X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mam pytanie o endometrium. Podczas usg, przed zabiegiem, lekarz powiedział że mam małe endometrium. To typowe dla ciąży pozamacicznej czy mam problem?

  • molisia Autorytet
    Postów: 935 478

    Wysłany: 16 lutego 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Jeszcze mam pytanie o endometrium. Podczas usg, przed zabiegiem, lekarz powiedział że mam małe endometrium. To typowe dla ciąży pozamacicznej czy mam problem?


    Ja miałam takie typowo ciążowe 16mm. Nawet nigdy nie pytałam o to.
    Sung.. zobaczysz znajdziesz w drugiej strony. Bez stresu ,bez wariacji. Co lekarz Ci powiedział po operacji ?

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Że prawy jajowód wygląda dobrze...

    Jeszcze coś znalazłam. Że jedną z przyczyn mogą być również paciorkowce.
    To akurat łatwo zbadać. Moje dziecko ma permanentnie podwyższone ASO. Sprawdzę sobie.

  • molisia Autorytet
    Postów: 935 478

    Wysłany: 17 lutego 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Że prawy jajowód wygląda dobrze...

    Jeszcze coś znalazłam. Że jedną z przyczyn mogą być również paciorkowce.
    To akurat łatwo zbadać. Moje dziecko ma permanentnie podwyższone ASO. Sprawdzę sobie.
    Jeżeli tak to , super informacja. Teraz prawa strona przejmie rolę i zobaczysz jak znajdziesz w ciążę. Chyba nawet nie musisz długo czekać co nie?

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki homocysteina wysoka 13 a wiec cale katowanie burakami nic nie dalo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Jeżeli tak to , super informacja. Teraz prawa strona przejmie rolę i zobaczysz jak znajdziesz w ciążę. Chyba nawet nie musisz długo czekać co nie?

    tradycyjnie chyba, 3 miesiące lub 2 cykle...

    Zosia a brałaś metyle? TMG?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bralam jedne osoby radza mi te metyle drudzy odradzaja i pisza o jakims kołataniu serca

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zbijesz homocysteiny bez metyli. Faktycznie nie wszyscy dobrze tolerują metyle np ja, ale to są wyjątki. Trzeba zacząć od małych dawek i się obserwować.
    B complex metylowy ma jarrow, thorne i oczywiście seeking health. Te ostatnie znajdziesz na muscle zone a 2 pierwsze na iherb.
    Są też inne formy kwasu i b12. Moim zdaniem najlepiej byłoby zacząć od b minus (to jest b complex bez b12 i kwasu) z seeking health i kup osobno b12 i kwas metylowane i powoli zwiększaj.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung zamowilam metyle ale kochana sprobuje miesiac byc na tym kwasie co mi lekarz zlecil ppnoc to specjalista od homocysteiny zobaczymy wlacze do tego acard i poczekam na wyniki mutacji. Biraki sprobuje czesciej pic choc wydawalo mi sie ze co 3 dzien jest ok

  • molisia Autorytet
    Postów: 935 478

    Wysłany: 18 lutego 2018, 01:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiak88 wrote:
    Sung zamowilam metyle ale kochana sprobuje miesiac byc na tym kwasie co mi lekarz zlecil ppnoc to specjalista od homocysteiny zobaczymy wlacze do tego acard i poczekam na wyniki mutacji. Biraki sprobuje czesciej pic choc wydawalo mi sie ze co 3 dzien jest ok


    Zosiak a jaki on Ci dał kwas, chodzi Ci o tą mame dha plus? Ja.jestem ciekawa jaka ja teraz mam homocysteine. Wiecie czy w diagnostyku robia badanie

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia ja mam mamadha i kwas foliowy z solgara mam przyjsc z wynikami prawdopodobnie dolozy mi B12 w zwyklym laboratorium robia badanie zrob sobiw badanie na czczo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 06:24

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia kto to?
    Jeśli dostalas tylko kwas to zaden z niego specjalista. Muszą być wszystkie b. Niestety u nas lekarze się na tym nie znają.
    Mnie prowadziła specjalistka, ale teraz zapisy do niej są na rok do przodu.
    Homocysteina jest naprawdę ważna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia przed badaniem kwasu odstaw go na 3 dni. B12 jeśli jest w witaminach też.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung lekarz powiedzial ze jesli homocysteina wysoka to bede tez miec wit B wiec cos tam sie zna bo inni ginekolodzy nawet nie maja pojecia o tym

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli nie spadnie nic to wtedy ruszam z metylami

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. To ja już nic nie mówię, bo widzę że bez sensu się produkuję. Zresztą to nie o tym wątek.

    Wracając do tematu... czy zdecyduję się na kolejną próbę czy nie, przyczynę znaleźć muszę, bo oszaleję.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung przyczyna cp mogly byc slabe rzeski. Teraz idz na spontan czeato sie udaje po usunieciu uszkodzonego jajowodu. Sung czy Ty w 1 ciazy tez bralas metyle?
    Molisia kiedy nast wizyta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 15:16

  • molisia Autorytet
    Postów: 935 478

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiak88 wrote:
    Sung przyczyna cp mogly byc slabe rzeski. Teraz idz na spontan czeato sie udaje po usunieciu uszkodzonego jajowodu. Sung czy Ty w 1 ciazy tez bralas metyle?
    Molisia kiedy nast wizyta?
    Jadę w czwartek. Muszę bo zapytać czy heparyne mogę brać od owulacji bo szczerze mam dość tych zastrzykow. A.Bóg wie kiedy znajdę w ciążę, nie wyobrażam się kluć do tego czasu

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiak88 wrote:
    Sung przyczyna cp mogly byc slabe rzeski. Teraz idz na spontan czeato sie udaje po usunieciu uszkodzonego jajowodu. Sung czy Ty w 1 ciazy tez bralas metyle?

    A jak drugi też ma słabe? :(

    To była moja 4 ciąża. W pierwszych 2 nie wiedziałam o mutacji. Przed drugą brałam ze 2 miesiące (dopiero sie dowiedziałam). Dopiero potem się wzięłam za mutacje.
    Teraz biorę te inne formy B i częściowo metylowany kwas.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung ale w pierwszej ciazy nic nie bralas? Chodzi mi o donoszona ciaze zwykly kwas? Sung po cp unika sie tego jajowodu w ktorym byla cp dlatego chodzi sie na monitoring majac dwa jajowody. Teraz musisz zaryzykowac bo masz jeden tylko. 50 procent kobiet ma mutacje wiec bardzo duzo niektore rodza na zwyklym kwasie mysle ze czesto kluczowe sa tez inne leki nie tylko metyle np przeciwzakrzepowy. Odczekaj troche i probuj dalej mysle ze u Ciebie cp byla kwestia przypadku a druga z powodu 1.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 20:58

‹‹ 156 157 158 159 160 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ