X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko pewnie będzie widać już serduszko :) :) <3

  • OctAngel Ekspertka
    Postów: 237 370

    Wysłany: 5 lutego 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2018, 18:36

    3jvzwn15td2p4lbx.png
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 5 lutego 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko koniecznie daj znać jak wrócisz z wizyty! Trzymam mocno kciuki i przesyłam masę dobrej energii!
    Buziak ;)

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • Gwiazdeczka27 Autorytet
    Postów: 1843 2263

    Wysłany: 5 lutego 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie, mam takie pytanie czy któraś z Was robiła badanie np. kariotypu swojego i swojego partnera? Czy są do tego wskazania czy samemu można również je wykonać?

    mhsvp07w3ex0n696.png
  • Neyla Autorytet
    Postów: 656 1876

    Wysłany: 5 lutego 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem świeżo po drugim poronieniu (7tc) - pierwsze niby przez tarczycę - i lekarka nic mi nie zleciła. Żadnych badań! Mówiłam jakie mam problemy i że leczę tarczyce (TSH już jest w normie) i kompletnie nic mi nie poradziła. Wysłała mnie do domu i kazała poczekać 3 m-ce z kolejną ciążą. Za pierwszym razem trafiłam do wspaniałego lekarza (niestety umówić się do niego to cud) i to on mi zasugerował chorobę tarczycy. Dzisiaj udało mi się do niego zapisać na marzec, i choć będę musiała dojeżdżać kawał drogi na wizyty, to wiem, że się mną dobrze zajmie.

    62b3591443.png
    8p3oyx8df4ipmqn6.png
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 6 lutego 2014, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neyla tak bardzo mi przykro

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 6 lutego 2014, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko kciuki zaciśnięte ! Daj znać jak po wizycie <3


    Neyla bardzo współczuję i tulę mocno :*

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u lekarza, dostałam luteine 2x2 a na usg widać pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym 8,5mm. Lekarz podczas robienia usg powiedział że mały pęcherzyk ale nie wiem czy chodziło mu że mały bo wczesna ciąża czy że za mały jak na 6 tydzie ehh :( Z tego stresu to się nawet nie dopytałam :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neyla wrote:
    Ja jestem świeżo po drugim poronieniu (7tc) - pierwsze niby przez tarczycę - i lekarka nic mi nie zleciła. Żadnych badań! Mówiłam jakie mam problemy i że leczę tarczyce (TSH już jest w normie) i kompletnie nic mi nie poradziła. Wysłała mnie do domu i kazała poczekać 3 m-ce z kolejną ciążą. Za pierwszym razem trafiłam do wspaniałego lekarza (niestety umówić się do niego to cud) i to on mi zasugerował chorobę tarczycy. Dzisiaj udało mi się do niego zapisać na marzec, i choć będę musiała dojeżdżać kawał drogi na wizyty, to wiem, że się mną dobrze zajmie.
    Czy możesz mi szerzej opisać problem z tarczyca jakie TSH i w ogóle co tylko się da? Ja straciłam moja ciążę i szukam przyczyny, niestety trochę na własną rękę ponieważ pierwsze poronienie wiadomo jak jest traktowane przez lekarzy... Zdarzyło się... Zastanwiam się nad zrobieniem toksoplazmozy i cytomegalii bo to podobno najczęstsze przyczyny poronień ( poza wadami genetycznymi płodu) według opinii 2 lekarzy z którymi rozmawiałam...

  • OctAngel Ekspertka
    Postów: 237 370

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2018, 18:36

    3jvzwn15td2p4lbx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane wróciłam od lekarza i leże i rycze jak głupia :( :( :(
    dziecko urosło ale i tak jest młodsze nić ciaża bo wyglada na 7 tydz i 5 dzień ale jest duży problem chociaż lekarz mówi,ze czasami tak bywa nie słychać ani nie widać echa zarodka :( :( :(
    za tydzień w piątek mam wizyte i jak nie bedzie echa zarodka to wiadomo co
    :( :( :( no i wtedy dostaje skierowanie do poradni genetycznej.
    Przepraszam nie jestem wstanie wiecej pisać kochane nie mam sił czuje sie,zę jestem do du....y!!!
    Dam znać po wizycie za tydzień.
    Pamietam o każdej z Was kochane moje i sama bardzo sie polecam <3

  • yourself Ekspertka
    Postów: 228 106

    Wysłany: 6 lutego 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Hej kochane wróciłam od lekarza i leże i rycze jak głupia :( :( :(
    dziecko urosło ale i tak jest młodsze nić ciaża bo wyglada na 7 tydz i 5 dzień ale jest duży problem chociaż lekarz mówi,ze czasami tak bywa nie słychać ani nie widać echa zarodka :( :( :(
    za tydzień w piątek mam wizyte i jak nie bedzie echa zarodka to wiadomo co
    :( :( :( no i wtedy dostaje skierowanie do poradni genetycznej.
    Przepraszam nie jestem wstanie wiecej pisać kochane nie mam sił czuje sie,zę jestem do du....y!!!
    Dam znać po wizycie za tydzień.
    Pamietam o każdej z Was kochane moje i sama bardzo sie polecam <3

    Trzymam mocno kciuki kochana. Myśl pozytywnie i nie załamuj się bo jestem pewna,że Twojej iskierce bije serduszko i nie dobrze, by dzidzia odczuwała stres i smutek. Musi być dobrze! :) nie wolno Ci myśleć inaczej!!!

    Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 6 lutego 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Hej kochane wróciłam od lekarza i leże i rycze jak głupia :( :( :(
    dziecko urosło ale i tak jest młodsze nić ciaża bo wyglada na 7 tydz i 5 dzień ale jest duży problem chociaż lekarz mówi,ze czasami tak bywa nie słychać ani nie widać echa zarodka :( :( :(
    za tydzień w piątek mam wizyte i jak nie bedzie echa zarodka to wiadomo co
    :( :( :( no i wtedy dostaje skierowanie do poradni genetycznej.
    Przepraszam nie jestem wstanie wiecej pisać kochane nie mam sił czuje sie,zę jestem do du....y!!!
    Dam znać po wizycie za tydzień.
    Pamietam o każdej z Was kochane moje i sama bardzo sie polecam <3
    trzymam kciuki za Malucha, za tydzień się ujawni, wiem, że teraz strasznie sie martwisz i jest Ci bardzo źle, dlatego wspieram i przesyłam ile tylko się da wiary w szczęśliwe zakończenie

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • dżona Autorytet
    Postów: 899 1243

    Wysłany: 6 lutego 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wynik dzisiejszych badań - 25 dzień po poronieniu, 7dpo stwierdzonej przez ovu -
    TSH - 2,64 ulU norma 0,27-4,2 - mogłoby być mniej moim zdaniem
    prolaktyna 14,18 ng/ml norma 4,79-23,3
    progesteron 0,95 ng/ml norma f.lutealna 1,7-27
    toxoplazmoza 0,52 S/CO

    Wszystko niby ok ale co z tym progesteronem? strasznie niski, a wydawałoby się że owulacja była i test i śluz i temp na to wskazywały a wynik jest prawie zerowy. Zastanawiam się czy powtórzyć czy odpuścić i zrobić ze 2 razy w kolejnym cyklu? Pomóżcie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2014, 21:03

    100 cykl 09.2020 STOP - już nie liczę...
    🛑😔 92zOvuFdiend.pl
    Niedrożne jajowody? PCOS(2011), niedoczynność tarczycy(2014), hiperinsulinemia(2015), hiperprolaktynemia cz(2015), wysokie LH, znikomy śluz 😐
    *08.2018 ... psychoterapia
    *1,5 roku z Naprotechnologią
    *kilkanaście cykli z Letrozolem
    * mąż 2% morfologia, 86 ml/ml koncentracja
    *01.2017 - SHSG Lublin - PJ udrożniono, LJ udrożniono na 2/3 długości
    *10.2016- laparoskopia -NIEDROŻNOŚĆ OBUSTRONNA 😔PCOS-kauteryzacja jajników
    *06.2014-03.2015- 8 cykli z Clostilbergyt
    *07.2014- histeroskopia-lewe ujście jajowodu niedrożne, prawe drożne, macica i szyjka ok
    *10.2013- laparoskopia- niedrożność PJ, kauteryzacja jajników
    *Aniołek [*] 13.01.2014 ♥ 6+3t 😔
    *Starania o pierwszą ciąże od 09.2012
    "Każdego dnia, dostajemy od życia kamienie, ale to od nas zależy czy zbudujemy z nich mur, czy most."

    j36regz2ei8e5moa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Hej kochane wróciłam od lekarza i leże i rycze jak głupia :( :( :(
    dziecko urosło ale i tak jest młodsze nić ciaża bo wyglada na 7 tydz i 5 dzień ale jest duży problem chociaż lekarz mówi,ze czasami tak bywa nie słychać ani nie widać echa zarodka :( :( :(
    za tydzień w piątek mam wizyte i jak nie bedzie echa zarodka to wiadomo co
    :( :( :( no i wtedy dostaje skierowanie do poradni genetycznej.
    Przepraszam nie jestem wstanie wiecej pisać kochane nie mam sił czuje sie,zę jestem do du....y!!!
    Dam znać po wizycie za tydzień.
    Pamietam o każdej z Was kochane moje i sama bardzo sie polecam <3
    Inessko będę się modlić żeby wszystko było dobrze <3

  • Neyla Autorytet
    Postów: 656 1876

    Wysłany: 6 lutego 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaCzarna wrote:
    Czy możesz mi szerzej opisać problem z tarczyca jakie TSH i w ogóle co tylko się da? Ja straciłam moja ciążę i szukam przyczyny, niestety trochę na własną rękę ponieważ pierwsze poronienie wiadomo jak jest traktowane przez lekarzy... Zdarzyło się... Zastanwiam się nad zrobieniem toksoplazmozy i cytomegalii bo to podobno najczęstsze przyczyny poronień ( poza wadami genetycznymi płodu) według opinii 2 lekarzy z którymi rozmawiałam...
    Po moim pierwszym poronieniu trafiłam do lekarza, który zlecił mi badania tarczycy: TSH, antyTPO, antyTG, FT3, FT4. Tylko TSH wyszlo wtedy w normie,a usg wykazalo zapalenie tarczycy. Endo leczyl mnie wtedy samym selenem (od sierpnia do grudnia) potem nagle tsh mi skoczylo (z 0,59 do 4,97) i dostalam letrox50 na zbicie i ponownie zaszlam w ciaze. Obenie tsh mam na poziomie 1,79. Tak wyglada moja obecna "przygoda" z tarczyca. Mysle ze powinnas zrobic sobie tsh i wtedy ewentualnie poszukac endo., jednak tarczyca potrafi zniszczyc nawet najpiekniejsze marzenia. Z hormonami nie ma żartów

    62b3591443.png
    8p3oyx8df4ipmqn6.png
  • neta Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 7 lutego 2014, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neta wrote:
    Hej Mam do Was pytanie Kiedy można zrobić wymazy z szyjki macicy (ureplazma chlamydie mykoplazmy mykologia i bakteriologiczny) po poronieniu od razu czy lepiej poczekać i po pierwszej miesiące albo później ?? Zabieg miałam 21.01.2014 oraz czy wiecie gdzie na śląsku można to zrobić taniej.

    Hej zapytam jeszcze raz ponieważ nadal nie jestem pewna czy mam czekać i zrobić te badania po pierwszej miesiące czy juz moge teraz a do swojej ginekolog nie mogę się dodzwonić a nie chce wydać 200 zł na marne. Więc proszę o poradę czy któraś robiła i wie kiedy trzeba.

    Moje Aniołki 13.03.2013 & 21.01.2014
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 7 lutego 2014, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, robiłam po poronieniu ok 2-3 tygodnie czyli jeszcze przed pierwszą @, pozdrawiam

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 7 lutego 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko jestem z Wami ! Mocno wierzę że usłyszysz bicie serducha za tydzień. Nie ustaję w modlitwie za Was <3

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 7 lutego 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neta wrote:
    Hej zapytam jeszcze raz ponieważ nadal nie jestem pewna czy mam czekać i zrobić te badania po pierwszej miesiące czy juz moge teraz a do swojej ginekolog nie mogę się dodzwonić a nie chce wydać 200 zł na marne. Więc proszę o poradę czy któraś robiła i wie kiedy trzeba.


    Czas na przypomnienie wykazu wklejonego przez Carmen :)

    Oto on:

    "Dla nowych aniołkowych mam wrzucam listę badań po poronieniu, przytulam mocno <3 :

    Badania do 6 tygodni od poronienia:

    1.HISPAT
    2.Badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego – przeciwciała antykardiolipinowe(IgG, IgM)
    3.Antykoagulant tocznia
    4.Przeciwciała przeciwjądrowe ANA-jeżeli wyjdzie dodatnie robi się jeszcze ANA 2 i ANA 3
    5.Przeciwciała przeciwko antygenom łożyska
    6.Przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej (anty-TPO)
    7.Przeciwciała przeciwko tyreoglobulinie (anty-TG)
    8.Toxoplazmoza (IgG, IgM)
    9.Cytomegalia (IgG, IgM)
    10.Różyczka (IgG, IgM)
    11.Chlamydioza (Chlamydophila trachomatis) – można również wykonać badanie przeciwciał (IgG, IgM), jednak lepiej wykonać wymaz z kanału szyjki macicy.
    12.Komórki NK

    Badania po ok. 3 miesiącach od poronienia:

    1.Badania hormonów płciowych, odpowiadające za regularność i prawidłowość cyklu:
    a)FSH,
    b)LH,
    c)Progesteron,
    d)Prolaktyna,
    e)Estradiol,
    f)Testosteron,
    g)DHEA,
    h)Androstedion.
    2.Badanie hormonalne tarczycy:
    a)TSH,
    b)FT3,
    c)FT4.

    Badania dodatkowe:

    1.Morfologia
    2.Glukoza w krwi żylnej
    3.VDRL
    4.HIV
    5.HCV
    6.Cholesterol całkowity
    7.CRP
    8.OB.
    9.APTT
    10.Protrombina
    11.Fibrynogen
    12.Immunoglobulina IgA
    13.D-dimer
    14.Badanie nasienia

    Badanie w kierunku wykrycia wad anatomicznych w budowie narządu rodnego:
    1.USG
    2.HSG
    3.HSC

    Badania genetyczne:
    1.Badanie kariotypów – badanie cytogenetyczne.
    2.Mutacja Leiden w genie czynnika V
    3.Mutacja czynnika II (genu protrombiny)
    4.Zgodność tkankowa Hla"

    Zaznaczyć należy że niektórzy ginkowie zlecają badania wskazane na powyższej liście jako "Badania do 6 tygodni od poronienia" także później. Ja sama robiłam przeciwciała antykardiolipinoweIgG, IgM, ANA, anty-TPO, anty-TG i Toxoplazmoze (IgG, IgM) 2 miesiące po poronieniu

    Co do Chlamydiozy to ja myślę że jak ją masz to ją masz bo bez leczenia się jej nie pozbędziesz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2014, 09:34

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ