X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 9 stycznia 2013, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny..propo badań..kiedy najlepiej wykonać poszczególne badania..w jakich dniach cyklu?

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 9 stycznia 2013, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniak ja Ci niestety nie pomogę ale myślę,ze nienormalna Ci udzieli odpowiedzi,albo dziewczyny na staraczkach-plemniczka...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2013, 19:58

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 10 stycznia 2013, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w niedzielę lecimy do Polski na urlop..więc pójdę przy okazji do lekarza i się dowiem co mi zaleci zrobić:)

  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj się umówiłam do poradni genetycznej na 18 lutego więc jest nadzieja bo zaczynają cosik robić w moim kierunku:)Moniaak daj znać co Ci lekarz powiedział w PL

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • Justa Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    ja poronilam w sierpniu, ciaze blizniacza w 13tyg..bylam w takim stanie,ze nawet nie przyszly mi na mysl zadne badania..co gorsza zaden lekarz mi takowych nie zlecil. Na dodatek bylam lyzeczkowana..miesiaczke dostalam 1,5 mies po zabiegu i bylo wszystko ok..do czasu, po 2 miesiaczce strasznie bolaly mnie jajniki zaczelam plamic 1,5 tyg przed okresem i tak jest do teraz zawsze po miesiaczce straszny bol..chodzilam do roznych ginekologow, i nic tylko tabletki tabletki i tabletki.. a ja tak bardzo bym chciala tylko znowu zajsc w ciaze...moze ktoras z Was miała podobne dolegliwosci? jestem zalamana..nie wspomne juz o wspolzyciu..przez dolegliwosci z jajnikami nie mam nawet ochoty sprawia mi to straszny bol, przez co oddalamy sie chyba od siebie..

    Ania1704 lubi tę wiadomość

  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa..te bóle masz przez cały cykl?
    jakieś badania miałaś czy jak zapisują Ci te tabletki?
    może trzeba się postawić..i powiedzieć kolejnemu gin że tabletek masz już dość i niech Cie przebadają..

  • Justa Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moniaak wrote:
    Justa..te bóle masz przez cały cykl?
    jakieś badania miałaś czy jak zapisują Ci te tabletki?
    może trzeba się postawić..i powiedzieć kolejnemu gin że tabletek masz już dość i niech Cie przebadają..

    Moniaak mialam tylko usg na ktorym wszystko jest niby ok..bole mam caly cykl to nie jest normalne..Za 1 razem lekarz powiedzial mi ze to zapalenie jajnikow..bylam wczoraj u ginekologa(ktoregos juz ) to nawet usg mi nie zrobil, nie potrafil nawet odpowiedziec na moje pytania czym spowodowane sa bole, dlczego plamienie az 2 tyg przed misiaczka..ide w czwartek do kolejnego..mam nadzieje, ze tym razem bedzie lepiej..a od pazdziernika jestem na samych tabletkach,antybiotyki p/bolowe..i nawet moglabym starac sie o dzidzie ale sie boje, ze jest cos niewyleczone,i beda problemy:(

  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie no pewnie..rozumiem Ciebie..dużo zależy od lekarza..a bóle cały cykl to poważnie się odechciewa jakiegokolwiek zbliżenia..mam nadzieję że trafisz na lekarza co poważnie podejdzie do sprawy!!

    Justa lubi tę wiadomość

  • Justa Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki wielkie!:)

  • asiank Ekspertka
    Postów: 325 68

    Wysłany: 15 stycznia 2013, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytałam moją ginekolog o APS - zespół przeciwciał antyfosfolipidowych i potwierdziła, że może być to przyczyną poronień. W moim przypadku odrzuciła konieczność wykonywania na to badań ze względu na urodzenie pierwszego dziecka bez problemu.
    Nie wiem czy wymienionych przez dziewczyny badania to na tą chorobę już jest.
    U mnie teraz ciąża prowadzona jest dodatkowo acardem, bo z nie wiadomych przyczyn rosną mi płytki krwi.

    eiktrjjgehcrgla0.png Mój Aniołek 17.07.2012 (8tc)
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 15 stycznia 2013, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny znalazlam w necie ciekawostke na temat nagietka: Ziola w ciazy_
    "...Nagietek w formie naparu można pić od początku ciąży przez całą jej pierwszą połowę. Uważa się, że nagietek wzmacnia ciążę i zapobiega poronieniom."..

    Slyszeliscie cos o tym?

    mychowe, She Wolf lubią tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • pepis Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 stycznia 2013, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj Aniolek 25.05.2012 - prezent na dzień mamy.... straszna załamka ....
    Ok 3 mieisieczy po (miałam łyżeczkowanie) zaczelismy starania i nestety wciąz czekamy.... O nagietku tez słyszałam i chyba zaczne pić:)

  • moniaak Autorytet
    Postów: 252 111

    Wysłany: 27 stycznia 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien!!gratuluję ciąży!!straciłyśmy nasze fasolki w podobnym czasie a Ty już zafasolkowana znowu!!super!dodaje to nadzieji!!powodzenia!

  • kornelia Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po poronieniu pojawiły się plamienia, które trwją do tego czau, wiec już jakies 4 lata. Lekarze mnie zlewali, nie zwracali na to uwagi, od dpół roku biorę duphaston, niby ma pomóc, ale nadal mam plamienia:(

    kornelia
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kornelia wrote:
    U mnie po poronieniu pojawiły się plamienia, które trwją do tego czau, wiec już jakies 4 lata. Lekarze mnie zlewali, nie zwracali na to uwagi, od dpół roku biorę duphaston, niby ma pomóc, ale nadal mam plamienia:(

    a te plamienia to masz zamiast miesiączki czy jak to wygląda?konsultowałaś to z innym ginekologiem?

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • Effcia28 Autorytet
    Postów: 3546 7330

    Wysłany: 29 stycznia 2013, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a te plamienia to masz zamiast miesiączki czy jak to wygląda?konsultowałaś to z innym ginekologiem?

    frgt5b8.png 546fc3c5c96d17b5.png
  • kornelia Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 30 stycznia 2013, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    okres mam normalnie, a po owulacji zaczynają się u mnie plamienia i trwają do okresu i tak w kółko. Chodziłam do różnych lekarzy, ale "słuchali" gdy o tym mówiłam, dopiero pół roku temu trafiłam do lekarza, który przepisał mi duphaston, ale jak na razie nie widać rezultatów. Powiedział, że mój organizm nie trzyma białka?!

    kornelia
  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 23 lutego 2013, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam takie pytanko do иιєиσямαℓиα i do Was dziewczyny ile za te wszystkie badania płaciłaś ? wiem ze bede musiała takie badania porobic bo juz 2 raz poroniłam Pierwszą ciąze w 18tc , d drugą w 7tc. Pragnę maleństwa ale mocno przezyłam stratę moich Aniołków i dlatego chcę te badania zrobić...

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
  • blueberry Autorytet
    Postów: 2197 3257

    Wysłany: 26 marca 2013, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś odebrałam wynik TSH i mam taką wątpliwość. Normy TSH to 0,27 - 4,2. Mów wynik to 2,640 mU/l. Mieści się w normie. Ale googlowałam sobie troszkę i wyczytałam, że to i tak za wysokie TSH na ciążę... Czy, któraś coś wie na ten temat? Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie? :/

    zfxga33.png
  • juicca Autorytet
    Postów: 2289 2480

    Wysłany: 26 marca 2013, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tsh masz w normie jA MIAŁAM PONAD 4,70 I BIORE euthyrox75 od kilku lat , i teraz mam 0,528 ale leki nadal biore , zrób sobie badania na anty TPO ( przeciwciała tarczycowe )

    Dominika 11.04 2012(18tyg) Aniołek 11.02 2013(7tyg)


    3jvz3e5ek8iil2ca.png

    https://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5ek8iil2ca.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ