X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Badania genetyczne kariotypu
Odpowiedz

Badania genetyczne kariotypu

Oceń ten wątek:
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 5 kwietnia 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie by było ale moi teściowie raczej się na to nie zgodzą... :/ A moje stosunki z nimi są takie sobie żeby się o to prosić... Krótko mówiąc nie czuje od nich wsparcia... zwłaszcza w tym temacie.
    Myślę, że poradzimy sobie sami a i tak nic to nie zmieni, bo bez względu na ich kariotyp będziemy się starać i to nie zmieni czy będzie ok czy nie...

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 9 kwietnia 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hefe, oczywiście. To pewnie większe znaczenie by teraz miało dla ich pozostałych dzieci i wnuków. Dla Was to już bez znaczenia :) Oby limit nieszczęśliwych połączeń już się Wam wyczerpał.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Jola79 Ekspertka
    Postów: 182 87

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Obiecałam że napiszę jak będę po wizycie u genetyka. Dzisiaj byłam z mężem w Rudzie Śląskiej ale tylko na ''wywiadzie'' z genetykiem, musimy przyjechać na badanie krwi za miesiąc jak minie min.2 m-ce od poronienia. Będziemy mieli robione darmowe kariotypy,pani genetyk powiedziała że np.trombofilie na NFZ można zrobić dopiero po 3 poronieniu a że miałam ''dopiero dwa'' to teraz jak chcę to mogę sobie zrobić prywatnie- cena 500zł. Ogólnie to nie jestem zadowolona z wizyty,ale już postanowiliśmy że bez względu na wyniki jakie będą po badaniach które zrobimy to jeszcze raz spróbujemy (jak to się mówi do 3 razy sztuka).

    maj2018, Przyprawa123 lubią tę wiadomość

    Syn 21 lat.
    Aniołek 25.11.2017 (5tc) 05.03.2018 (10tc)
    Wyniki męża-OK.
    Niskie AMH
    wrzesień-wspomagacze.
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja czekam na wyniki naszych kariotypow z testdna, minęły dwa tygodnie wiec jeszcze z tydzien lub dwa. Zaczynam sie stresować, dodatkowo dopiero teraz doczytuje ze lepiej odczekac dwa miesiace po poronieniu a ja zrobilam po 5 tygodniach, szkoda ze w testdna nikt o tym nie poinformiwal.

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SiSi111 wrote:
    Dziewczyny a ja czekam na wyniki naszych kariotypow z testdna, minęły dwa tygodnie wiec jeszcze z tydzien lub dwa. Zaczynam sie stresować, dodatkowo dopiero teraz doczytuje ze lepiej odczekac dwa miesiace po poronieniu a ja zrobilam po 5 tygodniach, szkoda ze w testdna nikt o tym nie poinformiwal.

    Nie ma znaczenia kiedy robilas badanie kariotypu. Genetyka się nie zmienia.

    SiSi111 lubi tę wiadomość

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • Agacikowa Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa1984 wrote:
    Nie ma znaczenia kiedy robilas badanie kariotypu. Genetyka się nie zmienia.

    Gdzie czytałaś, że trzeba odczekać? Ja rozmawiałam z genetykiem i to nieprawda. Można od razu po poronieniu, bo przecież sprawdza się chromosomy, który są niezmienne

    Agacikowa
  • Jola79 Ekspertka
    Postów: 182 87

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mi też zależało żeby zrobić badania od razu jak już tam byłam (mieszkam 140km dalej) ale pani genetyk mi to wyjaśniła w ten sposób że musi minąć min.2 miesiące od poronienia żeby organizm ,,zapomniał'' o ciąży. Badania polegają na hodowli tych komórek dlatego jest to ważne, nawet posiłek można zjeść najpózniej 2h przed pobraniem krwi bo inaczej może sfałszować nasze wyniki. Też byłam zdziwiona bo przecież geny się nie zmieniają a jednak jak widać wszystko ma wpływ.

    Syn 21 lat.
    Aniołek 25.11.2017 (5tc) 05.03.2018 (10tc)
    Wyniki męża-OK.
    Niskie AMH
    wrzesień-wspomagacze.
  • Agacikowa Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola79 wrote:
    No właśnie mi też zależało żeby zrobić badania od razu jak już tam byłam (mieszkam 140km dalej) ale pani genetyk mi to wyjaśniła w ten sposób że musi minąć min.2 miesiące od poronienia żeby organizm ,,zapomniał'' o ciąży. Badania polegają na hodowli tych komórek dlatego jest to ważne, nawet posiłek można zjeść najpózniej 2h przed pobraniem krwi bo inaczej może sfałszować nasze wyniki. Też byłam zdziwiona bo przecież geny się nie zmieniają a jednak jak widać wszystko ma wpływ.
    Hmm... jak się nazywa Pani genetyk? Dziwne, bo nigdzie nie pisze o tym, pierwszy raz takie rzeczy słyszę...i moja Pani genetyk też :D

    Agacikowa
  • Jola79 Ekspertka
    Postów: 182 87

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w Poradni Genetycznej w Rudzie śląskiej w GENOM ale naprawdę nie pamiętam jak się nazywa pani genetyk, będę tam 14 maja to się dowiem i Ci napiszę. W sumie jak tak bardzo chcesz wiedzieć to możesz sobie zadzwonić do rejestracji i się dopytać ile czasu musi minąć od poronienia żeby zrobić kariotypy. Nr.tel.jest na stronie poradni.

    maj2018, Hera39, Przyprawa123 lubią tę wiadomość

    Syn 21 lat.
    Aniołek 25.11.2017 (5tc) 05.03.2018 (10tc)
    Wyniki męża-OK.
    Niskie AMH
    wrzesień-wspomagacze.
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola79 widzę że mamy podobne odczucia. Z blondynką rozmawialiscie ?
    Nam powiedziała że trzeba odczekać min 2 miesiące bo muszą być pewni ze badany będzie kariotyp matki a nie zarodka ... także ten ...
    Ja już pisałam że dla mnie ta cała wizyta to jakieś nieporozumienie .

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Jola79 Ekspertka
    Postów: 182 87

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak rozmawialiśmy z blondynką chyba już była po 30-stce, niby że miła ale dużo z tej wizyty się nie dowiedziałam. Paola89 a Wy kiedy będziecie mieli robione kariotypy?

    Syn 21 lat.
    Aniołek 25.11.2017 (5tc) 05.03.2018 (10tc)
    Wyniki męża-OK.
    Niskie AMH
    wrzesień-wspomagacze.
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jednak nadzieje ze to nie ma znaczenia kiedy bo prywatnie robilismy i szkoda by mi bylo kasy, stresuje sie coraz mocniej wynikami. Czy macie jakas wiedze na temat wynikow badania nasienia, my odebralismy i oglnie jest napisane ze w normie wiec nie idziemy do specjalisty bo to znowu kasa. Ogólnie morfologia 8%,fragmentacja dna 12%.

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola to tak jak u nas , żadnych konkretów. Zalecala badania ale oczywiście wszystko prywatnie. Chyba 18 maja albo 16. Muszę sprawdzić .
    Kariotyp i tak nic nie zmienia więc powinni zlecić badania które sa najbardziej potrzebne i można ew je leczyć.
    A tak poza tym to miałam źle wypisane skierowanie więc musiałam zapłacić za"konsultacje" 200 zł.dostarczylam nowe skierowanie i ok ale jakbym miała za taką wizytę tyle zapłacić to bym zrezygnowała .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2018, 13:46

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • Jola79 Ekspertka
    Postów: 182 87

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SiSi mój jeszcze nie robił badania nasienia więc się nawet tym nigdy nie interesowałam i nie mogę Ci nic na ten temat napisać.

    Syn 21 lat.
    Aniołek 25.11.2017 (5tc) 05.03.2018 (10tc)
    Wyniki męża-OK.
    Niskie AMH
    wrzesień-wspomagacze.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam robione badanie tydzien po poronieniu, nawet sie mona genetyk nie zawahala z badaniem.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Hefe Autorytet
    Postów: 281 190

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robiony kariotyp w dniu poronienia... I mój wyszedł prawidłowo mimo, że dziecko miało wady genetyczne... przecież to nie ma znaczenia... bo żeby zrobić badanie genetyczne zarodka musimy badać materiał z łożyska lub wód plodowych a nie naszej krwii... Nie jestem lekarzem żeby zaprzeczać teorii genetyka... Ale czy to wam nie śmierdzi zwlekaniem na czasie i zbijaniem kasy? Nie martwilabym się błędami w wyniku przez to, że nie poczekacie 2 miesięcy... czasami w tym czasie można już być drugi raz w ciazy... bo organizm się zregeneruje... A tu jeszcze czekac na wyniki kolejny miesiąc...

    Aniołki ♡♡
    01.06.17 12tc [*]
    30.12.17 16tc [*]
    Inwersja chromosomu 7 u męża
    Zdrowa dziewczynka
    22.09.19
    qq87e6yduhlo9sl3.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 12 kwietnia 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To troche się uspokoiłam, dzwonilsmy do testdna i podobno kariotypy beda po weekendzie, dzis byl pakiet na trobofilie męża bo ja robilam wczesniej i u meza rowniez sa mutacje w dwóch genach.

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie to celowe zwlekanie z badaniem ale trudno. Za tydzień idę na wizytę do gina jak powie że możemy działać to ok. Kariotyp dla mnie nie jest wyznacznikiem bo i tak chcemy próbować.
    Po cichu liczę ze nie będziemy musieli odczekać kolejnych miesięcy bo chyba nie wytrzymam .

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 13 kwietnia 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez czekamy na wyniki ale nie zmienia to nic w naszych staraniach bo nawet jeśli beda zle to nie odpuszczamy, bardziej dla naszej swiadomosciu sa te badania.

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • paola89 Autorytet
    Postów: 1520 718

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , a ile czekalyscie po poronieniu ze staraniami ? Poprzednia ginka sugerowała 3 cykle odczekać , ciekawa jestem co nowy powie.

    Nasze maleństwo :* Kinga <3 21.08.2016r.
‹‹ 6 7 8 9 10
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ