X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sluchaj mysle ze mozesz troche odetchnac;)
    Ja tez mialam tak ze sie denerwowalam do pierwszej wizyty,ale potem juz troche odpuscilam:))
    Najwazniejsze,ze ciaza jest w macicy:)
    Generalnie pecherzyk podobno widac jak beta jest powyzej 1000 ale u niektorych widac wczesniej.
    To na pewno nie jest powod do zmartwienia:)
    Trzymaj sie!

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • MS28 Koleżanka
    Postów: 68 12

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo wszystko panikuje i pewnie też odetchnę jak juz lekarz potwierdzi na 100%. Dziekuje za wsparcie, barfzo sie ciesze ze trafiłam na tę grupę;)

    MS28
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pewnie, że dobrze :) Czuję, że wszytko będzie u Ciebie w porządku ;)

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałam dziś wypadek samochodowy :( gosc mi nie ustapil pierwszeństwa, uderzyl w bok tak ze nie moglam wyjac z auta :( straz pozarna itd karetka mnie na IP zabrala, tak bardzo sie balam ze cos sie stalo ze nie moglam sie uspokoic. Na szczęście dzieki Bogu wszystko ok, kosmówka sie nie odkleja itd. Masakra, co z tego ze czlowiek jezdzi ostroznie, jak inni nie uważają. Pamiętajcie o pasach, bez nich mogloby sie to gorzej skonczyc

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej Czarna jak mi przykro,...na pewno mega sie denerwowalas....
    Zatrzymali cie w szpitalu???
    Cos cie boli?

    czarnaiwi lubi tę wiadomość

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi współczuję bardzo. Dobrze, że z dzieckiem wszystko ok, mam nadzieję że z Tobą też :*
    Ja jak nie muszę, to nie jeżdżę. Boję się po prostu, że właśnie jakiś idiota we mnie wjedzie...

    czarnaiwi lubi tę wiadomość

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • MS28 Koleżanka
    Postów: 68 12

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że wszystko w porządku z Tobą i dzidziusiem. Najgorsze jest to, że możemy być nie wiadomo jak ostrożne a jakiś baran za przeproszeniem wyjedzie bo się zagapi. Ja jeżdżę bardzo dużo i też nie raz zastanawiam się ile razy minęłam kogoś kto przypadkiem dostał prawo jazdy.

    czarnaiwi lubi tę wiadomość

    MS28
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi, dzięki Bogu, że dobrze się skończyło. Bądź dzielna dla Maleństwa i postaraj się nie stresować już tym.

    czarnaiwi lubi tę wiadomość

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się czuję ok, po kilku godzinach wypuścili mnie do domu .

    u mnie w drugiej cp zobaczyli pecherzyk przy becie ok 500..

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • molisia Autorytet
    Postów: 963 552

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    Dziewczyny miałam dziś wypadek samochodowy :( gosc mi nie ustapil pierwszeństwa, uderzyl w bok tak ze nie moglam wyjac z auta :( straz pozarna itd karetka mnie na IP zabrala, tak bardzo sie balam ze cos sie stalo ze nie moglam sie uspokoic. Na szczęście dzieki Bogu wszystko ok, kosmówka sie nie odkleja itd. Masakra, co z tego ze czlowiek jezdzi ostroznie, jak inni nie uważają. Pamiętajcie o pasach, bez nich mogloby sie to gorzej skonczyc
    Dobry Bóg ze wszystko kochana wporzadku :*
    Ściskam mocno wasza dwójeczkę :)

    czarnaiwi lubi tę wiadomość

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • justintime Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, 23 maja miałam ostatnią miesiączkę. Beta przyrasta źle, w ciągu tygodnia wzrosła od 40 do 100 :( W jamie macicy nic nie widać, czyli to najprawdopodobniej ciąża pozamaciczna. W przyszłym tygodniu ma powtórzyć betę, ale najprawdopodobniej czeka mnie laparoskopia. Ginekolog powiedział, że częste jest również usunięcie jajowodu w takiej sytuacji. Załamała mnie dzisiejsza wizyta u ginekologa. Miałam nadzieje, ze beta sama spadnie, ze nie dojdzie do ciazy pozamacicznej :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi współczuję :(

    ms28, usg czasem jest konieczne i już, i nie ma co rozkminiać czy szkodliwe, bo teg i tak oficjalnie się nie dowiemy ;)

    A ja jestem po histeroskopii. I niestety nie ma się do czego przyczepić :/ za 2 tygodnie będą wyniki czy nie ma stanu zapalnego. Jak nie ma, to nie wiem … chyba muszę wziąć pod uwagę, ze to pai bruździ. Bo nie mam już pomysłu.

  • MS28 Koleżanka
    Postów: 68 12

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi przy becie 500, znaleźli pęcherzyk w jajowodzie?

    Sung staram sie nie schizowac, ale mialam chyba juz z 5 usg... jak sie czujesz po Histeroskopii? Ps brałaś pod uwagę 3 podstawowe bakterie? Chlamydia, mycoplazma, ureoplasma?

    Justintime - 3 mam mocno kciuki to Twoja pierwsza ciaza?

    Magda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2018, 21:32

    MS28
  • justintime Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MS28 Mam już dziecko, ale mam też już sporo lat i bardzo chcemy drugiego malucha. Ginekolog stwierdziła, że cp jest najprawdopodobniej przez zrosty po cesarskim cięciu. Jest to dla mnie ogromnym ciosem, bo ginekolog, która prowadziła moją poprzednią ciążę można powiedzieć, że namówiła mnie na CC. Nie mogę sobie wybaczyć, że jej posłuchałam.

  • MS28 Koleżanka
    Postów: 68 12

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co się dzieje teraz z tymi cesarkami, ale moja bratowa urodzila dzidziusia w 7 miesiac i lekarz powiedzial, że jest to pokłosie cesarki. Na ile mu wierzyć- nie wiem.

    Jeżeli śledziłaś ostatnie wpisy to u mnie zobaczyli przy becie 890 cokolwiek, łatwo sie mowi ale potrzeba cierpliwości (ktorej mi np brak;p). Przez caly tydzien mierzylas betę?

    Ja jutro znowu badanka, mam nadzieje ze przyrośnie prawidłowo..

    MS28
  • justintime Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MS28 a w którym dniu cyklu beta wzrosła do 890? u mnie niestety jest 38 dc i beta 100. Wzrasta nieprawidłowo

  • Madzik34 Autorytet
    Postów: 473 458

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justintime wrote:
    MS28 a w którym dniu cyklu beta wzrosła do 890? u mnie niestety jest 38 dc i beta 100. Wzrasta nieprawidłowo
    Justintime przykro mi z twojego powodu.
    Ale mysle ze masz bardzo niska bete i moze obejdzie sie bez zabiegu.
    Czy nie lepiej podac leki?
    Mysle ze laparo jest ostatecznoscia.
    Gdyby u mnie sensownie sia mna zajeli a nie olali temat to nadal mialabym jajowod.
    Trzymam kciuki aby samo sie oczyscilo:)

    Madzik
    l22nroeqnx13mwm3.png
    Mama 3 corek:)
  • justintime Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi. Madzik34 byłam u ginekolog ze szpitala klinicznego w Warszawie która powiedziała mi, że jeśli miałaby zadecydowac o sobie, gdyby znalazła sie w mojej sytuacji, to wybralaby laparoskopie. Ze podanie lekow nie gwarantuje, ze cos nie zostanie w jajowodzie, co moze miec konsekwencje w postaci kolejnej ciazy pozamacicznej. Ja zupełnie nie mam wiedzy na ten temat, nie wiem co robic :( moze skonsultuje sie jeszcze z kims innym. Zeby obylo sie bez zabiegu/lekow beta musialaby spasc i dojsc do samoistnego poronienia. A na razie wzrasta ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2018, 08:26

  • justintime Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik34 dobrze widzę, że po usunięciu jajowodu jesteś w ciąży? Gratuluję serdecznie . Czyli jest nadzieja na ciąże nawet po usunięciu jajowodu

  • MS28 Koleżanka
    Postów: 68 12

    Wysłany: 30 czerwca 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justinintime, A gdzie byłaś w Warszawie? Mnie operowali (usunęli jajowod) na Starynkiewicza. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że warunki sa dość zle, ale opieka mega.


    Jezeli chodzi o moja betę to ona 2 tygodnie po spodziewanej miesiączce wyniosła 40.
    6.05 mialam ostatnia miesiączkę, brałam summamed i 29.05 bylam na monitoringu lekarz powiedzial ze cykl bezowulacyjny. 6.06 powinnam dostac miesiączkę, ale myslalam ze wszystko sie poprzesuwało, zrobilam 13.06 bete (tydzien po spodziewanej miesiączce) i wynik 0. Mysle sobie Ok... ale minął tydzien i cos mnie tknęło, zrobilam bete i voila-40.
    890 mialam 28.06 czyli 53 dni od ostatniej miesiączki.

    Dzis ide na kolejna bete, znow z dusza na ramieniu.


    Magda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2018, 09:57

    MS28
‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ