X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 9 grudnia 2013, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kariotyp w poznaniu na polnej. Są wolne miejsca,U immunologa Tchórzewskiego w lodzi apc. czekam na wyniki teraz i pewnie czeka mnie szczepienie limfocytami męża. Macie jakies zdanie na ten temat kochane?

    inessa lubi tę wiadomość

    lala86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko o tym czytałam, ale nie zaglebialam sie w ten temat i mam nadzieje ze nie bede musiala :/ Ja musze sie wstrzymać do wizyty u mojej pani gin i jesli nie zaproponuje nic, czyli zadnych dodatkowych badan, leków itp to sprawy biore we wlasne rece ;) Musze tylko dobrego immunologa z Wawy znaleźć.

    inessa lubi tę wiadomość

  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Jestem pewna ze powie bez stresu, bez nerwów, współżyc regularnie ewentulanie po roku lub 3 poronieniach badania:( żałuje ze po 1 poronieniu nie wziełam spraw w swoje rece:( teraz jak ide do lekarza mam liste pytań i mase wiedzy, choc wiem ze tacy pacjeci są dla nich niewygodni, to mam wrazenie ze dzieki temu bardziej sie ze mną liczą i wiedzą ze nie odpuszcze wiec działam, Trzymam za Ciebie mocno kciuki! Nie poddawaj sie! Nawet nie wiesz ile masz w sobie siły na to wszystko! Myslałam ze kres mojej siły sie skończyl a jednak okazuje sie ze mino masy słabosci stałam sie najdzielniejszym wojownikiem i niedpuszcze:) bede miec dzidzie!
    <3
    aleksa.wawa wrote:
    Ja tylko o tym czytałam, ale nie zaglebialam sie w ten temat i mam nadzieje ze nie bede musiala :/ Ja musze sie wstrzymać do wizyty u mojej pani gin i jesli nie zaproponuje nic, czyli zadnych dodatkowych badan, leków itp to sprawy biore we wlasne rece ;) Musze tylko dobrego immunologa z Wawy znaleźć.

    aleksa.wawa, Carmen92, inessa lubią tę wiadomość

    lala86
  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Jak sie czujesz carmen?
    Carmen92 wrote:
    Tak jakoś, może to przez pogodę, nie mogę się dalej pogodzić ze stratą :( no i te czekanie też mnie dobije :( dzięki kochane za wsparcie <3

    inessa lubi tę wiadomość

    lala86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laka ja na szczepienia limfocytami poszłabym w ostateczności, najpierw moim zdaniem trzeba porobić badania np na zepół antyfosfolipidowy,ANA i takie tam pierdółki a jak nic nie wyjdzie i ciąża się nie utrzyma na heparynie to ja bym wtedy zaczęła o tym myśleć. Ale życzę Ci żeby się udało :)

    Fedra, inessa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laka86 wrote:
    Jak sie czujesz carmen?

    Dzięki kochana ;) dużo lepiej, oby do marca <3 (mam nadzieje że już będę mogła się starać )
    Wczoraj byłam w USC i mam zabukowany termin ślubu tak jak chciałam na 07.06.14 na godzinę 15.15, szukałam długo odpowiednich zaproszeń i w końcu wczoraj znalazłam moje wymarzone (https://spiffystyle.com/product/46-zaproszenie-slubne-tiffany/) nie mogę się już doczekać <3

    Pismak, inessa, aleksa.wawa lubią tę wiadomość

  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Laka ja na szczepienia limfocytami poszłabym w ostateczności, najpierw moim zdaniem trzeba porobić badania np na zepół antyfosfolipidowy,ANA i takie tam pierdółki a jak nic nie wyjdzie i ciąża się nie utrzyma na heparynie to ja bym wtedy zaczęła o tym myśleć. Ale życzę Ci żeby się udało :)
    Tak tak masz racje czekam na wyniki badań na zespoł antyfosfolipidowy i inne przeciwciała, ANA to przeciwciała tak? a no i zrobie kariotyp. Zobaczymy co wyjdzie i jakie leczenie zaproponują, narazie tylko zasugerowali mi ze moj przypadek odpowiada wstepnie przyczynom immunologicznym. Powiedz mi kochana czy masz jakies zdanie o tych szczepieniach?

    inessa lubi tę wiadomość

    lala86
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    Dzięki kochana ;) dużo lepiej, oby do marca <3 (mam nadzieje że już będę mogła się starać )
    Wczoraj byłam w USC i mam zabukowany termin ślubu tak jak chciałam na 07.06.14 na godzinę 15.15, szukałam długo odpowiednich zaproszeń i w końcu wczoraj znalazłam moje wymarzone (https://spiffystyle.com/product/46-zaproszenie-slubne-tiffany/) nie mogę się już doczekać <3

    Kochana super, że udało Ci się datę zaklepać :) a zaproszenia są przecudowne :)

    inessa lubi tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Fedra Autorytet
    Postów: 9361 19566

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen podpisuje się pod tym co napisała Pismak zaproszenia są cudne :) a data też świetna 7 czerwca poznałam swojego meża :)

    inessa lubi tę wiadomość

    17.04.2013 - 29.06.2013 - 11 tydz <3
    2015 Nati <3
    2017 Suzi <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No zajebiste są te zaproszenia :D

    Laka ja się za bardzo w temat szczepień nie zagłębiałam i nie wiem co o nich sądzić, wydaje mi się że to na razie takie eksperymenty. Ale wiem że niektórym pomogło, no chyba że to był przypadek :P

    inessa lubi tę wiadomość

  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen92 wrote:
    Dzięki kochana ;) dużo lepiej, oby do marca <3 (mam nadzieje że już będę mogła się starać )
    Wczoraj byłam w USC i mam zabukowany termin ślubu tak jak chciałam na 07.06.14 na godzinę 15.15, szukałam długo odpowiednich zaproszeń i w końcu wczoraj znalazłam moje wymarzone (https://spiffystyle.com/product/46-zaproszenie-slubne-tiffany/) nie mogę się już doczekać <3
    Gratuluje z okazji ślubu:) Ciesze sie Twoim szczesciem i mam nadzieje ze sie niedlugo pomnozy:) Ja tez zaczynam starania mam nadziej ze w lutym <3

    inessa lubi tę wiadomość

    lala86
  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    No zajebiste są te zaproszenia :D

    Laka ja się za bardzo w temat szczepień nie zagłębiałam i nie wiem co o nich sądzić, wydaje mi się że to na razie takie eksperymenty. Ale wiem że niektórym pomogło, no chyba że to był przypadek :P

    Właśnie to jeden wielki eksperymet, straszny mam haos w glowie <3

    inessa lubi tę wiadomość

    lala86
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carmen cudne zaproszenia :D
    Hej wszystkim :)
    Pochwale sie,ze komisja przyznała mi stopień niepełnosprawnosci na dwa lata :)
    Laka wypowiadałm sie już kiedyś po mojej ostatniej wizycie w klinice w Poznaniu na temat badań immunologicznych i powiem tylko tyle,ze są to badania na etapie pocztkowym i doswiadczalnym ( tak lekarz mówił i wiem to jeszce z innych źródeł lekarskich)i wiele z tych doswiadczeń nie pomaga i bardzo dużo kosztuje bo czesto nie wsytarczy na jednym badaniu,jednym podaniu szczepionki trzeba najpierw wszystko dokładnie przebadac. A lekarz nam powiedział,zę niecały procent tych leczeń, ze tak powiem sie udaje reszta niestety nie. Mam nadzieje,zę Wy bedziecie w tym niecałym procencie nam to odradzono ze wzgledu na moje inne choroby no i my też nie mozemy tego sie podjac ze wzgledów finansowych nie stać nas na to :(
    Możęsz wejsc na strone 35+ na dział badania i tam wkleiłam troche na temat immunologii. Mnie to dotyka a i tak najlepszymi lekami jak narazie są Acard, heparyna i czasami podawany Encorton.
    Decyzja należy do Ciebie i meza i tak przemyślcie to dobrze i dowiedzcie sie o tym ile sie da. A dr Tchórzewski jest można powiedzieć w Polsce prekursorem tych badań.

    Fedra lubi tę wiadomość

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko cieszę się że się udało :)

    Co do tych szczepień to ja w ogóle nie jestem w temacie :/ ale ja to chyba już w ostateczności bym się na to zdecydowała.

    mam pyt. Planuję po ovu iść zrobić druga turę badań i chciałam zrobić badania na krzepliwość czy wystarczy że zrobię zwykłe d-dimery czy muszę wykonać inne badania?

    inessa lubi tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2013, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób INR bo on jest bardzo ważny w kierunku krzepliwosci no i zwykle polecają zrobić czynnik V van Leidena.

    Pismak lubi tę wiadomość

  • laka86 Przyjaciółka
    Postów: 90 58

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Zrób INR bo on jest bardzo ważny w kierunku krzepliwosci no i zwykle polecają zrobić czynnik V van Leidena.

    własnie co do tej krzepliwości jakies badania na przeciwciała mi tam pozalecał ale chyba nie V Ledena, słyszałam ze jak komus wychodzi ten czynnik V Leidena to ma korzenie ze Skandynawii :) INR nie robiłam tylko fibrynogen i CRP czy CPR i APTT.
    Dzieczyny nie wyobrażam sobie dnia bez Was!
    ps. dzis jak jechalam do pracy to pomyslałm ze chyba najlepszym ginekologiem byla by kobieta która przechodzi przez to co my!
    Miłego dnia

    Pismak, Fedra, inessa lubią tę wiadomość

    lala86
  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ...może wy mi powiecie jaki badania powinnam zrobić.Pierwsza ciąza ok dziewczynka prawie 8 lat,W kwietniu zaczęliśmy się starać ,zaszłam w 2 cyklu jednak serduszko przestało bić w 8 tyg.-poronienie chybione,odczekaliśmy prawie pół roku i w pażdzierniku zaszłam znowu.nie było żadnych komplikacji,krwawień ,plamień,bólów brzucha,ciąza rozwijała się dobrze ,objawy do samego końca były,jednak w 12 tyg.okazało się ,że dzidzia nie rośnie od 9 tyg-znowu poronienie chybione.Sama już nie wiem jaka przyczyna.Wszystkie podst.badania ok,kariotypy też.Jakie badania mogę jeszcze zrobić,co to sa te przeciwciała antyfosfolipidowe i gdzie wykonują te badania,jestem ze śląska...chciałabym iśc na kontrolną wizytę przygotowana i podsunąc ginowi jakie badania chcę zrobić...chciałabym spróbować jeszcze raz choć boję się porażki...a lata lecą....pomóżcie

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Benitka na początku mocno przytulam.
    Nie wiem co rozumiesz przez podstawowe badania ( czy tylko morfologia i hormony czy jakieś inne). I powiem Ci że jestem zaskoczona że masz zrobiony kariotyp a antyfosfolipodowe nie.
    Ja zrobiłam na razie FSH, LH, , Estradiol, TSH, fT4, fT3, Przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej (anty-TPO, Przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie (anty-TG)i w tym cyklu zrobię jeszcze Testosteron, Progesteron, Prolaktyna, Przeciwciała przeciwjądrowe ANA, Stężenie D-dimerów we krwi i te badania na krzepliwość co pisały dziewczyny.

    a potem chcę jeszcze zrobić Toksoplazmoza– przeciwciała IgG, IgM, Cytomegalowirus (CMV)– przeciwciała IgG, Igm, Różyczka IgG, IgM, Badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego – przeciwciała antykardiolipinowe IgG, IgM, Antykoagulant tocznia


    Też jestem ze Śląska :)

    inessa lubi tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli podsumowując na krzepliwość muszę zrobić następujące badania:
    INR, fibrynogen, APTT. Co to jest to badanie CRP - bo wyczytałam że to badanie służy do określenia stężenia białka C-reaktywnego (CRP). Jego oznaczenie jest konieczne u osób z podejrzeniem infekcji oraz w przypadku zaburzeń w obrębie układu naczyniowego. Jak to się wiąże z krzepliwością?
    A tego czynnika V Leidena to wyczytałam że bardziej opłaca się zrobić APC-R. Jesli wynik APC-R jest prawidłowy - ma się 95% pewność ze nie ma się czynnika V Leiden, jesli nieprawidłowy to robi się badanie genetyczne.
    Niestety nie znalazłam żadnych z tych badań na wykazie moich laboratoriów :/

    inessa lubi tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 11 grudnia 2013, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to znowu ja...co do badań to kariotypy musieliśmy zrobić przy pierwszej ciąży ale są prawidłowe ,morfologia,toxo ,cytom,prawidłowe,tarczyca i chormony w normie,problemu z zajściem żadnych przeważnie w drugim cyklu starań,jakie badania dalej i gdzie je robić czy prywatnie czy można na kase chorych ,bo ja nie znalazłam żadnego laboratorium na śląsku,a jestem z gliwic.Załuję że nie zabrałam się za szukanie przyczyny już po pierwszej stracie ale lekarz mówił,że tak się zdarza , ale drugi raz to chyba już coś nie tak.Czy ja mamjeszcze szanse na urodzenie dzieciątka i donoszenie ciąży.Może znacie jakiegoś dobrego lekarza na śląsku .Dzisiaj znowu podłapałam doła bo dowiedziałam się ,że moja kuzynka jest w ciąży i ma też termin na czerwiec tak jak ja bym miała...

    inessa lubi tę wiadomość

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ