X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem... wycieli mi na szczęście ten jajowód. Na szczęście bo miałam w nim 2 cp i tylko z niego owulacje.
    Ja mam dość i nie wierzę w sens dalszych starań. Mąż o dziwo ogromnie wspiera i mówi żeby próbować.

    Czarnaiwi miałaś 2 w tym samym jajowodzie? I co dalej?

    I jeszcze na sono hsg wyszło że oba drożne.

    Ciekawi mnie dlaczego już 10-11 dpo plamilam i bolało a potem minęło...
    Beta rosła pięknie ponad 100% co 2 dni aż do poniedziałku. Było 1260. W środę, w szpitalu już 900. W idealnym momencie pojechałam. Nawet teraz nie krwawie.

    Ten sam miesiąc, ten sam szpital, ten sam jajowód. Dzień świstaka ☹

  • molisia Autorytet
    Postów: 963 552

    Wysłany: 15 lutego 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też pięknie beta rosła o 120%nawet. W dniu pójścia do szpitala trzy dni po miesiączka miałam 5000bety!!!!!!!!!lekarze było w szoku.
    Ja czasami też żałuję że.mi nie wycieli może byłby mniejszy stres.

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 15 lutego 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam cp w obu jajowodach. W odstepie
    6 miesięcy, najpierw lewy potem prawy . Bez operacji, leczone metotreksatem.
    Dzis bylam u gina i 10 kwietnia bede miec robiona laparoskopie diagnostyczną. Lekarze u ktorych bylam mowili ze hsg noe jest tak jednoznaczne jak laparo. Ale i tak nie wiadomo czy to cos da, chce po prpstu wiedziec czy sa drozne a co dalej tp zycie pokaze.

    Sciskam Cie mocno. Przede mna byla pacjentka w ciazy, po 2 cp. Takze niektorym sie udaje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2018, 08:11

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung bardzo mi przykro jendak nie poddawaj sie.
    Ja tez po wizycie wyszlam biedniejsza i mam mentlik w glowie bo lekarz mi lazal brac ta mamadha premium oraz solgar kwas foliowy NIEMETYLOWANY mam oczywiscie zapisany steryd equaral i azathopirhne. Robilismy powtorne badania homocysteiny nie wiem co z tym kwasem robic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2018, 21:35

  • molisia Autorytet
    Postów: 963 552

    Wysłany: 15 lutego 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiak88 wrote:
    Sung bardzo mi przykro jendak nie poddawaj sie.
    Ja tez po wizycie wyszlam biedniejsza i mam mentlik w glowie bo lekarz mi lazal brac ta mamadha premium oraz solgar kwas foliowy NIEMETYLOWANY mam oczywiscie zapisany steryd equaral i azathopirhne. Robilismy powtorne badania homocysteiny nie wiem co z tym kwasem robic.
    Bierz Tak jak Ci każe, nie możemy.być mądrzejsze od nich. Najważniejsze aby zaufać lekarzowi. Sterydy bierzesz przez tygodni??

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia przez 6 tyg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie za 10 punktow czy po sterydzie przytylas? Jak wlosy i cera Ale Molisia Ty juz nie bierzesz mamadha? i z tego co widze masz metyle

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2018, 21:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosia, o co chodzi z kwasem i metylami? masz mthfr?

    Czy sprawdzałyście powody swoich cp?
    Wygooglałam, ze m.in. bakterie np. chlamydia i gonorrhoea, nie wiem co to jest... chlamydie badałam, wymaz.
    No i niestety operacje jamy brzusznej. A ja miałam plastykę... jeśli to ona zawiniła, to z drugim jajowodem pewnie też problem.
    No nic, mam 3 miesiące na zastanowienie się.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung nie wiem jeszcze tego czy mam jednak zaufam lekatzowi Polskie Towarzystwo Ginekologiczne przy mutacji zaleca branie kwasu foliowego syntetycznego w dawce 5mg.
    Zbyt duża zawartosc moze Ci zaszkodzic.
    Musze troszke poczytac zanim zaczne brac leki bo Equaral nie mozna łączyc z sokiem grejfrutowym przy braniu leku oraz nie wskazane jest spozywanie Equaralu z dziurawcem a ja pije go w tych ziolach postanowilam ze jeszcze tydz je popije i bede musiala niestety skonczyc a zastapic kuracje lnem mielonym.
    Kupilam sobie tez leki osłonowe bo sterydy bardzo niszcza zolądek


    Jesli chodzi o cp mialas robiony monitorimg cyklu ze eyszla drugi raz cp ? czy na spontanie sie staraliscie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2018, 00:35

  • wisieninka_89 Autorytet
    Postów: 1051 391

    Wysłany: 16 lutego 2018, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sung a moglabys napisac jak wygladala u Ciebie pierwsza cp? podobnie jak druga? ja mialam objawy takie jak ty w tej drugiej, plamienia itp z tyk ze beta az tak nie udosla. od nast cyklu wznawiamy starania a ja sie panicznie boje ze bedzie powtorka :-(

    zrz6x1hpk730yji7.png
    f2wlh371shb33oc3.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 16 lutego 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung przykro mi bardzo, że znowu musiałaś przez to przejść :( Teraz życzę Ci dużo siły. Jesteś dzielna! Daj sobie czas. Jeśli lekarz da Wam szansę, to spróbujcie.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia a mozesz mi napisac o ktorej godzinie stosowalas te leki wyczytalam ze steryd powinno sie rano brac natomiast equaral podejrzewam ze wieczorem bo etanol zawiera.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung, bardzo mi przykro! Ja miałam tez owulacje głównie z lewego jajnika (na monitoringu nie zdarzyło się z prawego), aż tu nagle ciach - prawy, bez żadnego podglądu. Stres był ogromny, bo ciagle bolała mnie lewa strona. Nie wiem czy powinnam tak pisać, ale to dobrze ze wycięto ci ten jajowod - zaoszczędzisz sobie ogromnego stresu.

    Zosia, rozmawiałam z gastrologiem i immunologiem o wpływie sterydów na żołądek, bo tez chciałam coś osłonowego. Powiedzieli mi, ze kiedyś tak się myślało, ale tak nie jest. Steryd podobno nie niszczy żołądka. Kazano mi jednak łykać dodatkowo potas, bo bardzo steryd mi go wypłukiwał i był na granicy normy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2018, 09:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara powiedz mi a o jakiej porze bralas ten steryd

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 tabletki przed śniadaniem (jakoś z 5 min), a 1 podczas obiadu.
    Podobno przed 10 (inna wersja przed 12) trzeba przyjąć sterydy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziemuje ja msm tylko 1 tabletke woec chhba bede brac rano po oslonce

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia. Metyle zawsze i dla każdego są lepsze niż syntetyk. Duzoby opowiadać. Jak chcesz to poczytaj na stronie Beaty Stachnik lub zespoldowna.pl

    Monitoringu nie robiłam bo czuję owulacje. I tylko chybs drugi cykl po sono miałam z prawej strony. Potem 8 miesięcy z lewej tylko. Mi się wydaje że zawsze tsk było, nawet przed dziećmi dziwilam się że tylko z jednej strony mnie boli.

    Czara, tak bardzo dobrze że wycieli. Mój gin o to prosił, ja chciałam, i w szpitalu też powiedzieli, że bez sensu go trzymać.

    Wisienka. Trochę inaczej. W pierwszej nic nie czułam do 18 dpo. Wyedy zaczęłam plamic i ból czuć. Myślałam że to okres. 3 dni później obudziłam się z koszmarnym bólem i po wstaniu orawie zemdlalam. Zrobiłam test, mój gin, szpital. Po paru godzinach było po wszystkim. Miałam krwawienie w jamie brzusznej już. W ostatniej chwili.

    Przy tej plamienie i ból od 10 dpo. Ból 2 dni i minął. Plamienie 8 dni ale tskie ledwo widoczne. Potem spokój. Czasami czułam lekko lewą stronę.
    21 dpo mialam umówioną wizytę u gina. Nie znalazł pęcherzyka a mnie zaczelo mocniej boleć.
    I beta nie rosła. Najwidoczniej moje biedne zarodki wytrzymują do 21 dpo ;(

    Mam poczucie, że zmarnowałam 2 życia. Że to moja wina. Że mogłam coś przeoczyć.
    Że glupia jestem w ogóle myśląc o dalszych próbach. Mam 2 dzieci i ryzykuje życie dla 3go... a z drugiej strony jeśli nie spróbuję to całe półtora roku starań, badań, testów, supli i w końcu 2 narkoz było na nic...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie wydaje Aung ze nie powinnas sie martwic ze powinnas podejsc do tego na luzie bo jak piszesz masz ta dwojke dzieci noestety ja zadnego a juz dwie straty byly
    Nie znslazłam nic od tej Stachnik podeslesz link

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2018, 12:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://nutrigenom.wordpress.com/

    Jeśli znasz angielski to dr. Lynch jest gurur od mthfr.
    mthfr.net/

    ale zespoldowna to kopalnia wiedzy po polsku, przygotowanie do ciąży, suple.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze przekonalas mnie jakie bierzesz metyle

‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ