X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Męskie sprawy test MAR IgG pozytywny
Odpowiedz

test MAR IgG pozytywny

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka, mi też tak powiedział lekarz, chodziło o ten program in vitro, kiedy myśleliśmy żeby się załapać na to i wtedy musiało być przynajmniej chyba rok czy dwa lata starań

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 26 lipca 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć sugarfree, fajnie, że nas znalazłaś, w grupie zawsze raźniej...jeśli tak można powiedzieć w tej sytuacji ;) Co do dnia dobrych wiadomości, to niestety u nas raczej średnio pozytywnie - przedpołudniem dowiedziałam się, ze nasz immunolog nie żyje i że nas przepisują do innej lekarki... Powiem Wam szczerze, że do teraz jestem w szoku, lekarza widziałam raz, ale był dla nas takim dobrym duchem, aż mi się łza w oku kręci :( Z drugiej strony nie wiem teraz co dalej z naszym leczeniem sterydami, bo mało który lekarz chce się tego podjąć.

    Sugarfree a czy powtarzaliście badanie MAR test? Znam przypadki, że po kilku miesiącach przeciwciała spadły samoistnie więc na razie nie ma co się załamywać ;) I jak pozostałe parametry nasienia?

    asik13 - ja mam wysokie AMH świadczące o PCOS i budowę pęcherzykowatą jajników, robiłam inne hormony i wszystko mam w normie, więc lekarze (ginekolog i endokrynolog) stwierdzili, że nic z tym nie robimy. Na własną rękę piję Inofem, podobno pomaga...



    Ewa jak się czujesz???? :):):):)

    asik13 lubi tę wiadomość

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily szok że lekarz nie żyje. Młody był?
    Nie czuję się za dobrze, żołądek daje popalić. W czwartek lub piątek jadę do kliniki, żeby dr sprawdziła co z tą hiperką

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 26 lipca 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miał 37 lat... ten wiek mnie chyba też trochę dobił :(

    Mam nadzieję, że to nie hiperka, tylko takie objawy ciąży, i że szybko Ci przejdzie!!!

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 26 lipca 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    37 lat... Szkoda taki mlody

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2016, 21:21

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 26 lipca 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Ajka, mi też tak powiedział lekarz, chodziło o ten program in vitro, kiedy myśleliśmy żeby się załapać na to i wtedy musiało być przynajmniej chyba rok czy dwa lata starań

    Tylko teraz w ustawie jest masa takich samych regulacji co przy refundacji... Nie ważne, bo sierpniu mija nam rok leczenia... W każdym razie w nowej klinice nie robią problemów z samym IVF... Tylko nie chcą podawać testu Mar jako wskazanie i przyśpieszyć, ale teraz to juz nic nie zmienia, szkoda bo chciałam w Novum, ale tam uparli się na to iui, a ja nie mam juz ochoty na dyskusje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2016, 21:29

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2016, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka, w mojej klinice na początku chodziłam do innego lekarza i też nas namawiał na iui. Juz miało do tego dojść ale musiałam zmienić lekarza, bo nie dało się z nim dogadać. Dopiero obecna lekarka nam powiedziała że iui w naszym przypadku nie ma sensu. Wtedy wkurzyłam się na poprzedniego lekarza czemu nam to proponował. Chciał pewnie kasę wyłudzić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2016, 06:28

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 27 lipca 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach Ci lekarze... no ale realnie patrząc wolę zrobic IVF zanim będzie dla mnie za późno niż tracić czas i kasę na IUI... no więc o ile wszystko dobrze pójdzie w następnym cyklu stymulacja :), więc pewnie sama procedura gdzieś w połowie września... Mąż miał pierwsze badanie w sierpniu 2015 więc w Invimedzie nie kwękają (chociaz tez twierdzą że przeciwciała to nie jest bezwzględna przesłanka) - wolałam Novum, ale jak nie to nie...

    Wiecie co jest najzabawniejsze małż przed leczeniem miał łącznie tylko 18 mln plemników (koncentracja 8 mln), morfologię 2% i ruch 8% - przy takich wynikach IVF mogło być od razu, no ale nie - my oczywiście wzieliśmy się za leczenie... Co nam teraz z tego że M. ma 150 mln plemników, morfologie i ruch w normie... jak dzieci i tak naturalnie nie będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2016, 16:32

    Lili87 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka trzymam kciuki za Waszą procedurę :)
    Mąż odebrał wynik, beta 12dpt 360,7 :)

    Lili87, asik13, Ajka lubią tę wiadomość

  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 28 lipca 2016, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili 87 - ja też słyszałam pozytywne opinie na temat Inofemu przy PCOS. Ja dzisiaj mam wizytę po laparoskopi, zobaczymy jakie teraz będą zalecenia lekarza co do starań.

    Ewa 81 - do jakiego lekarza chodziłaś wcześniej?

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 28 lipca 2016, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa 81 - beta śliczna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2016, 05:58

    ewa81 lubi tę wiadomość

  • Sugarfree Przyjaciółka
    Postów: 79 25

    Wysłany: 28 lipca 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Przeczytałam sporo sprawozdań z badań klinicznych (wiele dni grzebania w internecie) i tak przy poziomie powyżej 95% żadnej ciąży nie było tak przy poziomie 80-85 juz się zdarzały... oczywiście przy iui - przy tak wysokim poziomie przeciwciał duzo zalezy od ogólnych parametrów nasienia - jeśli ruchliwych plemników jest dużo i dobra morfologia... to iui może miec nadal sens

    A witaminy (fertil men) na poziom przeciwciał w żaden sposób nie wpływają, także nie licz Sugerfree że to coś zmieni... u niektórych działają kortykosteroidy...

    PS A ja już w drugiej klinice usłyszłam że przeciwciała nie sa bezwzględnym wskazaniem do IVF - wkurzają mnie Ci lekarze


    Wiem, dlatego nie liczę na cuda. Na pewno na tę chwilę mamy naturalną antykoncepcję. Jestem na etapie koszmarnego buntu, bo serio, jesteśmy dla siebie pierwszymi i jedynymi parnterami, znamy się jak łyse konie, 6 lat razem, prawie 3 lata po ślubie, w sumie 4 lata wspólnego mieszkania...Stałe prace, młody wiek, a i tak wszystko się powaliło.
    Lili87 wrote:
    Cześć sugarfree, fajnie, że nas znalazłaś, w grupie zawsze raźniej...jeśli tak można powiedzieć w tej sytuacji ;) Co do dnia dobrych wiadomości, to niestety u nas raczej średnio pozytywnie - przedpołudniem dowiedziałam się, ze nasz immunolog nie żyje i że nas przepisują do innej lekarki... Powiem Wam szczerze, że do teraz jestem w szoku, lekarza widziałam raz, ale był dla nas takim dobrym duchem, aż mi się łza w oku kręci :( Z drugiej strony nie wiem teraz co dalej z naszym leczeniem sterydami, bo mało który lekarz chce się tego podjąć.

    Sugarfree a czy powtarzaliście badanie MAR test? Znam przypadki, że po kilku miesiącach przeciwciała spadły samoistnie więc na razie nie ma co się załamywać ;) I jak pozostałe parametry nasienia?

    asik13 - ja mam wysokie AMH świadczące o PCOS i budowę pęcherzykowatą jajników, robiłam inne hormony i wszystko mam w normie, więc lekarze (ginekolog i endokrynolog) stwierdzili, że nic z tym nie robimy. Na własną rękę piję Inofem, podobno pomaga...



    Ewa jak się czujesz???? :):):):)

    Dziękuję za miłe przyjęcie! <3
    Będziemy powtarzać za dwa miesiące, ja jeszcze zapytam czy nie zrobić wcześniej posiewu nasienia, może jakaś bakteria się przypałętała... reszta parametrów jest bardzo ładna, tylko u mnie wyszła lekka niedoczynnosć tarczycy - zobaczymy w środę co na to lekarz...

    O mamo strasznie młody wiek!!! Makabra :(
    Ajka wrote:
    Ach Ci lekarze... no ale realnie patrząc wolę zrobic IVF zanim będzie dla mnie za późno niż tracić czas i kasę na IUI... no więc o ile wszystko dobrze pójdzie w następnym cyklu stymulacja :), więc pewnie sama procedura gdzieś w połowie września... Mąż miał pierwsze badanie w sierpniu 2015 więc w Invimedzie nie kwękają (chociaz tez twierdzą że przeciwciała to nie jest bezwzględna przesłanka) - wolałam Novum, ale jak nie to nie...

    Wiecie co jest najzabawniejsze małż przed leczeniem miał łącznie tylko 18 mln plemników (koncentracja 8 mln), morfologię 2% i ruch 8% - przy takich wynikach IVF mogło być od razu, no ale nie - my oczywiście wzieliśmy się za leczenie... Co nam teraz z tego że M. ma 150 mln plemników, morfologie i ruch w normie... jak dzieci i tak naturalnie nie będzie.

    Trzymam kciuki! Mam nadzieję, że i Wam się szybko uda. My za nieco ponad dwa tygodnie jedziemy na urlop...nie wiem, czy tam odpocznę, bo ostatnie informacje mnie dobiły.
    ewa81 wrote:
    Ajka trzymam kciuki za Waszą procedurę :)
    Mąż odebrał wynik, beta 12dpt 360,7 :)


    AAA super! <3



  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2016, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asik13 poprzedni lekarz to Juraszek

    asik13 lubi tę wiadomość

  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 28 lipca 2016, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam aktualne wyniki męża. Jak je oceniacie?

    Ilość plemników w ml - 39,42 mln (>15)
    Całkowita ilość plemników - 177,39 mln (>39)
    Ruch postepowy - 47% (>32%)
    Ruch niepostepowy - 27%
    Plemniki nieruchome - 26%
    Żywotność - 76%
    Plemniki o prawidłowej budowie - 5%

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 29 lipca 2016, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asik13 wrote:
    Mam aktualne wyniki męża. Jak je oceniacie?

    Ilość plemników w ml - 39,42 mln (>15)
    Całkowita ilość plemników - 177,39 mln (>39)
    Ruch postepowy - 47% (>32%)
    Ruch niepostepowy - 27%
    Plemniki nieruchome - 26%
    Żywotność - 76%
    Plemniki o prawidłowej budowie - 5%

    Wszystko ładnie, nie ma się do czego przyczepić :)

    asik13 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2016, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Jestem od czwartku na patologii ciąży z powodu hiperki i zoladka. Trzymajcie za mnie kciuki. Pa

  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 30 lipca 2016, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa81 trzymam kciuki żeby było ok.
    Trzymaj się.

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 31 lipca 2016, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Hej
    Jestem od czwartku na patologii ciąży z powodu hiperki i zoladka. Trzymajcie za mnie kciuki. Pa

    Trzymaj się, bedzie dobrze...

    asik13 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Sugarfree Przyjaciółka
    Postów: 79 25

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewa81 wrote:
    Hej
    Jestem od czwartku na patologii ciąży z powodu hiperki i zoladka. Trzymajcie za mnie kciuki. Pa


    Mocno ściskam kciuki :***

    (co to jest hiperka?)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sugarfree wrote:
    Mocno ściskam kciuki :***

    (co to jest hiperka?)
    Hiperka to w skrócie czyli hiperstymulacja:). To mają tylko kobiety które podchodzą do in vitro. Oczywiście nie każda ją przechodzi i są różne postacie. Niestety mnie to złapało i wymagało to hospitalizacji

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ