X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża po poronieniu...
Odpowiedz

Ciąża po poronieniu...

Oceń ten wątek:
  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 28 września 2015, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexis wrote:
    Witam Was wszystkie Aniołkowe Mamusie :) Może najpierw napiszę coś o sobie...straciłam swoją fasolkę w 10 tc 11 września 2012 roku miałam zabieg łyżeczkowania jamy macicy, miesiączki szybko wróciły mi do normy, cylke mam regularne, badania okej, tylko podwyższone przeciwciała anty-TG mam, dltego biorę teraz euthyrox N 25 i w styczniu rozpoczeliśmy z mężem nowe starania...stąd ten temat- zastanawiam się jak wyglądała ciąża po poronieniu u tych z Was, którym się udało, czy były jakies komplikacje, czy ta druga ciąża przebiegała już bez żadnych problemów, jak szybko udało Wm się zajść, czy pierwsze objawy ciąży były takie same jak w poprzedniej ciąży, czy może inne? Bardzo proszę o wypowiedzi, jestem baaardzo ciekawa... :)
    Witaj Alexis
    Widzę że miałaś na początku podobnie jak ja teraz.
    Może szybko opowiem o sobie. Poronilam dwa razy w 2013 roku 4 tydzień i w tym roku w marcu w 6 tygodniu. Lekarka do której chodzę od niedawna powiedziała że to tarczyca i biorę Euthyrox w dawce 25. Przynajmniej narazie mówiła że potem zobaczymy czy będę musiała ją zwiększać. Jak to u ciebie wyglądało ze staraniami, ile się starałas aż Ci się udało.
    Nie czytałam wszystkich wpisów tylko Twój pierwszy i musiałam do Ciebie napisać, jesteś moją nadzieją :-)

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak poroniłam tez miałam wysoka tarczyce 4,010 na własną rękę brałam eutyrox spadło mi o połowę. Znowu jestem w ciazy mam nadzieje ze rtm razem tarczyca nie zagrozi ciazy .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ediii mi też się dluzylo bardzo do 2 trymestru teraz szybko leci ;) tydzień po tygodniu ;)
    Blondyna5555 ja pierwsza ciążę straciłam właśnie przez niedoczynność tarczycy. Wynik ponad 4,5. Zaczęłam się leczyć i przy regularnym seksie zaszłam w ciążę w 3 cyklu starań. Teraz juz polowa ciąży za mną ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm ja mialam tsh ponad 4 i ciąża donoszona

    hiacynta99 lubi tę wiadomość

  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 28 września 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tsh wynosi 2,710 to niby nie dużo. A mam pytanie czy Wy też musieliście poza Euthyrox coś jeszcze brać czy stosować? u mnie lekarka kazała mi stosować dietę bezglutenową i mówiła że jak znowu zajdę to będę musiała brać jakieś sterydy bo inaczej nie utrzymam ciąży. Nie wiem sama, ale ważne że Wam się udało mimo niedoczynności tarczycy :) mnie tylko martwi że nie mogę przytyć, albo chudnę albo waga stoi w miejscu, a chciałabym ze 5 kilo przytyć ;)

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ediii :* tak jest mi wszystko jedno byle zdrowe, rozowe bobo... Ale jak jeszcze sie jie staralismy to zawsze mowilam ze chcialabym synka... i ze pewnie bedzie cora bo u mnie w rodzinie wychodzi 1 chlopak na 15 bab hahaha...
    Ja tam bede najszczesliwsza jak zajde, donosze i urodzi sie zdrowe... plec to akurat najmniej istotna...

    Ale mam w rodzinie laske ktora przez 3 dni robila histerie i ryczala jak bobr jak lekarz jej zdradzil ze bedzie chlopiec bo ona chciala dziewczynke i nie dopuszczala do siebie innej opcji absolutnie... poprostu noz mi sie w kieszeni otwieral...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna pierwsze słyszę żeby jakąś dietę stosować przy tym i ze inaczej ciąży bym nie donosiła. A może idź również po opinie do innego endokrynologa. Ja brałam tylko eutyrox.

    Roxa ja zawsze marzyłam o dziewczynce i byłam w lekkim szoku jak usłyszałam ze będzie chlopak. Ale minął szok i zaczęłam skakać z radości ze będzie synus mamusi ;) nie mogę się go doczekać ;)

  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 28 września 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam w planach iść do endokrynologa po opinię i wtedy zobaczę co mi powie. Ogólnie jestem dobrej myśli ;-)

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie sterydy , masakra nie slyszalam nigdy o tym ...
    Jedynie duphaston albo luteina na podtrzymywanie jak progesteron niski .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda z nas chyba przy niedoczynność i brała. Tylko eutyrox albo letrox. A to Ci mówiła pani ginekolog czy endokrynolog?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore eutyrox 50 tylko...

    Paznokietek no ja rozumiem szok bo tonwazna wiadomosc i wogole i kazdy w szoku jak mial na cos cicha nadzieje ale ona do dzis (dziecko ma pol roku) potrafi powoedziec ze chciala dziewczynke ale tak juz tez musi byc ok...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde no jak będzie tak mówiła cały czas to dziecko w końcu zacznie czuć się niechciane. Mi przeszedł pierwszy szok i jak weszłam do sklepu z ciuszkami to musiałam wyjść bo zaczęłam oglądać tylko ciuszki dla chłopców i tyle mi się podobało ze pół wypłaty bym zostawiła. A wcześniej tyłki mój wzrok przyciągały ciuszki dla dziewczynek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja sie obawiam ze jak jej sie w przyszlosci urodzi dziewczynka to intak to dziecko bedzie traktowane jak podrzutek :/ zreszta ona to z domu wynosi bo ich jest 3 rodzenstwa a tylko ona pupilek.rodzicow a reszta jak podrzutki malo wazne...

    Mnie tam teraz totalnie wszystkie przyciagaja...
    A zawsze strasznie chcialam miec synusia... ale wiem ze jak bedzie coreczka to tez bede najszczesliwsza na swiecie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxa też tak mówiłam jak zaszłam w koncu w ciążę, a jak przyszło co do czego to i tak był szok, bo całe życie marzyłam o dziewczynce ;) ale już kocham mojego łobuza ponad wszystko!

    A synek tej laski bedzie czuł się odepchniety jak sie urodzi dziewczynka.
    Roza a to Twój blog www.walkaorodzicielstwo.blogspot.de?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiesz kazda kobieta jak pragnie maluszka z calego serca to jej wszystko jedno ale jednak podswiadomie typuje jakas plec... moja kuzynka tez chciala bardzo dziewczynke ale z chlopca tez sie mega ucieszyla...

    Tak ten w stopce to moj blog

  • monika_89 Autorytet
    Postów: 2727 3405

    Wysłany: 28 września 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paznokietku tak u nas będzie Paulinka, przeczucia się sprawdziły ;)

    Edi ktoś musiał przełamać tą męską serię :P

    roxa też czasem myślę o aniołku. z jednej strony chciałabym wiedzieć a z drugiej, co by to zmieniło?

    Ediii, matylda08 lubią tę wiadomość

    13.02.2015 - Aniołek (7tc)
    21.01.2016 - P. <3
    24.04.2017 - M. <3
  • blondyna5555 Autorytet
    Postów: 1056 1002

    Wysłany: 28 września 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to internistka i naprotechnolog. Pomagała juz wielu kobietą by utrzymać ciążę do końca i udało jej się. Niestety przyjmuje tylko prywatnie. Mam w planach wybrać się do endokrynologa. O sterydach w ciąży tez nie słyszałam, no ale może ja się nie znam.

    sierpień 2013 - 4 tc [*] Marzec 2015 - 6 tc [*]

    f2wlio4p4502qaxq.png
    w4sqyx8d4ksw6lib.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika fajnie ze przeczucia się sprawdziły ;)
    Roxa ma pewno niedługo Ci się uda zajsc w ciążę. Trzymam kciuki! A mierzysz temperaturę itp?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika no nic by to nie zmienilo a moze nawet byloby trudniej jakbtsmy wiedzialy...

    Blondyna ja juz sie spotkalam z przypadkiem sterydow w ciazy... znajoma brala ale szczegolow nie znam jakis konkretnych typu co za sterydy itp... oczywiscie nie pomogly bo okazalo sie po 3 poronieniu ze przeszkoda byla malenka szczelina w macicy ktorej wczesniej nikt nie zauwazyl...

    Paznokietek :* no na pewno przyjdzie niedlugo u moj czas... temp mierze choc w tym cyklu nie regularnie... ale jestem pod opieką kliniki leczenia niepłodności, stymulowana zastrzykami i monitorowana...

    Ediii, wiola0912 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roxa skoro jesteś pod opieką kliniki to tym bardziej musi się udać! :*

    Ediii, roxa, wiola0912 lubią tę wiadomość

‹‹ 932 933 934 935 936 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ