X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Lexo24 Koleżanka
    Postów: 67 0

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczas usg bhcg wynosiła 1020 i nic nie widzieli na usg żadnego nawet śladu czegokolwiek...tak wdrozono leczenie farmakologiczne w pt mam sprawdzić bhcg i w niedziele.
    Podejrzewali poronienie zatrzymane.. Ogólnie cała ta sprawa jest dziwna...

  • K01 Autorytet
    Postów: 421 371

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie doczytałam, ze farmakologiczne leczenie zastosowali ale nawet jeśli to nie powinni Cie po jednym dniu wypuszczać tylko sami sprawdzić czy beta spada... i jesli tak to wtedy ewentualnie wypuścić ze szpitala z zaleceniem kontorli bety a nie tak samopas puścili...

    201801181756.png

    02.2017 - (*) 7tc - cp, usunięty jajowód
  • nanana Koleżanka
    Postów: 50 21

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było widać cp w jajowodzie dopiero przy bhcg powyżej 1500 i krótko po tym jajowód pękł w 9 tc, wcześniej beta też skakała...

    relg3e5eso9hbo5j.png

    f2wli09kz9yzaw8v.png

    Aniołek 13.09.2014 - 9 tc - cp

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 04:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też był problem z rozpoznaniem CP, laparoskopię miałam 8 dnia po przyjęciu do szpitala, bo do końca nie wiedzieli czy to CP czy po prostu jakaś mała torbiel w okolicach jajnika (CP miała 8-9 mm zaledwie i była w jajowodzie, ale na USG wychodziła w okolicach jajnika).
    Było ryzyko, że zrobią laparo a CP nie znajdą, ale trzeba było reaagować, bo beta rosła.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexo24 wrote:
    Podczas usg bhcg wynosiła 1020 i nic nie widzieli na usg żadnego nawet śladu czegokolwiek...tak wdrozono leczenie farmakologiczne w pt mam sprawdzić bhcg i w niedziele.
    Podejrzewali poronienie zatrzymane.. Ogólnie cała ta sprawa jest dziwna...
    ja miałam usg w szpitalu jak beta wynosioła 1457 i też nie było jej na 100% widac, kilku lekarzy mnie badało i żaden nie powiedział że to cp w 100% (jeden nawet pod spadku bety do 712 stwierdził, że to zwykłe poronienie i chciał mnie wysłać na łyżeczkowanie..za 2 dni beta znowu troszkę spadła do 545 i wtedy zdecydowali się na podanie jednej dawki metotreksatu. miałam kolejne usg i pytałam czy to była cp to mi powiedzili, że "raczej " tak.

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Lexo24 Koleżanka
    Postów: 67 0

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bhcg po farma spadła do 717 z 1070.. A to dopiero 4 dzień, dzisiaj prywatnie usg i czekamy do niedzieli na kolejne bhcg

  • Lexo24 Koleżanka
    Postów: 67 0

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała krwawienie z kawałkami tkanek? Nie wiem jak to ująć i przepraszam za obrzydliwosc..
    Na usg dalej nic nie widać na chwilę obecną ani jajowody ani nic nie jest powiększone.

    To chyba dobrze ze bhcg spadla o 30%?

  • olka89 Przyjaciółka
    Postów: 119 79

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to normalny obaj zluszcza się macica która pulchniala pod wpływem hormonów ciążowych.tez tak miałam na 5 dobę po podaniu 2 dawek metrotex.to krew że skrzepami co do pęcherzyka to albo się wchłonie albo wydali to moze troche potrwac ja miałam przy tym leku bóle brzucha okres może trochę mocniej bez przeciwbólowych się nie obyło.ale nie żałuję wybrania tej drogi bez ingerencji w organizm dzięki temu nic mi nie ruszyli a teraz jestem w zdrowej ciąży:-)

    f2w3qqmz53tqp6av.png
    f2w3j48afnvhphsa.png
    2014- ciąża pozamaciczna Hiperprolaktynemia-> Dostinex
    02.03.2018 Igusia na świecie (3cs)
    08.2020 misja rodzeństwo ( 2021zaś.
    02.01.22- II --> rośnij <3

  • Lexo24 Koleżanka
    Postów: 67 0

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olka89 gratuluję! Jakie miałaś bhcg wyjściowe? I w jaki czas spadło do <5mg/ml? Byłaś wtedy w szpitalu caly ten okres czy w domu?

  • olka89 Przyjaciółka
    Postów: 119 79

    Wysłany: 1 września 2017, 05:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W szpitalu byłam 3 tyg około.doktor uprzedzal że może to tyle potrwać. Wypuścili mnie gdy zaobserwowali" zadowalający spadek Bety " gdy mnie przyjęli beta była poniżej 1500 podali mtx później skoczyła do góry a później zaczęła spadać. Zaczęły się krwawienia i plamienia jakieś 1 mies trwały. Całkowita spadek dp 0.7 zaobserwowała ok 40 dni od wykrycia ciąży
    miałam zalecane kontrolować aż właśnie do całkowitego spadku. Później pół roku się zabezpieczać. U mnie zdiagnozowali w 3-4tyg ciąży byłam umiejscowiona w lewym jajowodzie na szczęście pęcherzyka przestał sam rosnąć już w 3 tyg ciąży. Lexo nie martw się i nie zamartwiaj będzie wszystko dobrze masz jeszcse duze szansę na kolejną zdrowa ciążowe tylko czasu potrzeba.

    f2w3qqmz53tqp6av.png
    f2w3j48afnvhphsa.png
    2014- ciąża pozamaciczna Hiperprolaktynemia-> Dostinex
    02.03.2018 Igusia na świecie (3cs)
    08.2020 misja rodzeństwo ( 2021zaś.
    02.01.22- II --> rośnij <3

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 1 września 2017, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexo24 wrote:
    Czy któraś z Was miała krwawienie z kawałkami tkanek? Nie wiem jak to ująć i przepraszam za obrzydliwosc..
    Na usg dalej nic nie widać na chwilę obecną ani jajowody ani nic nie jest powiększone.

    To chyba dobrze ze bhcg spadla o 30%?

    też miałam takie krwawienie.

    u mnie beta do <1,2 spadła w miesiąc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2017, 08:12

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Lexo24 Koleżanka
    Postów: 67 0

    Wysłany: 1 września 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi jednak dalej nie uzyskałam chyba odpowiedzi na moje pytanie :)
    Ile czasu od podania mtx spadło do wartości przy której wypuszczają że szpitala?
    Przepraszam że Was tak męczę ;)

  • Lexo24 Koleżanka
    Postów: 67 0

    Wysłany: 1 września 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie podaje w pl leków od tak, ale lot do UK jest tani... I tam całkiem inaczej i bezinwazyjnie podchodzą do sprawy.
    Ja mialam bhcg 1070 przy podaniu mtx, po 4 dniu spadło do 770...
    Gdybym miała czekać na Polskę zapewne byłabym w szpitalu przez 3 tyg czekając aż pęknie mi jajowod lub ciąża się pojawi w złym miejscu... A z góry to jest wiadomo że jak bhcg nie przerasta prawidłowo a o wartości 70-100 przez 24h i są wahania to nic dobrego z tego nie będzie....niestery taka jest prawda, w Polsce robią z kobiet króliki doświadczalne i czekają aż samo się wyjaśni albo tną laparoskopia zwiadowcza a jak nic nie znajdą to dopiero mtx, dlaczego?
    Otóż chodzi o koszty, NFZ daje dużo pieniążków za operacje, plus za pobyt pacjenta w szpitalu.
    Jesli chodzi o mit odnośnie ponownej szansy na CP to wynosi ona 10-20%...
    Więc wycinanie profilaktycznie jajowodu to masakra.

    Ale nawet patrząc na ilość publikacji w pl dotyczących leczenia CP jest ich niewiele.. Sprawdźcie sobie po angielsku : " ectopic pregnancy methotrexate treatment" w Google...

  • Lexo24 Koleżanka
    Postów: 67 0

    Wysłany: 1 września 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie podaje w pl leków od tak, ale lot do UK jest tani... I tam całkiem inaczej i bezinwazyjnie podchodzą do sprawy.
    Ja mialam bhcg 1070 przy podaniu mtx, po 4 dniu spadło do 770...
    Gdybym miała czekać na Polskę zapewne byłabym w szpitalu przez 3 tyg czekając aż pęknie mi jajowod lub ciąża się pojawi w złym miejscu... A z góry to jest wiadomo że jak bhcg nie przerasta prawidłowo a o wartości 70-100 przez 24h i są wahania to nic dobrego z tego nie będzie....niestery taka jest prawda, w Polsce robią z kobiet króliki doświadczalne i czekają aż samo się wyjaśni albo tną laparoskopia zwiadowcza a jak nic nie znajdą to dopiero mtx, dlaczego?
    Otóż chodzi o koszty, NFZ daje dużo pieniążków za operacje, plus za pobyt pacjenta w szpitalu.
    Jesli chodzi o mit odnośnie ponownej szansy na CP to wynosi ona 10-20%...
    Więc wycinanie profilaktycznie jajowodu to masakra.

    Ale nawet patrząc na ilość publikacji w pl dotyczących leczenia CP jest ich niewiele.. Sprawdźcie sobie po angielsku : " ectopic pregnancy methotrexate treatment" w Google...

  • molisia Autorytet
    Postów: 960 551

    Wysłany: 2 września 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VR wrote:
    Zakażenie musiałoby być długotrwałe, żeby narobić szkód. Jeśli to zakażenie, to mam nadzieję, że da się te jajowody jakoś oczyścić. W końcu zakażenia się zdarzają czasem każdemu człowiekowi... Niestety nie wiem, a lekarz tez nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Podobno przy badaniu drożności czasem tak się dzieje, że stają się też drobniejsze. Chociaż akurat w przypadku lewego jajowodu mogę mieć już zrost z powodu laparoskopii. Nie ma co gdybać, trzeba cierpliwie czekać :)

    Molisia, a beztlenowce (np. chlamydia) też sprawdzałaś? Kiedy miałaś zabiegi? Jeśli wszystko wyszło ci czysto, to pewnie z innego powodu tak się u Ciebie stało. CP może się przytrafiać z wielu przyczyn.

    A co do lekarzy, do niedawna żyłam w przekonaniu, że lekarze w szpitalu jednak pomagają ludziom. I że dawanie w kopercie to już zamierzchła przeszłość i nie wypada. Okazuje się jednak, że lekarze pomijają ważne fakty i nie informują pacjenta o niczym. Bo nie czują się w obowiązki to robić... Oczywiście kompletnie zmieniają nastawienie, gdy się tę kopertę da... A sam pacjent przecież się nie domyśli, co powinien zrobić i co się z nim dzieje, więc pozostaje mu zapłacić... Natomiast lekarze w sieciach pokroju Luxmed leczą tylko ludzi zdrowych, bo historia wykraczająca ponad standard wprawia ich w gburowaty nastrój i chcą się pacjenta pozbyć - miałam z nimi okropne przejścia. Jaka szkoda, że przysięga Hipokratesa nic nie znaczy, a lekarze swoim nastawieniem działają wręcz na szkodę nieświadomych, naiwnych pacjentów...



    zabieg miałam w Marcu 2016. W lipcu 2016 mialamrobiony posiew w szyjki macicy nic nie wyszło. W miedzy czasie cytologia i badanie ginekologiczne. Było wszystko dobrze.

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • agula1512 Przyjaciółka
    Postów: 112 97

    Wysłany: 3 września 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexo24 wrote:
    Dziękuję za odpowiedzi jednak dalej nie uzyskałam chyba odpowiedzi na moje pytanie :)
    Ile czasu od podania mtx spadło do wartości przy której wypuszczają że szpitala?
    Przepraszam że Was tak męczę ;)
    Ja zaczynałam od wartości max bo 5tys po dwóch dawkach mtx beta dalej wolno rosła doszła do 9tys i dopiero w 6 dobie jak zaczęła spadać do 7 tys to mnie mnie wypuścili i do kontroli miałam jeździć, po 2 tyg miałam niby tylko 2 tys i 2cm w jajowodzie ale dzień później pękł jajowod. Ale chyba jestem jedynym takim przypadkiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2017, 09:49

    qb3c20mm950timep.png

    9.02.2018 - synek :)
    Aniołek 02.2017 - 03.2017 cp - usunięcie jajowodu
  • Lexo24 Koleżanka
    Postów: 67 0

    Wysłany: 3 września 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj bhcg 310...
    W przeciągu 7 dni spadło o 74‰.
    To chyba dobrze :)

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 4 września 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze dobrze.
    Teraz musisz uzbroić się w cierpliwość, bo do 0 wolno spada...

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Lexo24 Koleżanka
    Postów: 67 0

    Wysłany: 4 września 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Psychicznie mam tego wszystkiego dość.. Co chwilę sprawdzam ciśnienie. Każdy ból delikatny nawet interpretuje jako pekniety jajowod. Błędne koło czuje ból- mierze ciśnienie - boję się więc puls mi skacze - dostaje ataku paniki - czuje mrowienie i ledwo oddycham. I tak w kółko za każdym razem.... Chyba zwariuje
    Albo boli - biorę przeciwbólowe tabletki - mierze ciśnienie niskie więc wniosek jeden ze zaczęłam się wykrwawiac i znów atak paniki....

    Jakbym chciała żeby to wszystko już się skończyło...
    A co jak nie zorientuje się że pękł mi jajowod i się wykrwawie?

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 4 września 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lexo24 wrote:
    Psychicznie mam tego wszystkiego dość.. Co chwilę sprawdzam ciśnienie. Każdy ból delikatny nawet interpretuje jako pekniety jajowod. Błędne koło czuje ból- mierze ciśnienie - boję się więc puls mi skacze - dostaje ataku paniki - czuje mrowienie i ledwo oddycham. I tak w kółko za każdym razem.... Chyba zwariuje
    Albo boli - biorę przeciwbólowe tabletki - mierze ciśnienie niskie więc wniosek jeden ze zaczęłam się wykrwawiac i znów atak paniki....

    Jakbym chciała żeby to wszystko już się skończyło...
    A co jak nie zorientuje się że pękł mi jajowod i się wykrwawie?
    jak Ci spada beta i to sporo tzn, że lek zadziałał.
    będzie ok. spokojnie.

    u mnie tak beta wyglądała:
    w dniu podania metotreksat:545
    4 dni po mtx: 691 (ponoć często się zdarza, że po podaniu meto -beta wzrasta)
    6 dni po mtx: 420
    13 dni po mtx: 130,50
    19 dni po mtx: 96,30
    22 dni po mtx: 48,88
    29 dni po mtx: <1,2 (następnego dnia dostałam okres)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2017, 14:07

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ