Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Czekając na poronienie - styczeń 2023
Odpowiedz

Czekając na poronienie - styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Magda65 Autorytet
    Postów: 493 698

    Wysłany: 20 kwietnia 2023, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stay wrote:
    Kolejne wyniki histo wyszły Ok 😍
    Zastanawiam się kiedy umówić się na wizytę do lekarza, dzisiaj (jestem po miesiączce mam jeszcze lekkie plamienia), czy w przyszłym tygodniu - w przyszłym tygodniu teoretycznie mam mieć owulacje może by pozwolił starać się od tego cyklu… tylko jeżeli owulacja przyjedzie szybciej a wizyta będzie po ?chyba znowu zaczynam wariować.
    Co byście zrobiły na moim miejscu ?

    Leć do lekarza, będziesz spokojniejsza 😊 Ja też byłam ostatnio na wizycie w trakcie plamienia po miesiączce, miałam USG, dla lekarza nie był to żaden problem.

    🍼💗
  • Echo Autorytet
    Postów: 3348 1923

    Wysłany: 20 kwietnia 2023, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stay wrote:
    Kolejne wyniki histo wyszły Ok 😍
    Zastanawiam się kiedy umówić się na wizytę do lekarza, dzisiaj (jestem po miesiączce mam jeszcze lekkie plamienia), czy w przyszłym tygodniu - w przyszłym tygodniu teoretycznie mam mieć owulacje może by pozwolił starać się od tego cyklu… tylko jeżeli owulacja przyjedzie szybciej a wizyta będzie po ?chyba znowu zaczynam wariować.
    Co byście zrobiły na moim miejscu ?

    Idź jak najszybciej, szkoda czasu 🤞🤞

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7505 7711

    Wysłany: 22 kwietnia 2023, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, co tam u Was słychać? Jak się czujecie?
    Mam nadzieję, że u Was dziś tak samo piękna pogoda jak u mnie i ładujecie akumulatorki 😍

    Lia. lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2027 1898

    Wysłany: 22 kwietnia 2023, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie jestem po monitoringu cyklu. Na ten cykl dostałam Encorton i duphaston, wczoraj byłam na pobraniu na przeciwciała przeciwplemnikowe i po raz pierwszy planuje po prostu czekać i cieszyć się urlopem.
    Akurat okres wypada mi na dzień powrotu do domu po wakacjach, wiec idealnie się składa, bo nie popsuje mi okres humoru 😅 a jeśli okresu nie będzie to akurat wrócę i pójdę na betę.
    Pogoda piękna! Aż chce się żyć

    Butterfly23, Lia., Magda65 lubią tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • Lia. Autorytet
    Postów: 935 1154

    Wysłany: 22 kwietnia 2023, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór dziewczyny ❤️ Jak miło coś od Was przeczytać! U nas też piękna pogoda, aż miło 😍 Zaraz mąż zabiera mnie na kolację, a jutro wyjeżdżamy nad morze 🥰 A z takich staraniowych rzeczy to porobiliśmy już wszystkie badania, czekamy na wyniki i w międzyczasie zaleczamy antybiotykiem bakterię ecoli. Także wszystko idzie powoli do przodu, mam nadzieję w dobrą stronę ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2023, 20:53

    Butterfly23, Magda65, Pinkflower lubią tę wiadomość

    Ja (27):
    ☀️ AMH 5,7, NK 13%, ANA, APS, kariotyp, NK z krwi i maciczne, CD138 - ok
    ⛈ Kir AA, MTHFR i PAI-1 hetero, IO, wysoka homocysteina, zrosty
    Mąż:
    ☀️ Morfo 4%, łączna ilość 408 mln, ANA, aTPO, aTG, p. p. plemnikowe, fragmentacja, kariotyp, cytokiny - ok

    Starania od czerwca '21
    marzec '22 - cb 💔
    listopad '22 - trzecia IUI - cb 💔
    14.01.2023 - ⏸️❤️ -> poronienie 8 tc. 💔 - córeczka 🥺
    styczeń '24 - 1 ICSI: 22 pęcherzyki, 13 zarodków, 1 blastka 4.2.3 - 9dpt beta 2,3
    luty '24 - 2 ICSI: 30 pęcherzyków, 13 zarodków, 1 blastka 4.3.2 - 11 dpt beta 0,6
  • Moni89 Przyjaciółka
    Postów: 99 72

    Wysłany: 23 kwietnia 2023, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:-) pogoda cuuudna.
    Chwilę mnie tu nie było :) właśnie kończy mi się okres (pierwszy po zabiegu). Jest taki jak zwykle, z tą różnicą że brzuch mnie w pierwszy dzień bolał tylko delikatnie, a zazwyczaj bez ketonalu było ciężko.
    Po okresie wybiorę się do gina i mam nadzieję, że da zielone światło i będziemy mogli ponawiać starania.
    Pozdrawiam Was serdecznie:)

    Butterfly23, Pinkflower lubią tę wiadomość

    Starania 2023:
    I ciąża- poronienie 6.03- 7 tydz. (zabieg łyżeczkowania)
    II ciąża- poronienie 7.10 - 6 tydz.

    Mięśniaki macicy (śródścienne)
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1439 638

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki, co tam u Was ? U mnie jako tako ale szału nie ma. Zastanawiam się czy okres w maju przyjdzie tak jak trzeba czy będą jakieś rewolucję. Ten po poronieniu miałam wywoływany. Zrobiłam też zlecone badania.

    Poniżej wyniki na zespół antyfosfolipidowy.
    P/c. p. kardiolipinie IgG <2,00 PL-IgG-U/ml, wynik negatywny,
    P/c. p. kardiolipinie IgM<2,00 PL-IgM-U/ml, wynik negatywny,
    P/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgM: <2.00 RU/ml, wynik negatywny.
    P/c p beta-2 glikoproteinie-1 IgG <2 RU/ml, wynik ujemny.

    Bialko s wolne 71,46% w normie
    Antytrombina 3 117,8 %, norma jest do 115.3 %. Lekko wyzszy wynik ale czytalam że to nie ma znaczenia. Gorzej jak jest poniżej normy.

    Białko c aktywność 148.3 %, norma do 150 %
    Pojawił się też wynik na Antykoagulant toczniowy mam
    LA1 (dRVVT) 33,6 sek, zakres referencyjny: 31 - 44
    PTT-LA (APTT sens. LA) 28,7 sek, zakres referencyjny 31,4-43,4, więc to mam poniżej.
    Pod spodem wynik jest opisany jako ujemny. Czy to obniżone PTT-LA to jakiś problem? Wiecie moze?

    Wizytę u gin mam dopiero 15.05 bo chce jeszcze zrobić cytologie itd. Czekam juz ponad tydzień na wynik trombofili. Pewnie też wrócę do Was z wynikami bo nie będę umiała ich rozczytać 😅

    Mam nadzieję, że u Was mimo wszystko dobrze. Ściskam mocno ❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2023, 12:52

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3163 6345

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak sobie. Mam zapalenie reki (kaletka maziowa w lokciu), antybiotyk i leki przeciwzapalne. Oprocz tego ze jest to uciazliwe i bolesne, to rozwleka mi badania, ktore mialam robic juz w maju. Od zakonczenia antybiotyku 6 tyg - wiec w najlepszym razie czerwiec. Pisze w najlepszym, bo poki co nie widze poprawy, wiec nie wiem ile sie to bedzie babrac :/ jestem zla i poirytowana tym :/

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    30+5 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️
    33+5 2,5 kg
    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1439 638

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    U mnie tak sobie. Mam zapalenie reki (kaletka maziowa w lokciu), antybiotyk i leki przeciwzapalne. Oprocz tego ze jest to uciazliwe i bolesne, to rozwleka mi badania, ktore mialam robic juz w maju. Od zakonczenia antybiotyku 6 tyg - wiec w najlepszym razie czerwiec. Pisze w najlepszym, bo poki co nie widze poprawy, wiec nie wiem ile sie to bedzie babrac :/ jestem zla i poirytowana tym :/

    Ehh Kasiek trzymam kciuki, żeby wszystko wróciło do normy jak najszybciej 🤞❤

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • 01lilibeth01 Ekspertka
    Postów: 152 124

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 4,5 tygodnia od drugiego łyżeczkowania a okresu ani widu, ani słychu :( Mam tylko ogromny PMS i czuję, że aż mnie rozsadza od środka. Współczuję mojemu mężowi, że musi znosić te moje huśtawki :D Do tego w cytologii wyszła mi jakaś infekcja grzybicza, może to od tego, że 3 razy brałam antybiotyki, nie wiem... Ogólnie w cytologii zawsze mi wychodzi jakaś infekcja, zawsze mam wynik PAP II. Wiecie może czy da się coś na to zaradzić?

  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2027 1898

    Wysłany: 26 kwietnia 2023, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    01lilibeth01 wrote:
    U mnie 4,5 tygodnia od drugiego łyżeczkowania a okresu ani widu, ani słychu :( Mam tylko ogromny PMS i czuję, że aż mnie rozsadza od środka. Współczuję mojemu mężowi, że musi znosić te moje huśtawki :D Do tego w cytologii wyszła mi jakaś infekcja grzybicza, może to od tego, że 3 razy brałam antybiotyki, nie wiem... Ogólnie w cytologii zawsze mi wychodzi jakaś infekcja, zawsze mam wynik PAP II. Wiecie może czy da się coś na to zaradzić?
    Ja mam wiecznie w cytologi, ze regeneracja pozapalna.
    Z jednej strony może się to w końcu zmieni po usunięciu nadżerki, a z drugiej czytałam ze jak się regularnie współżyje to często tak bywa.

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8563 7462

    Wysłany: 27 kwietnia 2023, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też w sumie nic ciekawego. Czekam na zabieg i tyle. Niedługo gonitwa po lekarzach bo do zabiegu mam mieć masę badań.

    Syska wyniki wydają się być dobre.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7505 7711

    Wysłany: 27 kwietnia 2023, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syska wrote:
    Hej dziewczynki, co tam u Was ? U mnie jako tako ale szału nie ma. Zastanawiam się czy okres w maju przyjdzie tak jak trzeba czy będą jakieś rewolucję. Ten po poronieniu miałam wywoływany. Zrobiłam też zlecone badania.

    Poniżej wyniki na zespół antyfosfolipidowy.
    P/c. p. kardiolipinie IgG <2,00 PL-IgG-U/ml, wynik negatywny,
    P/c. p. kardiolipinie IgM<2,00 PL-IgM-U/ml, wynik negatywny,
    P/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgM: <2.00 RU/ml, wynik negatywny.
    P/c p beta-2 glikoproteinie-1 IgG <2 RU/ml, wynik ujemny.

    Bialko s wolne 71,46% w normie
    Antytrombina 3 117,8 %, norma jest do 115.3 %. Lekko wyzszy wynik ale czytalam że to nie ma znaczenia. Gorzej jak jest poniżej normy.

    Białko c aktywność 148.3 %, norma do 150 %
    Pojawił się też wynik na Antykoagulant toczniowy mam
    LA1 (dRVVT) 33,6 sek, zakres referencyjny: 31 - 44
    PTT-LA (APTT sens. LA) 28,7 sek, zakres referencyjny 31,4-43,4, więc to mam poniżej.
    Pod spodem wynik jest opisany jako ujemny. Czy to obniżone PTT-LA to jakiś problem? Wiecie moze?

    Wizytę u gin mam dopiero 15.05 bo chce jeszcze zrobić cytologie itd. Czekam juz ponad tydzień na wynik trombofili. Pewnie też wrócę do Was z wynikami bo nie będę umiała ich rozczytać 😅

    Mam nadzieję, że u Was mimo wszystko dobrze. Ściskam mocno ❤

    Hej Syska. Powiesz mi ile Cię kosztowały te badania? Też mnie czeka ich zrobienie.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7505 7711

    Wysłany: 27 kwietnia 2023, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w sumie też nic ciekawego. Ovufriend wytyczyło mi owulację na 11dc. Temperatura dalej rośnie. Jak nic się nie zmieni, to po majówce będę testować.
    Byłam dziś u hematologa. Powiedziała, że w ciąży powinnam przyjmować acard i heparynę, ale to jest kwestia ginekologiczna, nie hematologiczna i ona nie widzi wskazań żeby mi te leki przepisać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2023, 17:53

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 324 49

    Wysłany: 27 kwietnia 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak szybko spada progesteron po odstawieniu luteiny?

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1439 638

    Wysłany: 28 kwietnia 2023, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Hej Syska. Powiesz mi ile Cię kosztowały te badania? Też mnie czeka ich zrobienie.

    Hej Butterfly23, około 1000 zł. Robiłam w diagnostyce tzn na zespół antyfosfolipidowy i trombofilie bo są pakiety plus te białka i antytrombina. Ale Ty już widzę że trombofilie robiłaś 👌

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2023, 07:15

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1439 638

    Wysłany: 28 kwietnia 2023, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    U mnie w sumie też nic ciekawego. Ovufriend wytyczyło mi owulację na 11dc. Temperatura dalej rośnie. Jak nic się nie zmieni, to po majówce będę testować.
    Byłam dziś u hematologa. Powiedziała, że w ciąży powinnam przyjmować acard i heparynę, ale to jest kwestia ginekologiczna, nie hematologiczna i ona nie widzi wskazań żeby mi te leki przepisać.

    Hmm, tzn ze hematolog nie przepisze a ginekolog powinien ?

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2027 1898

    Wysłany: 28 kwietnia 2023, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, ze jestem miekka fryta.
    Od wczoraj mam tak natrętne myśli. Jestem 7dpo, 9 dni po zastrzyku i moja cholerna głowa już zaczyna myśleć.
    A bo nie boli mnie nawet pół grama piersi, a bo mam jakieś ukłucia w podbrzuszu, a bo już mam pojedyncze pryszcze na buzi, to na pewno pms.
    Najchętniej bym się przed tym wyjazdem już testowała, ale wiem ze to bez sensu przez zastrzyk, bo wyjdzie na wyniku jeszcze, u mnie się długo zawsze utrzymuje.
    Boże, jak odpuścić? Jak po prostu czekać na okres? Przeryczalam już cały poranek z tej bezsilności. Ten cykl to cyk po drożności, z ładna owulacja, na Encortonie i Duphastonie. Codziennie pije zakwas z buraka, jem dwa plastry ananasa, biorę nadal wszystkie suple. Ja już więcej nic nie mogę zrobić.. to jest takie przykre :(
    Ostatnio powiedziałam mojemu mężowi, ze te starania i te dwie ciąże biochemiczne ograbiły mnie z radości. Ze pewnie, jeżeli kiedykolwiek zobaczę jeszcze dwie kreski, to będę czuła lęk i będę się zastanawiać kiedy ta beta spadnie, bo zawsze tylko spada.
    Przepraszam, musiałam się tutaj wyżalić, bo mąż ciagle powtarza, ze wszystko będzie dobrze a mnie to jeszcze bardziej denerwuje 😅

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2027 1898

    Wysłany: 28 kwietnia 2023, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Dziewczyny jak szybko spada progesteron po odstawieniu luteiny?
    Progesteron właściwie co 24 h jest o polowe mniejszy :)

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • Echo Autorytet
    Postów: 3348 1923

    Wysłany: 28 kwietnia 2023, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja przeżyłam wczoraj koszmar. Ogólnie źle się czułam już od początku tygodnia, a w środę pojawiła mi się wysypka na całym ciele i lekkie duszności, które się nasiliły następnego dnia i mój stan znacznie się pogorszył. Najpierw spędziłam kilka godzin w Luxmedzie, potem transport karetką na SOR i tam już zostałam do wieczora. Po czterech zastrzykach i jednej kroplówce w końcu mogłam wrócić do domu... Najprawdopodobnie jest to reakcja alergiczna na Glocophage, który przyjmuje od tygodnia i w związku z tym muszę go natychmiast odstawić. Przez następne 10 dni muszę brać leki antyhistaminowe i obserwować organizm. Mam nadzieję, że niedługo zacznę czuć się lepiej... :(

    Najgorsze jest to, że nieświadoma walki mojego organizmu z silną reakcją alergiczną we wtorek rano zrobiłam badania od immunologa, w tym zespół antyfosfolipidowy i ANA2. Schodzą już powoli wyniki:
    1. ANA2 wyszło słabo dodatnie - Ziarnisty (AC-4,5,13,14,29) 1:160 - cokolwiek to znaczy.
    2. P/c. p. beta-2-glikoproteinie-1 IgM: 39,01 RU/ml - wynik pozytywny (zakres referencyjny >=20 pozytywny)

    Reszta póki co negatyna, w tym Antykoagulant toczniowy, ale jeszcze czekam na dwa wyniki. Nie wiem czy mój stan mógł na nie wpłynąć, ale domyślam się, że lekarz w tej sytuacji karze powtórzyć badania. Muszę poczkać aż wszystko zostanie zbadane i dopiero wtedy mogę umówić wizytę :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2023, 08:47

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ