Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie 🌱 Nowy początek 🌱
Odpowiedz

🌱 Nowy początek 🌱

Oceń ten wątek:
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 13 maja, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka, przykro mi:( Przytulam mocno 🫂!!
    Jesteśmy w podobnym wieku i podobny czas się staramy. I też mamy konflikt serologiczny:(
    Szpital to najlepsza opcja z uwagi na podanie immunoglobulin. Koniecznie weź jakieś „zaświadczenie” z wypisu że podali. Ja ok miesiąc przed swoją pierwszą stratą trafiłam na dobę z plamieniem i miałam już podane bo było zagrażające.
    A potem jak robiłam pierwsze duże badania z krwi w 1 trym to wydzwaniali do mnie serolodzy WTF i czy miałam zastrzyk i żeby dosłać im dokumenty potwierdzające.


    Doskonale rozumiem Twoją chęć sprawdzenia WSZYSTKIEGO. Daj sobie czas jeszcze na te badania, wiele badań może wyjść fałszywie dodatnich lub ujemnych. Macie dobre DFI nasienia? Jak już dojdziesz do siebie napisz, co za Tobą i może spróbujemy to rozkminić. Sprawdzałaś Helicobacter?

    Nie ma słów które mogą być pocieszeniem.
    Wierzę, że wkrótce dla każdej z Nas przyjdzie lepszy czas i będzie nam dane przejść całą drogę 🌱
    Dużo rozmawiajcie, ale zróbcie coś dobrego dla siebie by nabrać trochę powietrza w płuca, niekoniecznie tego z trybu starań :( Z perspektywy czasu wiem, że relacja może ucierpieć bo każdy zamyka się w swojej skorupie.

    Malinka18 lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
  • aszin Autorytet
    Postów: 7435 16453

    Wysłany: 13 maja, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawdler, jak najbardziej może to być okres, ja po pierwszym poronieniu dostałam go właśnie 33 dnia, ale jeśli się stresujesz, to możesz zadzwonić do lekarza. Ja po prostu bym uznała to za 1dc ☺️

    Malinko, bardzo mi przykro, że znów Cię to spotyka. Na Twoim miejscu poważnie rozważyłabym badanie histopatologiczne, będzie wtedy czarno na białym czy to była wada genetyczna czy nie, a dzięki temu lekarz będzie mógł podjąć odpowiednie kroki w dalszej diagnostyce. Nie będziesz musiała się diagnozować „na ślepo”. Mocno tulę ❤️‍🩹

    Dawdler34 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2023
    Trombofilia, Hashimoto, OAT
    ♀ 33 ♂ 38

    03.2024 💔💔 8tc (6+4)

    2026:
    ICSI: 3🍀 5AA, 4AA, 3BB
    I ET 24.01 → 30.03 💔 12tc (8+4) T21
    II FET 20.06 🙏✨
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 13 maja, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawdler34 wrote:
    No to ja już po wizycie. Endometrium 6.8, jeszcze się oczyszcza ale samo idzie ładnie w dobrą stronę.
    Pobrała Pani Doktor wymaz też na bakterie i grzyby, "dmuchamy na zimne", bo jednak krwawienia takie są idealnym środowiskiem więc lepiej sprawdzić.
    Mam dwie torbiele w prawym jajniku - jednak jedna może być już pęcherzykiem :)

    Zleciła mi badania prolaktyny, progesteronu oraz b12 i kwas foliowy (kwas foliowy, bo coś jej się nie podobało w morfologii skoro przyjmuję już tyle czasu). Zestaw moich supli jej się bardzo podobał.

    Zapytałam ją o badania: celiaklia, APS, trombofilia i komocysteina - tutaj powiedziała "nie ma Pani wskazań, bo zajście w ciążę naturalne, dość szybkie i pierwsze poronienie ALE może Pani zrobić dla swojego spokoju" - także będę robić :)
    Powiedziała, że najlepiej byłoby się starać po drugiej miesiączce ALE możemy już przystąpić po pierwszej.

    Do kontroli gdy: miesiączka będzie baaaardzo obfita (ale może być bardziej niż zwykle), po 4-6mies
    Kontrola w przypadku pozytywnego testu: nie wcześniej niż 7-8 tydzień ciąży.
    Poleciła mi też endokrynologów - nie podobało się, że moja endo nie patrzy na podwyższoną prolaktyne.

    Zapytałam ją też o treningi siłowe - tutaj mogę ale tylko z ciężarem swojego ciała, teraz i w trakcie starań. Po zobaczeniu pozytywnego testu - rezygnacja z siłki, jedynie spacery.

    Cieszę się, że wszystko idzie w dobrym kierunku i że lekarka nie neguje robienia badań, bo po pierwsze daje to swego rodzaju sprawczość a po drugie być może okaże się, że włączenie leków da upragniony rezultat ❤️
    Mogę zapytać czy doktor wyjaśniła Ci jakoś to, że treningi siłowe są niewskazane? Bo ja mam trochę bolączkę. Ze względu na IO nie za bardzo wskazane kardio i chciałam właśnie teraz coś ruszyć regularnie z siłowymi, ale może to też nie jest dobry pomysł?

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 13 maja, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cień wrote:
    @ Laurelli - II połówkowe 🌱

    Powodzenia dzisiaj ❤️

    Ja już nie śpię od 4 rano. W nocy też spałam z przerwami. Moja głowa i serce już szaleją. Taki właśnie mój „light” dystans 😅 do transferu.

    Kochana od rana myślę o Tobie ❤️ życzę Ci dziś spokojnego dnia, bezproblemowego transferu i dużo pozytywnej energii ✨ oby macica buntowniczka tym razem pozwoliła się rozgościć Maluszkowi na kolejne 9 miesięcy 🌈

    Cień, Laurelli lubią tę wiadomość

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • Paola2604 Autorytet
    Postów: 384 474

    Wysłany: 13 maja, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Malinka 18 bardzo mi przykro 😞 trzymaj się 🫂
    Ja również straciłam ciąże przez wadę genetyczna ok 9 tyg , było serduszko. Wade potwierdziliśmy na badaniu genetycznym zarodka z materiału z poronienia.

    @19Maggie94 gratulacje, świetne wieści 🥰

    @ Cuen trzymam kciuki za dziś ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 09:18

    19Maggie94, Cień lubią tę wiadomość

    2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
    2010- syn👶duphaston
    2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
    2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
    2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
    2024-ciaza zatrzymana,
    poronienie 11 tydz, duphaston
    2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin

    Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo

    Po 7 ciąży
    HLAC C1 grupa *07 *12

    Kir AA
    Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm

    Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var

    Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony
  • Dawdler34 Autorytet
    Postów: 317 409

    Wysłany: 13 maja, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Rafiki
    Treningi siłowe oraz wydolnościowe są ok ale "z głową", bo z tego, co gin mi mówiła:
    Mogę mieć jeszcze osłabione stawy, core i dno miednicy
    Spadła wytrzymałość i wydolność
    Wszystko powinnam "budować od zera" i to, że ciało pamięta, to nie znaczy, że jest gotowe. Stąd też mam wracać stopniowo - ciężary zwiększać o 5-10% tygodniowo. Póki co to unikać siadów ze sztangą, martwych ciągów itp - czyli ćwiczeń, które budują ciśnienie w brzuchu. Z ćwiczeń na brzuch na razie unikać ćwiczeń angażujące proste mięśnie brzucha (np. planki).
    Zamiast typowych siadów - goblety z hantlem/kettlem, wykroki czy bułgary.
    Zamiast planków - np. robak
    itp
    Odnośnie biegania - przez zawirowania hormonalne stawy mogły ucierpieć więc tutaj też delikatnie, wzmacniać i dopiero biegać.

    Powiedziała, że skoro się będziemy starać, to po owulacji zejść z ciężarów/intensywności o 70-80% (ze względu na to, że miałam krwiaka to "dmuchamy na zimne") ale nie rezygnować z treningów, bo jednak wspomagają ukrwienie :)

    Ja mam swojego trenera, wysłałam mu takie +- zalecenia, on wie o poronieniu, ufam mu i wiem, że solidnie podejdzie do tematu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 09:37

    Dudu13 lubi tę wiadomość

    👩‍💼91' 🧑‍💼80' + 🐕
    01.11.2025 - odstawienie antykoncepcji
    08.03.2026 - ⏸️
    28.03.2026 - 0.48cm ❤️ 6w
    04.04.2026 - 0.51cm 💔
    10.04.2026 - poronienie zatrzymane (farmakologia, 7/8w) 💔👼

    🌈jeszcze będzie pięknie 🤞
  • Niecierpliwa_ Autorytet
    Postów: 355 283

    Wysłany: 13 maja, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Malinka, przykro mi ogromnie. Przytulam mocno 😘


    @Cień, życzę udanego transferu! Mocno trzymam kciuki !


    @Dawdler, też myślę że może być okres, ja dostałam też dokładnie po 33 dniach.

    Dawdler34, Malinka18, Cień lubią tę wiadomość

    🙎‍♀️ 36 | 👨 34
    ⌛ od 08.2024

    08.2025 • IUI ❌
    02.2026 • IUI (L + Ovi) ✅ ⏸️
    04.2026 • 💔 9 tc
    06.2026 • ⏸️
  • ABK Autorytet
    Postów: 6407 4534

    Wysłany: 13 maja, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zaczyna się chyba okres prawie równo miesiąc po aspiracji.

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    07.25 FET 5.2.1. ❌

    02.2026 FET 4.3.1.
    7dpt 29.7
    9dpt 93.4
    11dpt 185.8
    14dpt 997.5
    04.2026 aspiracja prozniowa
    age.png
  • ABK Autorytet
    Postów: 6407 4534

    Wysłany: 13 maja, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka18 wrote:
    Hej dziewczyny

    Po raz kolejny moje szczęście trwało krótko, wczoraj dowiedziałam się, że ciąża obumarła 7+1 mimo brania leków znowu się nie udało, lekarka twierdzi że to wada genetyczna, czekam na poronienie, nie wiem co robić nie chcę być w szpitalu, tym bardziej nie chcę kolejnego zabiegu, ale mam konflikt serologiczny z mężem, więc muszę się tam udać, zastanawiam się czy poprosić o tabletki czy czekać..
    Nie mam już sił, kolejna ciąża zakończyła się tak szybo, kolejny raz nie zobaczyłam nawet serduszka, to nie może być przypadek, jakoś nie wydaje mi się żeby to była wada zarodka, problem pewnie jest we mnie gdzieś głębiej, nie wiem co więcej mogę zrobić, gin powiedziała, że narazie więcej badań robić nie musimy, ale przecież musi coś jeszcze być nie tak skoro nie pomógł nawet Accofil.
    Mam dość, zastanawiam się ile jeszcze w tym życiu muszę wycierpieć

    Bardzo mi przykro 🫂
    A czy miałaś robiony może pakiet MuCH?

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    07.25 FET 5.2.1. ❌

    02.2026 FET 4.3.1.
    7dpt 29.7
    9dpt 93.4
    11dpt 185.8
    14dpt 997.5
    04.2026 aspiracja prozniowa
    age.png
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 13 maja, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka18 wrote:
    Hej dziewczyny

    Po raz kolejny moje szczęście trwało krótko, wczoraj dowiedziałam się, że ciąża obumarła 7+1 mimo brania leków znowu się nie udało, lekarka twierdzi że to wada genetyczna, czekam na poronienie, nie wiem co robić nie chcę być w szpitalu, tym bardziej nie chcę kolejnego zabiegu, ale mam konflikt serologiczny z mężem, więc muszę się tam udać, zastanawiam się czy poprosić o tabletki czy czekać..
    Nie mam już sił, kolejna ciąża zakończyła się tak szybo, kolejny raz nie zobaczyłam nawet serduszka, to nie może być przypadek, jakoś nie wydaje mi się żeby to była wada zarodka, problem pewnie jest we mnie gdzieś głębiej, nie wiem co więcej mogę zrobić, gin powiedziała, że narazie więcej badań robić nie musimy, ale przecież musi coś jeszcze być nie tak skoro nie pomógł nawet Accofil.
    Mam dość, zastanawiam się ile jeszcze w tym życiu muszę wycierpieć

    Malinka18 tak mi przykro.. 💔 znam to uczucie, kiedy myślisz sobie, że już limit nieszczęść jest wyczerpany a życie pokazuje Ci wtedy środkowy palec. Kochana, wypłacz się, odpocznij i wracaj do walki kiedy będziesz gotowa. Jesteśmy tu dla Ciebie. Jeśli potrzebujesz burzy mózgów dotyczącej dalszej diagnostyki to daj znać, pomyślimy razem. Trzymaj się.

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • Cerva Autorytet
    Postów: 3453 6299

    Wysłany: 13 maja, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿Malinka18 ogromnie mi przykro. ☹️ Ja w takim wypadku tak jak Aszin chciałabym na pewno wykonać badania i przekonać się czy rzeczywiście była to wada genetyczna. Trzymaj się Kochana.😢

    🌿Cień Kropeczku zadomawiaj się ładnie u Mamy. ❤️

    🌿Dawdler34 jak się utrzymuje, nie masz żadnych mocnych bóli to pewnie okres. 🙂 Fajnie, że tak szybko przyszedł, bo czekanie na niego jest frustrujące.

    aszin, Dawdler34, Cień lubią tę wiadomość

    33 🙋🏼‍♀️

    👶🏼 08.2024

    01.2026 💔 poronienie zatrzymane

    03.2026 wznowienie starań 🌈
    08.04 ⏸️ Fasolko zostań. 🙏
    13.04 14 dpo - 263,11
    15.04 16 dpo - 830,05
    21.04 22 dpo - 8865,74 🍀
    27.04 jest Maluszek z ❤️

    preg.png
  • Malinka18 Ekspertka
    Postów: 152 169

    Wysłany: 13 maja, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wsparcie jesteście bardzo kochane
    Tak cholernie jest mi ciężko i przykro, @rafiki tak jak mówisz myślałam że limit pecha już wyczerpałam, no ale jak widać życie daje kolejnego kopa po którym nie wiem czy dam radę wstać po raz kolejny..

    @Dudu czy miałaś podaną immunoglobine anty d też w ciąży biochemicznej? Bo przy pierwszej ciąży mi jej w szpitalu nie podali bo powiedzieli że na tak wczesnym etapie nie trzeba..
    mąż miał robione dfi wyszło 13% ale morfologia tylko 3% mimo suplementacji..
    helicobacter robiłam ale też z rok temu i wynik negatywny

    @abk robiłam mucha dokładnie rok temu po 2 poronieniu i było czysto, ostatnio powtórzyłam ureaplasme bo mam nawracające zapalenia pęcherza i też wynik ok

    Chce zrobić badanie genetyczne, tylko proszę pomóżcie mi i powiedzcie jak wygląda materiał który trzeba zabezpieczyć? Przy drugim poronieniu w szpitalu, pielęgniarki mówiły że mam zbierać wszystko, oddałam do badania całe jajo no i jak się okazało było za dużo moje dna i z badania nic nie wyszło, także taką świetna pomoc dostałam w szpitalu 👍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja, 10:17

    👩 28 👦 29 🐶 7
    Starania od października 2024r.
    07.11.2024 - Ciąża biochemiczna 👼
    07.02.2025 - Poronienie chybione
    7 tydzień 👼

    06.04.2026 - ⏸️ 7cs
    (Accofil, neoparin, besins, duphaston, propranolol)
    12.05 - 💔 ciąża obumarła 7+1

    ❗️mutacja PAI-1 homo
    ❗️KIR BX 1/5
    💗 tachykardia
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 3637 4067

    Wysłany: 13 maja, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Malinka tak bardzo mi przykro 😞
    Zgadzam się całkowicie z tym co napisala Rafiki. Jak będziesz na siłach i będziesz chciała, to napisz co mialas juz badane, moze będziemy w stanie cos jeszcze Ci podpowiedziec

    Malinka18 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l👦🏻36l
    Starania od 08.2020, CP 💔 w 2022, Klinika leczenia niepłodności (Ovum Lublin) od 10.2023, 4 x stymulacja owulacji, 3 x IUI, 2x histeroskopia

    2025 I IVF
    -25.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -10.02 punkcja, 5 x ❄️
    -08.03/08.04 I i II FET ❌️
    -08.05 III FET poronienie 21dpt 💔
    -17.07 IV FET ❌️
    -08-12.2025 leczenie immunologiczne
    -20.12 V FET CB 💔
    2026 II IVF
    -10.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -22.01 punkcja, 6 x ❄️
    -12.02 VI FET (Estrofem, Besins, Cyclogest, Prolutex, Accofil, Encorton, Acard, Neoparin, Prograf) poronienie 20dpt 💔
    -04-06.2026 Ryeqo
    5 x ❄️ na zimowisku
  • _Dysia_ Autorytet
    Postów: 413 967

    Wysłany: 13 maja, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌈Malinka bardzo mi przykro 😓

    🌈Laurelli powodzenia i daj znać po 😊

    🌈Cień super wielkie kciuki za transfer! Niech kropeczek się pięknie zadomowi i czekamy na ⏸️ 🥰

    Malinka18, Cień, Laurelli lubią tę wiadomość

    🌱Starania o pierwsze dziecko od 08.2025🌱

    ⏸️ 11.2025
    💔12.2025 poronienie zatrzymane, łyżeczkowanie

    Powrót do starań od 02.2026 🍀

    ⏸️ 05.2026 🤞🌈
    28.05 0.58cm człowieczka z serduszkiem 💖
    9.06 1,67cm 🫐
    23.06 3,66cm🍓

    🌈W oczekiwaniu na tęczę po deszczu🌈

    preg.png
  • ABK Autorytet
    Postów: 6407 4534

    Wysłany: 13 maja, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie zaczynam plamić na pierwszą miesiączkę po aspiracji.
    Na przyszłą środę mam lekarza na lux med.

    Mq1991, sirengirl92, Niecierpliwa_, Daisy1, Laurelli, _Dysia_ lubią tę wiadomość

    Ona: 36l
    Amh: 4,26
    Tsh: 2,33 (0,270-4,200) 0.8 do zbicia (letrox 125, strumektomia 12.2018)
    Fsh: 4,19
    Lh:6,67
    Prl: 15.85
    Jajowody drozne (hsg maj 2022)
    Monitoring owulacji okey
    Miesiniak (w niczym nie przeszkadza)

    On: 39l
    Testosteron: 4,33
    Fsh: 2,68
    Lh: 3,74
    Slabe parametry nasienia
    Koncentracja 15,57 mln/ml > 16mln/ml
    Numer plemnika 70 M/Proba > 70M/Proba
    Ruch postepowy 18% > 32%
    Ruchome 40.71% > 40%
    Morfologia 4.95% > 4%
    Żywotność 60,81% > 60

    Kariotypy oboje ok

    12.2022 gonal 150, menopur 75->100, orgalutran, gonapedryl+ovi.
    11pobranych -> 7 do zaplodnienia
    05.01 transfer 5 dniowy swiezaczek 3.2.1.🤞

    Na feriach zostały ❄❄ 5.2.1 i 4.3.1. Z 6 doby

    8dpt 60.8
    11 dpt 126
    13 dpt 330
    18 dpt 1796

    07.25 FET 5.2.1. ❌

    02.2026 FET 4.3.1.
    7dpt 29.7
    9dpt 93.4
    11dpt 185.8
    14dpt 997.5
    04.2026 aspiracja prozniowa
    age.png
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 3637 4067

    Wysłany: 13 maja, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Cien mocne kciuki! Trzymaj sie tam kropeczku przez najbliższe 9 miesięcy 🍀

    Cień, Laurelli lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l👦🏻36l
    Starania od 08.2020, CP 💔 w 2022, Klinika leczenia niepłodności (Ovum Lublin) od 10.2023, 4 x stymulacja owulacji, 3 x IUI, 2x histeroskopia

    2025 I IVF
    -25.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -10.02 punkcja, 5 x ❄️
    -08.03/08.04 I i II FET ❌️
    -08.05 III FET poronienie 21dpt 💔
    -17.07 IV FET ❌️
    -08-12.2025 leczenie immunologiczne
    -20.12 V FET CB 💔
    2026 II IVF
    -10.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -22.01 punkcja, 6 x ❄️
    -12.02 VI FET (Estrofem, Besins, Cyclogest, Prolutex, Accofil, Encorton, Acard, Neoparin, Prograf) poronienie 20dpt 💔
    -04-06.2026 Ryeqo
    5 x ❄️ na zimowisku
  • Mimblanee Autorytet
    Postów: 758 1357

    Wysłany: 13 maja, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka tak mi przykro:(

    Malinka18 lubi tę wiadomość

    🩵 D 1.05.2025

    💔 28.04.26 15+0tc 👼🏻
  • sirengirl92 Przyjaciółka
    Postów: 104 372

    Wysłany: 13 maja, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, przyszły mi wyniki z test DNA na trombofilię. Czy któraś bardziej doświadczona mogłaby coś mi powiedzieć ?
    1.Czynnik Leiden V prawidłowy
    2.Czynnik V R2 (H1299) prawidłowy
    3.Czynnik II Protrombina prawidłowy
    4.MTHFR c.665C>T Układ homozygotyczny Nieprawidłowy T/T
    5.MTHFR c.1286A Prawidłowy A/A
    6.SERPINE1 c.-820_-817G(4_5) Układ heterozygotyczny - nieprawidłowy 4g/5g

    Czy to oznacza przyjmowanie jakichś leków od pozytywnego testu ?

    👩‍💼 33 👨‍💼 40

    starania od 09.2025
    12.25 : cb, beta max 185
    04.26 poronienie zatrzymane 7/8tc💔

    Suple: Ubichinol 300, d3 2000, NAC 600, inozytol 1300, selen 100, metylofolian 600, B12 500, omega3, magB6, endoover biotic

    ❓MTHFR665C homo, PAI/serpine 4g/5g hetero
    Brak APS, brak celiakii 👌🏻

    On: fertilman plus, Ubichinol 200, NAC 600, omega3,
    rozszerzone badanie nasienia: morfologia 2%❗
    DFI 23% ❗

    09.02 -> TSH 1,180
    AMH: 4,11
    ft3 3,74; ft4 18,70 ; ferrytyna 38,26; d3 59,90; homocysteina 6,32; glukoza 89
  • Rafiki Autorytet
    Postów: 428 673

    Wysłany: 13 maja, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawdler34 wrote:
    @Rafiki
    Treningi siłowe oraz wydolnościowe są ok ale "z głową", bo z tego, co gin mi mówiła:
    Mogę mieć jeszcze osłabione stawy, core i dno miednicy
    Spadła wytrzymałość i wydolność
    Wszystko powinnam "budować od zera" i to, że ciało pamięta, to nie znaczy, że jest gotowe. Stąd też mam wracać stopniowo - ciężary zwiększać o 5-10% tygodniowo. Póki co to unikać siadów ze sztangą, martwych ciągów itp - czyli ćwiczeń, które budują ciśnienie w brzuchu. Z ćwiczeń na brzuch na razie unikać ćwiczeń angażujące proste mięśnie brzucha (np. planki).
    Zamiast typowych siadów - goblety z hantlem/kettlem, wykroki czy bułgary.
    Zamiast planków - np. robak
    itp
    Odnośnie biegania - przez zawirowania hormonalne stawy mogły ucierpieć więc tutaj też delikatnie, wzmacniać i dopiero biegać.

    Powiedziała, że skoro się będziemy starać, to po owulacji zejść z ciężarów/intensywności o 70-80% (ze względu na to, że miałam krwiaka to "dmuchamy na zimne") ale nie rezygnować z treningów, bo jednak wspomagają ukrwienie :)

    Ja mam swojego trenera, wysłałam mu takie +- zalecenia, on wie o poronieniu, ufam mu i wiem, że solidnie podejdzie do tematu :)

    O dziękuję Ci bardzo za takie szczegółowe wyjaśnienia 🥰 super, że tak zdroworozsądkowo to masz ogarnięte, podziwiam 💪

    Dawdler34 lubi tę wiadomość

    ✅ cross match, IPLE, trombofilia, celiakia, IMK, KIR BX, ASA, ANA, pasożyty, candida, HP,
    ❌ adenomioza rozproszona, endometrioza 1st, allo MLR 16,5%, niedobory żelaza, cytokiny

    03.2023 HSG niedrożne jajowody
    10.2023 I IVF 15 🫧 / 6 ❄️
    12.2023 FET cb 💔
    05.2024 FET 2 zarodków, cb 💔
    09.2024 FET 8/9 tc 💔
    01.2024 FET 9+0 💔

    05.2025 II IVF 8 🫧 / 2 ❄️ / PGT-A ❄️
    07.2025 FET PGT-A 6+0 💔

    2024-2025 3x histeroskopia: polip, zrosty, endometritis
    12.2025 histerolaparoskopia: drożne jajowody 🤯, endometrioza 1st

    02.2026 III IVF 8 🫧 / 6 ❄️
    Zoladex x2
    04.2026 FET 4AA+4BB cb
  • Dudu13 Autorytet
    Postów: 392 354

    Wysłany: 13 maja, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka, nie - moje obie cb „trwały” kilka dni i praktycznie zakończyły się w ramach trwania cyklu.
    Plusem jest to że testy mi wychodzą zazwyczaj od 10DPO. Warto powalczyć o morfo, ale sama już nie wiem jak i co przynosi największy efekt.

    👩‍❤️‍💋‍👨 29 starania od końca 24
    08.24 histeroskopia✅
    1-03.25 9/12tc💔 11.25, 03.26💔 CB

    💃MTHFR,PAI: hetero, KIR AA 📌accofil
    🆘11.25 AMH 0,68 🥺 LH/FSH < 1

    PRG 7 dpo ✅ (📌 Cyclogest)
    OGTT + hormony ✅, DHEAS ⬇️ (📌 Biosteron)
    B12, ferrytyna 🔜🆙
    MUCH, APS, b.C/S, ANA, celiakia (geny), pasożyty ✅
    CD138 ✨✅

    💊 Euthyrox,D3, metf.,Q10, NAC, melat.,omega, Mg, Oeparol, Acard

    🕺 🧪 ✅ ale morf. 2% 🙁
    hormony - dolna granica, D3 🔜🆙

    06.26 🩸📋
    07.26 wizyta 🪂
‹‹ 213 214 215 216 217 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ