X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Magiczny Wątek - Czarowna Jesień
Odpowiedz

Magiczny Wątek - Czarowna Jesień

Oceń ten wątek:
  • marzusiax Autorytet
    Postów: 3771 2713

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawsze o tej samej porze mierze temp. Kij z nim! Poprzedni cykl tez mialam wariacki w temp. Czytalam ze po porodzie metoda z termomentrem moze nie byc juz tak wiarygodna. Ja rodzilam cc wiec nie wiem czy ja tez pod "te przypadki" sie lapie?

    f2wl9vvjip8wdzqr.png1usawn15ypoqzu4l.png
    Krzyś [*] 38tc 13.01.2015 - maleńka duszyczka a brakuje tak wiele...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majówka90 wrote:
    Justine M -
    Ja dzis chciałam sie napic czerwonego wina ale mąż mi nie pozwala bo może juz cos się dzieje, ale chyba do momentu zagnieżdżenia dziecko nie "wychwytuje" alkoholu?
    Owulacja chyba byla wczoraj o ile temp jutro nie spadnie, jak spadnie to wyrzucę termometr przez okno ;-)

    Ja bym nie przesadzała z tym ograniczaniem lampki wina jeśli masz na nią ochotę bo w okresie po owulacji alkohol nie działa szkodliwe na fasola dopiero po spodziewanej miesiączce gdy nie przyjdzie może zaszkodzić.

    A tu cytat: "jeśli piłaś alkohol w pierwszych dwóch tygodniach po zapłodnieniu (dwa tygodnie przed terminem spodziewanej miesiączki – tj. do końca 4 tygodnia), prawdopodobnie nic złego nie spowodował. Jeśli natomiast piłaś w tym tygodniu, kiedy to miesiączka miała już wystąpić (piąty tydzień ciąży) to również masz szansę na urodzenie zdrowego dziecka, ponieważ gdyby doszło do uszkodzeń, nie byłabyś teraz w ciąży.
    Niestety następne tygodnie ciąży charakteryzują się szczególną wrażliwością na czynniki szkodliwe. W tym czasie rozwijają wszystkie ważne dla życia dziecka narządy."

    Myślę że nie można odmawiać sobie wszystkiego bo przecież mogę być w ciąży, a jak nie będę to co kolejne rozczarowanie i plucie sobie w brodę że tak na siebie uważałam a tu nic. Takie sytuacje mogą doprowadzić do dużej frustracji. Tak więc dopóki miesiączka się nie spóźni ja będę robić wszystko tak jak zazwyczaj.

    Justine M, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odrobinacheci wrote:
    Ja bym nie przesadzała z tym ograniczaniem lampki wina jeśli masz na nią ochotę bo w okresie po owulacji alkohol nie działa szkodliwe na fasola dopiero po spodziewanej miesiączce gdy nie przyjdzie może zaszkodzić.

    A tu cytat: "jeśli piłaś alkohol w pierwszych dwóch tygodniach po zapłodnieniu (dwa tygodnie przed terminem spodziewanej miesiączki – tj. do końca 4 tygodnia), prawdopodobnie nic złego nie spowodował. Jeśli natomiast piłaś w tym tygodniu, kiedy to miesiączka miała już wystąpić (piąty tydzień ciąży) to również masz szansę na urodzenie zdrowego dziecka, ponieważ gdyby doszło do uszkodzeń, nie byłabyś teraz w ciąży.
    Niestety następne tygodnie ciąży charakteryzują się szczególną wrażliwością na czynniki szkodliwe. W tym czasie rozwijają wszystkie ważne dla życia dziecka narządy."
    Masz rację zgadzam sie z Tobą bo nigdy niewiadomo czy w ciążę sie zajdzie ;-)
    A mój mąż jak zwykle przesadza...

    Myślę że nie można odmawiać sobie wszystkiego bo przecież mogę być w ciąży, a jak nie będę to co kolejne rozczarowanie i plucie sobie w brodę że tak na siebie uważałam a tu nic. Takie sytuacje mogą doprowadzić do dużej frustracji. Tak więc dopóki miesiączka się nie spóźni ja będę robić wszystko tak jak zazwyczaj.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj cos sknociłam..
    Zgadzam sie z Tobą bo nigdy niewiadomo czy w ciążę sie zajdzie ale mój maz jest przewrażliwiony ;-)

    odrobinacheci, Justine M, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzusiax - metoda z termometrem jest ciezka w interpretacji tuz po porodzie ale czytałam Twoja historię i minelo juz 6 miesięcy tak? Myślę ze teraz juz jest wiarygodna bo wszystko wrocilo do normy sprzed ciąży;-)
    A temperatura nie podniosła Ci sie nawet o kreskę? Bo to nie musi być od razu mega skok;-)
    Gdzie mierzysz temp? Pod językiem? :-)

    Justine M lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wstajesz przed mierzeniem z lozka? ;-)

  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majówka90 wrote:
    Justine M - czytałam książkę w której byl cytat "nigdy nie będzie lepszego czasu zeby zostac pijaczką" ;-)
    Ja dzis chciałam sie napic czerwonego wina ale mąż mi nie pozwala bo może juz cos się dzieje, ale chyba do momentu zagnieżdżenia dziecko nie "wychwytuje" alkoholu?
    Owulacja chyba byla wczoraj o ile temp jutro nie spadnie, jak spadnie to wyrzucę termometr przez okno ;-)
    Niby specjaliści cos mówią o pozycjach ale to juz pod produkcję podchodzi a nie o bliskość jak się ma ochotę ;-) jak ma dolecieć armia to i tak doleci ;-)
    ja po takiej posusze to mojego w drzwiach wezmę hihi

    Justine M, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine M wrote:
    dziewczyny a Wy od którego dnia cyklu mierzycie tempkę?? już od małpy czy później trochę
    ja mierze codziennie

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine ja od 8 dnia cyklu bo 7 dni mam @ ;-)

    Justine M lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem podczas @ mam troche wyższe temperatury i dlatego podczas krwawienia nie mierzę bo potem ciężko określić skok ;-)

    Justine M, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    s1985 wrote:
    ja po takiej posusze to mojego w drzwiach wezmę hihi
    Twój mąż ma jakaś wyjazdową pracę? :-)

  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mierze od pierwszego dnia po @, witam wszystkich :)

    Justine M, Agnieszka0812 lubią tę wiadomość

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co prawda ja przez najblizsze miesiace musze wstrzymac sie ze staraniami... zmiana pracy ... ale bede Wam towarzyszyc i dalej prowadzic obserwacje :)

    Agnieszka0812 lubi tę wiadomość

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majówka90 wrote:
    Twój mąż ma jakaś wyjazdową pracę? :-)
    pracuje za granica co trzy miesiące jest w domu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2015, 20:49

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majówka90 wrote:
    Justine ja od 8 dnia cyklu bo 7 dni mam @ ;-)
    to mówicie ze nie trzeba codziennie micrze temperatury ?

    Justine M lubi tę wiadomość

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytalam gdzies, ze powinno sie mierzyc od pierwszego dnia po @ do konca cyklu... bo w czasie @ mierzenie jest malo wiarygodne :)

    Justine M lubi tę wiadomość

    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aha no to muszę się poprawić

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej pierwszego dnia po zakończeniu @ ;-) w trakcie nie trzeba. Temp mierzy sie dopochwowo, doodbytniczo lub doustnie a w trakcie @ pierwsza opcja jest niehigienicza ;-)

    Justine M lubi tę wiadomość

  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam mierzę w ustach pod językiem

    Justine M lubi tę wiadomość

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    s1985 wrote:
    ja tam mierzę w ustach pod językiem
    Ja tez ;-)

    Justine M lubi tę wiadomość

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ