X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Piniowa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 grudnia 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi. Dwa dni temu przy becie 1255 nadal nie uwidoczniono pęcherzyka ciążowego. Dziś miałam betę lekko ponad 2300, wiec teoretycznie przyrost wygląda dobrze. Jutro mam USG, które powinno coś rozstrzygnąć. Według kalendarzy ciążowych jestem teraz w 6 tygodniu + 1 dzień. Wydaje mi się, że jak na taki wiek ciąży to beta jest zbyt niska i może to oznaczać, że jeśli nawet zarodek jest w macicy to jest opóźniony, czyli rozwija się fatalnie i jest chory. Bardzo się tego boję, bo w poprzedniej ciąży miałam ZP.

    28.05 - aniołek zp
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piniowa, trzymam kciuki żeby wszystko poszło dobrze. Czasem organizm płata różne figle, może okazać się ze jest wszystko w porządku!!

    Daj znać jak poszło i trzymaj się ;)

  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piniowa wrote:
    Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi. Dwa dni temu przy becie 1255 nadal nie uwidoczniono pęcherzyka ciążowego. Dziś miałam betę lekko ponad 2300, wiec teoretycznie przyrost wygląda dobrze. Jutro mam USG, które powinno coś rozstrzygnąć. Według kalendarzy ciążowych jestem teraz w 6 tygodniu + 1 dzień. Wydaje mi się, że jak na taki wiek ciąży to beta jest zbyt niska i może to oznaczać, że jeśli nawet zarodek jest w macicy to jest opóźniony, czyli rozwija się fatalnie i jest chory. Bardzo się tego boję, bo w poprzedniej ciąży miałam ZP.


    Nie zadręczaj się do wizyty , przyrost jest Ok przy becie 2300 to już będzie widać . Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze daj znać po wizycie ✊🏻✊🏻

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Sikorka.ka Znajoma
    Postów: 21 19

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    dołączam do wątku. W poniedziałek skończyło się moje szczęście :( w 5t3d zdiagnozowano ciążę pozamaciczną w prawym jajniku. Usunięta przez zabieg laparoskopi. Oba jajowody całe 🙏 beta już spadła z 2170 na 495 więc wygląda na to, że operacja się powiodła.
    Ile dochodziłyście do siebie fizycznie po tym zabiegu? Po jakim czasie pojawiła wam się normalna miesiączka i znikło wydecie brzucha? Bardzo chciałam podjąć dalsze starania jak tylko będzie to możliwe, mam w sobie dużą nadzieję że się uda, ale też strach.

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikorka.ka wrote:
    Cześć dziewczyny,
    dołączam do wątku. W poniedziałek skończyło się moje szczęście :( w 5t3d zdiagnozowano ciążę pozamaciczną w prawym jajniku. Usunięta przez zabieg laparoskopi. Oba jajowody całe 🙏 beta już spadła z 2170 na 495 więc wygląda na to, że operacja się powiodła.
    Ile dochodziłyście do siebie fizycznie po tym zabiegu? Po jakim czasie pojawiła wam się normalna miesiączka i znikło wydecie brzucha? Bardzo chciałam podjąć dalsze starania jak tylko będzie to możliwe, mam w sobie dużą nadzieję że się uda, ale też strach.
    Hej Sikorka! Witamy w elitarnym gronie :) szczęście w nieszczęściu, ze udało Ci się zachować jajowody :)
    Ogólnie fizycznie doszłam szybko do siebie. Wkurzały mnie szwy, ale po zdjęciu było całkiem Ok. Co do wzdętego brzucha to nawet nie pamietam. Tak „niezbyt idealnie” było przez miesiąc, dwa, ale nie jakoś strasznie. Miesiączkę dostałam 4 tygodnie po operacji, więc „zgodnie z harmonogramem”. Będzie dobrze 💪 rozumiem, ze nie podawano Ci metotreksatu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2020, 18:22

    Sikorka.ka lubi tę wiadomość

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 10 grudnia 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikorka.ka wrote:
    Cześć dziewczyny,
    dołączam do wątku. W poniedziałek skończyło się moje szczęście :( w 5t3d zdiagnozowano ciążę pozamaciczną w prawym jajniku. Usunięta przez zabieg laparoskopi. Oba jajowody całe 🙏 beta już spadła z 2170 na 495 więc wygląda na to, że operacja się powiodła.
    Ile dochodziłyście do siebie fizycznie po tym zabiegu? Po jakim czasie pojawiła wam się normalna miesiączka i znikło wydecie brzucha? Bardzo chciałam podjąć dalsze starania jak tylko będzie to możliwe, mam w sobie dużą nadzieję że się uda, ale też strach.

    Hej , przykro mi że Cię to spotkało :( ja zanim zdjęto mi szwy to trochę gorzej się czułam po tygodniu było już lepiej . Okres dostałam równo 4 tyg po operacji wiec dość szybko pomimo ze moja beta w dniu operacji wynosiła ponad 8000 . Brzuch tez miałam wzdety jakoś myśle do dwóch tyg na początku to przez gaz który wpuszczają podczas op . Strach niestety chyba nam wszystkim towarzyszy mi lekarz powiedział że będzie dopóki nie zobaczę ciąży w macicy . Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia fizycznego i psychicznego oraz szybkiego powrotu do starań ✊🏻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2020, 22:07

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Sikorka.ka Znajoma
    Postów: 21 19

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "elitarne grono" podoba mi się to :-) jesteśmy tym jednym procentem ❤️ dziękuję za wasze odpowiedzi i wsparcie!
    Janinka, obyło się bez metotreksatu, sama operacja. Mój kropek był tak leniwy, że nawet nie wyskoczył z jajnika tylko tam się zadomowił (ku zaskoczeniu mojego B. którego wysyłałam już na badania spermy, a okazało się, że plemnik z pełną determinacją dotarł aż do jajnika żeby tam dorwać jajeczko - mały bohater w tej niewdzięcznej historii).
    W poniedziałek mam wizytę u mojego ginekologa, zobaczymy co powie. Najchętniej zaczęłabym już odrazu dalsze starania, ale to raczej żeby zająć myśli.

    Wzdecie brzucha dziś już lekko zeszło, ale nie mogę sobie nawet kichnąć, bo szwy ciągną 🤦‍♀️

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 11 grudnia 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sikorka.ka wrote:
    "elitarne grono" podoba mi się to :-) jesteśmy tym jednym procentem ❤️ dziękuję za wasze odpowiedzi i wsparcie!
    Janinka, obyło się bez metotreksatu, sama operacja. Mój kropek był tak leniwy, że nawet nie wyskoczył z jajnika tylko tam się zadomowił (ku zaskoczeniu mojego B. którego wysyłałam już na badania spermy, a okazało się, że plemnik z pełną determinacją dotarł aż do jajnika żeby tam dorwać jajeczko - mały bohater w tej niewdzięcznej historii).
    W poniedziałek mam wizytę u mojego ginekologa, zobaczymy co powie. Najchętniej zaczęłabym już odrazu dalsze starania, ale to raczej żeby zająć myśli.

    Wzdecie brzucha dziś już lekko zeszło, ale nie mogę sobie nawet kichnąć, bo szwy ciągną 🤦‍♀️

    Tak, mamy niezłe szczęście 🤣
    Ja tez bałam się, ze mamy za mało ruchliwe nasienie, a tu się okazało, ze dotarło spokojnie do jajowodu.
    Różne opinie widziałam, ale w większości zalecają po samej operacji 2-3 miesiące przerwy, chociaż nie wiem czy przy ciąży w jajniku tak samo. To nie jest długo - można sobie „odsapnąć” fizycznie i ruszyć do boju. 💪
    Będzie dobrze. Mam nadzieję 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2020, 15:35

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje Waszej rady. Trochę spanikowałam ale to oczywiście teraz standard. Dzwoniłam do jakiegokolwiek lekarza żeby zapytać czy to normalne ale tak mi pomógł ze powiedział żebym sobie test zrobiła- jakbym nie wiedziała :/

    Ogólnie chodzi o to ze jutro/pojutrze powinnam dostać miesiączkę, kilka dni temu bolał mnie brzuch tak tak standardowo na okres No i bolą mnie piersi ale to tez standard, ale wczoraj wieczorem I dzisiaj rano miałam delikatne brunatne plamienie a teraz nic ! Panikuje trochę bo w marcu po tym jak okazało się ze jestem w ciąży to po tygodniu od spodziewanej miesiączki miałam podobne krwawienie tylko bardziej intensywne :( miałyście coś takiego kiedyś ??

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Dziewczyny potrzebuje Waszej rady. Trochę spanikowałam ale to oczywiście teraz standard. Dzwoniłam do jakiegokolwiek lekarza żeby zapytać czy to normalne ale tak mi pomógł ze powiedział żebym sobie test zrobiła- jakbym nie wiedziała :/

    Ogólnie chodzi o to ze jutro/pojutrze powinnam dostać miesiączkę, kilka dni temu bolał mnie brzuch tak tak standardowo na okres No i bolą mnie piersi ale to tez standard, ale wczoraj wieczorem I dzisiaj rano miałam delikatne brunatne plamienie a teraz nic ! Panikuje trochę bo w marcu po tym jak okazało się ze jestem w ciąży to po tygodniu od spodziewanej miesiączki miałam podobne krwawienie tylko bardziej intensywne :( miałyście coś takiego kiedyś ??
    Hej, ja nie pomogę :( nic takiego nie miałam. Tylko przy CP, ale krwawienie było wtedy 5 dni po terminie miesiączki. Będę jak ten lekarz: czy robiłaś test? I betę przy okazji? Rozumiem Twój strach, ale nie ma co się na zapas denerwować. Najlepiej sprawdzić wszystko.

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zrobiłam test ... wszedł pozytywny 🙈 teraz nie wiem czy sie cieszyć czy martwić :(

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Właśnie zrobiłam test ... wszedł pozytywny 🙈 teraz nie wiem czy sie cieszyć czy martwić :(
    To teraz beta i lekarz. Trzymam kciuki!! 💪

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo się boje. Cały czas mysle i szukam gdzie mnie boli i czy boli.. owu była z przeciwnej strony taka nadzieja. Ale zaraz mysle o najgorszym.


    Ale jest to jakaś szansa i dobra nowina dla nas wszystkich. Udało się w 4 cyklu wiec nie można tracić nadziei.

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Bardzo się boje. Cały czas mysle i szukam gdzie mnie boli i czy boli.. owu była z przeciwnej strony taka nadzieja. Ale zaraz mysle o najgorszym.


    Ale jest to jakaś szansa i dobra nowina dla nas wszystkich. Udało się w 4 cyklu wiec nie można tracić nadziei.
    Domcik! Domyślam się, ze uspokoisz się dopiero, jak zobaczysz na USG, ze zarodek jest w prawidłowym miejscu, dlatego dużo spokoju mimo wszystko i kciuki 🤞
    Dawaj znać co i jak

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2020, 18:22

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Bułka z masłem Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 12 grudnia 2020, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do tego "elitarnego grona" 😌 u mnie przypadek był dość dziwny, moha gin się z takim nie spotkała 🤷‍♀️ pod koniec listopada dostalam w terminie miesiączkę ale okropnie bolesną, z zimnymi potami i zawrotami głowy, dzień pradzej cały dzien śluz zabarwiony na różowo- to mi dalo trochę do myślenia, ale stwierdziłam że już szaleje od starań, w dniu miesiaczki zrobilam test ciążowy, oczywiscie negatywny. Ogarnęłam sie, zamowilam nowe testy ciążowe i w ostatni dzień krwawienia zrobiłam jeden na próbę żeby zobaczyć czy nie wychodzą jakieś cienie na nich czy coś w tym stylu. I tu moje zdziwienie! Druga blada kreska... na nastepny dzień szłam zbadać krew, pomyślałam zbadam bete dla świętego spokoju. Wynik nie całe 27... caly czas plamienia... dzwonie do gin, mowi że może ciąża biochemiczna i zeby pójść za dwa dni na bete, zobaczyć czy spada czy rosnie. W razie "w" przepisala duphaston. Dwa dni pozniej beta 196, kolejne dwa dni pozniej beta 197... juz wiem że nie jest ok...caly czas plamienia.... na nastepny dzień beta 180, wiem że to już koniec. Dzień pózniej wizyta u gin. W macicy zero oznak ciąży, za to 3 piękne pecherzyki i wg niej w nastepnym dniu owulacja! Diagnoza ciąża pozamaciczna i nadzieja że może sama się wchłonie. Gdyby nie fakt że beta zaczela spadać dostalabym skierowanie do szpitala... zalecenie: mam chodzić nadal kontrolować czy beta spada a w razie bóli jechać natychmiast do szpitala... kolejna beta to nie cale 40 (wtorek) i 13 (piątek). W poniedzialek idę na kolejną. Już zaczynam spać spokojnie, ale jestem wykończona niepewnością i strachem że w każdej chwili mogłam wylądować w szpitalu, bo mam nadzieję że już raczej się to nie wydarzy skoro beta tak ładnie spadła, a od 2 dni zero plamień. Teraz za to pojawił się ogromny strach przed staraniami, że jeśli zobaczę jeszcze kiedyś 2 kreski na tescie ciążowym to znów zostanie wylane na mnie wiadro zimnej wody. Widzę że raczej w waszych przypadkach nie było tak "kolorowo" i konieczny był zabieg, podziwiam was wszystkie za siłę na dalsze starania ❤

    19 CS
    Niedomoga lutealna
    Zespół jelita drażliwego
    Niedoczynność tarczycy
    Przewlekłe zapalenie zatok
    Zaburzenia immunologiczne ANA
    NK 17%
    Obniżony odsetek limfocytów T-CD8+ i B-CD19+
    MTHFR_1298A^C układ heterozygotyczne
    PAU-1 4G układ homozygotyczny
    HLA-1 dodatnie
    HLA-2 dodatnie
    Androstendion podwyższony
    TSH 2,89
    Progesteron 7dpo 4,06 ng
    AMH 41,44 pmol/l
  • Sikorka.ka Znajoma
    Postów: 21 19

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bułka dzień dobry 👋
    Twoja historia dobrze tu pasuje, mam wrażenie że wszystkie jesteśmy "jakieś pechowe". U mnie w tym "szczęśliwym" cyklu zakończonym ciążą pozamaciczną nawet owu była trzynastego w piątek 🙄 (13.11.20).
    Cieszę, sie ze u Ciebie sprawa wygląda rozwiązywać się naturalnie. Szpital to nic fajnego, aczkolwiek mną bardzo dobrze się zaopiekowali (mieszkam w DE).
    Dawaj znać, jak rozwija się sytuacja!
    Myślę, że strach zostanie u nas zawsze dopóki nie zobaczymy kropka w dobrym miejscu na usg. Ty bardziej w takich specjalnych przypadkach u ogólnie zdrowych dziewczyn (jak ja..) gdzie przyczyna jest po prostu nie znana, niepewność pozostaje.
    Trzeba być dobrej myśli! 😘
    Mnie nauczyła ta historia, że nic w życiu nie jest gwarantowane a po powrocie do starań, będę dużo ostrożniejsza. Nie będę na pewno odrazu po zobaczeniu drugiej kreski na teście snuć planów o wystroju pokoiku... 😉 Ty bardziej nie mogę doczekać się kiedy będzie mi dane trzymać własne dziecko w ramionach. I za to trzymam kciuki za nas wszystkie ❤️


  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bułka z masłem wrote:
    Dołączam do tego "elitarnego grona" 😌 u mnie przypadek był dość dziwny, moha gin się z takim nie spotkała 🤷‍♀️ pod koniec listopada dostalam w terminie miesiączkę ale okropnie bolesną, z zimnymi potami i zawrotami głowy, dzień pradzej cały dzien śluz zabarwiony na różowo- to mi dalo trochę do myślenia, ale stwierdziłam że już szaleje od starań, w dniu miesiaczki zrobilam test ciążowy, oczywiscie negatywny. Ogarnęłam sie, zamowilam nowe testy ciążowe i w ostatni dzień krwawienia zrobiłam jeden na próbę żeby zobaczyć czy nie wychodzą jakieś cienie na nich czy coś w tym stylu. I tu moje zdziwienie! Druga blada kreska... na nastepny dzień szłam zbadać krew, pomyślałam zbadam bete dla świętego spokoju. Wynik nie całe 27... caly czas plamienia... dzwonie do gin, mowi że może ciąża biochemiczna i zeby pójść za dwa dni na bete, zobaczyć czy spada czy rosnie. W razie "w" przepisala duphaston. Dwa dni pozniej beta 196, kolejne dwa dni pozniej beta 197... juz wiem że nie jest ok...caly czas plamienia.... na nastepny dzień beta 180, wiem że to już koniec. Dzień pózniej wizyta u gin. W macicy zero oznak ciąży, za to 3 piękne pecherzyki i wg niej w nastepnym dniu owulacja! Diagnoza ciąża pozamaciczna i nadzieja że może sama się wchłonie. Gdyby nie fakt że beta zaczela spadać dostalabym skierowanie do szpitala... zalecenie: mam chodzić nadal kontrolować czy beta spada a w razie bóli jechać natychmiast do szpitala... kolejna beta to nie cale 40 (wtorek) i 13 (piątek). W poniedzialek idę na kolejną. Już zaczynam spać spokojnie, ale jestem wykończona niepewnością i strachem że w każdej chwili mogłam wylądować w szpitalu, bo mam nadzieję że już raczej się to nie wydarzy skoro beta tak ładnie spadła, a od 2 dni zero plamień. Teraz za to pojawił się ogromny strach przed staraniami, że jeśli zobaczę jeszcze kiedyś 2 kreski na tescie ciążowym to znów zostanie wylane na mnie wiadro zimnej wody. Widzę że raczej w waszych przypadkach nie było tak "kolorowo" i konieczny był zabieg, podziwiam was wszystkie za siłę na dalsze starania ❤
    Hej Bułka z masłem :) dobrze, że tak się skończyło! Mam nadzieję, ze w poniedziałek beta będzie już 0. Ja nigdy nie przypuszczałam, ze zajdę w taką ciążę. Google podpowiadało poronienie, jak szukałam informacji (chyba moja podświadomość odrzucała możliwość ciąży pozamacicznej 😅)
    Trudno, trzeba się z tym jakoś zmierzyć 😅

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Luśka91 Koleżanka
    Postów: 51 19

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domcik wrote:
    Właśnie zrobiłam test ... wszedł pozytywny 🙈 teraz nie wiem czy sie cieszyć czy martwić :(

    Hej, ja tak miałam. W styczniu cp a w czerwcu pozytywny test z prawidłową ciąża ale duże plamienie w nocy dwa dni przed terminem okresu. Nawet to nie było plamienie tylko wyleciało że mnie trochę różowej krwi podczas nocnej wizyty w toalecie i ból taki miesiaczkowy. Byłam pewna że okres się zaczął. Ale rano i w kolejnych dniach nic. Potem test pozytywny i jakoś czułam że będzie dobrze. Ale sprawdzałam betę i lekarz kazał mi przychodzić dopóki nie potwierdzi ciąży w macicy. Bądź ostrożna i powodzenia :) !

    cp (usunięcie prawego jajowodu) 01.2020
  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luśka91 wrote:
    Hej, ja tak miałam. W styczniu cp a w czerwcu pozytywny test z prawidłową ciąża ale duże plamienie w nocy dwa dni przed terminem okresu. Nawet to nie było plamienie tylko wyleciało że mnie trochę różowej krwi podczas nocnej wizyty w toalecie i ból taki miesiaczkowy. Byłam pewna że okres się zaczął. Ale rano i w kolejnych dniach nic. Potem test pozytywny i jakoś czułam że będzie dobrze. Ale sprawdzałam betę i lekarz kazał mi przychodzić dopóki nie potwierdzi ciąży w macicy. Bądź ostrożna i powodzenia :) !
    Luśka91, tak tylko dla pewności, jesteś w ciąży?

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Luska91 za odpowiedz. Już nie mogę doczekać się jutra :( plamienie jest od czasu do czasu ale niewielkie. Może to być tez niski progesteron ale to nic nie wiem! Czekam do jutra nie wiem jak ja to wytrzymam :(

‹‹ 344 345 346 347 348 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ