X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 28 listopada 2022, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweet_cayenne wrote:
    Nie wiem czy chyba wolałabym nie wiedzieć gdzie jest. Do czekanie mnie dobija czy metotreksat zadziała. Straszą pęknięciem jajowodu. Żebym poddała się laparo...
    U mnie kochana nie zadzialal,bolow dostalam ze musialam jechac na szpital 😑

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Oli123 Autorytet
    Postów: 400 456

    Wysłany: 29 listopada 2022, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za Was dziewczyny!

    Wiem co czujecie, akurat w czerwcu byłam w podobnej sytuacji.. I się udało ;) co prawda przy 2 dawce dopiero beta zaczęła spadać, w międzyczasie były bóle z którymi trafiałam do szpitala, ale po miesiącu się udało zachować jedyny jajowód.

    Niestety teraz podczas konsultacji dostałam informację że i tak możliwe że lekarze będą dążyli do usunięcia tego jajowodu. Narazie się nie poddaje i planuje laparoskopie diagnostyczna przy której mogą usunąć ew. Zrosty

    sweet_cayenne lubi tę wiadomość

    👩 29
    💊Euthyrox 25
    🧬MTHFR, Czynnik V - układ heterozygotyczny - 💊Acard 75, Clexane
    💊B-Komplex MSE, Magnez, Duphaston, Feroplex

    01.2022 -1cs -cp, laparoskopia i
    usunięcie prawego jajowodu
    06.2022 - 3cs -cp lewy jajowód, metotreksat..
    02.01.2023 -Histerolaparoskopia

    14.02 ⏸️🧐
    15.02 ⏸️🥹✊️
    20.02 - beta 459, prog 28ng/ml
    22.02 - beta 1010 (116,6%), prog 24,10ng/ml 🤞
    23.02 - jest pęcherzyk! 😍🥹
    27.02 - beta 7707 (127%), prog 19,80ng/ml
    06.03 - serduszko 😍 (6+1)
    05.04 - 4,4 cm Skarba ❤️
    20.04 - 6,5 cm 🧸
    08.05 - 9,5 cm Chłopaka 🥰
    20.06 - 497g zdrowego malca 🫠
    13.07 - 896g wiercipiętki 👶
    04.09 - 2800g bobasa (32+1)😊
    02.10 - 3600g miłości 🥰 (36+1)
    16.10 - 3850g kluska ❤️ (38 +1)

    preg.png
  • sweet_cayenne Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 29 listopada 2022, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oli123 wrote:
    Trzymam kciuki za Was dziewczyny!

    Wiem co czujecie, akurat w czerwcu byłam w podobnej sytuacji.. I się udało ;) co prawda przy 2 dawce dopiero beta zaczęła spadać, w międzyczasie były bóle z którymi trafiałam do szpitala, ale po miesiącu się udało zachować jedyny jajowód.

    Niestety teraz podczas konsultacji dostałam informację że i tak możliwe że lekarze będą dążyli do usunięcia tego jajowodu. Narazie się nie poddaje i planuje laparoskopie diagnostyczna przy której mogą usunąć ew. Zrosty
    Nigdy się nie poddawaj ja też się nie poddam a przy jakiej becie zaczęło spadać?

    Poronienie 5 tydzień
    Poronienie 6 tydzień
    2021 CP - laparoskopia PJ
    2021 CC-40 tydzień wymarzona córcia ❣️
    2022 CP LEWY JAJOWOD - LECZENIE MTX
    SIERPIEŃ 2023 II KRESKI
    8 TYDZIEŃ KRWIAK PODKOSMÓWKOWY
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 29 listopada 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweet_cayenne wrote:
    A od jakiej bety miałaś rozpoznanie? Ja jestem dobę po metotreksecie ale beta urosla serduszko bije dziecku. Namawiają do laparoskopii a to mój ostatni jajowod jestem w rozsypce

    Sweet Cayenne jak u Ciebie, mam nadzieje, ze beta zaczęła spadać i obyło się bez laparoskopii.
    U mnie dość szybko udało się rozpoznać cp ale to tylko dlatego, ze jajnik od strony cp od początku był tkliwy i czasami mnie bolał więc wiadomo było gdzie ewentualnie szukać. Betę miałam na poziomie nieco ponad 400 gdy mój gin dopatrzył się nieprawidłowości w okolicach prawego jajnika. Następnego dnia beta była powyżej 700 i już nie było wątpliwości, cp była w bańce jajowodu. Na szczęście nie urosła już więcej i zaczęła bardzo powili spadać.

    age.png
  • sweet_cayenne Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 30 listopada 2022, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wrote:
    Sweet Cayenne jak u Ciebie, mam nadzieje, ze beta zaczęła spadać i obyło się bez laparoskopii.
    U mnie dość szybko udało się rozpoznać cp ale to tylko dlatego, ze jajnik od strony cp od początku był tkliwy i czasami mnie bolał więc wiadomo było gdzie ewentualnie szukać. Betę miałam na poziomie nieco ponad 400 gdy mój gin dopatrzył się nieprawidłowości w okolicach prawego jajnika. Następnego dnia beta była powyżej 700 i już nie było wątpliwości, cp była w bańce jajowodu. Na szczęście nie urosła już więcej i zaczęła bardzo powili spadać.
    Hej. Dziś po drugim zastrzyku pojedyncza akcja serca i kosmowka zaczęła się odzielac. Mówią że jutro już będzie po i hcg powinno spadać. Mam nadzieję że to wytrzymam i mój jajowod z resztą lekarze też mają taką nadzieję i wszyscy życzą mi żebym spełniła swoje marzenie o drugim dziecku

    Poronienie 5 tydzień
    Poronienie 6 tydzień
    2021 CP - laparoskopia PJ
    2021 CC-40 tydzień wymarzona córcia ❣️
    2022 CP LEWY JAJOWOD - LECZENIE MTX
    SIERPIEŃ 2023 II KRESKI
    8 TYDZIEŃ KRWIAK PODKOSMÓWKOWY
  • sweet_cayenne Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Drogi są 3 (wszystko zależy od wysokości bety i przeszłości ginekologicznej):
    1. Podanie metotreksatu (ilość dawek zależy od bety) to lek hamujący rozwój komórek stosowany też przy RZS i nowotworach (w innych dawkach)
    2. Laparoskopia-zależy od wielkości zarodka i umiejętności ginekologa albo nacinają jajowód i czyszczą albo go usuwają
    3. Czekanie-zarodek sam może wylecieć (poronić się) z jajowodu "poronienie trąbkowe" i wchłonąć (albo i nie wchłonąć jak u mnie i wtedy trzeba laparoskopowo to wypłukać)

    O postępowaniu decyduje lekarz.

    Wam się udało przez in vitro?

    Poronienie 5 tydzień
    Poronienie 6 tydzień
    2021 CP - laparoskopia PJ
    2021 CC-40 tydzień wymarzona córcia ❣️
    2022 CP LEWY JAJOWOD - LECZENIE MTX
    SIERPIEŃ 2023 II KRESKI
    8 TYDZIEŃ KRWIAK PODKOSMÓWKOWY
  • Silenka Autorytet
    Postów: 479 523

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam na wątek z kolejną, jeszcze niedokończoną historią :( Otóż 11 dpo postanowiłam zrobić test ciążowy i JEST - cień wujka cienia... masa emocji... szczęście mieszane ze strachem, czy znowu nie spotka mnie pozamaciczna, w jedynym jajowodzie, który mam... Przez 5 kolejnych dni testy wychodzily słabe, progres był niewielki, wręcz raz może ciemniał raz jaśniał.. 16 dpo zrobiłam betę - 9mlU/ml progesteron 1... wiedziałam, że z tego nic nie będzie. Dzień później dostałam @. Pomyślałam - OKEJ trudno, biochem to jeszcze żadna bieda. @ wyglądała naturalnie jak zwykle, może odrobinę bardziej obfita. Podkusiło mnie 3 dnia zrobić test - ŚCIEMNIAŁ. Poleciałam na betę, a ona 28... rośnie... Strach i płacz, że znowu przechodzę to samo. Dzień później gin, diagnoza , że najprawdopodobniej, jestem znowu w ciąży pozamacicznej, chociaż na USG jeszcze nic nie widać. Kazał Powtarzać betę raz w tygodniu i gdy przekroczy 500, to pokazać się na USG powinno być już coś widać. Betę zrobiłam 7 dni później -185, prog 1.2. Znowu płacz. W kontakcie ciągłym tele z moim ginem, Zaczęło mnie kuć w lewym boku, przy poruszaniu się, pulsowało podczas leżenia - NA BANK jest w lewym jajowodzie, bo gdzie indziej. Po 5 dniach zrobiłam betę - 390, rośnie.... Dzień później wizyta u gin.. Byłam przekonana, że zobaczy coś. Bo skoro czuje to już musiał spuchnąć czy zgrubieć. A tam nic a nic. Leżałam z 30 min wiercił mi w każdą stronę tym usg... Wpadłam w panikę już w gabinecie. Próbował mnie uspokajać, ale na próżno, beczałam jak dzieciak, z przerażenia. Wypisał mi skierowanie do szpitala, żebym była spokojniejsza, jednak doradził bym się wstrzymała, bo może się sama sytuacja rozwiąże, jednak w każdej chwili mogę stawić się na oddziale. Już u niego na fotelu zaczęłam delikatnie plamić, przez te 2 dotychczasowe tygodnie zero, jedyne te bóle. Dzień później pojawiła się krew, ból z lewej strony zniknął za to pojawił się typowy dla @ ból krzyża i skurcze w macicy. Początkowo krew była brunatna, ze strzępkami, potem już normalna jak ppodczas @. Mniej obficie niż normalnie.. może dlatego, że 2 i pol tyg temu mialam normalną @,a teraz endometrium miało zaledwie 5 mm. Nie wiem, w każdym bądź razie piersi bolą przez cały ten czas.. Lekarz twierdzi, że być może beta spada stąd krwawienie, przy cp krwawienia się zdarzają, o niczym nie świadczą, a być może poronienie. Znacie może takie przypadki, że samo się czyściło nawet po cp ? Ja kolejne badanie robię w poniedziałek i wtedy się okaże czy to dobrze czy jednak niekoniecznie...

    🙍‍♀️ 33 --> wyniki ok, AMH 3,15,brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia, koncentracja 95mln, morfo 4%

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    Protokół długi --> Primolut Nor --> Gonapeptyl Daily + Mensinorm 300
    14.11 Punkcja --> 10 dojrzalych komórek 💚 --> ⌛️ 6 zapłodnionych --> brak ❄️
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    Protokół długi --> Primolut Nor --> Gonapeptyl Daily + Rekovelle 12 + Menopur 150/300 --> ovitrelle
    13.01 Punkcja --> 8 dojrzałych komórek 🩵--> 5 ❄️
    ❄️ 4.1.1 ⌛️
    ❄️ 4.2.1 ⌛️
    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
    ❄️ 1.1.1 ❌
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 (slabo rozprezone po rozmrozeniu) -- Atosiban+EG --
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 926 1117

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka, ja krwawiłam przy drugiej cp. Po krwawieniu obfitszym niż standardowa miesiączka i mega silnym bólu brzucha (trwało to 1 dzień) beta zaczęła spadać bardzo szybko. To był moment poronienia cp-jajowód sam się oczyścił. Po tej akcji za jajnikiem w USG pojawiły się skrzepy krwi.

  • Silenka Autorytet
    Postów: 479 523

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia11 wrote:
    Silenka, ja krwawiłam przy drugiej cp. Po krwawieniu obfitszym niż standardowa miesiączka i mega silnym bólu brzucha (trwało to 1 dzień) beta zaczęła spadać bardzo szybko. To był moment poronienia cp-jajowód sam się oczyścił. Po tej akcji za jajnikiem w USG pojawiły się skrzepy krwi.

    Z tym, ze u mnie to krwawienie jest slabe, ale konsystencja jak miesiaczka, bole tez. Dodam ze lekko ponad 2 tyg temu mialam @ normalna , a endometrium w czwartek mialo zaledwie 5mm. Wmawiam sobie troche, ze to krwawienie temu jest mniejsze niz klasyczna @, wlasnie przez to poprzednie i cienkie endo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2022, 19:49

    🙍‍♀️ 33 --> wyniki ok, AMH 3,15,brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia, koncentracja 95mln, morfo 4%

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    Protokół długi --> Primolut Nor --> Gonapeptyl Daily + Mensinorm 300
    14.11 Punkcja --> 10 dojrzalych komórek 💚 --> ⌛️ 6 zapłodnionych --> brak ❄️
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    Protokół długi --> Primolut Nor --> Gonapeptyl Daily + Rekovelle 12 + Menopur 150/300 --> ovitrelle
    13.01 Punkcja --> 8 dojrzałych komórek 🩵--> 5 ❄️
    ❄️ 4.1.1 ⌛️
    ❄️ 4.2.1 ⌛️
    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
    ❄️ 1.1.1 ❌
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 (slabo rozprezone po rozmrozeniu) -- Atosiban+EG --
  • Claudynek Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, może od razu przejdę do rzeczy. Tydzień temu okazało się że jestem w ciąży. Jest to moja 4 ciąża ale niestety 3 ostatnie poroniłam. Beta HCG od początku rośnie bardzo dobrze i progesteron też jest ładny a podczas wczorajszej wizyt u lekarza nie było widać pęcherzyka w macicy. Pani doktor powiedziała że podejrzewa ciążę pozamaciczna bo w jajniku są dwa torbiele które jej się nie podobają.. kazała się obserwować, zrobić kolejną betę i przyjść za tydzień. Oczywiście nie wytrzymam do przyszłego tygodnia i umówiłam się do innego lekarza z lepszym sprzętem na czwartek. Chciałabym tylko zapytać jaką najwyższą wartości bety miałyście w cp?
    Beta HCG 02.12- 1362.00
    Beta HCG 06.12- 7561.00 prog. 31.84ng
    Niby wszystko ładnie a pęcherzyka nie ma.. dodam tylko że mam tyłozgięcie macicy i jeszcze się łudzę że to może dlatego ciężej jest zobaczyć tą ciążę :(

  • sweet_cayenne Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudynek wrote:
    Cześć dziewczyny, może od razu przejdę do rzeczy. Tydzień temu okazało się że jestem w ciąży. Jest to moja 4 ciąża ale niestety 3 ostatnie poroniłam. Beta HCG od początku rośnie bardzo dobrze i progesteron też jest ładny a podczas wczorajszej wizyt u lekarza nie było widać pęcherzyka w macicy. Pani doktor powiedziała że podejrzewa ciążę pozamaciczna bo w jajniku są dwa torbiele które jej się nie podobają.. kazała się obserwować, zrobić kolejną betę i przyjść za tydzień. Oczywiście nie wytrzymam do przyszłego tygodnia i umówiłam się do innego lekarza z lepszym sprzętem na czwartek. Chciałabym tylko zapytać jaką najwyższą wartości bety miałyście w cp?
    Beta HCG 02.12- 1362.00
    Beta HCG 06.12- 7561.00 prog. 31.84ng
    Niby wszystko ładnie a pęcherzyka nie ma.. dodam tylko że mam tyłozgięcie macicy i jeszcze się łudzę że to może dlatego ciężej jest zobaczyć tą ciążę :(

    W mojej pierwszej cp miałam też prawidłowe przyrosty ale tylko do któregoś tygodnia chyba do 7 jak dobrze pamiętam. Ale może twoja gin ma słaby sprzęt. Nie zamartwiaj się

    Poronienie 5 tydzień
    Poronienie 6 tydzień
    2021 CP - laparoskopia PJ
    2021 CC-40 tydzień wymarzona córcia ❣️
    2022 CP LEWY JAJOWOD - LECZENIE MTX
    SIERPIEŃ 2023 II KRESKI
    8 TYDZIEŃ KRWIAK PODKOSMÓWKOWY
  • Asia11 Autorytet
    Postów: 926 1117

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po wizycie u gin w 7 tygodniu i braku zarodka na USG beta 16 000, po 48 h 30 000 (nie, nie pomyliłam zer 🙄).

  • Karo Lina Przyjaciółka
    Postów: 275 46

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudynek wrote:
    Cześć dziewczyny, może od razu przejdę do rzeczy. Tydzień temu okazało się że jestem w ciąży. Jest to moja 4 ciąża ale niestety 3 ostatnie poroniłam. Beta HCG od początku rośnie bardzo dobrze i progesteron też jest ładny a podczas wczorajszej wizyt u lekarza nie było widać pęcherzyka w macicy. Pani doktor powiedziała że podejrzewa ciążę pozamaciczna bo w jajniku są dwa torbiele które jej się nie podobają.. kazała się obserwować, zrobić kolejną betę i przyjść za tydzień. Oczywiście nie wytrzymam do przyszłego tygodnia i umówiłam się do innego lekarza z lepszym sprzętem na czwartek. Chciałabym tylko zapytać jaką najwyższą wartości bety miałyście w cp?
    Beta HCG 02.12- 1362.00
    Beta HCG 06.12- 7561.00 prog. 31.84ng
    Niby wszystko ładnie a pęcherzyka nie ma.. dodam tylko że mam tyłozgięcie macicy i jeszcze się łudzę że to może dlatego ciężej jest zobaczyć tą ciążę :(
    U mnie beta była 9tys i też nic nie było widać. Robiłam co kilka dni, przyrosty były idealne. Lekarz mówił że beta wcale nie jest wyznacznikiem prawidłowo rozwijającej się ciąży.
    U Ciebie powinno być już coś widać na USG jeśli ciąża jest w macicy. Również miałam stawić się po tygodniu znowu na kontrol, lecz nie doczekałam bo kilka dni przed wizytą doszło do pęknięcia jajowodu. więc nie czekaj i jak najszybciej leć na wizytę do innego lekarza

  • Silenka Autorytet
    Postów: 479 523

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety krwawienie nadal, beta urosla do 1220 (05.12). Stawilam sie od razu na sorze ginekologicznym, lekarz zbadal, ale na usg nadal nic a nic nie widac. Do tego albo zlapalam jakas jelitowke, albo moj organizm tak reaguje na to co sie dzieje 2 dni wymiotuje i biegunka. Wczoraj juz mnie przyjeli na oddzial, zrobili znowu bete 1320 i podali 85mg metotreksatu i uwaga - wypuscili do domu. Jestem w szoku, myslalam ze konieczne jest to w warunkach szpitalnych, a tu wypis do domu i jakby cos niepokojacego sie stalo to wracac. Poki co mam mdlosci, jestem mega slaba, krwawie nadal, dzisiaj nawet ze skrzepami i pojawila sie wysypka na plecach.. nie dokucza mi poki co wiec nie zwracam uwagi. Mam zbadac bete w piatek i potem poniedziałek. Jak nie będzie spadku minimum 15% to wrocic na oddzial po kolejna dawke. Przeraza mnie to wszystko, a fakt ze nie wiem gdzie jest kropek mnie dobija..

    🙍‍♀️ 33 --> wyniki ok, AMH 3,15,brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia, koncentracja 95mln, morfo 4%

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    Protokół długi --> Primolut Nor --> Gonapeptyl Daily + Mensinorm 300
    14.11 Punkcja --> 10 dojrzalych komórek 💚 --> ⌛️ 6 zapłodnionych --> brak ❄️
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    Protokół długi --> Primolut Nor --> Gonapeptyl Daily + Rekovelle 12 + Menopur 150/300 --> ovitrelle
    13.01 Punkcja --> 8 dojrzałych komórek 🩵--> 5 ❄️
    ❄️ 4.1.1 ⌛️
    ❄️ 4.2.1 ⌛️
    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
    ❄️ 1.1.1 ❌
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 (slabo rozprezone po rozmrozeniu) -- Atosiban+EG --
  • Claudynek Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi :) Wczoraj byłam w szpitalu i okazało się że ciąża jest na swoim miejscu ale niestety rokowania nie są najlepsze :( Pęcherzyk jest spłaszczony i lekarz powiedział że przy takiej becie powinien być już zarodek.. no cóż nie pozostaje mi nic innego jak czekać do poniedziałku i zobaczyć jak sytuacja się rozwinie. Jeszcze raz pięknie dziękuję za waszą pomoc

  • sweet_cayenne Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    U mnie niestety krwawienie nadal, beta urosla do 1220 (05.12). Stawilam sie od razu na sorze ginekologicznym, lekarz zbadal, ale na usg nadal nic a nic nie widac. Do tego albo zlapalam jakas jelitowke, albo moj organizm tak reaguje na to co sie dzieje 2 dni wymiotuje i biegunka. Wczoraj juz mnie przyjeli na oddzial, zrobili znowu bete 1320 i podali 85mg metotreksatu i uwaga - wypuscili do domu. Jestem w szoku, myslalam ze konieczne jest to w warunkach szpitalnych, a tu wypis do domu i jakby cos niepokojacego sie stalo to wracac. Poki co mam mdlosci, jestem mega slaba, krwawie nadal, dzisiaj nawet ze skrzepami i pojawila sie wysypka na plecach.. nie dokucza mi poki co wiec nie zwracam uwagi. Mam zbadac bete w piatek i potem poniedziałek. Jak nie będzie spadku minimum 15% to wrocic na oddzial po kolejna dawke. Przeraza mnie to wszystko, a fakt ze nie wiem gdzie jest kropek mnie dobija..

    Ja aktualnie jestem już po. 4 dawce i na razie hcg spada. Ale dopoki nie zaczęło spadać leżałam 10 dni w szpitalu. Cały czas od początku stres niepewność, trzeba mocno się obserwować. Obyśmy z tego wyszły z całym jajowodem

    Poronienie 5 tydzień
    Poronienie 6 tydzień
    2021 CP - laparoskopia PJ
    2021 CC-40 tydzień wymarzona córcia ❣️
    2022 CP LEWY JAJOWOD - LECZENIE MTX
    SIERPIEŃ 2023 II KRESKI
    8 TYDZIEŃ KRWIAK PODKOSMÓWKOWY
  • Silenka Autorytet
    Postów: 479 523

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sweet_cayenne wrote:
    Ja aktualnie jestem już po. 4 dawce i na razie hcg spada. Ale dopoki nie zaczęło spadać leżałam 10 dni w szpitalu. Cały czas od początku stres niepewność, trzeba mocno się obserwować. Obyśmy z tego wyszły z całym jajowodem

    U mnie nawet tego w jajowodzie nie znalezli, a co najlepsze w ogole lewej strony nie czuje, a przy poruszaniu cos pobolewa po prawej - tam gdzie nie ma jajowodu. Mysli mi sie mieszają juz.. w ciagu 10 dni mialas 4 dawki? A jak duze sa to dawki ?

    🙍‍♀️ 33 --> wyniki ok, AMH 3,15,brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia, koncentracja 95mln, morfo 4%

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    Protokół długi --> Primolut Nor --> Gonapeptyl Daily + Mensinorm 300
    14.11 Punkcja --> 10 dojrzalych komórek 💚 --> ⌛️ 6 zapłodnionych --> brak ❄️
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    Protokół długi --> Primolut Nor --> Gonapeptyl Daily + Rekovelle 12 + Menopur 150/300 --> ovitrelle
    13.01 Punkcja --> 8 dojrzałych komórek 🩵--> 5 ❄️
    ❄️ 4.1.1 ⌛️
    ❄️ 4.2.1 ⌛️
    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
    ❄️ 1.1.1 ❌
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 (slabo rozprezone po rozmrozeniu) -- Atosiban+EG --
  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudynek wrote:
    Dziękuję dziewczyny za odpowiedzi :) Wczoraj byłam w szpitalu i okazało się że ciąża jest na swoim miejscu ale niestety rokowania nie są najlepsze :( Pęcherzyk jest spłaszczony i lekarz powiedział że przy takiej becie powinien być już zarodek.. no cóż nie pozostaje mi nic innego jak czekać do poniedziałku i zobaczyć jak sytuacja się rozwinie. Jeszcze raz pięknie dziękuję za waszą pomoc

    Cześć! Super, że to jednak nie pozamaciczna ☺️ trzymam kciuki, żeby do poniedziałku pojawił się zarodek i żeby jednak wszystko było w porządku 🙂 różne rzeczy natura widziała więc nie trać nadziei ☺️

    Claudynek lubi tę wiadomość

  • molisia Autorytet
    Postów: 936 488

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Mam pytanie do kobiet , które po CP zaszły potem w prawidłowa ciąże i urodziły dziecko
    Chcemy z mężem druga
    Pociechę , ale widmo z sprzed 5 lat i koszmar CP mnie przeraża
    Czy starając się o 2 dziecko , kontrolowalyscie cykle itp,czy szlyście na żywioł

    Karo Lina lubi tę wiadomość

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • Karo Lina Przyjaciółka
    Postów: 275 46

    Wysłany: 8 grudnia 2022, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Witam
    Mam pytanie do kobiet , które po CP zaszły potem w prawidłowa ciąże i urodziły dziecko
    Chcemy z mężem druga
    Pociechę , ale widmo z sprzed 5 lat i koszmar CP mnie przeraża
    Czy starając się o 2 dziecko , kontrolowalyscie cykle itp,czy szlyście na żywioł
    Również dołączam się do pytania.
    Wg mnie z kontrolą cykli to różnie bywa, kwestia tego aby mieć pewność że jajowody są drożne. Ja w lutym zapisuję się na Sono HSG bo jednak nie chcę ryzykować

‹‹ 414 415 416 417 418 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ