X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Jakie badania po poronieniu?
Odpowiedz

Jakie badania po poronieniu?

Oceń ten wątek:
  • ampoule Ekspertka
    Postów: 191 85

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o badania ANA to jeśli ana 1 wychodzi dodatnie to kierują na ana 2. Jeśli w ana 2 cos wyjdzie to nie rob tego na własną reke tylko idz do reumatologa - wtedy albo są tańsze albo za darmo (moja mama ma toczeń ukladowy i za ana 3 nie płaciła na skierowanie od reumatologa). Jest tez takie oznaczenie Rf - czynnik reumatoidalny (przy chorobach reumatycznych jest sporo podwyższone...)

    inessa lubi tę wiadomość

    [*] 01.02.2014 - 6/7 tc.
    [*] 11.01.2015 - 5 tc. ciąża biochemiczna
    [*] 13.02.2015 - 5 tc. ciąża biochemiczna
    12.02.2016 urodził się Nasz Ukochany Synek Filip <3
  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataszka & Ewelcia - moja endo i gin jednoznacznie stwierdzili,że tarczyca nie była przyczyną poronienia, a sytuację mam zbliżoną do Was. Dziwne - co lekarz, to inna opinia...
    Byłabym znacznie spokojniejsza, gdyby jednak chodziło o tarczycę (znałabym bezpośredni powód). Wówczas tylko leki, stała obserwacja i po problemie...

    PS Życzę nam Wszystkim tutaj zebranym Mamusiom Aniołków, aby maj-MIESIĄC MIŁOŚCI- przywitał nas radośnie i otworzył przed nami nowe HORYZONTY...:)

    Anoolka - powodzenia na wizycie :)

    inessa, Nataszka2200, Anoolka lubią tę wiadomość

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • Nataszka2200 Autorytet
    Postów: 576 653

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kochana mialam Anty TPO 15.67 i dała mi natej podtawie eutyrox 25

    iv09piqvr5fpkazd.png
    Aleks ur.20.03.2016r godz 17:07 waga:3.272 i 55cm
    [link=https://www.suwaczki.com/]xnw49n739hscix2y.png[/link]
  • Nataszka2200 Autorytet
    Postów: 576 653

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JA sie pocieszam że to przez nie leczoną tarczyce...choc teraz to nie wiem bo kurde dzis powinnam dostac @ inie ma.Ale wczesniej jakos jak były plodne kochalismy sie ale bez finiszu i pozniej nic bez sexu a teraz w poniedziałek tj 3 dni przed @ mąz zaszalał i zakończył i nie wiem czy przez to mi sie teraz okres spoznia;/ Nie mierze temp w ogole a tak koło 16 zmierzyłam i było 37.2 wiec watpie abym dzis juz ja dostała choć juz po 16 to rozna moze byc bosie człowiek rusza;/. Nigdy mi sie nie spóźniała;/ zawsze w 27dc dostawałam@. Co sądzicie?

    iv09piqvr5fpkazd.png
    Aleks ur.20.03.2016r godz 17:07 waga:3.272 i 55cm
    [link=https://www.suwaczki.com/]xnw49n739hscix2y.png[/link]
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataszka poczekaj jeszcze, albo zrób test jak bardzo się denerwujesz :*

    Anoolka i Pismak trzymam kciuki - musi być dobrze.

    Liliana mój endo powiedział że nie ma żadnej możliwości żeby przy TSH 3,47 utrzymać ciążę, bo do tego dochodzi Beta (u mnie ok 560 w tym samym czasie) a beta zachowuje się jak TSH. po zsumowaniu wyszłoby że miałam TSH powyżej 15!!!

    Skoro wszędzie piszą że dla I try. ciąży TSH powinno być max 2,5 to ja się tego trzymam. Aczkolwiek Endo powiedział że posprawdzamy się jeszcze w kierunku chorób autoimmunologicznych to to też u mnie podejrzewa :/

    Anoolka, Pismak lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szpilka wrote:
    u mnie w szpitalu nazywa się to tak

    P/c p.jądrowe i p.cytoplazmatyczne ANA1, test przesiewowy
    Nie nie, to jest "przeciwciała przeciwjądrowe ANA test przesiewowy lub badanie przesiewowe ale BEZ 1! Ana pokazuje czy jest dodatni czy ujemny, a ana1 pokazuje już konkretny wynik i kosztuje więcej.
    To o to chodzi że jeśli przesiewowy jest dodatni to wtedy z reguły jest zalecenie które Ana masz zrobić. Mam nadzieję że to jasno napisałam ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2014, 19:44

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liliana wrote:
    Nataszka & Ewelcia - moja endo i gin jednoznacznie stwierdzili,że tarczyca nie była przyczyną poronienia, a sytuację mam zbliżoną do Was. Dziwne - co lekarz, to inna opinia...
    Byłabym znacznie spokojniejsza, gdyby jednak chodziło o tarczycę (znałabym bezpośredni powód). Wówczas tylko leki, stała obserwacja i po problemie...

    PS Życzę nam Wszystkim tutaj zebranym Mamusiom Aniołków, aby maj-MIESIĄC MIŁOŚCI- przywitał nas radośnie i otworzył przed nami nowe HORYZONTY...:)

    Anoolka - powodzenia na wizycie :)
    Może zmień endo....Ja po poronieniu 1 miesiąc miałam tsh 2.05, trzy miesiące po 2,77 a teraz w ciąży biorę euthyrox 50 i zanosi się znowu na podwyższenie dawki a to dopiero 17 tydz :P Ehh Ci lekarze ;)

    liliana lubi tę wiadomość

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Nie nie, to jest "przeciwciała przeciwjądrowe ANA test przesiewowy lub badanie przesiewowe ale BEZ 1! Ana pokazuje czy jest dodatni czy ujemny, a ana1 pokazuje już konkretny wynik i kosztuje więcej.
    To o to chodzi że jeśli przesiewowy jest dodatni to wtedy z reguły jest zalecenie które Ana masz zrobić. Mam nadzieję że to jasno napisałam ;)

    u mnie na cenniku jest od razu z numerkami cyzli ANA1 test przesiewowy, ANA2 tu wypisane jakieś konkretne rzeczy ktore określa to badanie i ANA3

    kopiowałam prosto ze strony szpitala, może co laboratorium to inne opisy

    wstawiam link
    http://www.spzoz.jgora.pl/files/cenniki/cennik2014.pdf
    strona 20

    inessa lubi tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm...To w takim razie Inessko pozostaje Ci powiedzieć w laboratorium że chcesz zrobić przeciwciała przeciwjądrowe test przesiewowy i powinno być dobrze ;)
    Mi w lab tłumaczyli różnicę między ANA a ANA1 ale jak widać co laboratorium to inaczej ;)

    inessa, szpilka lubią tę wiadomość

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Hmm...To w takim razie Inessko pozostaje Ci powiedzieć w laboratorium że chcesz zrobić przeciwciała przeciwjądrowe test przesiewowy i powinno być dobrze ;)
    Mi w lab tłumaczyli różnicę między ANA a ANA1 ale jak widać co laboratorium to inaczej ;)
    i to jest masakrycznie wkurzające albo jak idziesz z nazwą badania a nikt nie wie co to jest i czy w ogóle robią, jak w innym punkcie pobrań robiłam SHBG (bo do tego szpitalnego dalej i drożej) to ja tłumaczyłam pani jaka nazwa i co to mniej więcej za hormon i za co odpowiedzialny a ona tłumaczyła przez tel innej pani z laboratorium i razem wreszcie znalazły

    inessa, Anoolka lubią tę wiadomość

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja miałam podobną sytuacje z p/przeciw glikoproteinie...a ta ich mina na pytanie o to badanie bezcenna ;)

    szpilka, inessa lubią tę wiadomość

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    albo jedni sobie zyczą tsh na czczo zarówno lekarze jak i pielęgniarki przy pobieraniu a inni od razu mówią, że na czczo nie ma potrzeby, bo to w ogóle nie wpływa na wynik

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Może zmień endo....Ja po poronieniu 1 miesiąc miałam tsh 2.05, trzy miesiące po 2,77 a teraz w ciąży biorę euthyrox 50 i zanosi się znowu na podwyższenie dawki a to dopiero 17 tydz :P Ehh Ci lekarze ;)

    czyli sytuacja taka jak u mnie :) w ciąży 3,2 ; po poronieniu - 2,2, a po miesiącu przyjmowania Euthyroxu - 2,6...

    Pani Dr, którą mi poleciłaś, zrobiła na mnie b. pozytywne wrażenie (mega skrupulatna babeczka). Byłam tam tylko raz, więc z pewnością dam szansę :) Ostatnio, gdy zadzwoniłam, stwierdziła,że podniesiemy dawkę.

    Za tydzień mam wizytę u gina. Jeśli wszystko będzie oki, 4.maja przewiduję owulację :D Czy myślicie,że z takim TSH możemy się starać? Czy zakładając,że 26.04 zwiększę dawkę Euthyroxu, na początku maja poziom TSH może się już obniżyć?

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili mi w zimę tsh skoczyło do 3 i w tym czasie zaszłam w ciążę, jeśli Tobie też by się udało zajść z podwyższonym tsh to ona Ci je szybko zbije także bez obaw, chociaż przez te kilka dni powinno co nieco spaść :)

    No i cieszę się że pani dr się spodobała :)

    liliana lubi tę wiadomość

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś ten dzień proszę Was o dużo pozytywnych myśli i kciuki bo jestem kłębkiem nerwów odezwę się po wizycie mam nadzieję że z pozytywnymi wieściami!

    Ewelcia, inessa, Anoolka lubią tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak kochana trzymam kciuki ale wierzę że będzie dobrze :) już wystarczająca liczba odeszła z grudniówek do Aniołkowych mam więc Ty tam zostajesz!

    Powodzenia kochana nie denerwuj się, to nic i tak nie zmieni a dzidzia odczuwa to mocno :/

    inessa, Anoolka, Pismak lubią tę wiadomość

  • ampoule Ekspertka
    Postów: 191 85

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mocno mocno trzymam kciuki żeby wszystko bylo dobrze!! Musi byc!!

    Pismak lubi tę wiadomość

    [*] 01.02.2014 - 6/7 tc.
    [*] 11.01.2015 - 5 tc. ciąża biochemiczna
    [*] 13.02.2015 - 5 tc. ciąża biochemiczna
    12.02.2016 urodził się Nasz Ukochany Synek Filip <3
  • Nataszka2200 Autorytet
    Postów: 576 653

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi genetyknawet powiedział ze Tsh przed ciaza powinien byc uregulowany i ponizej 2 nie wiecej...a co do mojego alarmu to sorki dzis sie pojawiła @ pierwszy raz mam w 29dc pewnei przez nerwymoje ale cóz....Sorki ;)

    iv09piqvr5fpkazd.png
    Aleks ur.20.03.2016r godz 17:07 waga:3.272 i 55cm
    [link=https://www.suwaczki.com/]xnw49n739hscix2y.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u ginekologa. Poszłam w miarę spokojna przynajmniej jak na moje możliwości, ale gdy zobaczyłam że nie przybrałam nic na wadze zwłaszcza że były święta to wpadłam w panikę że może dzidzia nie rośnie. Ale pan dr zbadał mnie tym aparacikiem do słuchania serduszka i biło :D Po raz pierwszy słyszałam mojego żarłoczka :) <3

    Pismak daj szybciutko znać co u lekarza <3

    Ewelcia, inessa, szpilka, liliana, Pismak lubią tę wiadomość

  • nati04 Przyjaciółka
    Postów: 105 99

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismaczku trzymam kciuki!!!

    Pismak lubi tę wiadomość

    [*] Franuś 17.05.2013 r 9 tc
    [*] Tośka 17.12.2013 r. 8 tc
    Na zawsze w moim sercu.. ;***
    8p3odqk3l11deq9q.png
‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ