X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Sikorka.ka Znajoma
    Postów: 21 19

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy dostałyście miesiączkę po zabiegu usunięcia ciąży pozamacicznej??
    I inne pytanie: na starania trzeba poczekać, ale ile po operacji można się już przytulać ❤️😀?

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikorka.ka wrote:
    Dziewczyny kiedy dostałyście miesiączkę po zabiegu usunięcia ciąży pozamacicznej??
    I inne pytanie: na starania trzeba poczekać, ale ile po operacji można się już przytulać ❤️😀?
    Ja akurat jakieś 4tyg po operacji dostałam miesiączkę.
    Odnośnie przytulania, to zależy, co mówi lekarz. Ja chyba się tak po 3mc zdecydowałam, ale ja nie byłam wcześniej gotowa po prostu.

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Luśka91, tak tylko dla pewności, jesteś w ciąży?

    Tak w lutym termin. Mi się udało bardzo szybko co było dla mnie zaskoczeniem bo nie tylko usunięty jajowód był problemem.

    Martuśka82 lubi tę wiadomość

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luśka91 wrote:
    Tak w lutym termin. Mi się udało bardzo szybko co było dla mnie zaskoczeniem bo nie tylko usunięty jajowód był problemem.
    Wow! Gratulacje! Dajesz nadzieję 😀

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to już tak panikuje, czekam na te wyniki :( bardzo się boje tym bardziej ze boli mnie coś z lewej strony jakby jajnik plus te plamienia... może sobie wkręcam przez to wszystko co było, już sama nie wiem :( jeśli to będzie powtórka z drugiej strony stracę wszelkie nadzieje ..

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Ja to już tak panikuje, czekam na te wyniki :( bardzo się boje tym bardziej ze boli mnie coś z lewej strony jakby jajnik plus te plamienia... może sobie wkręcam przez to wszystko co było, już sama nie wiem :( jeśli to będzie powtórka z drugiej strony stracę wszelkie nadzieje ..
    O której wyniki?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już .. 305... dzisiaj powinna być miesiączka woec nie wiem co to za wynik, w środę kolejne badania.

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Już .. 305... dzisiaj powinna być miesiączka woec nie wiem co to za wynik, w środę kolejne badania.
    Dobra, to teraz kciuki za kolejną betę. Potem kolejny krok to USG. Małymi krokami 🤞

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje, trzeba zawsze być dobrej myśli ale jak człowiek pomyśli ze może znowu być to samo to masakra :( najgorzej ze dopiero kolejny wynik da jakaś informacje, ten pierwszy pomiar właściwie niczego nie wyjaśnia 🙈😖

  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Dziękuje, trzeba zawsze być dobrej myśli ale jak człowiek pomyśli ze może znowu być to samo to masakra :( najgorzej ze dopiero kolejny wynik da jakaś informacje, ten pierwszy pomiar właściwie niczego nie wyjaśnia 🙈😖
    Może wypadałoby zrobić też progestern? Ja przy cp miałam przyrosty bety prawidłowe, a progesteron niski stąd plamienia. Jeśli to jest prawidłowa ciąża to też warto sprawdzić, bo przy niskim progesteronie może się nie utrzymać. 3mam kciuki. W normalnej ciąży też mnie kuło i ciągnęło więc to o niczym nie świadczy, plamienia miałam tylko przy cp.

  • Agula Autorytet
    Postów: 608 350

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/b73119b2e61f.jpg.html

    Dziewczyny, pomocy bo oszaleję!
    Okres mi się spóźnia drugi dzień. Dzień przed terminem miesiączki robiłam test pepino i wyszedł negatywny (nigdy nie zdarzyło mi się żeby mnie oszukał). Dziś 30 DC zrobiłam rano test z rosmana facell słupkowy i jest druga blada kreska... Ale powtórzyłam też pepino z tego samego siku i tam nic :( na betę mogę iść dopiero jutro, a do trgo czasu osiwieję...😣 Nie powinna być wyraźniejsza skoro jestem po terminie miesiączki? W 11 dc byłam na usg I wtedy pęcherzyk był 13 mm..
    Oczami wyobraźni widzę powtórkę z rozrywki z przed kilku miesięcy... Wedy też pierdy bolały jak szalone a test wyszedł dopiero po terminie..

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula widze ze jesteśmy w podobnej sytuacji jeśli chodzi o „szaleństwo”. Ta bladością kreski się nie przejmuj może beta jest na tyle mała ze jeden test -czulszy wykrywa a drugi nie, czemu nie zrobisz dzisiaj bety? Już będziesz do przodu o jedno badanie i sprawdzisz przyrost w piątek!

    Mi tez wyszedł test pozytywny i piersi tez bolą na razie ciąża potwierdzona, tez robiłam dwa testy ten o którym mówisz z rossmanna wyszedł z kreska bardzo intensywna drugi z blada wiec pędź na badani krwi.

    Powodzenia !!

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/b73119b2e61f.jpg.html

    Dziewczyny, pomocy bo oszaleję!
    Okres mi się spóźnia drugi dzień. Dzień przed terminem miesiączki robiłam test pepino i wyszedł negatywny (nigdy nie zdarzyło mi się żeby mnie oszukał). Dziś 30 DC zrobiłam rano test z rosmana facell słupkowy i jest druga blada kreska... Ale powtórzyłam też pepino z tego samego siku i tam nic :( na betę mogę iść dopiero jutro, a do trgo czasu osiwieję...😣 Nie powinna być wyraźniejsza skoro jestem po terminie miesiączki? W 11 dc byłam na usg I wtedy pęcherzyk był 13 mm..
    Oczami wyobraźni widzę powtórkę z rozrywki z przed kilku miesięcy... Wedy też pierdy bolały jak szalone a test wyszedł dopiero po terminie..[/QUOTE

    Co tu się wyprawia?! Wszystkie w ciąży :D
    Ja się nie znam. Raz byłam, miałam super mocną krechę na teście w dniu spodziewanej miesiączki i nic dobrego z tego nie wyszło 🤔
    Na zdjęciu widać cień. Trzymam kciuki za konwencjonalną ciążę 🤞dasz radę!

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .[/QUOTE

    Co tu się wyprawia?! Wszystkie w ciąży :D
    Ja się nie znam. Raz byłam, miałam super mocną krechę na teście w dniu spodziewanej miesiączki i nic dobrego z tego nie wyszło 🤔
    Na zdjęciu widać cień. Trzymam kciuki za konwencjonalną ciążę 🤞dasz radę![/QUOTE]

    Nie ekscytujemy się i nie zapeszajmy bo to jeszcze różnie może być. Ale trzymam za nas kciuki żeby w końcu nam się udało, Janinka nie trać nadziei i nie smuć się bo wiem ze możesz czuć się rozgoryczona ale takie przypadki to nadzieja dla wszystkich 😘

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Nie ekscytujemy się i nie zapeszajmy bo to jeszcze różnie może być. Ale trzymam za nas kciuki żeby w końcu nam się udało, Janinka nie trać nadziei i nie smuć się bo wiem ze możesz czuć się rozgoryczona ale takie przypadki to nadzieja dla wszystkich 😘[/QUOTE]

    Ejejejej nie jestem rozgoryczona :P (jestem sarkastyczna i autoironiczna, ale wpisy nie oddają rzeczywistości 😐) oczywiście, trochę zazdroszczę, ale nade wszystko kibicuję i odbieram to jako dużą dozę nadziei. Poza tym, czuję się bardzo związana z tą grupą 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2020, 10:09

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka powiem Ci ze ja tez, na prawdę fajnie Jest tu wsparcie można sobie pogadać, każda rozumie soe nawzajem i wie co czuje. Miło jest moc się czasem wygadać.

    Ja dzisiaj czekam na betę.. mam nadzieje ze przyrost będzie dobry 🤞

    A jak u Was ? :) widze w opisie ze już powróciliście do starań ! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2020, 10:31

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Janinka powiem Ci ze ja tez, na prawdę fajnie Jest tu wsparcie można sobie pogadać, każda rozumie soe nawzajem i wie co czuje. Miło jest moc się czasem wygadać.

    Ja dzisiaj czekam na betę.. mam nadzieje ze przyrost będzie dobry 🤞

    A jak u Was ? :) widze w opisie ze już powróciliście do starań ! :)
    Bo takie doświadczenie jest jednak dość specyficzne i nie zawsze czuję, ze pasuję do tej „normalnej” grupy 😀
    U nas pierwszy cykl po „kompletnej stronie” nieudany. Teraz będzie po stronie bez jajowodu. Mój lekarz twierdzi, ze jest 10%szans, ze drugi jajowód przechwyci. Mam zamiar podejść z dystansem do tych danych :D zbadany progesteron, teraz TSH i prolaktyna. Na razie mamy spróbować 6cykli i będziemy myśleć, co dalej.
    Kciuki za betę no i USG.

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj beta 633 😍 to chyba dobry znak przyrost 100% - oby tylko dalej było ok 🤞

  • Agula Autorytet
    Postów: 608 350

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Agula widze ze jesteśmy w podobnej sytuacji jeśli chodzi o „szaleństwo”. Ta bladością kreski się nie przejmuj może beta jest na tyle mała ze jeden test -czulszy wykrywa a drugi nie, czemu nie zrobisz dzisiaj bety? Już będziesz do przodu o jedno badanie i sprawdzisz przyrost w piątek!

    Mi tez wyszedł test pozytywny i piersi tez bolą na razie ciąża potwierdzona, tez robiłam dwa testy ten o którym mówisz z rossmanna wyszedł z kreska bardzo intensywna drugi z blada wiec pędź na badani krwi.

    Powodzenia !!
    No bety nie mam możliwości dziś zrobić bo jestem u rodziców a to jest takie wygwizdowie, że nie ma żadnego labo w którym dziś miała bym wyniki. Więc dopiero jutro rano będę mogą zrobić...

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To daj znać koniecznie. I nic się nie denerwuj, na razie trzeba potwierdzić a potem przyjdzie czas na stres. ;) trzymaj się !

‹‹ 345 346 347 348 349 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ