X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina, te warsztaty są fantastyczne. Uczestniczyłam w nich rok temu. Jest też zamknięta grupa na FB: Obudź w sobie życie.

    Niestety, zmartwię Cię, ale ten strach nie minie. Ja dopiero dzisiaj sobie pomyślałam, jaka szczęśliwa jestem, przecież jestem w ciąży. Do 12 tygodnia baliśmy się potwornie, dołował mnie strach męża, który w ogóle nie umiał się cieszyć. Nie przez to, że nie chciał dziecka - chciał bardzo, ale przecież to czwarta ciąża, a niespełna miesiąc wcześniej leżałam na patologii ciąży.

    Pierwsza wizyta to był jakiś koszmar. W drodze w ogóle ze sobą nie rozmawialiśmy, ja odmawiałam różaniec. Modliłam się o pęcherzyk w macicy. Potem wizyta serduszkowa - kolejny silny stres. W 16 tyg zaczął mi się spinać mocno brzuch więc leżenie i ten strach...

    Teraz z perspektywy czasu żałuję, że wraz z pozytywnym testem nie poszłam do psychologa. Nasza niepłodność i związane z nią problemy nie kończy się wraz z zajściem w ciążę.

  • molisia Autorytet
    Postów: 964 552

    Wysłany: 15 marca 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Paulina, te warsztaty są fantastyczne. Uczestniczyłam w nich rok temu. Jest też zamknięta grupa na FB: Obudź w sobie życie.

    Niestety, zmartwię Cię, ale ten strach nie minie. Ja dopiero dzisiaj sobie pomyślałam, jaka szczęśliwa jestem, przecież jestem w ciąży. Do 12 tygodnia baliśmy się potwornie, dołował mnie strach męża, który w ogóle nie umiał się cieszyć. Nie przez to, że nie chciał dziecka - chciał bardzo, ale przecież to czwarta ciąża, a niespełna miesiąc wcześniej leżałam na patologii ciąży.

    Pierwsza wizyta to był jakiś koszmar. W drodze w ogóle ze sobą nie rozmawialiśmy, ja odmawiałam różaniec. Modliłam się o pęcherzyk w macicy. Potem wizyta serduszkowa - kolejny silny stres. W 16 tyg zaczął mi się spinać mocno brzuch więc leżenie i ten strach...

    Teraz z perspektywy czasu żałuję, że wraz z pozytywnym testem nie poszłam do psychologa. Nasza niepłodność i związane z nią problemy nie kończy się wraz z zajściem w ciążę.



    Czara ten strach jest paraliżujący ;/ tylko tylko sprawdzam czy nie kwawie jeszcze po lutinusoe mam takie upławy jakby miała okres
    Budzę się w nocy i sprawdzam wkładkę ;(
    Wczoraj mnie bolał brzuch i strach ,dzis mnie nie boli tez strach no chora głowa
    Czara powiedz mi kochana czy ty na początku ciąży tez tam byłaś tak (opuchnięta) ja nie mogę luteiny czasami włożyć

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 15 marca 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara domyślam się, że strach nie minie... Po moim mężu też nie było widać radości. Aż się bałam, że on w ogóle nie chce dziecka. Okazało się, że bał się zapeszyc. Powiedział mi, że jak dowie się od lekarza, że wszystko jest ok, to będzie radość. Dziewczyny powiedzcie mi, jak my to wszystko znosimy? Skąd bierzemy tyle siły...

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia a na jakich w koncu bylas suplementach? Ja teraz biore folian 400 z solgara wit b12 b6 i mamadha premium do tego biore wit d 4000 j. omege magnez i acard i te leki od lekarza. czy cos jeszcze dodatkowego brac czy to juz styknie jak myslicie??

    molisia lubi tę wiadomość

  • molisia Autorytet
    Postów: 964 552

    Wysłany: 15 marca 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie jak skończyła się mama dha to biorę femibion natal 1, b balance 200 solgara i tyle. Nie chce powielać tylu witamin. Piłam jeszcze solgara ale jak łykam już tego swansona to odstawiłam. Już wystarczająco mam radioaktywny mocz ;p

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydawlo mi sie ze pisalas mi jeszcze o jakims leku ale moze cos pomylilam;) Kurcze ale mi sie ciagnie dopiero 2 tyg jak biore metyle:/
    Czara jak myslisz czy nie za duzo tego biore albo za malo??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2018, 20:07

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 15 marca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę trochę supli i leków...
    Acard. Folian z Solgara 800. Wit D 2000 j. DHA. Prenalat uno. Do tego leki na jelita i Euthyrox.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • molisia Autorytet
    Postów: 964 552

    Wysłany: 15 marca 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam jeszcze Tmg na zbicie homocysteiny ale w ciąży się to odstawia

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 16 marca 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biore: koenzyn Q10, maca ze Swasona, folian 400 (Solgar albo Swason), magnez, P-5-P (metylowana B6), witaminę D 2000 albo 2500, od czasu do czasu metylowaną B12. przez 2 miesiące bralam też DHA ale mi się już skończyły więc teraz robię przerwę.
    acard odstawiłam bo bałam się o układ pokarmowy.

    mam mutacje MTHFR hetero, PAI1- homo i czynnik VR hetero.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2018, 08:24

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiu, ja tez brałam dużo supli. Później możesz powoli zmniejszać dawkę. Np jak już będzie słonecznie, to witaminę D co 2 dni. Nie wiem czy musisz już łykać mama dha skoro przyjmujesz osobno folian, magnez. Zaraz wiosna więc i więcej różnorodnych owoców i warzyw będzie... a i tym samym witamin :) Ja samo dha zaczęłam łykać około 16 tyg.
    Molisa, nie pamietam czy byłam opuchnięta. Ja przyjmowałam duphaston doustnie. No i od początku ciąży nie kochałam się z mężem (oczywiście przez strach - bardziej jego) wiec naprawdę nie wiem. Od początku byłam tylko bardzo wzdęta i pojawiły się zaparcia, które trwają do dzisiaj ;)

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 16 marca 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nasza matka założycielka tego wątku jest znowu w ciąży <3
    Paula jesteś naszą nadzieją!! Piękna wiadomość na koniec dnia :)

    zosiak88, Paula222, Mlodamezatka lubią tę wiadomość

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 17 marca 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina dziękuję !!!! Tak na prawdę, okaże się dopiero jutro. Beta jest malutka, ale jak jutro będzie przyrost, to odetchnę i zacznę się już na prawdę cieszyć :)

    Co najlepsze, w tym cyklu znów miałam HSG. Owulacja z jajnika bez jajowodu. Zupełnie jak z poprzednią ciążą. Tak samo :D

    Mam nadzieję, że więcej pozamaciczna się nie powtórzy. 2 x to wystarczająco w zupełności...
    Trzymam kciuki za Was wszystkie.
    Jutro robię powtórkę bety ...stres jest ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2018, 11:46

    molisia, ja1986 lubią tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula222 to zaszlas w ciaze ze strkny uszkodzonego jajowodu? trzymam kciuki

    Paula222 lubi tę wiadomość

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 17 marca 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiak88 tak, już 2 raz :) Owulacja z prawego a ja mam tylko lewy jajowód :) I dwa razy potwierdzone usg, że prawy :)

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to masz usunoety jakowod czy zachowany? ja ciagle sie boje dlatego pytam bo mam uszkodzony ale zochowany

  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 17 marca 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zosiak88 za pierwszą pozamaciczną mi go zostawili, później drugi raz pozamaciczna w tym samym... I go usunęli. Żałowałam, że nie od razu... Tym baradziej że po 1 pozamacicznej on pękł, nie wiem po co go zostawili :/

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie :( ja tez czasami mam takie mysli...

    molisia lubi tę wiadomość

  • molisia Autorytet
    Postów: 964 552

    Wysłany: 17 marca 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiak nie stresuj mnie w poniedziałek mam wizytę i już na kibelku siedzę :/
    Bo nie wiem co tam siepodzialo

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana niee ja nie chce Cie stresowac beta u ciebie super musi byc dobrze jednak lwk zawsze bedzie wiesz sama i czarne mysli w glowie mi sie udziela syres bo coraz blizej staran i boje sie jak nie wiem:(

  • molisia Autorytet
    Postów: 964 552

    Wysłany: 17 marca 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze się stresujesz , ale zleci zobaczysz ;) jak tylko będziesz mieć pęcherzyk po zdrowej stronie weź zastrzyk zaryzykuj ;)
    To dobry lekarz wie co robi ,odrazu leczenie leki itp i do przodu
    Ja cały czas myśle o tej wizycie poniedziałkowej czy faktycznie w macicy to był już pęcherzyk ale czytam ze jest widoczny dopiero przy becie 1000
    Ale na właśnie oczy widziałam pseudo czarna podłużna kropkę

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
‹‹ 167 168 169 170 171 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ