X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)
Odpowiedz

Ciąża pozamaciczna ( ektopowa)

Oceń ten wątek:
  • OlaMama Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 4 maja, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie wchodzi to w gre. Z resztą w innym szpitalu i tak mnie będą musieli przyjąć, zatrzymać i zrobić badania. Dziewczyny ja mam betę 300 z tendencja spadkowa. Nic się nie dzieje nie boli mnie nic nie kłuję. Po cholere mnie tutaj trzymają?

  • OlaMama Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 4 maja, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli zgodnie z tym co on powiedział oni czekają az beta spadnie do blisku 0 to czeka mnie jeszcze 20 dni tutaj. Ja tyle nie wytrzymam.

  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 89 11

    Wysłany: 4 maja, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaMama wrote:
    Jeżeli zgodnie z tym co on powiedział oni czekają az beta spadnie do blisku 0 to czeka mnie jeszcze 20 dni tutaj. Ja tyle nie wytrzymam.


    Masakra, mnie jak spadla z dnia na dzien z 2200-1900 to wypuscili i kazali zbadac i jakby sie cos dzialo to pedzic do szpitala.

    Codziennie Ci beda bete badac?



    Dziewczyny mozliwe po 4 dni od laparo ze dostane okres? Brzuch mnie nie boli od wtorku (laparo w pn) a dzisiaj boli tak okresowo…

  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 292 64

    Wysłany: 4 maja, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia_s wrote:
    Masakra, mnie jak spadla z dnia na dzien z 2200-1900 to wypuscili i kazali zbadac i jakby sie cos dzialo to pedzic do szpitala.

    Codziennie Ci beda bete badac?



    Dziewczyny mozliwe po 4 dni od laparo ze dostane okres? Brzuch mnie nie boli od wtorku (laparo w pn) a dzisiaj boli tak okresowo…
    To nie typowy okres, macica się oczyszcza z endometrium po ciąży

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 89 11

    Wysłany: 4 maja, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    To nie typowy okres, macica się oczyszcza z endometrium po ciąży

    Ja juz mialam z 3 tyg temu endometrium 2mm, potem 5mm…i wg gin sie oczyscilo.

  • OlaMama Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 4 maja, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co byście zrobiły? Mam zmianę na prawym jajowodzie o wymiarze ok 1 cm. Beta spada mi o 30 jednostek co dwie doby.
    ->5+4 Trafiłam 30.04 z beta 360, zmiana widoczna w usg
    ->02.05 beta 330 plus potwierdzenie zmiany w usg - nke powiększa się nie zmniejsza. Lekarka powiedziała ze jeśli dalej będzie spadać to mogę zostać wypisana z kontrola beta co 48 i reagowaniem na ewentualne zmiany bólowe w postaci pilnego stawienia się do szpitala
    ->04.05 beta 300, nie zrobiono mi badania usg. Lekarz powiedział ze powinnam jeszcze zostać. Jak mu powiedziałam o swojej sytuacji i małej córeczce w domu to powiedział ze nie ma możliwości żebym wyszła do domu mimo ze inna lekarz mówiła zupełnie co innego. Pytając i inne sposoby na szybsze zmniejszenie beta i pozbycie się ciąży pozamacicznej powiedział że nie widzi wskazań. Na pytanie jak długo będę tu siedzieć czekając aż ssmo się wchłonie powiedział że przy beta bliskiej 0. I zaśmiał mi się w twarz mając w dupie moja sytuację.
    Ogólnie mój poziom histerii złości nienawiści i nie radzenia sobie = maks.
    Dlaczego mnie trzyma? Dlaczego każdy mówi co innego? Dlaczego mnóstwo dziewczyn zostaje wypisanych z tendencja spadkowa beta do dalszej kontroli a ten chuj nie chce. Jestem załamana

  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 292 64

    Wysłany: 4 maja, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaMama wrote:
    Dziewczyny co byście zrobiły? Mam zmianę na prawym jajowodzie o wymiarze ok 1 cm. Beta spada mi o 30 jednostek co dwie doby.
    ->5+4 Trafiłam 30.04 z beta 360, zmiana widoczna w usg
    ->02.05 beta 330 plus potwierdzenie zmiany w usg - nke powiększa się nie zmniejsza. Lekarka powiedziała ze jeśli dalej będzie spadać to mogę zostać wypisana z kontrola beta co 48 i reagowaniem na ewentualne zmiany bólowe w postaci pilnego stawienia się do szpitala
    ->04.05 beta 300, nie zrobiono mi badania usg. Lekarz powiedział ze powinnam jeszcze zostać. Jak mu powiedziałam o swojej sytuacji i małej córeczce w domu to powiedział ze nie ma możliwości żebym wyszła do domu mimo ze inna lekarz mówiła zupełnie co innego. Pytając i inne sposoby na szybsze zmniejszenie beta i pozbycie się ciąży pozamacicznej powiedział że nie widzi wskazań. Na pytanie jak długo będę tu siedzieć czekając aż ssmo się wchłonie powiedział że przy beta bliskiej 0. I zaśmiał mi się w twarz mając w dupie moja sytuację.
    Ogólnie mój poziom histerii złości nienawiści i nie radzenia sobie = maks.
    Dlaczego mnie trzyma? Dlaczego każdy mówi co innego? Dlaczego mnóstwo dziewczyn zostaje wypisanych z tendencja spadkowa beta do dalszej kontroli a ten chuj nie chce. Jestem załamana
    Przecież nikt nikogo siła w szpitalu nie trzyma... możesz się wypisać na własne ryzyko jeśli uważasz, że to będzie dla Ciebie lepsze

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 89 11

    Wysłany: 4 maja, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Przecież nikt nikogo siła w szpitalu nie trzyma... możesz się wypisać na własne ryzyko jeśli uważasz, że to będzie dla Ciebie lepsze


    Tez tak mysle, bete mozesz robic we wlasnym zakresie, jak sie cos zacznie zlego dziac tez mozesz jechac na ip.

  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 292 64

    Wysłany: 4 maja, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn ja bym została w szpitalu zgodnie z zaleceniami lekarza, ale jak jesteś taka rozhisteryzowana i zła i uważasz że Cię zostawiają bezpodstawnie, to wypisz się na własne ryzyko

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Nadzieja871 Autorytet
    Postów: 2290 2535

    Wysłany: 4 maja, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaMama wrote:
    Dziewczyny co byście zrobiły? Mam zmianę na prawym jajowodzie o wymiarze ok 1 cm. Beta spada mi o 30 jednostek co dwie doby.
    ->5+4 Trafiłam 30.04 z beta 360, zmiana widoczna w usg
    ->02.05 beta 330 plus potwierdzenie zmiany w usg - nke powiększa się nie zmniejsza. Lekarka powiedziała ze jeśli dalej będzie spadać to mogę zostać wypisana z kontrola beta co 48 i reagowaniem na ewentualne zmiany bólowe w postaci pilnego stawienia się do szpitala
    ->04.05 beta 300, nie zrobiono mi badania usg. Lekarz powiedział ze powinnam jeszcze zostać. Jak mu powiedziałam o swojej sytuacji i małej córeczce w domu to powiedział ze nie ma możliwości żebym wyszła do domu mimo ze inna lekarz mówiła zupełnie co innego. Pytając i inne sposoby na szybsze zmniejszenie beta i pozbycie się ciąży pozamacicznej powiedział że nie widzi wskazań. Na pytanie jak długo będę tu siedzieć czekając aż ssmo się wchłonie powiedział że przy beta bliskiej 0. I zaśmiał mi się w twarz mając w dupie moja sytuację.
    Ogólnie mój poziom histerii złości nienawiści i nie radzenia sobie = maks.
    Dlaczego mnie trzyma? Dlaczego każdy mówi co innego? Dlaczego mnóstwo dziewczyn zostaje wypisanych z tendencja spadkowa beta do dalszej kontroli a ten chuj nie chce. Jestem załamana

    Beta za wolno spada. Może w każdej chwili zacząć rosnąć lub jajowód może Ci pęknąć.
    Siedź grzecznie w szpitalu jak każą i nie zachowuj się jak małe dziecko 🤦‍♀️ bez powodu tam nie jesteś. Jakby Cie wypisali i by Ci się coś stało to na kogo byś warczała - na lekarza co Cie wypisał nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja, 21:12

    Emfanka lubi tę wiadomość

    Ona: 87' - 57kg - zdrowa jak ryba 🐟 brak jajowodów ❌ histeroskopia ✅ ANA3 ✅ Kir bx - brak 3 ds ❌ AMH 3,91 ✅ trombofilia, PAI-1 ✅ cd138 ✅ cd56 ✅ allo-mlr 25.9% ( 03.2023 )✅
    Cross-match 7% ( 03.2023 ) ✅ → 39% ( 08.2023 ) ❌ → tarivid + metronizadol

    On: 88' - nasienie ✅ zdrowy jak ryba 🐟 Hla-c: c2c2 ❌

    12.2019 - CP - krwotok wewnętrzny - pęknięty jajowód - laparoskopia 💔

    I IVF
    1 transfer - 7A
    10dpt <1.2 ❌

    II IVF
    2 transfer - 4.1.1 ( cykl naturalny )
    10dpt - 10/ 18dpt - 411/ 21dpt - 260/ 23dpt - 184/ 31dpt - 327
    CP brzuszna - laparoskopia 💔

    3 transfer - 3.1.1 ( cykl sztuczny ) Atosiban, accofil, acard
    7dpt <1.2 ❌

    4 transfer - 4.2.2 ( cykl naturalny ) Atosiban, accofil, acard
    5dpt < 0.1 ❌

    5 transfer - 4.2.2 i 3.1.1 ( cykl naturalny ) atosiban, accofil, acard
    7dpt - 17/ 10dpt - 7 / cb 💔
  • OlaMama Koleżanka
    Postów: 31 1

    Wysłany: 4 maja, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja871 wrote:
    Beta za wolno spada. Może w każdej chwili zacząć rosnąć lub jajowód może Ci pęknąć.
    Siedź grzecznie w szpitalu jak każą i nie zachowuj się jak małe dziecko 🤦‍♀️ bez powodu tam nie jesteś. Jakby Cie wypisali i by Ci się coś stało to na kogo byś warczała - na lekarza co Cie wypisał nie?

    Nie ma to jak empatia i zrozumienie kobiety przez kobietę.
    Girls power jakoś tak to leciało nie? :)

    Pozdrawiam serdecznie i kończę wpisy z nadzieją o przynajmniej jedno dobre słowo otuchy.

  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 292 64

    Wysłany: 4 maja, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaMama wrote:
    Nie ma to jak empatia i zrozumienie kobiety przez kobietę.
    Girls power jakoś tak to leciało nie? :)

    Pozdrawiam serdecznie i kończę wpisy z nadzieją o przynajmniej jedno dobre słowo otuchy.
    Ja trochę nie rozumiem czego od nas oczekujesz? Że zapewnimy Cie że nic się nie stanie? Słuchaj ja znam przypadek dziewczyny której pękł jajowod przy bardzo małej becie (nawet nie wiedziała jeszcze ze jest w ciazy- dowiedziała się w szpitalu). Czytałam na tym forum o przypadkach dziewczyn, którym beta wolno spadała i nagle rosła. Konczylo sie to najczesciej na stole operacyjnym. Jeśli chcesz się wypisać na własne żądanie i odpowiedzialność to się wypisz. Czy to będzie głupie? Moim zdaniem bardzo. Nie bez powodu Cie tam trzymają. Ciąża pozamaciczna to bezpośrednie zagrożenie życia.
    Mam wrazenie ze sama wiesz, że wypisanie się że szpitala byłoby nieodpowiedzialne dlatego tego nie robisz i czekasz na głosy, które Cie do tego przekonają

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja, 21:43

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Nadzieja871 Autorytet
    Postów: 2290 2535

    Wysłany: 4 maja, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Ja trochę nie rozumiem czego od nas oczekujesz? Że zapewnimy Cie że nic się nie stanie? Słuchaj ja znam przypadek dziewczyny której pękł jajowod przy bardzo małej becie (nawet nie wiedziała jeszcze ze jest w ciazy- dowiedziała się w szpitalu). Czytałam o przypadkach dziewczyn, którym beta wolno spadała i nagle rosła. Konczylo sie to najczesciej na stole operacyjnym. Jeśli chcesz się wypisać na własne żądanie i odpowiedzialność to się wypisz. Czy to będzie głupie? Moim zdaniem bardzo. Nie bez powodu Cie tam trzymają. Ciąża pozamaciczna to bezpośrednie zagrożenie życia.
    Mam wrazenie ze sama wiesz, że wypisanie się że szpitala byłoby nieodpowiedzialne dlatego tego nie robisz i czekasz na głosy, które Cie do tego przekonają

    Tak właśnie. Ja jestem i jednym i drugim przypadkiem 🙈
    Raz cp i krwotok wewnętrzny i laparo ratująca życia. Drugi raz cp i beta spadała, spadała i nagle rosła i kolejna laparo.

    Ona: 87' - 57kg - zdrowa jak ryba 🐟 brak jajowodów ❌ histeroskopia ✅ ANA3 ✅ Kir bx - brak 3 ds ❌ AMH 3,91 ✅ trombofilia, PAI-1 ✅ cd138 ✅ cd56 ✅ allo-mlr 25.9% ( 03.2023 )✅
    Cross-match 7% ( 03.2023 ) ✅ → 39% ( 08.2023 ) ❌ → tarivid + metronizadol

    On: 88' - nasienie ✅ zdrowy jak ryba 🐟 Hla-c: c2c2 ❌

    12.2019 - CP - krwotok wewnętrzny - pęknięty jajowód - laparoskopia 💔

    I IVF
    1 transfer - 7A
    10dpt <1.2 ❌

    II IVF
    2 transfer - 4.1.1 ( cykl naturalny )
    10dpt - 10/ 18dpt - 411/ 21dpt - 260/ 23dpt - 184/ 31dpt - 327
    CP brzuszna - laparoskopia 💔

    3 transfer - 3.1.1 ( cykl sztuczny ) Atosiban, accofil, acard
    7dpt <1.2 ❌

    4 transfer - 4.2.2 ( cykl naturalny ) Atosiban, accofil, acard
    5dpt < 0.1 ❌

    5 transfer - 4.2.2 i 3.1.1 ( cykl naturalny ) atosiban, accofil, acard
    7dpt - 17/ 10dpt - 7 / cb 💔
  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 292 64

    Wysłany: 4 maja, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja871 wrote:
    Tak właśnie. Ja jestem i jednym i drugim przypadkiem 🙈
    Raz cp i krwotok wewnętrzny i laparo ratująca życia. Drugi raz cp i beta spadała, spadała i nagle rosła i kolejna laparo.
    Mam wrażenie, że niektórzy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i z tego, że przy silnym krwotoku do szpitala można nie zdążyć dojechać. Czytałam statystyki, że za 10-15% zgonow wśród ciężarnych odpowiedzialny jest krwotok spowodowany cp i pęknięciem jajowodu.
    Nie chcę nikogo straszyć i nie życzę tego oczywiście nikomu, ale trzeba zachować trochę rozsądku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja, 21:58

    Emfanka lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Emfanka Znajoma
    Postów: 19 15

    Wysłany: 5 maja, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaMama wrote:
    Nie ma to jak empatia i zrozumienie kobiety przez kobietę.
    Girls power jakoś tak to leciało nie? :)

    Pozdrawiam serdecznie i kończę wpisy z nadzieją o przynajmniej jedno dobre słowo otuchy.


    OlaMama wsparcie nie polega tylko na mówieniu tego kto coś chce usłyszeć. Mi to forum bardzo pomogło i nadal pomaga w tym co się stało. Jako wsparcie psychiczne - pamiętaj nawet przy tych samych wynikach np.bety każdy przypadek jest inny, a większość z nas lekarzami nie jest. To lekarz prowadzący ma pełny obraz Twojej sytuacji.

    Nie wiesz co się dzieje, spróbuj dopytać ale na spokojnie - być może 1 lekarz uznał że spadki są prawidłowe, ale przy drugiej becie były już za małe dlatego drugi lekarz podjął inną decyzję. Czynników może być wiele.

    Fakty są takie - cp to zagrożenie życia. Beta spada Ci bardzo wolno więc lekarze chcą sprawdźic czy wszystko w porządku (dla porównania u mnie spadek bety był z 21000 do 5000 w dwa dni po usunięciu jajowodu).

    Dodatkowo jest weekend i choć to dziwne nie słyszałam o wypisach w weekend - może nie spadła beta na tyle by wypisać Cię przed weekendem. Nie wiemy co masz w karcie napisane :)

    Piszesz że masz mała córeczkę - i to właśnie dla niej bądź cierpliwa, byś mogła do niej wrócić ze spokojną głową, że nic Ci nie grozi.

    Ufff przepraszam za chaos 😅

    Mq1991 lubi tę wiadomość

    🙍‍♂️88' 🙍‍♀️89'. 🐶😸😸

    06.2022 💉 IVF krótki protokół
    2 zarodki - oba nieprawidłowe ❌

    08.2022 💉 IVF krótki protokół
    4 zarodki - 1 prawidłowy

    Biopsje endometrium - wykryte zapalenie - leczenie wlewami/antybiotykami

    04.2023 transfer nieudany 💔

    08.2023💔 naturals - poronienie samoistne w 4 tyg

    03.2024 💔 naturals - ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 89 11

    Wysłany: 5 maja, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emfanka wrote:
    OlaMama wsparcie nie polega tylko na mówieniu tego kto coś chce usłyszeć. Mi to forum bardzo pomogło i nadal pomaga w tym co się stało. Jako wsparcie psychiczne - pamiętaj nawet przy tych samych wynikach np.bety każdy przypadek jest inny, a większość z nas lekarzami nie jest. To lekarz prowadzący ma pełny obraz Twojej sytuacji.

    Nie wiesz co się dzieje, spróbuj dopytać ale na spokojnie - być może 1 lekarz uznał że spadki są prawidłowe, ale przy drugiej becie były już za małe dlatego drugi lekarz podjął inną decyzję. Czynników może być wiele.

    Fakty są takie - cp to zagrożenie życia. Beta spada Ci bardzo wolno więc lekarze chcą sprawdźic czy wszystko w porządku (dla porównania u mnie spadek bety był z 21000 do 5000 w dwa dni po usunięciu jajowodu).

    Dodatkowo jest weekend i choć to dziwne nie słyszałam o wypisach w weekend - może nie spadła beta na tyle by wypisać Cię przed weekendem. Nie wiemy co masz w karcie napisane :)

    Piszesz że masz mała córeczkę - i to właśnie dla niej bądź cierpliwa, byś mogła do niej wrócić ze spokojną głową, że nic Ci nie grozi.

    Ufff przepraszam za chaos 😅

    Mnie i moja wspolokatorke wypisali w nd, a potem 1 maja wiec wypisy tez sa w weekend

  • Emfanka Znajoma
    Postów: 19 15

    Wysłany: 5 maja, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia_s wrote:
    Mnie i moja wspolokatorke wypisali w nd, a potem 1 maja wiec wypisy tez sa w weekend


    Ok :) Ja się nigdy nie spotkałam, może zależy od oddziału/szpitala :) podałam, że to może nie musi być przyczyną :)

    🙍‍♂️88' 🙍‍♀️89'. 🐶😸😸

    06.2022 💉 IVF krótki protokół
    2 zarodki - oba nieprawidłowe ❌

    08.2022 💉 IVF krótki protokół
    4 zarodki - 1 prawidłowy

    Biopsje endometrium - wykryte zapalenie - leczenie wlewami/antybiotykami

    04.2023 transfer nieudany 💔

    08.2023💔 naturals - poronienie samoistne w 4 tyg

    03.2024 💔 naturals - ciąża pozamaciczna, laparoskopia - prawy jajowód usunięty
  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 292 64

    Wysłany: 5 maja, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emfanka wrote:
    Ok :) Ja się nigdy nie spotkałam, może zależy od oddziału/szpitala :) podałam, że to może nie musi być przyczyną :)
    Ja też się nie spotkałam nigdy z wypisami w weekend

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • pysia_s Koleżanka
    Postów: 89 11

    Wysłany: 5 maja, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Ja też się nie spotkałam nigdy z wypisami w weekend


    Tez nie sadzilam ze wypisuja w nd ;)

  • Przestraszona Znajoma
    Postów: 30 15

    Wysłany: 6 maja, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Mam do was pytanie. Od prawie tygodnia jestem w domu i do tej pory raczej plamilam niż krwawilam ale wczoraj w nocy pojawiło się nieco większe krwawienie tak jakby na @. Czy po MTX to normalne że są raz plamienia a raz trochę większe krwawienia (MTX podany we wtorek 2 tyg. temu, spadek bety z 1600 do 500 i wypis do domu)? Kontrolę mam w tym tygodniu ale nie wiem czy już biec do lekarza czy poczekać cierpliwie do kontroli? Nic mnie nie boli czuje się dobrze tylko jak zwykle panikuje😞

    Mq1991 lubi tę wiadomość

‹‹ 455 456 457 458 459 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ