X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • Szarotka12 Znajoma
    Postów: 24 9

    Wysłany: 29 kwietnia, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przestraszona wrote:
    Hej dziewczyny,

    Ja dalej w szpitalu, pomiar z soboty 900 (najwyzsza beta 1600). Lekarz zlecił jutro powtórkę bety ( nie chcą mnie jeszcze wypuścić do domu😞)
    Współczuję przetrzymywania :( Mam nadzieję, że beta jutro ładnie spadnie! Mnie wypuścili w piątek (3 tygodnie i 3 dni) to i na Ciebie czas do domu :) Napiszę jeszcze ciąg dalszy u mnie, może taki opis przyda się komuś później: po drugim zastrzyku i łyżeczkowaniu beta poszybowała w dół, także polecam :) Z 1500 na 480 po 2 dniach, wczoraj po kolejnych 2 już tylko 130

    alittle, Przestraszona lubią tę wiadomość

    🙍‍♀️ 31 --> celiakia
    🙍‍♂️ 31

    04.2022 💔 ciąża pozamaciczna, wyleczona metotreksatem
  • Przestraszona Znajoma
    Postów: 30 15

    Wysłany: 29 kwietnia, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alittle wrote:
    Biedna. Dobre przynajmniej jedzonko dają?
    Jedzenie jak na szpital całkiem dobre😊

  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 89 11

    Wysłany: 29 kwietnia, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po. Jutro dowiem sie wiecej, ale wycieli mi jajowod.

  • ALA Koleżanka
    Postów: 99 6

    Wysłany: 29 kwietnia, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja po cp pierwszy okres dostałam po 28 dniach, drugi mi się spóźnił o 6 dni. Obawiałam się, że może nawet znów przydarzyło mi się to samo bo po pierwszym okresie kochalismy się już bez zabezpieczenia. Testy jednak wychodziły negatywne. Okres skończył się 3 dni temu, a ja dzisiaj mam bardzo dużo, bardzo gęstego śluzu. Dzisiaj zauważyłam też na papierze, ze od czasu do czasu ma on brązowy kolor no i nie przyjemny zapach. Czym to może być spowodowane? Martwię się bardzo.

  • alittle Autorytet
    Postów: 1762 2638

    Wysłany: 29 kwietnia, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia_s wrote:
    Jestem po. Jutro dowiem sie wiecej, ale wycieli mi jajowod.

    Czyli w jajowodzie znaleźli ciążę?

    Starania od 2019
    ♀️ 90' 🔴 IO, PCOS, KIR AA, Cytokiny, CD56, Usunięty jajowód 🟢 Kariotyp, AMH 7.47, CD138
    ♂️ 91' morfologia 3% 🔴 HLA-C c1c2 🟢 Kariotyp
    · 05.2021 - laparoskopia, cp
    2022 - start w klinice
    💔 3x IUI
    · 11.2022 - punkcja 3 ❄️
    · 01.2023 - nieudana stymulacja, brak jaj
    · 03.2023 - punkcja 5 ❄️
    · 04.2023 - histeroskopia, usunięcie polipów, nieudana próba zamknięcia ujścia jajowodu, CD138 leczenie
    · 06.2023 - laparoskopia, wodniak, usunięcie jajowodu,
    💔 12.07.2023 - FET 5.1.1 - c. sztuczny, atosiban - beta 10dpt < 5mlU/ml
    💔 03.10.2023 FET 4.2.2 - atosiban, accofil wlew, accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte - beta 8dpt 0,68 mIU/ml
    💔 06.03.2024 FET 3.2.2 - accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte
    17.04 8+5 indukcja poronienia, puste jajo

    Zostało 5 ❄️
  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 89 11

    Wysłany: 29 kwietnia, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alittle wrote:
    Czyli w jajowodzie znaleźli ciążę?
    Tak, od poczatku cos tam bylo, jakas struktura na usg

  • OldMe-NewMe Przyjaciółka
    Postów: 101 46

    Wysłany: 29 kwietnia, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia a jak się czujesz ?

  • OldMe-NewMe Przyjaciółka
    Postów: 101 46

    Wysłany: 29 kwietnia, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przestraszona trzymaj się tam ! 💪jesteś dzielna !!

    Przestraszona lubi tę wiadomość

  • Emfanka Znajoma
    Postów: 19 15

    Wysłany: 29 kwietnia, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia, Przestraszona - dacie radę!

    Dużo zdrowia i dbajcie o siebie!!!

    Z pozytywów - w końcu się zmotywowałam do picia kolagenu - by blizn nie było widać - na to za wcześnie - ale za to paznokcie rosną jak złoto :)

    🙍‍♂️88' 🙍‍♀️89'. 🐶😸😸

    06.2022 💉 IVF krótki protokół
    2 zarodki - oba nieprawidłowe ❌

    08.2022 💉 IVF krótki protokół
    4 zarodki - 1 prawidłowy

    Biopsje endometrium - wykryte zapalenie - leczenie wlewami/antybiotykami

    04.2023 transfer nieudany 💔

    08.2023💔 naturals - poronienie samoistne w 4 tyg

    03.2024 💔 naturals - ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 89 11

    Wysłany: 30 kwietnia, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OldMe-NewMe wrote:
    Pysia a jak się czujesz ?


    Spoko, szybko mnie spionizowali.
    Chociaz jak dzisiaj wstalam to zobaczylam gwiazdy.

    Zle mi z tym ze jestem taka uziemiona.

    A co do laparo i ciazy to usuneli jajowod bo byl w strzepach. Ciaza poronila sie w jajowodzie, dziwne jest to ze przy takim czyms nie mialam dolegliwosci wiekszych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia, 09:00

  • Przestraszona Znajoma
    Postów: 30 15

    Wysłany: 30 kwietnia, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wychodzę do domu!!! 😊 Disiejsza beta ok. 500 zostało mi cotygodniowe kontrole😊

    Mq1991, Szarotka12, Emfanka lubią tę wiadomość

  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 89 11

    Wysłany: 30 kwietnia, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale super!
    Mnie zostawiaja do jutra eh

  • OlaMama Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 1 maja, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    I ja prawdopodobnie dołączam do mam z ciąża pozamaciczna. Kilka dni temu zobaczyłam druga kreskę na teście ciążowym z wielką radością, ze moja ukochana córeczka będzie miała rodzeństwo. Zaplanowałam wizytę na kolejny tydzień na usg, niemniej jednak musiałam ją przyspieszyć na wczoraj ponieważ w nocy z przedwczoraj na wczoraj dostałam delikatnego krwawienia. Najpierw wizyta w luxmed z diagnoza że jest to prawdopodobne ciąża ektopowa z uwagi na coś widocznego na prawym jajniku czy jajowidzie(nie pamiętam). W macicy nic nie było widać. Był to 5+4. Ze względu na to coś poza macica plus krwawienie i utrzymujące się plamienie dostałam pilne skierowanie do szpitala i od wczoraj leżę. Na przyjęciu zrobili mi kolejne usg + beta. Beta bardzo niska bo ok 360 a na usg zgodnie z poprzednim coś widocznego po prawej stronie poza macica (jajnik albo jajowod - nie pamiętam). Jutro mają mi powtórzyć betę i decydować co dalej. Liczę ze przy tak niskiej beta startowej to się samo chłonie a czytałam tutaj i takich przypadkach. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? O niczym tak nie marzę jak powrót do mojej małej córeczki do domu. Okropnie za nią tęsknię i czuje ze zwariuje tutaj.

  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 89 11

    Wysłany: 1 maja, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domyslam sie, bo ja nie cierpie szpitala i sie wzbranialam :( Musisz czekac na wynik tej bety…

  • OlaMama Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 1 maja, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dokładnie tak. Liczę na to ze spadnie i że to się samo oczyści wszysrko.
    Bo to trochę mało 360 jak na 5+4 raczej co?

  • Silenka Autorytet
    Postów: 591 699

    Wysłany: 1 maja, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaMama wrote:
    Tak dokładnie tak. Liczę na to ze spadnie i że to się samo oczyści wszysrko.
    Bo to trochę mało 360 jak na 5+4 raczej co?
    Owszem nisko, ale nie wiadomo czy ona rosnie czy już może spada. Jeśli rosnie to znajdą gdzie jest ciaza I będziesz wiedziała co i jak. Przykro mi, że Cie również to spotkało 😥

    🙍‍♀️ 33 --> brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌
    brak ❄️

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml 🔹️ 28 dpt 39966 mlU/ i ❤️❤️
    6+5 CRL 0.65 i 0.53 💓💓
    7+5 CRL 1.51 i 1.19
    8+5 krwawienie, 2 duze krwiaki 😥
    8+6 CRL 2.19 i 2.05 ❤️174 ❤️176


    preg.png

    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
  • OlaMama Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 1 maja, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie widać coś po prawej stronie i wszystko wskazuje na to że ciąża pozamaciczna chociaż Pani powiedziała ze to może być ciałko żółte ze względu na bardzo wczesna ciążę. W jamie macicy nie widać nic.

  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 292 64

    Wysłany: 1 maja, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaMama wrote:
    Cześć dziewczyny.
    I ja prawdopodobnie dołączam do mam z ciąża pozamaciczna. Kilka dni temu zobaczyłam druga kreskę na teście ciążowym z wielką radością, ze moja ukochana córeczka będzie miała rodzeństwo. Zaplanowałam wizytę na kolejny tydzień na usg, niemniej jednak musiałam ją przyspieszyć na wczoraj ponieważ w nocy z przedwczoraj na wczoraj dostałam delikatnego krwawienia. Najpierw wizyta w luxmed z diagnoza że jest to prawdopodobne ciąża ektopowa z uwagi na coś widocznego na prawym jajniku czy jajowidzie(nie pamiętam). W macicy nic nie było widać. Był to 5+4. Ze względu na to coś poza macica plus krwawienie i utrzymujące się plamienie dostałam pilne skierowanie do szpitala i od wczoraj leżę. Na przyjęciu zrobili mi kolejne usg + beta. Beta bardzo niska bo ok 360 a na usg zgodnie z poprzednim coś widocznego po prawej stronie poza macica (jajnik albo jajowod - nie pamiętam). Jutro mają mi powtórzyć betę i decydować co dalej. Liczę ze przy tak niskiej beta startowej to się samo chłonie a czytałam tutaj i takich przypadkach. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? O niczym tak nie marzę jak powrót do mojej małej córeczki do domu. Okropnie za nią tęsknię i czuje ze zwariuje tutaj.
    Hej, przykro że Ciebie też to spotkało. Po badaniach bety zobaczysz czy Ci rośnie czy maleje. Jak rośnie, to prawdopodobnie będą musieli wdrożyć leczenie

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Silenka Autorytet
    Postów: 591 699

    Wysłany: 1 maja, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaMama wrote:
    No właśnie widać coś po prawej stronie i wszystko wskazuje na to że ciąża pozamaciczna chociaż Pani powiedziała ze to może być ciałko żółte ze względu na bardzo wczesna ciążę. W jamie macicy nie widać nic.
    W jamie macicy przy becie 300 nic nie bedzie widac. Dopiero przy becie powyżej 1000 uwidacznia się zarodek. Więc gdziekolwiek jest, musisz czekać.

    🙍‍♀️ 33 --> brak jajowodów
    🙍‍♂️ 34 --> Asthenozoospermia

    02.2022 💔 ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
    12.2022 💔 ciąża pozamaciczna, metotreksat, laparoskopia - lewy jajowód usunięty

    💉 I procedura IVF 28.09.2023
    18.11 ET 1.2.2 9dpt beta <1,10 ❌
    brak ❄️

    💉 II procedura IVF 01.12.2023
    27.02 FET 1.1.1 -- Atosiban+EG -- 8dpt beta <1.10 ❌

    25.03 FET 4.1.1 i 4.2.1 -- Atosiban+EG --
    5dpt ⏸️ 11 mlU/ml 🔹️ 8dpt 100 mlU/ml 🔹️ 10dpt 249mlU/ml 🔹️12dpt 506mlU/ml 🔹️ 14dpt 1536 mlU/ml 🔹️21 dpt 15678 mlU/ml 🔹️ 28 dpt 39966 mlU/ i ❤️❤️
    6+5 CRL 0.65 i 0.53 💓💓
    7+5 CRL 1.51 i 1.19
    8+5 krwawienie, 2 duze krwiaki 😥
    8+6 CRL 2.19 i 2.05 ❤️174 ❤️176


    preg.png

    ❄️ 3.1.1
    ❄️ 3.3.3
  • OlaMama Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 1 maja, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    W jamie macicy przy becie 300 nic nie bedzie widac. Dopiero przy becie powyżej 1000 uwidacznia się zarodek. Więc gdziekolwiek jest, musisz czekać.


    Zarodek tak ale czy nie powinno być coś widać przy tej becie na zasadzie pęcherzyka w środku jeśli to miałaby być prawidłowa ciąża?

    Pytanie co to jest to coś na lewym jajniku / jajowodzie. Lekarka mówiła ze wszysrko wskazuje na pozamaciczna ale przy takiej będzie nie mogą tego potwierdzić.

‹‹ 450 451 452 453 454 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ