzuszku małą fasolkę i będziesz mamą!!!Piękne to i niesamowite!!! Już nie umiem się doczekać kolejnych wieści od Ciebie! :)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 8 lipca 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczymy sie w Novum i szczerze mówiąc tam chcieliśmy IVF mieć, ale... tam i gin i androlog mówią żeby próbować iui najpierw. Do IVF się jeszcze nie kwalifikujemy, bo nowa ustawa mówi, żę:

    "2. Leczenie niepłodności w drodze procedury zapłodnienia pozaustrojowego może
    być podejmowane po wyczerpaniu innych metod leczenia prowadzonych przez okres
    nie krótszy niż 12 miesięcy. Procedurę zapłodnienia pozaustrojowego można
    podejmować bez wyczerpania innych metod leczenia i w terminie krótszym niż 12
    miesięcy od rozpoczęcia leczenia niepłodności, jeżeli zgodnie z aktualną wiedzą.
    medyczną nie jest możliwe uzyskanie ciąży w wyniku zastosowania tych metod.

    3. Powód, o którym mowa w ust. 2 zdanie drugie, jest każdorazowo
    odnotowywany w dokumentacji medycznej.

    A u nas takiego powodu nie ma - według nich pozytywny test Mar nie jest przyczyną która absolutnie uniemożliwia uzyskanie ciąży przez IUI.

    Lekarka nam mówiła nawet, że przed ustawą nie byłoby problemu i moglibyśmy od razu przejść do IVF... Zastanawiała się czy raczej coś nie zakombinować z moim LUF, ale jak na złość akurat ostatnio go nie miewam...

    M. pierwszy raz u lekarza stawił się 12 sierpnia 2015 więc można powiedzieć że wtedy zaczęliśmy leczenie, czyli za miesiąc minie nam rok...

    W tym tygodniu idziemy jeszcze do Invimedu.... i zobaczymy co tam powiedzą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2016, 10:51

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 8 lipca 2016, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa trzymam kciuki :)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2016, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Punkcję mam we wtorek a transfer planowany jest na piątek. Trzymajcie kciuki :)

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 10 lipca 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki zaciśnięte... chyba Ci trochę zazdraszczam...

    ewa81 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka rozumiem Cię :), to tak jak ja zazdraszczam tym którym się udało. Pamiętaj że Ty też będziesz prędzej czy później mamą :)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 11 lipca 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa bardzo Wam kibicuję i mocno trzymam kciuki!!! Powodzenia! I oczywiście troszkę zazdroszczę ale pewnie za jakieś 2 tygodnie będę zazdrościć Ci jeszcze bardziej ;) Co nie zmienia faktu, że zgadzam się z Tobą - w końcu kiedyś wszystkie będziemy mamami!!! :) Trzymaj się dzielnie kochana!!!

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 11 lipca 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EWA Próbuję tak myśleć...tylko wolałabym prędzej, a nie później... Jest nas tu aktualnie dokładnie 3 - mam nadzieje że za 2-3 tygodnie zostaną już tylko 2. A do końca roku wszystkie się przeniesiemy na fioletową stronę mocy... i wątek zostanie pusty...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2016, 13:26

    Lili87, ewa81 lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo każda z nas chciałaby jak najszybciej być mamą :). Jak pomyślę jaką drogę muszę przebyć żeby to się udało. Mnóstwo badań, wizyt, brania leków a czas leci i leci..wiem że sama nie jestem w takiej sytuacji, a niektóre mają jeszcze gorzej.
    Już bym chciała żeby było po punkcji :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2016, 19:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny już po wszystkim. Odpoczywam w domu, bo słaba ciągle jestem i śpiąca. Sama punkcja ok, po punkcji dłużej musiałam dojść do siebie :). Dostałam sporo leków, jutro mamy dzwonić ile komórek udało się zapłodnić

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 12 lipca 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to czekamy... musi być dobrze :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2016, 19:59

    ewa81 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 12 lipca 2016, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa myślami jesteśmy z Wami!!! Musi się udać!

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :), tak bardzo bym chciała żeby było dobrze. Mam stresa przed telefonem i przed hiperką

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 13 lipca 2016, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa!!!! Myśl pozytywnie!!! Wszystko będzie dobrze! Najlepiej to się czymś zajmij i nie myśl o tym wszystkim - chociaż łatwo się mówi... Ja mam przeczucie, że zaczniesz dobrą serię na naszym wątku!!! Daj znać jak Wasze komórki się mają i jak Ty się czujesz :) Buziaki

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ