X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Aniołkowe Mamy [*]
Odpowiedz

Aniołkowe Mamy [*]

Oceń ten wątek:
  • EwaMM Przyjaciółka
    Postów: 67 58

    Wysłany: 15 marca 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka, mi znajomi kupują w Anglii metafolinę z firmy Solgar 1mg. Tak samo z Solgara mam metylową B12 i B6. Ale na razie tych dwóch ostatnich nie biorę. Przyjmuję 2mg metafoliny i witaminy Prenatal Classic- zawierają B12 w formie metylowej.

    Jasinek 38tc, *24.11.2014 +28.11.2014
    Malutka Kropeczka c.p. 21.09.2015 (*)

    Tęczowa Oleńka ❤️ 30.10.2016

  • MadziaRatMed Autorytet
    Postów: 927 404

    Wysłany: 17 marca 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rpo-czesc-rodzicow-martwo-urodzonych-dzieci,50,0,2041650.html

    relgio4pxlxziakh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2016, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, powinni zmienić ten durny przepis. Kartę zgonu można dostać, ale zaświadczenia o urodzeniu martwego już nie, jak nie da się naocznie ustalić płci.

  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 17 marca 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,I ja jestem mama aniolka ...wszystko mialo byc tak pieknie,cieszylam sie z tej ciazy ,bardzo dlugo o nia walczylam prawie 3lata :( mialam na usg zobaczyc bijace serduszko...a uslyszalam brak.akcji serca...przykro mi,prosze odstawic leki,I czekac na samoistne poronienie...lekarz potraktowal moja tragedie jak by nic sie nie stalo stracilam mojego aniolka w 6tc.jest mi ciezko ale trzeba sie ofarnac I isc do przodu.

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa, lekarze to nieraz rutyniarze. Albo już stracili wrażliwość, albo zachowują się oschle, żeby kobieta im się nie rozkleiła w gabinecie.
    Wobec mnie, w ciągu tych dwóch tygodni lekarze zachowywali się współczująco, delikatnie i w szpitalu (też obumarcie w 8tc, poronienie zaczęło się samo) i prywatnie u gina i u endokrynologa, wręcz pytali jak się z tym czuję. Tu ja zgrywałam twardzielkę, że owszem żal jest duży i rozczarowanie, ale zbieram się do kupy i wiem, że będzie dobrze.

    Faktycznie to nieraz czuję, że przegapiłam szansę i już się więcej nie uda. No ale co mamy zrobic, Evaa... musimy iść na przód. Przytulam!

    Evaa lubi tę wiadomość

  • Aga22 Autorytet
    Postów: 646 361

    Wysłany: 17 marca 2016, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evaa współczuję :(

    Evaa lubi tę wiadomość

    w4sq3e3k51a95mi2.png

    2 aniołki [*] ❤
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 18 marca 2016, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny,jakos trzeba sie trzymac I myslec pozytywnie,bo zwarjowac mozna lekarze sa bez serca...moj na koniec piwiedzial odwagi!na co?no comment.

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 18 marca 2016, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, o lekarzach i ich zachowaniach można by napisać książkę!
    Moja ginekolog na pierwszej wizycie kontrolnej po porodzie, kiedy wychodziłam z jej gabinetu z płaczem powiedziała mi: "Urodzi pani drugie dziecko tylko musi pani myśleć pozytywnie" - nie muszę chyba dodawać, ze miałam chęć ją rozszarpać? Badania, o których swobodnie rozmawiam z Dziewczynami tutaj na forum, ona określała mianem "wysokospecjalistyczne" i robiła wielkie oczy :/

    Kochane, nie ma się co oglądać na lekarzy, szczególnie tych złych - to są tylko ludzie. My najlepiej znamy swój organizm i intuicja nam podpowie co jeszcze można zrobić. Szukajcie takiego lekarza, który będzie Wam odpowiadał i pomoże osiągnąć swój zamierzony cel :)

    PS. Chwilę mnie nie było - witam wszystkie nowe mamusie :(
    Światełka dla Waszych Skarbów [*]

    230515, Evaa lubią tę wiadomość

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • Evaa Autorytet
    Postów: 6356 12611

    Wysłany: 18 marca 2016, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria widze ze dla Ciebie marzec tez nie okazal sie szczesliwy ,ja tez w marcu tego roku,na 6listopad mialam termin..nic dziewczyny latwo mowic zeby o tym nie myslec,ale mysle ze to pozostanie na zawsze...na normalnym watku zadna tego nie zrozumie ,jak sama nie dostanie od losu kopniaka..a te slowa pocieszajace ze szybko sie zajdzie,bedzie dobrze ..I co najlepsze to mowia te ktore sa w szczesliwych ciazach.I nic nie rozumieja..my mamy problem meski to bylo moje 2podejscie ivf.I oba skonczyly sie wiadomo..na ciaze naturalna nie mam szans..dlatego to mnie tak boli.

    ,,Dopoki walczysz,jestes zwyciezca,, Sw.Augustyn
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 18 marca 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda niewiele pamietam z tego co mówił lekarz na usg, kiedy okazalo się że serduszko przestalo bic, pamietam tylko fragmenty, np. jak mówił do mojego męża że teraz musi się mną zaopiekowac bo dla każdej kobiety to trumatyczne przeżycie, cos jeszcze mówił, ale ja wpadłam w histeryczny płacz i niewiele pamietam, ale lekarz był miły i taktowny, więc nie moge złego słowa o nim powiedzieć. Ja dzis mówiłąm do męża,że niepotrzebnie zwlekalismy z decyzją o 2 dziecku, że może jakbysmy zdecydowali się 2 lata po urodzeniu córki to może byłoby inaczej (choc to wie chyba tylko sam Bóg), że myslelismy tylko ze to nie czas, ze nie ma warunków...a teraz problemy zdrowotne i pytanie co ze staraniami... Wczoraj jakby mi mało było problemów to zaczeła mnie bolec lewa skron , jakby mi ktos przywalil ze 2 razy, po czym mierze cisnienie a tam 142/88 co mnie zszokowalo bo zazwyczaj mam 110/70...Odstawiłam kawę, bo rzeczywiscie ostatnio to chyba za duzo pilam, dzis juz troche lepiej ale dalej mam jakis taki lekki bol...

    Chyba niełatwo oswoić ból bo stracie, ja myślałam że jakos daje radę, ale w kosciele kolo mnie siedziała dziewczyna z duzym ciążowym brzuszkiem, a mnie ścisnęło w gardle...Ukradkiem ocierałam łzy, a jak skonczyla sie msza to czym prędzej pobiegłam do samochodu i rozwyłam sie na całego... Ja teraz pewnie tez bym miala taki brzuszek...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2016, 21:21

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2016, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wrócę do pracy po świętach i mam tam koleżankę, która zaciążyła w tym samym czasie, co ja. Ona powiedziała szybciej o ciąży, ja dwa tygodnie po niej i cieszyłyśmy się. Koledzy żartowali, że będziemy zarażać. Ona trafiła w 8tc na zwolnienie, bo miała krwiaka i lekarz był sceptyczny, co dalej z tą ciążą, co ona się napłakała. Ale potem krwiak się wchłonął i wróciła do pracy, jak ja poszłam ronić do szpitala... :( Teraz wrócę, a u niej pewnie zacznie być widać brzuszek i będę cały czas myślała, że ja byłabym na tym samym etapie. Nawet termin rozwiązania lekarze nam określili w odległości paru dni... Ale się z tego śmiałyśmy. Mam nadzieję, że mi to nie siądzie na banię, jak wrócę do pracy i będę ją codziennie oglądać. Fajna dziewczyna, tak poza tym.

  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 20 marca 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elaria wrote:
    Ja wrócę do pracy po świętach i mam tam koleżankę, która zaciążyła w tym samym czasie, co ja. Ona powiedziała szybciej o ciąży, ja dwa tygodnie po niej i cieszyłyśmy się. Koledzy żartowali, że będziemy zarażać. Ona trafiła w 8tc na zwolnienie, bo miała krwiaka i lekarz był sceptyczny, co dalej z tą ciążą, co ona się napłakała. Ale potem krwiak się wchłonął i wróciła do pracy, jak ja poszłam ronić do szpitala... :( Teraz wrócę, a u niej pewnie zacznie być widać brzuszek i będę cały czas myślała, że ja byłabym na tym samym etapie. Nawet termin rozwiązania lekarze nam określili w odległości paru dni... Ale się z tego śmiałyśmy. Mam nadzieję, że mi to nie siądzie na banię, jak wrócę do pracy i będę ją codziennie oglądać. Fajna dziewczyna, tak poza tym.


    Elaria, na pewno wiele zależy od Twojego nastawienia do tej dziewczyny, ale tez od niej samej.
    Jeśli wykaże się chociaż minimalną delikatnością i nie będzie od progu zasypywać Cię informacjami na temat mdłości, kopniaczków, wyprawki itd. czy ostentacyjnie jeść kwasu foliowego to jest szansa, że będziesz czuła się w jej towarzystwie komfortowo. Nie mówię o dobrym samopoczuciu, bo wg mnie to w takiej sytuacji nie jest możliwe.
    Z czasem sama zobaczysz jak się czujesz, czy Ci to odpowiada, czy dajesz radę. Pamiętaj o sobie <3

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • Paolina91 Autorytet
    Postów: 615 711

    Wysłany: 21 marca 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Długo czytałam Wasze wpisy i zastanawialam sie nad dolaczeniem... Mój dzidziuś przestal sie rozwijać okolo 7tc dowiedzialam sie o tym w 10tc na wizycie 9 lutego na ktora pojechalam bo zaczely sie u mnie plamienia. Skierowanie do szpitala, tabletki i zabieg. Łacznie 4 dni w szpitalu. Teraz jestem po pierwszej @ ktora przyszla po 32 dniach od zabiegu. 1 kwietnia mam wizyte kontrolna u gina. Zobaczymy co powie...

    11.02.2016r Aniołek <3
    dqpr3e5eimhdsuny.png
    dhi4gywlcufll5la.png
  • Coconue Autorytet
    Postów: 940 1049

    Wysłany: 21 marca 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolina91 - przytulam i bardzo Ci współczuję.

    Mama Amelci ur. 18.01.2017 r. ))))) warto wierzyć :)))

    Mama dwóch Aniołków [6t] i [10t].
  • Paolina91 Autorytet
    Postów: 615 711

    Wysłany: 21 marca 2016, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coconue- a Wy zaczeliscie juz kolejne starania?

    11.02.2016r Aniołek <3
    dqpr3e5eimhdsuny.png
    dhi4gywlcufll5la.png
  • Coconue Autorytet
    Postów: 940 1049

    Wysłany: 22 marca 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolina91 wrote:
    Coconue- a Wy zaczeliscie juz kolejne starania?

    Nie jeszcze czekamy. Ja psychicznie potwornie sie boje!!!!

    Mama Amelci ur. 18.01.2017 r. ))))) warto wierzyć :)))

    Mama dwóch Aniołków [6t] i [10t].
  • Paolina91 Autorytet
    Postów: 615 711

    Wysłany: 22 marca 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dziwie się... Ja z jednej strony chcialabym juz probowac z drugiej na sama mysl umieram ze strachu jak to bedzie...

    11.02.2016r Aniołek <3
    dqpr3e5eimhdsuny.png
    dhi4gywlcufll5la.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sobie pomyślę, ile rzeczy może pójść źle w czasie zapłodnienia, pierwszych podziałów, implantacji, rozwoju łożyska, ryzyko owinięcia pępowiną i milion innych powikłań, to mi się włos jeży na głowie. Ale z drugiej strony na świecie ponad 7 miliardów ludzi i większość nie ma takiej opieki medycznej, jak my, więc chyba będzie dobrze, co?

  • Paolina91 Autorytet
    Postów: 615 711

    Wysłany: 22 marca 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie! Za dużo wiemy przez to przejmujemy sie zbyt duzą iloscia rzeczy! Pomyślcie ile jest dzieci np w Afryce. Fatalne warunki, rodzice rzadko zdrowi, a ciaze donoszone, dzieci sie rodzą. Trzeba jakoś wyłączyć u siebie to myślenie...

    11.02.2016r Aniołek <3
    dqpr3e5eimhdsuny.png
    dhi4gywlcufll5la.png
  • mikka Autorytet
    Postów: 715 239

    Wysłany: 22 marca 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    własnie jestem na etapie czytania "Dziewczyny wyklęte", tam dziewczyny w trudnych czas powojennych ale nadal konspiracyjnych, mieszkając w lasach, w ziemiankach, zachodzily w ciąże, biegały razem z żołnierzami jako sanitariuszki, nie brały witamin, niedojadały a rodzily zdrowe dzieci i jak to wytlumaczyc? Kurde a my myslimy o kwasie foliowym, o witaminach, o zdrowym jedzeniu o niedzwiganiu cięzkich rzeczy itd... robimy co możemy a czesto niestety to nic nie daje...
    Babcia mojego męża opowiadała jak jednego dnia poszla do pracy (pracowała w spóldzielni rolniczej), wrocila do domu, wydoila krowę, zebrała ziemniaki z pola i...pojechała rodzić...Jak zapytalam czy sie nie bała dzwigac to powiedziala ze wtedy nie bylo czasu zastanawiac się nad tym co wolno a czego nie, ze byla czwórka dzieci w domu, że trzeba było zrobic to co potrzeba...
    Tylko powiedzcie mi jak tu sie nie przejmowac, ja nawet jak sobie pomysle że odpuszczam, że sie nie stresuję to podswiadomie i tak jest gdzies strach...tak tez bylo przy tej niestety straconej ciąży, wszystkim mówiałam że nie marwtię się, że myśle pozytywnie a pod skórą ciągle drżałam czy wszystko bedzie ok...

    "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń (...)".
    Jan Paweł II
‹‹ 896 897 898 899 900 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ