X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 17 maja 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas encorton nie dał żadnych rezultatów...

    Przed było IgG 97% IgA 41%

    Na encortonie IgG 98% IgA 56%

    Także ten... dupa...

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka a jak długo mąż to brał?

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 17 maja 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test był po 40 dniach...

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2016, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, nie znam działania tego leku, może za krótko to brał. Sama nie wiem :(.

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 17 maja 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka a co lekarze radzą Wam robić dalej?

    Mnie się wydaję, że gdyby miał zadziałać, to te 40 dni by wystarczyło, a przynajmniej nie urosłoby... Ale sama też nie wiem :(

    Ewa a odpowiadając na Twoje wcześniejsze pytanie, to mąż był u dr. Grygi w Będzinie, przyjmuje w przychodni ProFemina, tam w ogóle jest więcej immunologów i to są wizyty na NFZ.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2016, 18:41

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2016, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily dzięki za info :)
    Ajka podłamałaś mnie :(, myślałam że sterydy w tym przypadku zawsze przynoszą skutek a tu lipa..już teraz nie jestem pewna czy decydować się na ten lek

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 18 maja 2016, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia mnie się wydaje, że sterydy to jest jakaś opcja, ale niekoniecznie skuteczna dla wszystkich... Tak samo jak in vitro - jedni zaciążą po pierwszym "razie", inni po trzecim, a jeszcze inni niestety nigdy... Najważniejsze, to robić wszystko w zgodzie ze sobą. Miłego dnia dziewczyny i niech w końcu pokaże się słońce (i na niebie, i w naszym życiu) :P

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 18 maja 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Lily dzięki za info :)
    Ajka podłamałaś mnie :(, myślałam że sterydy w tym przypadku zawsze przynoszą skutek a tu lipa..już teraz nie jestem pewna czy decydować się na ten lek

    Sama też jestem podłamana... a co dalej nie wiem... w klinice chcą żebyś spróbowali iui, bo przeciwciała są częściowo wypłukiwane w czasie preparatyki...

    Jestem sceptyczna... po lekturze kilku prac naukowych i opisów badań klinicznych, przy tak wysokim % przeciwciał- iui jest ekstremalnie mało skuteczne ( chociaz i tak bardziej skuteczne niż seks)

    ...

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2016, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka nam lekarz namawiał nas na IUI, potem musiałam zmienić tego lekarza, bo był beznadziejny. Obecna lekarka nam powiedziała, że przy takim procencie testu MAR nie ma sensu robić IUI tylko IVF. IUI ma sens kiedy test MAR wynosi poniżej 60%

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 13:37

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 18 maja 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w sumie my mieliśmy robić IUI na encortonie, zakładając że encorton obniży trochę przeciwciała... a tu dupa...

    2020 :)
    2023 :)
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 18 maja 2016, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my zaczynamy leczenie encortonem. Dawka 40mg od 1 do 15 dnia mojego cyklu, a potem 20mg od 16 do 21 dc. Potem przerwa aż do 1 dnia kolejnego cyklu. I tak przez minimum 3 miesiące. Wg prac naukowych ta metoda ma 60% skuteczności. Zobaczymy...

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily a jednak :). Immunolog zalecił Wam to brać? Czy Wy naciskaliście żeby Wam przepisał? Trzymam kciuki aby Wam pomógł :)

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 19 maja 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie to na pierwszej wizycie stwierdził, że przy takich wynikach nie ma sensu stosowanie leków. A wczoraj sam zaproponował, a w zasadzie to powiedział, że znalazł publikacje w których udowadniano skuteczność takiego leczenia, z tym,że są to lata 60. i że są skutki uboczne. Kazał nam się zastanowić, ale mąż od razu powiedział, ze chce spróbować, więc immunolog rozpisał dawkowanie i tyle. Ogólnie to z tego co pytałam, to nie ma możliwości, żeby sterydy obniżyły np. ilość plemników albo morfologię, bo tego się bardzo bałam, a skutki uboczne występują tylko podczas leczenia. Czyli jak zupełnie odstawimy lek np. za 3 miesiące to wszystko wraca do normy. Jedyne nad czym się zastanawiam to nad tym dawkowaniem, bo immunolog przyznał, że nigdy nie miał jeszcze takiej pary i jesteśmy dla niego królikami doświadczalnymi, więc żeby być pewna, że nie zaszkodzę mężowi napisałam do dr. Wolskiego na forum nasz bocian, z prośbą o jego opinię. Jak tylko coś odpisze to dam Wam znać :)

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 19 maja 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze są skutki odstawianie... nie wiem czy przy takich dawkach chyba trzeba już robić stopniowo... Mój małż ma odstawiać stopniowo

    2020 :)
    2023 :)
  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 19 maja 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana a o jakich skutkach mówisz?

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skutki uboczne - dziś lekarka mi powiedziała, że wątroba totalnie siada. Nie od razu, ale po jakimś czasie. Jesteśmy już po wizycie, pytałam się o encorton, nie polecała. Gdyby tylko mój mąż miał problem a u mnie wszystko było ok, to może dałoby się spróbować. Ale skoro ja mam endometriozę, to nie ma sensu. Fakt, że kobiety biorą encorton jak podchodzą do in vitro ale biorą go krótko. Mąż musiałby dłużej to brać. Więc zdecydowaliśmy się jednak na in vitro i zaczynamy. Mam teraz część podstawowych badań zrobić, wizyta, usg i potem lecimy. Będę mieć chyba długi protokół.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2016, 16:53

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 20 maja 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa trzymam kciuki za Was!!! Jestem pewna, że wszystko pójdzie po Waszej myśli i za parę miesięcy obwieścisz nam, że masz pod sercem małego brzdąca! Zresztą wszystkim nam tego życzę!!! :)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki i za Was też trzymam kciuki Lily :), czy dr Wolski odpisał Ci co do dawkowania sterydów? Jak tak sobie przemyślałam, że np jak za 1 i 2 podejściem nam się nie uda z IMSI, to może też spróbujemy sterydów. To jeszcze z mężem muszę pogadać, a poza tym zobaczymy co życie nam pokaże

    Lili87 lubi tę wiadomość

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 23 maja 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewcia doktor Wolski odpisał i sama nie wiem co o tym myśleć. Napisał, że spotkał się z różnymi metodami leczenia, a terapia mojego męża należy do tych intensywnych i on zaleca badanie nasienia już po miesiącu leczenia. My postanowiliśmy poczekać ze sterydami do następnego cyklu, bo mąż teraz wyjeżdża, a wolę wiedzieć jak reaguje na Encorton. Zobaczymy, mam tylko nadzieję, że te sterydy nie spowodują całkowitego braku plemników, bo podobno takie skutki uboczne też mogą się pojawić. Jednym słowem jest ryzyko.

    Ewcia a załapiecie się jeszcze na refundację leków? I jeśli mogę wiedzieć, jakie badania musisz wykonać?

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily moja lekarka nam powiedziała, jeśli chcemy się załapać na leki refundowane, to możemy mieć szansę. Wyobraź sobie że różnica między lekami refundowanymi a nie refundowanymi wynosi 3000 tys złotych :/. Teraz mam zbadać na razie TSH, FT3, FT4, PRL i wit. D. Jak dostanę @, to mam zadzwonić do kliniki i umówić się na wizytę usg 18-19 dzień cyklu. I potem chyba zaczniemy procedurę. Na pewno będę musiała powtórzyć badania z mężem m.in. wymazy na chlamydię, ueroplasmę, mycoplasmę itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2016, 14:14

‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ