X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poród Poród - naturalny, czy cesarka
Odpowiedz

Poród - naturalny, czy cesarka

Oceń ten wątek:
  • moni_c Autorytet
    Postów: 1096 1152

    Wysłany: 21 marca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja rodziłam bez znieczulenia, bóle porodowe miałam od rana i to krzyżowe. W szpitali byłam o 21.00 bo dopiero w 4 mnie przyjęli bo wg lekarzy w ogóle nie rodziłam bo na ktg nie wychodziły skurcze! Dopiero w osttanim szpitalu przyjeli do wiadomości, że boli mnie w krzyżu co 2 minuty i starszy lekarz przyłożył sondę poniżej brzucha. I co? Skurcze porodowe...W spzitallu męczyłam się 10h45 i jak przyszła druga faza porodu to dziecko chyba wiedziało że mamusię boli i po 4 parciach (1 minuta) wyskoczyło z brzucha ;)

    Miriam, ALAALICJA lubią tę wiadomość

    mc1d28t.png
    zabawa.gif
    20100828580113.png
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 21 marca 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriam wrote:
    RewolucjaSięDzieje no ale jednak rozstaw bioder na etapie 36 tyg ma znaczenie :P ja miałam robione usg rozstawu na początku i teraz żeby sprawdzić jak organizm się przygotowuje do porodu i lekarz twierdzi że naprawdę jest pod wrażeniem i że rzadko się zdarza taki dobry rozstaw do sn do tego mała ułożona główkowo idealnie w kanale od dłuższego czasu :) tzn ponad 2 miesiące wiec to też dosyć szybko :) może źle to opisałam z tym macaniem bo fakt szerokobiodrzaste kobiety nie zawsze mają lekkie porody :P chodziło mi o to jak biodra się przygotowują do porodu :) czy "dobrze się rozchodzą " a ja swoje biodra mam szerokie i niestety musze je kontrolować bo przed ciążą miałam zespół trzaskającego biodra a to może być wskazaniem do cc lecz na szczęściem tak mi się rozeszły że trzaskające biodro póki co zniknęło :D i do tego jak twierdzi lekarz mam dobre warunki a ja mu ufam w 100% jest ordynatorem praskiego niezmiennie od 2009 roku a to oczymś świadczy pozatym znam osobiście tyle przypadków którym inni lekarze nie dawali szans na urodzenie dziecka i zajścia w ciąże a on jednak dokonał " cudów " co do zzo póki co jestem nastawiona na rodzenie bez a jak będzie to się zobaczy nikomu głowy nie urwe jak mi zrobią taki numer że już zapóźno w niektórych szpitalach nawet nie ma zzo a kobiety rodzą wiec dam rade a co :)


    To fakt, świadomość, że przy porodzie jest lekarz prowadzący ciążę jest niesamowitym uspokojeniem. Ja swojego męczyłam na każdej wizycie, czy aby da radę dojechać, bo bez niego niech nie myśli, że urodzę ;)

    Kobiety, które rodzą na "żywca" od A do Z są dla mnie niepojęte. W XXI w., kiedy bierzemy tabletki na lekkie bóle głowy, na małą anginę grube antybiotyki, na czyszczenie kamienia nazębnego znieczulenie.....chęć wzięcia udziału w porodzie "soute" jest szokiem i to jak najbardziej życzliwym:) Chociaż ja nie robię żadnej z ww. rzeczy o znieczulenie walczyłam jak lwica (próg bólu mam niski, więc się asekurowałam po prostu, żeby nie rozwalić oddziału:D).

    Miriam, Paula_29 lubią tę wiadomość

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 21 marca 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rewolucja to podziel się z nami jak walczyłaś o to znieczulenie, może się przyda nam jakaś dobra rada bo ja nie mam pojęcia co mogę zrobić by je rzeczywiście dostać a nie być zbywana na każdym kroku

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 21 marca 2014, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, wszystko zależy tak naprawdę od szpitala, dlatego trzeba zwrócić ogromną uwagę przy jego wyborze, sprawdzić, czy zzo jest tak w ogóle dostępne, w niektórych placówkach nie ma po prostu i koniec. Jeśli zzo jest dostępne to już jest sukces, dużo wynika z konsultacji lekarskich, czy lekarz prowadzący pracuje na danym oddziale, na którym to zzo jest:) mnie się udało, bo marzenia się spełniły i lekarz był przy moim porodzie i już, nikt nie kwękał, że szukam sensacji, "a tyle kobiet rodziło i dało radę bez zzo" etc.

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 22 marca 2014, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co szpital który wybrałam ma ZZO, ma dostępnych anestezjologów, twierdzą, że dają każdemu kto chce no ale wiadomo, jak to wygląda, oszczędzają i tyle. Moja lekarka pracuje w tym szpitalu tyle że oprócz tego pracuje jeszcze w drugim i w 3 innych przychodniach więc musiałabym mieć wielkie szczęście by była przy porodzie. Wiadomo że jak by poród wypadł gdy ona ma gabinet i umówione pacjentki lub dyżur to i tak nie może opuścić miejsca pracy, zresztą jakby chciała być nawet przy 50% porodów to pewnie musiałaby z połowy miejsc zrezygnować, więc na to nie liczę, może jedynie da coś jej nazwisko na karcie ciąży

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 22 marca 2014, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze może lekarz napisać we wskazaniach, że MA BYĆ PODANE ZZO i koniec, nie wiem, czy reszta będzie to respektować, no, ale jest na papierze. Najlepiej jakby się udało być lekarce jak zaczniesz rodzić, albo będziesz w trakcie...czego Ci życzę z całego serca!:)

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 22 marca 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ,ja do 7 cm bylam bez znieczulenia, bolalo mnie mniej niz okres,ale bylam w lekkim szoku i myslalam ,ze jestem dopiero na 4cm -to dluga historia ,do 7cm rodzilam sama bez nikogo ,a bylam w szpitalu na innym oddziale haha,dopiero jak mnie odnalezli (ukrylam sie w lazience,bo nie lubie jak ktos widzi jak mnie cos boli)to byli w szoku ,ze juz rodze a mnie sie wydawalo, ze po tescie na oksytocyne takie jazdy mam i tak sobie czekalam az rano zrobia mi wywolywanie ,nie sadzilam ,ze jestem w trakcie rodzenia :-D
    jak wspomnialam, bylam jak odurzona tym co sie dzialo.prog bolu mam chyba wysoki, bo ktg wskazywalo na silne skurcze ,a ja tak sobie je odczuwalam.

    jak przyszedl lekarz poprosilam go o znieczulenie, bo balam sie co bedzie dalej,w koncu myslalam ,ze jestem na 4 cm.zapytal czy juz tak bardzo mnie boli, odpowiedzialam ,ze strasznie,a na pewno bylo widac ,ze nie jest az tak zle.
    lekarz od samego poczatku mial do mnie wiele sympatii. przyjal mnie na oddzial ,a przede mna odeslal dziewcyzne z powodu braku miejsc.(w pierwszej kolejnosc przyjmuja chyba pacjentki swoich lekarzy)
    znalazl dla mnie miejsce na innym oddziale,bo wszystko bylo zajete.
    dal mi znieczulenie od razu, w ciagu 5 min pojawil sie anastezjolog.
    mysle ,ze gdyby nie ten lekarz to bym nie dostala znieczulenia.
    jak walczyc o znieczulenie, byc mila dla jakiegos lekarza haha :-)
    zakonczylam cc, bo maly zle sie wstawial w kanal.
    mam troche zal ,ze na sile chciano ,zebym rodzila naturalnie ,bo wiem ,ze mam bardzo waski kanal i moj syn na pewno by sie tam nie zmiescil i byc moze musialby byc wyciagany kleszczami itp.synek byl duzy

    po cc czulam sie dobrze ,szybko wstalam itp.lezalo ze mna 5 innych dziewczyn i niestety one juz tak dobrze sie nie mialy po cc.wszystko zalezy od organizmu moje drogie, moj zniosl dosc dobrze ta operacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2014, 11:17

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 22 marca 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patti - ja tak samo, albo w kiblu siedziałam albo w jakimś kącie na szczotki, żeby nikt na mnie nie patrzył, na małża warczałam "I co się gapisz? co się gapisz?", a biedny nie wiedział, czy lepiej się odezwać, czy nic nie mówić :D

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • monalisa Autorytet
    Postów: 966 1394

    Wysłany: 22 marca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka mówiła ze rostaw miednicy , a nie bioder jest ważny

    Miriam lubi tę wiadomość

    bontbhr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marsz racje miesięcy :) ja w błąd wprowadziłam :) bo ja to sie na anatomii tak znam dr dla mnie biodra i miednica to jedno i to samo :D

    RewolucjaSięDzieje lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak Wy ale jak zachce mi sie w czasie porodu zzo a jakas pigula mi go nie zechce dac mimo ze wiekszosc szpitali tym wlasnie sie chwali to nie chce byc w jej skorze,oj nie chce ;-) na pewno nie spuszcze glowy i nie przeprosze ze poprosilam :D

    Miriam, RewolucjaSięDzieje lubią tę wiadomość

  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalko nie chcę Cię straszyć, ale akurat szpitale wymigują się w najlepsze tłumacząc najczęściej, że rozwarcie było za duże, żeby strzelać zastrzyk. Nawet straszenie sądem nic nie da. TYLKO LEKARZ! jak lekarz ustawi personel to nie mają nic do gadania. Trzeba wszystko załatwić i ustalić wcześniej, bo odnoszę wrażenie, że pomimo wytycznych szpitale krzyczące, że mają zzo i tak lecą w kule:D

    NataliaK lubi tę wiadomość

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo toooo nie znaja mnie jeszcze i nie widzieli w akcji <cwaniak> ;-)

  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i gratuluję Franka :)
    Jeśli trafi mi się synuś, to także dostanie to przecudowne imię :)

    NataliaK lubi tę wiadomość

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NataliaK wrote:
    Nooo toooo nie znaja mnie jeszcze i nie widzieli w akcji <cwaniak> ;-)

    Faktycznie, przy porodzie niektóre kobiety mają mordercze instynkty. Ja się nie darłam, ale wyobrażałam sobie straszliwe rzeczy jakie mogłabym zrobić skalpelem ;)
    małż mówił, że coś burczałam pod nosem chodząc wściekłym, kulejącym krokiem między kibelkiem, a ścianą, gdzie było najmniej światła :D

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RewolucjaSięDzieje wrote:
    Faktycznie, przy porodzie niektóre kobiety mają mordercze instynkty. Ja się nie darłam, ale wyobrażałam sobie straszliwe rzeczy jakie mogłabym zrobić skalpelem ;)
    małż mówił, że coś burczałam pod nosem chodząc wściekłym, kulejącym krokiem między kibelkiem, a ścianą, gdzie było najmniej światła :D

    Ja znam siebie i wiem ze bede bardzo ale to bardzo mordercza:D
    Franki to fajne chlopaki ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RewolucjaSięDzieje wrote:
    Natalko nie chcę Cię straszyć, ale akurat szpitale wymigują się w najlepsze tłumacząc najczęściej, że rozwarcie było za duże, żeby strzelać zastrzyk. Nawet straszenie sądem nic nie da. TYLKO LEKARZ! jak lekarz ustawi personel to nie mają nic do gadania. Trzeba wszystko załatwić i ustalić wcześniej, bo odnoszę wrażenie, że pomimo wytycznych szpitale krzyczące, że mają zzo i tak lecą w kule:D
    dziewczyny pamiętajcie, że żeby dostać ZZO poza dobra wolą zespołu trzeba spełnić wymagania zdrowotne, ilość płytek krwi itd.. więc nie jest to takie proste :)

  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 22 marca 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronikabp wrote:
    dziewczyny pamiętajcie, że żeby dostać ZZO poza dobra wolą zespołu trzeba spełnić wymagania zdrowotne, ilość płytek krwi itd.. więc nie jest to takie proste :)

    Proste, proste, przez całą ciążę robisz badania, bierzesz je do szpitala, masz konsultację z anestezjologiem, mądrzy ludzie analizują i kontemplują, czy wszystko dobrze i już! zastrzyk - i mamy szczęśliwą rodzącą.
    I jeszcze lekarz prowadzący doda swoje 3 grosze i mamy komplet. Jak to jest, że przed porodem nie ma żadnych obiekcji, po czym w trakcie okazuje się, że jest miliard przeciwwskazań? ;)

    "Co to, tylko ona się męczy, tyle się męczylo przed nio, to sie jeszcze ona pomeczy" i trwa litania w najlepsze;)

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RewolucjaSięDzieje wrote:
    Proste, proste, przez całą ciążę robisz badania, bierzesz je do szpitala, masz konsultację z anestezjologiem, mądrzy ludzie analizują i kontemplują, czy wszystko dobrze i już! zastrzyk - i mamy szczęśliwą rodzącą.
    I jeszcze lekarz prowadzący doda swoje 3 grosze i mamy komplet. Jak to jest, że przed porodem nie ma żadnych obiekcji, po czym w trakcie okazuje się, że jest miliard przeciwwskazań? ;)

    "Co to, tylko ona się męczy, tyle się męczylo przed nio, to sie jeszcze ona pomeczy" i trwa litania w najlepsze;)
    No wlasnie jeśli chodzi o płytki krwi to anestazjologa interesuje tylko aktualny wynik, w momencie porodu i z ostatniego tygodnia i często jest ich za mało. Więc jednak nie jest tak proste. Ale życzę wszystkim aby było. :-)

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 23 marca 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RewolucjaSięDzieje wrote:
    Zawsze może lekarz napisać we wskazaniach, że MA BYĆ PODANE ZZO i koniec, nie wiem, czy reszta będzie to respektować, no, ale jest na papierze. Najlepiej jakby się udało być lekarce jak zaczniesz rodzić, albo będziesz w trakcie...czego Ci życzę z całego serca!:)
    OOo, tego nie wiedziałam, ale jak tak to myślę, że będzie respektowane bo moja lekarka pracuje w szpitalu w którym chce rodzić, więc nawet jeśli jej nie będzie to myślę, że byłoby to respektowane

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ