X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 23 lutego 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr dobrze, że już jesteś po wszystkim. Mam nadzieję, że jesteś dobrej myśli bo na pewno następnym razem się uda 🙂

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 23 lutego 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolala wrote:
    Sunflowerr dobrze, że już jesteś po wszystkim. Mam nadzieję, że jesteś dobrej myśli bo na pewno następnym razem się uda 🙂
    Jestem dobrej myśli ale nie nastawiam się ze się uda😘 póki co czekam na wyjście i posieje jakieś warzywa bo piękna pogoda. A na jutro planuje pierwsza wiosenna kawę ma tarasie💪🙂dam radę

    Anettaa lubi tę wiadomość

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 23 lutego 2021, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr wrote:
    Tak już po, jutro może do domu, teraz póki co leze jak kłoda🙂

    Super ze już po operacji i już jutro może wyjdziesz do domku :) odpoczywaj i jeszcze raz odpoczywaj , dużo zdrówka 🍀🤗

    Sunflowerr lubi tę wiadomość

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 23 lutego 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr wrote:
    Jestem dobrej myśli ale nie nastawiam się ze się uda😘 póki co czekam na wyjście i posieje jakieś warzywa bo piękna pogoda. A na jutro planuje pierwsza wiosenna kawę ma tarasie💪🙂dam radę

    Jak my tu wszystkie zaciśniemy kciuki za Ciebie to na pewno się uda, mówię Ci 🙂 tylko pamiętaj żeby dać znać kiedy🙂
    Ja akurat jestem z tej malowniczej części Polski ( Mazury ) i u nas jeszcze zima, co prawda śnieg się w miarę topi ale jest go bardzo dużo.

    Sunflowerr lubi tę wiadomość

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 23 lutego 2021, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr wrote:
    Jestem dobrej myśli ale nie nastawiam się ze się uda😘 póki co czekam na wyjście i posieje jakieś warzywa bo piękna pogoda. A na jutro planuje pierwsza wiosenna kawę ma tarasie💪🙂dam radę
    Dobrze ze myśli są dobre. To jest chyba najważniejsze :) teraz do domu kawka i powoli zbieranie sił na nowe działanie 💪💪

    Sunflowerr lubi tę wiadomość

  • Dżulia84 Koleżanka
    Postów: 39 22

    Wysłany: 24 lutego 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Florencjaa wrote:
    Joa, bardzo mi przykro. Ja dwa cykle przed obecną ciążą miałam ciążę biochemiczną. Pierwszą betę zrobiłam 13dpo, powtarzałam trzy razy co 48h, wyniki 5-12-17, progesteron 7-6-2. W dniu ostatniego badania zaczął mi się okres. Nie brałam niczego na podtrzymanie ciąży, bo już ta pierwsza beta sugerowała, że to nie jest prawidłowa ciąża. Z tym stosunkowo łatwo się pogodziłam, gorszy był strach że to znowu cp. Może go zabrzmi dziwnie, ale starałam się znaleźć w tej sytuacji coś pozytywnego - po kilku miesiącach bez efektu zaskoczyło chociaż na chwilę, kojarzyłam też informacje że po cp lub wczesnym samoistnym poronieniu wzrasta szansa na ciążę, organizm bardziej się mobilizuje. U mnie to się sprawdziło. W kolejnym cyklu owulacja z operowanej strony i nic, ale w następnym zdrowa ciąża. Życzę Ci aby u Ciebie też wszystko się ułożyło.

    Clausix, mnie zalecano odczekanie 3 miesięcy. Rozwinęłam temat z moją lekarką - powiedziała, że jeśli owulacja będzie po zdrowej stronie możemy spróbować już w 3 cyklu, który zaczął mi się niecałe 2 miesiące od operacji. Najpierw bardzo chciałam ale w końcu się nie zdecydowaliśmy. To był czas wiosennego lockdownu, bałam się ograniczonego dostępu do służby zdrowia w razie problemów.

    Niedługo nie będzie już lokalnych dofinansowań do in vitro, więc jeśli u którejś z Was funkcjonują i chcecie skorzystać to się spieszcie. Z Narodowego Programu Zdrowia zniknęło leczenie niepłodności, a budżety samorządów nie mogę być z tym programem sprzeczne.


    Hejka,Florecjo wysłałaś mi może zaproszenie? Dostałam powiadomienie na maila ale nie widzę tego zaproszenia więc nie wiem o co chodzi?

    Starania od 09.2019 r. o pierwszego Kropka
    02.2020 ciąża biochemiczna
    10.2020 ciąża pozamaciczna - prawy jajowód zachowany
    02.2021 test ciążowy pozytywny (owu z prawego jajnika)
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 25 lutego 2021, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Zaczyna pobolewac mnie brzuch, chyba zbliża się pierwsza @ od operacji. Cieszę się bo to już 43 dc...

    Sunflowerr, Jusia88, Martuśka82, Anettaa lubią tę wiadomość

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • AgataD Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 25 lutego 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr wrote:
    Tak już po, jutro może do domu, teraz póki co leze jak kłoda🙂
    Sunflowerr jak dobrze, że masz już to za sobą !!! Cały czas o Tobie myślałam . Zobaczysz, teraz wszystko zacznie się dobrze układać ♥️

    Sunflowerr lubi tę wiadomość

  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 25 lutego 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataD wrote:
    Sunflowerr jak dobrze, że masz już to za sobą !!! Cały czas o Tobie myślałam . Zobaczysz, teraz wszystko zacznie się dobrze układać ♥️


    Agata a jak u Ciebie sytuacja ? Jak rezonans ? Beta spada ?

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • AgataD Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 25 lutego 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia88 wrote:
    AgataD a jak u Ciebie sytuacja ? Beta spada ? Krwawienie się nasiliło czy ustąpiło ? Dobrze pamietam że dziś masz mieć rezonans ?
    Jak miło że o mnie pamiętałaś ♥️ tak, we wtorek miałam robiony rezonans i betę , która spadła do 187 . Krwawienie wyglądało jak najzwyklejsza miesiączka , która się skończyła i nawet plamien po niej nie mam więc mam nadzieję, że wszystko się skończy. Tylko te zawroty głowy mnie niepokoją Przepraszam , że wcześniej nie odpislaam , ale dopiero odebrałam telefon z naprawy i wróciłam do życia 🙃

  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 25 lutego 2021, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataD wrote:
    Jak miło że o mnie pamiętałaś ♥️ tak, we wtorek miałam robiony rezonans i betę , która spadła do 187 . Krwawienie wyglądało jak najzwyklejsza miesiączka , która się skończyła i nawet plamien po niej nie mam więc mam nadzieję, że wszystko się skończy. Tylko te zawroty głowy mnie niepokoją Przepraszam , że wcześniej nie odpislaam , ale dopiero odebrałam telefon z naprawy i wróciłam do życia 🙃

    Wyszło coś na rezonansie ? Możliwe ze obędzie die bez pomocy farmakologicznej i oby tak było ✊🏻🤞🏻 Masz może ciśnieniomierz ? Przy cp może ciśnienie spadać . U mnie cp zaczęła się właśnie od krwawienia byłam pewna ze to okres i po tym plamienia . Kontroluj na bieżąco , trzymam kciuki ✊🏻

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 25 lutego 2021, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataD wrote:
    Sunflowerr jak dobrze, że masz już to za sobą !!! Cały czas o Tobie myślałam . Zobaczysz, teraz wszystko zacznie się dobrze układać ♥️
    Już się martwiłam co z Tobą, to dobrze ze beta już spada. Mam nadzieję, że niedługo wrócisz do formy 🙂ja też dochodzę do siebie i cieszę się że już to wszystko mija 😘🙂zaczynasz znów starania?

    AgataD lubi tę wiadomość

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2021, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2021, 15:12

    Sunflowerr, AgataD lubią tę wiadomość

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 25 lutego 2021, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiosna sprzyja pozytywnemu myśleniu 😉 jeszcze jak wszystko zacznie kwitnąć i pachnieć to już w ogóle bajka 😌 🌄

    AgataD, Sunflowerr lubią tę wiadomość

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • AgataD Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 25 lutego 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusia88 wrote:
    Wyszło coś na rezonansie ? Możliwe ze obędzie die bez pomocy farmakologicznej i oby tak było ✊🏻🤞🏻 Masz może ciśnieniomierz ? Przy cp może ciśnienie spadać . U mnie cp zaczęła się właśnie od krwawienia byłam pewna ze to okres i po tym plamienia . Kontroluj na bieżąco , trzymam kciuki ✊🏻
    Wyniki najszybciej w przyszłym tygodniu . Jutro idę skontrolować betę. Kurcze wlasnie nie mam ciśnieniomierza , ale planuje od jakiegoś czasu kupić więc teraz przynajmniej mam motywację .

  • AgataD Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 25 lutego 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr wrote:
    Już się martwiłam co z Tobą, to dobrze ze beta już spada. Mam nadzieję, że niedługo wrócisz do formy 🙂ja też dochodzę do siebie i cieszę się że już to wszystko mija 😘🙂zaczynasz znów starania?
    Na chwilę obecną nie mam nawet z tyłu głowy myśli o ponowne starania. Ostatni czas dal mi naprawdę popalić - w grudniu przed samymi świętami i moimi urodzinami drugi raz poroniłam a w następnym cyklu to co się teraz dzieje więc ja muszę odpocząć i skupić się na sobie . Ostatni rok był w 100% podporządkowany staraniom - stymulację , monitoringi , testy owulacyjne , mierzenie temperatury, wyczekiwaniem na dwie kreski, płacz ... Za dużo tego . Chyba czas na bycie egoistką , chciciaz przez chwilę myśleć tylko o czubku własnego nosa.

    Sunflowerr, Martuśka82 lubią tę wiadomość

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 25 lutego 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataD masz racje. Starania (kiedy się nie udaje) przeradzają się z przyjemności w obowiązek. Niepłodność zabiera nam wszystko po kolei... I trzeba w pewnym momencie powiedzieć "dość" i zacząć dbać o sobie i partnera bo on często jest przez nas zaniedbywany... Ale zwłaszcza o siebie. Apropo muszę wybrać się do fryzjera w końcu bo nie byłam już 2 lata bo przecież szkoda kasy bo lekarz, testy, leki...

    Sunflowerr, AgataD lubią tę wiadomość

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 25 lutego 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgataD wrote:
    Na chwilę obecną nie mam nawet z tyłu głowy myśli o ponowne starania. Ostatni czas dal mi naprawdę popalić - w grudniu przed samymi świętami i moimi urodzinami drugi raz poroniłam a w następnym cyklu to co się teraz dzieje więc ja muszę odpocząć i skupić się na sobie . Ostatni rok był w 100% podporządkowany staraniom - stymulację , monitoringi , testy owulacyjne , mierzenie temperatury, wyczekiwaniem na dwie kreski, płacz ... Za dużo tego . Chyba czas na bycie egoistką , chciciaz przez chwilę myśleć tylko o czubku własnego nosa.
    Myślenie o sobie też jest bardzo ważne, absolutnie nie miej z tego powodu wyrzutów. Czasem trzeba zostawić wszystko z boku. Warto odpocząć o ile czas kogoś nie goni. Doskonale rozumiem podporządkowanie wszystkiego staraniom bo od 4 lat staramy się intensywnie a od 2 lat w klinice niepłodności. Ja na pewno po laparo muszę się wstrzymać, ale w międzyczasie chce zrobić laparoskopie i czekam na wizytę u immunologa.

    AgataD lubi tę wiadomość

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • Dżulia84 Koleżanka
    Postów: 39 22

    Wysłany: 26 lutego 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, właśnie odebrałam betę (13 dpo) i jest 28,4. Ale martwi mnie progesteron na poziomie 13,47 mg/ml. To pierwszy cykl starań po cp i jestem mega zestresowana 😞

    Starania od 09.2019 r. o pierwszego Kropka
    02.2020 ciąża biochemiczna
    10.2020 ciąża pozamaciczna - prawy jajowód zachowany
    02.2021 test ciążowy pozytywny (owu z prawego jajnika)
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 26 lutego 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżulia84 wrote:
    Hejka, właśnie odebrałam betę (13 dpo) i jest 28,4. Ale martwi mnie progesteron na poziomie 13,47 mg/ml. To pierwszy cykl starań po cp i jestem mega zestresowana 😞

    Beta jest ok, przecież to DOPIERO 13 dpo. Masz jakieś odniesienie apropo progesteronu? U mnie w laboratorium jest między 11 a 90 prawidłowy także byłabyś na dolnej granicy. Ja na Twoim miejscu poprosiłbym o receptę na luteinę.

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
‹‹ 382 383 384 385 386 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ