X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Badania genetyczne kariotypu
Odpowiedz

Badania genetyczne kariotypu

Oceń ten wątek:
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie tez wydaje, ze przy kariotypie nie ma co czekac. W sumie do badan prenatalnych powinny byc wyniki, a to wtedy ma najwieksze znaczenie (chyba, ze ktos wyklucza starania przy nieprawidlowym wyniku).
    A co do staram to ja odczekalam do puerwszej @, ale odnosze wrazenie ze po drugiej zaczelo sie wszystko na dobre stabilizowac. Usg robilam tydzien temu, nie ma sladu i lekarz kazal sie brac do pracy. Mi sie wydaje, ze jak organizm nie jest gotowy to nie zajdzie.

    ef36 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym czekaniem ze staraniami to chyba zależy od organizmu... Zalecają czekać minimum 3 miesiące ale to chyba jest uśredniony czas... i zależy od tego czy poronienie było samoistne czy z zabiegiem... moim zdaniem każda z nas wie instynktownie kiedy jest gotowa... ja wiem, że psychicznie mogłabym już zacząć starania ale chce lepiej przygotować organizm, oczyścić się i pojechać w lipcu na wakacje... wtedy minie pół roku. Jednak jeśli i tym razem się nie uda to nie będziemy czekać z kolejnymi staraniami tylko będziemy działać jak tylko będę czuła się dobrze.
    Badanie kariotypu mogą jedynie pomóc psychicznie podczas staran. Gdybym nie znała wyników i nie wiedziała, że problem może się powtórzyć lub, że mogę poronic pewnie znów emocjonalnie bym zaczęła przeżywać ciążę i mogłabym znów przeżyć rozczarowanie... A tak od początku wiem, że nie mogę się nastawić...

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chciałam tylko zameldować ze dziś odebrałam kariotypy i są prawidłowe, kamień z serca ale i tak podchodzę ostrożnie do kolejnej ciąży jeśli się uda bo dwoje dzieci miało powazne wady, w pierwszej ciąży nic nie badałam wiec nie wiem co było powodem. niestety wiem tez, ze nie ma limitu na nieszczęścia. mezowi wyszla natomiast mutacja mhftr 677 i pai-1.

    Malgonia lubi tę wiadomość

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytam o starania bo poprzednia ginka zwracała mi uwage ze powinno się odczekać min 3 miesiące ze względu na ew choroby które mogły spowodować poronienie , np jakas wirusowka czy coś .
    Robiłam ostatnio badania na antykoagulant, p/c przeciwko lozysku itp. Tylko ANA wyszło mi pozytywnie.
    Sisi trzeba wierzyć ze się uda i będzie dobrze.

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś urodziła chore dziecko a potem była w zdrowej ciąży? Ja urodziłam synka w styczniu który zaraz po porodzie zmarł.. (genetycznie był zdrowy) dzisiaj my mieliśmy badania kariotypow i tak się zastanawiam czy już próbować starać się o drugie dziecko..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2018, 20:50

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    Dziewczyny czy któraś urodziła chore dziecko a potem była w zdrowej ciąży? Ja urodziłam synka w styczniu który zaraz po porodzie zmarł.. (genetycznie był zdrowy) dzisiaj my mieliśmy badania kariotypow i tak się zastanawiam czy już próbować starać się o drugie dziecko..
    Jeśli wiesz, ze mimo wyniku kariotypu będziecie się starać to czemu nie... Nawet nieprawidłowy karootyp nie skreśla szans na
    zdrowe dziecko :) myśle, ze jedynie znając wyniki można się inaczej przygotować pod względem emocjonalnym...

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • Jola79 Ekspertka
    Postów: 182 87

    Wysłany: 1 lipca 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie. Kilka dni temu odebraliśmy nasze wyniki kariotypu i na szczęście są dobre. I tak już wcześniej zaczęliśmy się starać ale bez rezultatów,byłam stymulowana CLO ale żaden pęcherzyk nie urósł. Postanowiłam porobić badania i okazuje się że moja rezerwa jajnikowa się kończy mój wynik AMH to 0,26. Lekarz z kliniki niepłodności zaproponował In vitro, ale niestety od razu mu powiedziałam że mnie nie stać na taki wydatek. W sierpniu mam mieć laparoskopie i pózniej do końca roku nam daje czas,jeżeli się nie uda to już się nic nie będzie dało zrobić.
    A co tam u Was dziewczyny/ Hefe, Sisi111, Malgonia, Paola89... czy już zaczęliście się starać?

    Przyprawa123 lubi tę wiadomość

    Syn 21 lat.
    Aniołek 25.11.2017 (5tc) 05.03.2018 (10tc)
    Wyniki męża-OK.
    Niskie AMH
    wrzesień-wspomagacze.
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 2 lipca 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola nie można tracić nadziei, trzeba próbować :) nadzieja umiera ostatnia....
    Wiesz, skoro kariotyp ok to jedna przyczyna niepowodzeń już mniej... trzeba szukać pozytywów a na pewno się ułoży.
    My narazie bez starań... w lipcu mamy kilka planów na wakacje, chcemy spokojnie to przeżyć i później zobaczymy... Ja jestem gotowa ale mam wrażenie, ze mój mąż ( on ma problem z kariotypem) trochę się boi i próbuje z tym zwlekać :(

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 3 lipca 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolu ja zaczęłam starania zaraz w zasadzie po poronieniu. Póki co bezskutecznie :( Ciągle się badam i ciągle wychodzi coś nowego. Teraz okazało się, ze mam problem z insuliną. Jeśli nie zaszłam w ciąże w tym cyklu, to w przyszłym tygodniu idę do szpitala na badania. Nie tracę nadziei, ale liczyłam po cichu, ze szybciej nam się uda.
    Lekarz kazał mi si psychicznie nastawić na niełatwą walkę, ale ja wierzę, ze w końcu się uda :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Millaa Przyjaciółka
    Postów: 114 26

    Wysłany: 11 lipca 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, czy któraś z Was robiła badanie kariotypu w Bydgoszczy na NFZ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem po dwóch poronieniach. Czy i gdzie na Śląsku wykonam kariotypy na NFZ?

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 3 października 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Millaa wrote:
    Witajcie, czy któraś z Was robiła badanie kariotypu w Bydgoszczy na NFZ?
    Ja robiłam

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • IRIE Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 3 października 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    Dziewczyny, jestem po dwóch poronieniach. Czy i gdzie na Śląsku wykonam kariotypy na NFZ?
    Ja robiłam w Hope Godula w Rudzie Śląskiej. Polecam - szybki termin, odpowiednia opieka, kontakt z Henrykiem również w porządku.

    didik34, Agus2127 lubią tę wiadomość

  • Przyprawa123 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 13 października 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    didik34 wrote:
    Dziewczyny, jestem po dwóch poronieniach. Czy i gdzie na Śląsku wykonam kariotypy na NFZ?
    Ja także jestem po dwóch poronieniach. Badania genetyczne kariotypy robiłam w Genom w Rudzie śląskiej. Trzeba mieć skierowanie od gina i dokumentacje że faktycznie byłaś 2 razy w ciąży i poroniłaś.Skierowanie bez problemów dostaniesz od swojego gina, Dla siebie i dla męża. Ja tam zadzwoniłam i za 3 tygodnie mieliśmy pierwszą wizytę z genetykiem (wywiad)póżniej badania krwi i po chyba 6 tygodniach wyniki- wszystko na NFZ.

    didik34 lubi tę wiadomość

    W marcu puste jajo.
    Aromek od września.
    20 cykl starań.
  • Kejt2405 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam pytanie. Dziś mam badanie kariotypu czy trzeba sie jakos przygotowac? I czy cos oprocz skierowania jest mi potrzebne?

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jak byliśmy to tylko skierowanie.. Przygotowania żadnego nie trzeba było :)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejt2405 wrote:
    Hej mam pytanie. Dziś mam badanie kariotypu czy trzeba sie jakos przygotowac? I czy cos oprocz skierowania jest mi potrzebne?
    Nie, czy będziesz na czczo czy nie kariotypy to nie zmieni.Żadnych przygotowań, tylko pobiorą krew

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 01:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam koleżanki,

    jestem po 3 poronieniach. Jednym około 7 lat temu jeszcze na studiach w około 9 tyg oraz 2 w ciągu ostatniego roku. Z mężem staramy się 3 lata. Nie znam jeszcze przyczyny która spowodowała poronienia ale mam trochę inny problem, otóż ostatnie 2 poronienia były w około połowie 6 tyg. Mój ginekolog powiedział że mimo pozytywnego testu nie jest w stanie mi na usg potwierdzić żadnej z ciąż dopóki nie bije serduszko. Dostaliśmy skierowanie do poradni leczenia niepłodności, na skierowaniu napisane niepłodność wtórna( nie mam żywych dzieci), ale lekarz odmówił zrobienia badań jak kariotyp itp ponieważ poronienia niepotwierdzone. Musimy robic wszystko prywatnie. Czy któraś z was spotkała się z taką sytuacją?

  • AnnZ Autorytet
    Postów: 438 173

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elunia wrote:
    Witam koleżanki,

    jestem po 3 poronieniach. Jednym około 7 lat temu jeszcze na studiach w około 9 tyg oraz 2 w ciągu ostatniego roku. Z mężem staramy się 3 lata. Nie znam jeszcze przyczyny która spowodowała poronienia ale mam trochę inny problem, otóż ostatnie 2 poronienia były w około połowie 6 tyg. Mój ginekolog powiedział że mimo pozytywnego testu nie jest w stanie mi na usg potwierdzić żadnej z ciąż dopóki nie bije serduszko. Dostaliśmy skierowanie do poradni leczenia niepłodności, na skierowaniu napisane niepłodność wtórna( nie mam żywych dzieci), ale lekarz odmówił zrobienia badań jak kariotyp itp ponieważ poronienia niepotwierdzone. Musimy robic wszystko prywatnie. Czy któraś z was spotkała się z taką sytuacją?
    Nie masz wyników bety z tych poronień?Co za bzdura!Przecież ciążę można potwierdzić na usg nawet jeśli serce nie bije jeszcze.Jest ciąża na usg albo nie ma, serduszko pojawia się później.Ja miałam ciążę w 5 tyg potwierdzoną, zresztą to konieczne u mnie że względu na cp.Zgłoś się do poradni genetycznej, wystarczy Ci skierowanie od rodzinnego.Ja miałam kariotyp po jednym poronieniu i cp wykonany, więc wszystko zależy od dobrej woli lekarza.Przepraszam, ale jak ten Twój takie głupoty Ci mówi, to zmieniłabym lekarza.

    2013 Córka
    04.2017 poronienie zatrzymane 9tc
    12.2017 ciąża pozamaciczna, zachowany jajowód
    09.2018 poronienie samoistne 5tc
    "Domine, exaudi orationem meam"
    2019 Córeczka
  • Mildred Autorytet
    Postów: 1393 3153

    Wysłany: 24 stycznia 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę z mężem prywatnie w poniedziałek na badanie kariotypu jestem po dwóch poronieniach zatrzymanych. Czy jeśli idę prywatnie potrzebuje jakieś zaświadczenie od ginekologa bądź innego lekarza ?

    9ewns65gkf9ocqq6.png
‹‹ 6 7 8 9 10
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ