X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane czytam znowu o tym co może powodować poronienia i wiecie co...jakie to cholernie niesprawiedliwe że niektóre kobiety chleją, palą biegają boso zimą i rodzą po 12 dzieciaków, a my dmuchamy na wszystko i chodzimy jak na szpilkach i wychodzi jak wychodzi:( ja juz sobie wizyte u dentysty chyba odpuszczam, bo w sumie chyba zaczynam wierzyc ze co ma być to bedzie, rodzina ( oprócz męża) mają już chyba dosyc mojego gadania o przeciwciałach, chorobach itp. a ja już śnie o tym że tłumacze komuś całą immunologie wiec chyba ogłupieje:( choć mąż pewnie tez ma dosyc ale co ma powiedziec eh... Miłego dnia Kochane Aniołkowe Mamy!

    inessa lubi tę wiadomość

    lala86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka86 wrote:
    ja juz sobie wizyte u dentysty chyba odpuszczam, bo w sumie chyba zaczynam wierzyc ze co ma być to bedzie

    Laka to chyba nie jest najlepszy pomysł. Ja też się wzbraniałam baaaardzo długo przed dentystą, a jak już poszłam to się okazało że przez kamień mam zapalenie dziąseł :/ A Ty się boisz dentysty?

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka86 wrote:
    Kochane czytam znowu o tym co może powodować poronienia i wiecie co...jakie to cholernie niesprawiedliwe że niektóre kobiety chleją, palą biegają boso zimą i rodzą po 12 dzieciaków, a my dmuchamy na wszystko i chodzimy jak na szpilkach i wychodzi jak wychodzi:( ja juz sobie wizyte u dentysty chyba odpuszczam, bo w sumie chyba zaczynam wierzyc ze co ma być to bedzie, rodzina ( oprócz męża) mają już chyba dosyc mojego gadania o przeciwciałach, chorobach itp. a ja już śnie o tym że tłumacze komuś całą immunologie wiec chyba ogłupieje:( choć mąż pewnie tez ma dosyc ale co ma powiedziec eh... Miłego dnia Kochane Aniołkowe Mamy!

    Skąd ja to znam :) jak zaczynam rozmawiac z najblizszymi jakie mam watpliwosci, ze to immunologia moze byc winowajca itp itd tlumacze o tych przeciwcaialch hehe to kazdy kiwa mi glowa i mowi taka tak ty sobie pogadaj a ja poslucham :) kosmos. Moj niemąż to juz nawet w te tematy nie chce ze mną wchodzic i tylko mowi, skoro wiesz co masz robic to rob i tyle ;)

    inessa lubi tę wiadomość

  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Laka to chyba nie jest najlepszy pomysł. Ja też się wzbraniałam baaaardzo długo przed dentystą, a jak już poszłam to się okazało że przez kamień mam zapalenie dziąseł :/ A Ty się boisz dentysty?


    Pewnie masz racje kochana! Nie boje sie dentysty, ale po prostu chyba trace siły wrrrr, no i kurcze moze przeziebienie, moze zeby, moze dziąsła, moze immunologia, moze genetyka ehhh...:(

    inessa lubi tę wiadomość

    lala86
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka86 wrote:
    Kochane czytam znowu o tym co może powodować poronienia i wiecie co...jakie to cholernie niesprawiedliwe że niektóre kobiety chleją, palą biegają boso zimą i rodzą po 12 dzieciaków, a my dmuchamy na wszystko i chodzimy jak na szpilkach i wychodzi jak wychodzi:( ja juz sobie wizyte u dentysty chyba odpuszczam, bo w sumie chyba zaczynam wierzyc ze co ma być to bedzie, rodzina ( oprócz męża) mają już chyba dosyc mojego gadania o przeciwciałach, chorobach itp. a ja już śnie o tym że tłumacze komuś całą immunologie wiec chyba ogłupieje:( choć mąż pewnie tez ma dosyc ale co ma powiedziec eh... Miłego dnia Kochane Aniołkowe Mamy!


    Kochana powiem tak do dentysty w tej chwili marsz ja się w końcu przełamałam i usunęłam z 4 zęby ale wiem ze warto było bo już miałam stan zapalny i nawet pani dentystka powiedziała ze to nie dobrze jeśli chce mieć dzidziusia...

    po drugie spokojnie wiem ze czujesz sie jakbyś mogła doktorat robić z immunologii ja tak mam ze sprawami meskimi ale pamiętaj wiedzę którą masz mozesz dzielić się z tymi którzy o tym pojęcia nie mają, im pomożesz i sobie tez bo mówienie o tym po prostu uspokaja i wycisza przynajmniej na mnie to tak podziałało...

    Anoolka, inessa, Effcia28 lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do mężów i nie meżów mój przy mnie musiał się w pewnych sprawach doktoryzować i wczoraj zaczął się śmiać ze po co mi lekarz jak ja sama wiem lepiej co kiedy i jak bo jakie było zdziwienie lekarza jak mu powiedziałam ze pewnie inseminacja będzie w poniendziałek bo tak mi z wyliczeń wyszło popatrzył sie na mnie w milczeniu a mój się śmiał i dodał skutki długiego starania sie o dziecko i wszyscy się smiali...

    grunt to mieć do tego wszystkiego zdrowe podejście a o tych sprawach trzeba rozmawiać bo dla rodziny jest to kosmos ale jak choć troche zrozumieją z czym się borykamy tym łatwiej będą przechodzić z Nami nasze smutki jak i radość...

    Anoolka, inessa, Effcia28 lubią tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jak to czytam wszystko, to mi się śmiać chce, mam to samo, ja opowiadam wszystkim o tych przeciwciałach, lekach, badaniach i jedyna osoba która mnie rozumie to mama, która jest pielęgniarką, reszta na mnie patrzy jak na jakiegoś kosmite. M ma chyba już powoli dosyć słuchania, bo po prostu nie wie o czym ja do niego mówię. Ja na szczęście do dentysty nie muszę bo zęby mam zdrowe jak koń, jedyne z czym się borykam od paru lat to zęby mądrości, które próbują się wybić. Bardzo mocno Was ściskam <3 buziaki

    Anoolka, inessa, Fedra lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    Ja na szczęście do dentysty nie muszę bo zęby mam zdrowe jak koń, jedyne z czym się borykam od paru lat to zęby mądrości, które próbują się wybić. Bardzo mocno Was ściskam <3 buziaki
    Zazdroszczę :D

    A ja tam za bardzo nikomu nie tłumaczę, jedyną osobą której coś mówię jest mój brat bo on ma problemy ze stawami i ogólnie przypadłości zdrowotne z kosmosu więc przedwczoraj też poszedł badać sobie ANA ;)

    inessa lubi tę wiadomość

  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fedra wrote:
    Kochana powiem tak do dentysty w tej chwili marsz ja się w końcu przełamałam i usunęłam z 4 zęby ale wiem ze warto było bo już miałam stan zapalny i nawet pani dentystka powiedziała ze to nie dobrze jeśli chce mieć dzidziusia...

    po drugie spokojnie wiem ze czujesz sie jakbyś mogła doktorat robić z immunologii ja tak mam ze sprawami meskimi ale pamiętaj wiedzę którą masz mozesz dzielić się z tymi którzy o tym pojęcia nie mają, im pomożesz i sobie tez bo mówienie o tym po prostu uspokaja i wycisza przynajmniej na mnie to tak podziałało...

    kochana rozwiń temat wyników meżą jesli możesz? Mój mąż ma 6% plemników o prawidlowej budowie:( mówią ze nie jest zle dostał POLFILINE i witamine E. Reszta parametrów bardzo dobra.

    ps.Masz razje - to wszytsko co sie dzieje z mojej głowie to jak pisanie doktoratu. Myslałam ze jako chemik łatwiej zrozumie tą immunologie ale to jest mega KOSMOS!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2013, 13:05

    Carmen92, inessa lubią tę wiadomość

    lala86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2013, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane miałam cieżki tydzień nowy też nieciekawie sie zapowiada ale zagladam i podczytuje Was i wspieram każdą z osobna <3 <3 <3
    dobrej spokojnej soboty i niedzieli :D

    Anoolka, ash lubią tę wiadomość

  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 14 grudnia 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka86 wrote:
    kochana rozwiń temat wyników meżą jesli możesz? Mój mąż ma 6% plemników o prawidlowej budowie:( mówią ze nie jest zle dostał POLFILINE i witamine E. Reszta parametrów bardzo dobra.

    ps.Masz razje - to wszytsko co sie dzieje z mojej głowie to jak pisanie doktoratu. Myslałam ze jako chemik łatwiej zrozumie tą immunologie ale to jest mega KOSMOS!


    a co chcesz wiedzieć bo wszystko jest napisane na sprawach męskich?
    mój za zaniżone parametry i morfologie między 0-3% form prawidłowych...

    inessa lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 14 grudnia 2013, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko Kochana my też Ciebie wspieramy i pamiętamy <3 mam nadzieje że jednak nadchodzący tydzień miło i pozytywnie Ciebie zaskoczy :)

    inessa, Effcia28 lubią tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 15 grudnia 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam w piątek u internisty po skierowanie do endokrynologa. Wizytę mam 7 stycznia.
    Dostałam też skierowanie na TSH, resztę którą chcę zrobić ma mi zlecić endokrynolog.
    Pani doktor powiedziała, że przeziębienie i gorączka na początku ciąży mogły uszkodzić zarodek i dlatego skończyło się jak się skończyło :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2013, 19:48

    inessa lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny spojrzałam na mój wypis ze szpitala i okazało się że robili mi tam badania na CRP, INR, APTT, Wskaźnik i czas protombiny, białko całkowite, Glukozę i kreatyninę. Było to 2 dni przed zabiegiem i miałam takie wyniki:

    CRP - 5,80 mg/l
    INR - 0,99, Wskaźnik protombiny 101%, czas protombiny 14,3 sek.
    białko całkowite 5,94 g/dl
    Glukoza - 93,36 mg/dl i
    kreatynina - 071 mg/dl, eGFR >60 ml/min/1,73m2
    APTT - 30,1 sek, Ratio 0,86

    Nie podali jednak norm :/ Mam wszystko w normie oprócz CRP. Wyczytałam jednak że norma dla CRP to l 0,08 – 3,1 mg/l a wynik mój który mieści się w 3,1 – 10 mg/l – świadczy o odczynie zapalnym o niewielkim nasileniu. Czy to mogła być przyczyna poronienia ?

    Czy muszę teraz powtarzać badania skoro te miałam robione przed zabiegiem a nie po? Czy skoro mam APTT w normie to jest sens robić badanie na antykoagulant tocznia ( wyczytałam że najpierw właśnie robi się APTT i jak wyjdzie wydłużony czas to wtedy to badanie na anty tocznia)? Czy robić też D-Dimery skoro te wyżej wskazane badania mam w normie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2013, 13:21

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak słyszałam że OB może być w ciąży podwyższone więc CRP pewnie też. Gdyby było coś nie tak z wynikami to by Ci powiedzieli ;)
    A czy masz robić badania na zespół antyfosfolipidowy to ciężko mi powiedzieć, ja bym raczej zrobiła ale dobrze by było jakbyś pogadała z lekarzem.

    Jeśli chodzi o mnie to byłam z wynikami ANA u mojego ginekologa. Podejrzewa zespół antyfosfolipidowy. Ja już miałam robiony antykoagulant tocznia i przeciwciała antyfosfolipidowe i były dobre ale nie robiłam p/przeciwko glikoproteinie i zastanawiam się czy nie zrobić.
    Dostałam skierowanie na usg piersi i na cytomegalię. No i mój M ma zrobić badanie nasienia ale to już niestety bez skierowania. Trochę się zdziwiłam że doktorek powiedział że nie może go wystawić...
    Aha no i kazał mi iść jak najszybciej do reumatologa i jak już wszystko załatwię to do niego wrócić. Oczywiście zakaz staranek, ale oczywiście się tym nie przejęłam bo wcześniej sama podjęłam taką decyzję że na razie przerwa ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2013, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak te badania powinnaś powtórzyć bo one zmieniają sie a u kobiet to już wogóle ze wzgledu na nasze okresy.
    Crp mogłaś mieć lekko podwyższone jest to normalne wciaży zwłaszczaw 1 trymestrze gdzie taki cuda dzieja sie w kobiecych organizmach, zwłaszcza organizm musi jakby podjac walke z dizeciatkiem - chodzi o przyzwyczajenie sie do pobytu dziecka w naszym brzuszku :)
    Szkoda,ze nie masz norm ale zwykle tak jest na wypisie ze szpitala.
    Na pierwszy rzut oka masz dobre wyniki ale ja bym powtórzyła i udała sie do lekarza.
    Na krzepliwość jest mnóstwo badań te o których tu piszesz to są podstawowe i do podstawowych zaliczaja sie również D-dimery zwykle tak zalecaja hematolodzy ( pisze z mojego doswiadczenia a lecze sie już troche lat )

    Anoolka do kiedy planujesz przerwe????
    Pamietam o kazdej z Was kochane <3

    Anoolka lubi tę wiadomość

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam Kochane,

    Zrobię jeszcze raz te badania w takim razie :)

    Anoolka trzymam kciuki za wizyty :)

    Anoolka, inessa lubią tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że w lutym będę już się mogła starać. Lekarz czeka tak naprawdę tylko na opinie reumatologa, gorzej z dentystą bo ja mam kilka ubytków i z tego co wiem to będę miała chyba z dwa leczenia kanałowe :/ Jutro mam wizytę a później dopiero pewnie aż w styczniu :( Chciałabym mieć to już z głowy ehh :(
    Miłego dnia Wam życzę:)

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kochane przepraszam że ostatnio do Was nie zaglądam, ale ma straszne urwanie głowy w pracy, trzymam za Was mocno kciuki <3 i całuje mocno każdą z Was ;)

    Pismak musisz jeszcze raz zrobić badania, bo są niemiarodajne, chociaż Nienormalna ma zakrzepice wrodzoną i wszystkie wyniki miała w normie i dopiero jak porobiła specjalistyczne badania typu ANA, mutacja genu itd. to jej dopiero wtedy coś wyszło. Więc w sumie z tymi wynikami to nie do końca tak jest że coś pokażą.

    Anoolka widzę że podobnie będziemy się starać tylko że ja dopiero w Marcu ;) mam nadzieje że do tego czasy wyjdziemy z moim na prostą, bo ostatnio pracę zmienił i mamy lekki kryzys.

    Całuje Was mocno buziaki ;)

    inessa, Anoolka, Pismak lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2013, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się przeciągnie mi wszystko to ja też od marca ;)
    Dziś mężuś odebrał mi wyniki na cytomegalię, wynik igm 0,2 IGG 395.
    Czyli przebyta i spokój :)

    inessa lubi tę wiadomość

‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ