X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2014, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje kochane za wsparcie <3
    Buziaki dla każdej i pamietam o Was <3
    dobrego wekendu Wam życze <3

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 7 lutego 2014, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko trzymam mocno kciuki. Mam szczerą nadzieję, że za tydzień usłyszysz serduszko!!!!

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 7 lutego 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżona wrote:
    Mam wynik dzisiejszych badań - 25 dzień po poronieniu, 7dpo stwierdzonej przez ovu -
    TSH - 2,64 ulU norma 0,27-4,2 - mogłoby być mniej moim zdaniem
    prolaktyna 14,18 ng/ml norma 4,79-23,3
    progesteron 0,95 ng/ml norma f.lutealna 1,7-27
    toxoplazmoza 0,52 S/CO

    Wszystko niby ok ale co z tym progesteronem? strasznie niski, a wydawałoby się że owulacja była i test i śluz i temp na to wskazywały a wynik jest prawie zerowy. Zastanawiam się czy powtórzyć czy odpuścić i zrobić ze 2 razy w kolejnym cyklu? Pomóżcie.


    Progesteron dużo za niski, sytuacja jak u mnie. Dostałam duphaston i jestem właśnie w trakcie brania. Mam się pojawić u gina na kontroli w połowie następnego cyklu.
    TSH moim zdaniem za wysokie, ale tu zdania są podzielone. Mówię co słyszałam od kilku lekarzy.

    dżona lubi tę wiadomość

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • OctAngel Ekspertka
    Postów: 237 370

    Wysłany: 7 lutego 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2018, 18:36

    3jvzwn15td2p4lbx.png
  • dżona Autorytet
    Postów: 899 1243

    Wysłany: 7 lutego 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i sprawa z progesteronem się wyjaśniła w małym stopniu/ tak mi się wydaje - przyszła @ w 26 dniu , badrdzo szybko i niespodziewanie :) Z drugiej strony to swietnie :) zaczynamy nowy cykl pełen nadziei :)

    100 cykl 09.2020 STOP - już nie liczę...
    🛑😔 92zOvuFdiend.pl
    Niedrożne jajowody? PCOS(2011), niedoczynność tarczycy(2014), hiperinsulinemia(2015), hiperprolaktynemia cz(2015), wysokie LH, znikomy śluz 😐
    *08.2018 ... psychoterapia
    *1,5 roku z Naprotechnologią
    *kilkanaście cykli z Letrozolem
    * mąż 2% morfologia, 86 ml/ml koncentracja
    *01.2017 - SHSG Lublin - PJ udrożniono, LJ udrożniono na 2/3 długości
    *10.2016- laparoskopia -NIEDROŻNOŚĆ OBUSTRONNA 😔PCOS-kauteryzacja jajników
    *06.2014-03.2015- 8 cykli z Clostilbergyt
    *07.2014- histeroskopia-lewe ujście jajowodu niedrożne, prawe drożne, macica i szyjka ok
    *10.2013- laparoskopia- niedrożność PJ, kauteryzacja jajników
    *Aniołek [*] 13.01.2014 ♥ 6+3t 😔
    *Starania o pierwszą ciąże od 09.2012
    "Każdego dnia, dostajemy od życia kamienie, ale to od nas zależy czy zbudujemy z nich mur, czy most."

    j36regz2ei8e5moa.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 7 lutego 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesso wspieram całym sercem :) trzymam kciuki żebyś za tydzień usłyszała serduszko i żeby wszystko było w porządku :)

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 7 lutego 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko bedzie dobrze....wierzymy wszystkie i ty uwierz....serduszko pieknie zabije ...

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • neta Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 8 lutego 2014, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szpilka wrote:
    hej, robiłam po poronieniu ok 2-3 tygodnie czyli jeszcze przed pierwszą @, pozdrawiam

    Dziękuje za odpowiedź:)Pozdrawiam

    Inessa trzymam kciuki Będzie dobrze

    Moje Aniołki 13.03.2013 & 21.01.2014
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 11 lutego 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odebrałam dziś wyniki,mój streptococcus się trzyma pomimo antybiotyków, myślę, że jest jak karaluchy, przetrwa nawet wybuch wojny atomowej, poza tym wszystko w normie: mniej niż ostatnio testosteron 32,13, androstendion 3,7, więcej niż ostatnio dheas 323,5 i shbg 46,1, na szczęście wszystkie mieszczą się w normie, choć androstendion i dheas blisko górnej granicy

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 11 lutego 2014, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ps. wznawiamy starania

    dżona, inessa lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpileczko trzymam kciuki żeby się szybko udało zakropkować :)

    szpilka lubi tę wiadomość

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 11 lutego 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję Anoolko, a jak u Ciebie samopoczucie??

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Mamy Aniołkowe,

    Niespełna 3 tygodnie temu dowiedziałam się, iż moja ciąża (10 tc) obumarła :(
    Diagnoza: puste jajo (pęcherzyk bez zarodka)
    Zabieg łyżeczkowania odbył się 1.02. Powoli dochodzę do siebie...:)

    Przeleciałam cały wątek. Dzięki Wam, wiem znacznie więcej :)

    W związku z tym, iż jestem z Olsztyna i dotychczas nie miałam szczęścia do ginekologów, moje pytanie kieruje do Anoolki:
    1. Jak nazywa się lekarz, który Cię prowadzi? (sądząc po Twoich postach, jesteś zadowolona :) ),
    2. Do którego laboratorium w O-e najlepiej się udać? (ceny)
    3. W 6 tc lekarz zlecił mi TSH, które wynosiło 3,17 (niestety lekarz prowadzący nie zdążył zinterpretować wyniku, ponieważ kolejną wizytę miałam zaplanowaną dopiero po 5.tygodniach. Glukoza: 97 - przepraszam za brak jednostek. Przejrzałam forum i widzę, że wynik TSH jest wysoki). Czy Twoim zdaniem warto zrobić szczegółowe badania tarczycy? Ewentualnie jakiego endokrynologa w O-e polecasz?

    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Cieszę się, że trafiłam na to forum i na Ciebie :) chyba lepszego forumowego specjalisty olsztyńskiego nie znajdę :D

    I oczywiście serdeczne gratulacje :) Życzę Tobie i Dzidziusiowi spokoju i co najważniejsze - zdrowia! :)
    Pozdrawiam

    Anoolka lubi tę wiadomość

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście w kwestii lekarzy, będę wdzięczna za info. Gdybyś nie miała ochoty (nie mogła) dzielić się taką wiedzą na oficjalnym forum, zrozumiem :D
    (w razie czego mój e-mail: [email protected])

    Dziękuję!

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liliana dziękuję :) :)

    1. Chodzę do dr Kawki. Jestem zadowolona bo to jest najlepszy lekarz na nfz jakiego znam aczkolwiek specjalistą od poronień nie jest. Dlatego pomocny był dr google ;)

    2.Jeśli chodzi o laboratorium to chodzę do szpitala miejskiego i wojewódzkiego, są względnie tanie i całodobowe.

    3.Tsh zdecydowanie za wysokie. A do endo chodzę prywatnie bo nie chce mi się czekać pół roku na wizytę :P
    Chodzę do dr Anny Wańczyk, a na pierwszą wizytę poszłam od razu z wszystkimi wynikami czyli tsh, ft3, ft4, anty Tpo i anty Tg. Koszt za wizytę 100 zł z usg na każdej wizycie a koszt badań około 120 zł.

    A teraz niestety muszę uciekać do pracy a bardzo mi się nie chce ;)

    liliana lubi tę wiadomość

  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 12 lutego 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie to znowu ja ...wreszcie cos pozytywnego w tym moim szukaniu przyczyny niepowodzeń...byłam dzisiaj w poradni leczenia niepłodności i poronień...trafiłam na fajnego endo-ginekologa który porozmawiał ze mną i z m,pooglądał wyniki,zlecił badania na wszystkie możliwe hormony,tarczyce i inne...wykonano je w przyszpitalnym laboratorium od ręki i nic nie musiałam płacić,oprócz tego doatałam skierowanie na oddział na marzec gdzie wykonają mi histerotomie i cały komplet badań ...będe musiała pobyć parę dni na oddziale alekompleksowo mnie zbadają...wszystko na nfz...a na koniec powiedział że zrobi wszystko żebym urodziła zdrowego dzidziusia..

    inessa lubi tę wiadomość

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)
    benitka super,ze w końcu tak trafiłaś oby teraz było już tylko coraz lepiej :) :) :)
    pamietam o każdej z Was <3 dziekuje za pamieć i nadal sie polecam bo mam coraz wieksze nerwy przed piątkową wizytą. Objawy ciażowe cały czas są ale strach jest i tak szczerze jestem zła na lekarza,ze mi powiedział o tym wszystkim mogł poczekac do piątku a nie dodatkowe nerwy,które wcale nie sprzyjają ani dziecku ani mi.
    Dobra nie marudze wiecej. Buziaki dla każdej <3

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 12 lutego 2014, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Hej kochane :)
    benitka super,ze w końcu tak trafiłaś oby teraz było już tylko coraz lepiej :) :) :)
    pamietam o każdej z Was <3 dziekuje za pamieć i nadal sie polecam bo mam coraz wieksze nerwy przed piątkową wizytą. Objawy ciażowe cały czas są ale strach jest i tak szczerze jestem zła na lekarza,ze mi powiedział o tym wszystkim mogł poczekac do piątku a nie dodatkowe nerwy,które wcale nie sprzyjają ani dziecku ani mi.
    Dobra nie marudze wiecej. Buziaki dla każdej <3
    wszystkie bardzo kibicujemy tutaj Tobie i Maleństwu, nerwy niestety w tej sytuacji są chyba nieuniknione, ale staraj się na ile to tylko możliwe zajmować myśli czymś innym, w sumie mógł Cie ten lekarz kurczę nie denerwować, tym bardziej, że w pt wszystko już będzie "urośnięte" i na swoim miejscu, pozdrawiam

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • benitka Autorytet
    Postów: 274 241

    Wysłany: 12 lutego 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze....Inessko

    bhywkrhmf2hztwyl.png MOje 3 aniołki ...kocham i tęsknię...
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 13 lutego 2014, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessko jesteśmy z Wami cały czas <3

    Benitka super że znalazłaś właściwego ginka i że przebadają Cię kompleksowo :)

    Szpilka cieszę się że wróciliście do staranek. Mam nadzieję że ten paciorkowiec w końcu odpuści.

    Uprasza się Nasze mamy - szczególnie Anoolkę i Alexe o pojawienie się od czasu do czasu z informacjami na temat dzieciaczków i może o jakieś zdjątka maleństw ?

    Buziaki :*

    szpilka lubi tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ