X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poród martwego dziecka
Odpowiedz

Poród martwego dziecka

Oceń ten wątek:
  • Filiżanka8 Autorytet
    Postów: 333 389

    Wysłany: 11 lipca, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_aniołka wrote:
    Witam wszystkie mamy, przykro mi, że dołączyły tu nowe kobiety.
    Wczoraj zrobiłam test dwa razy ponieważ spóźnia mi się okres i na obu wyszła delikatna kreseczka. I jak tego dążyłam, tak teraz nie potrafię się tym cieszyć. Mój mąż nawet tego nie skomentował jak mu o tym powiedziałam. Dzisiaj jak go o to zapytałam stwierdził , że jest w szoku. Jeśli to się potwierdzi nie wyobrażam sobie, jak powiem o tym rodzinie, mam wrażenie, że każdy będzie zbulwersowany, bo przecież od śmierci Mateuszka minęły zaledwie 3 miesiące.
    W dodatku kiedyś miałam sen , że byłam w ciąży z synkiem i jak już miałam go urodzić, to nagle zniknął i po chwili znowu byłam w ciąży, ale z córeczką. Najgorsze że nagle zobaczyłam jej maleńką, czerwoną rączkę, która jakoś przebiła mi się przez brzuch i teraz w ogóle się boję, że coś złego się wydarzy.
    Dziewczyno ciesz się,
    W ogóle nie myśl o tym co inni myślą!
    To Wasze życie i Wasza sprawa! Życzę Ci zdrowia i spokoju!
    Sny są powalone! Musi być dobrze!

    *Starania 2017
    *Punkcja 4 zarodki przebadane PGTA
    *Transfery 11.22 i 12.22 nieudane
    *Transfer3. Lipiec 2023❤️ Ciąża prawidłowa do 26 tyg💔😭
    *Transfer4- czekamy na wyniki
  • Filiżanka8 Autorytet
    Postów: 333 389

    Wysłany: 11 lipca, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola Walcz o Was! A klinika nic nie pomoże w której robiłaś in vitro?
    Krysia współczuje:(
    Przeczytałam jednym tchem kilkanaście stron…. Smutne to co nas spotyka;/

    Ja mam przerwę bo z stymulacji nie mam zarodków, wracam po wakacjach. Głowa nadal do naprawy. Dni są różne. Do pracy nie mam natchnienia a zawsze ja lubiłam. Nic już nie jest fajne. Nie mam wyrzutów ze chce być w ciąży. Przyjęłam już tyle ciosów ze boje się co jeszcze ma dla nas los.

    *Starania 2017
    *Punkcja 4 zarodki przebadane PGTA
    *Transfery 11.22 i 12.22 nieudane
    *Transfer3. Lipiec 2023❤️ Ciąża prawidłowa do 26 tyg💔😭
    *Transfer4- czekamy na wyniki
  • glodia Autorytet
    Postów: 591 296

    Wysłany: 11 lipca, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia1411 wrote:
    No mi właśnie kazala czekac chociaż 2 miesiące 🫣
    Nie potrafię tak, nie chce 😭
    Wiem... rozumiem... ale dasz radę! Jesteś silna!
    Mi teraz po poronieniu w 13tc kazali czekać 6 m-cy, buntowałam się, chciałam to przyspieszyć, ba, nawet badanie allo mlr "nakazało" mi zrobić szybciej transfer, i co z tego....wyszło mi zapalenie i muszę czekać. Wyjdzie tak jak miało być: 6 m-cy przerwy, może organizm wie co robi....

  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 5945 5445

    Wysłany: 11 lipca, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu aż 6mcy kazali czekać? Mi po porodzie w 27tc mówili ze 3mce...
    Zastanawiam się, po czym wiadomo czy już można... Co powinno sugerować z że lepiej czekać?
    A teorie są sprzeczne, no jedne mówią że lepiej czekać, a inne że im prędzej tym lepiej bo łatwiej zajść w ciążę... 🫣
    Jasne że dam rade, ale mam dosyć takiego życia... gdzie nic nie daje radości, a tylko każdego dnia cieszę się, że jestem dzień bliżej do wizyty, badań itp....😢

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III 25.08 - 1810g 💙
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    04.06 FET ❄️3AA 🙏🙏
    09.06 - 5dpt. - ⏸️
    06.07 - 7+2 💔

    _ _ _ _

    04.09 prog 41.8; 2dpt 18.4
    05.09 - FET ostatniej szansy ❄️4AB
    4dpt - ⏸️; beta 59.8🤯; prog 28.5
    11.09 - 6dpt 80.4 💔 7dpt 79.8; 9dpt 98 🤯
    ___________
    II IVF??????? 🤯😭🤯
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 5945 5445

    Wysłany: 11 lipca, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czemu aż 6mcy kazali czekać? Mi po porodzie w 27tc mówili ze 3mce...
    Zastanawiam się, po czym wiadomo czy już można... Co powinno sugerować z że lepiej czekać?
    A teorie są sprzeczne, no jedne mówią że lepiej czekać, a inne że im prędzej tym lepiej bo łatwiej zajść w ciążę... 🫣
    Jasne że dam rade, ale mam dosyć takiego życia... gdzie nic nie daje radości, a tylko każdego dnia cieszę się, że jestem dzień bliżej do wizyty, badań itp....😢

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III 25.08 - 1810g 💙
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    04.06 FET ❄️3AA 🙏🙏
    09.06 - 5dpt. - ⏸️
    06.07 - 7+2 💔

    _ _ _ _

    04.09 prog 41.8; 2dpt 18.4
    05.09 - FET ostatniej szansy ❄️4AB
    4dpt - ⏸️; beta 59.8🤯; prog 28.5
    11.09 - 6dpt 80.4 💔 7dpt 79.8; 9dpt 98 🤯
    ___________
    II IVF??????? 🤯😭🤯
  • glodia Autorytet
    Postów: 591 296

    Wysłany: 12 lipca, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia1411 wrote:
    Czemu aż 6mcy kazali czekać? Mi po porodzie w 27tc mówili ze 3mce...
    Zastanawiam się, po czym wiadomo czy już można... Co powinno sugerować z że lepiej czekać?
    A teorie są sprzeczne, no jedne mówią że lepiej czekać, a inne że im prędzej tym lepiej bo łatwiej zajść w ciążę... 🫣
    Jasne że dam rade, ale mam dosyć takiego życia... gdzie nic nie daje radości, a tylko każdego dnia cieszę się, że jestem dzień bliżej do wizyty, badań itp....😢
    Żeby moja macica była "silna" i nie odrzuciła kolejnej ciąży. Może to związane z poronieniami nawykowymi i wiekiem?, w chwili poronienia miałam 40 lat, teraz juz 41...

  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 5945 5445

    Wysłany: 12 lipca, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam prawie 40 i też się boję... 😢

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III 25.08 - 1810g 💙
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    04.06 FET ❄️3AA 🙏🙏
    09.06 - 5dpt. - ⏸️
    06.07 - 7+2 💔

    _ _ _ _

    04.09 prog 41.8; 2dpt 18.4
    05.09 - FET ostatniej szansy ❄️4AB
    4dpt - ⏸️; beta 59.8🤯; prog 28.5
    11.09 - 6dpt 80.4 💔 7dpt 79.8; 9dpt 98 🤯
    ___________
    II IVF??????? 🤯😭🤯
  • glodia Autorytet
    Postów: 591 296

    Wysłany: 12 lipca, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla91 wrote:
    Nigdy wcześniej nie miałam problemów z jelitami, jedna wizyta w WC rano i tyle, jedyne co po 2 lata temu covidzie ból brzucha który przeszedł po miesiącu diety warzywnej, nigdy w najgorszych koszmarach bym się tego nie spodziewała…
    Ola, bardzo mi przykro. Pamiętasz o probiotykach? Polecam Omni biotic. A na złagodzenie biegunki - siemię lniane (kisiel z siemienia).

  • Natalia, mama Franciszka Koleżanka
    Postów: 84 17

    Wysłany: 12 lipca, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaOla91 wrote:
    Te bakterie o których pisałam wyszły z szyjki macicy. Niby mój ginekolog mówi że nie muszą przejść do płodu, że to może być nosicielstwo… ale wiem że niekoniecznie optymistyczny scenariusz się sprawdzi. czekam na wynik nowego posiewu. W jelitach nie wiadomo co jest… czy to ta yershinia jeszcze robi spustoszenie czy coś innego. W wynikach kalu nic już nie wychodzi… ten antybiotyk trzeba by moim zdaniem podać dożylnie bo jak przy biernikach i wymiotach podać antybiotyk doustnie jeszcze… ale nie wiem 😪


    Chciałabym właśnie na MSWiA bo tam jest też gastrologia by móc skonsultować… ja ogólnie jestem w Rzeszowa… muszę wytrzymać jeszcze jutro, bo koleżanka będzie w piątek w pracy. Prosiłam ją czy mogę być wcześniej ale powiedziała że mam pić elektrolity i brać enterol i że w piątek da mi znać więc nie mam wyjścia… poczekam jeszcze ten jeden dzień… liczę na to że jak ona tam pracuje i to jest po znajomości to będzie inaczej… w Rzeszowie w szpitalu o drugim stopniu referencyjności podczas jednego z kolejnych pobytów leczyli mnie kroplówka z soli fizjologicznej i głodówką… więc ja już powiem Wam dziewczyny że upatruję nadzieję w tym, że ktoś mi pomoże i się zaangażuje bo jest ta znajoma na oddziale… trudno trafić na lekarza który naprawdę chce pomóc w trudniejszym przypadku i się zaangażuje…


    Czyli wychodzi na to, że Ci już w badaniach nic nie wychodzi, ale męczy ta biegunka ? 😞 to faktycznie potrzebujesz dobrego lekarza…
    Daj nam dzisiaj znać czy się udało ✊❣️

    29.02.2024r. Franciszek 34 tc 👼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, niestety dziś mam spory dołek.. jakoś wydawało mi się, że może powoli to wszystko będzie szło w dobrą stronę, bardzo powoli ale dziś jestem całkowicie rozbita. Nie minęło jeszcze nawet 3 tyg odkąd pożegnałam moje bliźniaki, więc to jeszcze bardzo krótko o czym wiem, ale mam wrażenie że od kilku dni jest ze mną co raz gorzej.. bardzo zafiksowałam się na tym, że pewnie teraz będziemy mieć spore problemy z ewentualną kolejną ciążą w ogóle, że to była moja jedyna szansa na pełną rodzinę, która stracilam z „mojej winy”, że może gdybym była bardziej czujna, to pojechałabym do szpitala szybciej i cos jeszcze dałoby się zrobić z szyjką i z tym rozwarciem..przed ciążą miałam io, pcos i niedoczynność tarczycy. Jeszcze przed rozpoczęciem starań lekarze mówili, że od razu kierowaliby się do kliniki leczenia niepłodności, ale spróbowaliśmy i udało się już w drugim cyklu. Boje się rozregulowanych hormonów, zastanawiam się kiedy w ogóle przyjdzie okres, owulacja, czy w ogóle będzie mi dane zostać mamą. Te myśli całymi dniami galopują po mojej głowie.
    Zastanawiam się nad spotkaniem z psychologiem/psychoterapeuta, ale nie wiem czy obca osoba będzie mi w stanie jakoś pomóc, bardziej ufam czysto medycznym argumentom danym. Czy korzystałyście z takiego wsparcia po śmierci Waszych dzieci? Jak w ogóle wygląda taka terapia, czy przynioslo to jakąkolwiek ulgę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca, 23:01

  • Filiżanka8 Autorytet
    Postów: 333 389

    Wysłany: 13 lipca, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie psycholog jedynie powiedział ze nie spotkały mnie dodatkowe traumy czyli nikt mnie złe nie potrakował, maz wspierał, rodzina była blisko, poród nie był dramatem, w szpitalu miałam dobra opiekę. Chyba potrzebowałam żeby to wybrzmiało. Nie obwiniałam nikogo o smierć naszego synka. Bardzo dbałam o wsztstko,do lekarzy tez nie miałam zastrzeżeń. Kolejny raz nie poszlam bo nie widziałam sensu.
    Po pół roku nadal nie jestem sobą. Płacze gdy o czymś pomyśle, nie chodzę obsesyjnie na cmentarz bo mnie to rozwala. Robiłam to co czułam, nie chodziłam w żałobie bo nie czułam potrzeby. A wcześniej bardzo musiałam gdy zmarł ktoś bliski.
    Na początku bardzo przytulanie do męża mi pomagało i dzielenie się wspólnymi myślami, wyplakanie sie razem.
    Do teraz mam problem z koncentracja, niechęć do pracy ( wcześniej uwielbiałam pracować),jestem słaba fizycznie.

    Badania dały sens mojemu życiu. Pod koniec wakacji wracam do kliniki na kolejna stymulację, teraz przerwę przyjęłam z pokora ale ogólnie chciałabym wszystko już!

    Okresu dostałam po 28 dniach, uzupełniałam żelazo i inne, bo brałam ponad miesiąc antybiotyki.
    Czas jest najlepszym lekarstwem. Żyj tak jak uważasz.

    *Starania 2017
    *Punkcja 4 zarodki przebadane PGTA
    *Transfery 11.22 i 12.22 nieudane
    *Transfer3. Lipiec 2023❤️ Ciąża prawidłowa do 26 tyg💔😭
    *Transfer4- czekamy na wyniki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filiżanka8 wrote:
    Mnie psycholog jedynie powiedział ze nie spotkały mnie dodatkowe traumy czyli nikt mnie złe nie potrakował, maz wspierał, rodzina była blisko, poród nie był dramatem, w szpitalu miałam dobra opiekę. Chyba potrzebowałam żeby to wybrzmiało. Nie obwiniałam nikogo o smierć naszego synka. Bardzo dbałam o wsztstko,do lekarzy tez nie miałam zastrzeżeń. Kolejny raz nie poszlam bo nie widziałam sensu.
    Po pół roku nadal nie jestem sobą. Płacze gdy o czymś pomyśle, nie chodzę obsesyjnie na cmentarz bo mnie to rozwala. Robiłam to co czułam, nie chodziłam w żałobie bo nie czułam potrzeby. A wcześniej bardzo musiałam gdy zmarł ktoś bliski.
    Na początku bardzo przytulanie do męża mi pomagało i dzielenie się wspólnymi myślami, wyplakanie sie razem.
    Do teraz mam problem z koncentracja, niechęć do pracy ( wcześniej uwielbiałam pracować),jestem słaba fizycznie.

    Badania dały sens mojemu życiu. Pod koniec wakacji wracam do kliniki na kolejna stymulację, teraz przerwę przyjęłam z pokora ale ogólnie chciałabym wszystko już!

    Okresu dostałam po 28 dniach, uzupełniałam żelazo i inne, bo brałam ponad miesiąc antybiotyki.
    Czas jest najlepszym lekarstwem. Żyj tak jak uważasz.

    Tak też myślę, psycholog chyba nie pomoże.. w mężu mam ogromne wsparcie. Do pracy na razie nie wracam, ale 2 miesiące i trzeba będzie bo przed poronieniem byłam już na L4, na ten moment sobie tego nie wyobrażam zwłaszcza że pracę mam bardzo stresującą i też kontakt z klientami, którzy wiadomo głównie kontaktują się z pretensjami. Dziękuję, że napisałaś o kwestii żałoby, caly czas jestem pomiędzy tym, co wydaje mi się ze wypada, czego chce a co czuje, ale my wiemy ze żałoba jest w sercu, a stamtąd nigdy do końca nie zniknie.

  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 5945 5445

    Wysłany: 14 lipca, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja napiszę,że to normalne co czujesz... Mi się wydawało ze juz sobie poukładałam wszystko i przyszło ki żegnać kolejne dziecko... czuję się dokładnie jak opisujesz, poza tym, że tymrazem nie zastanawiam się nad tym co myślą inni...."poszlam" ta droga poprzednio i to było najgorsze co mogłam zrobić...
    Mimo że mam w domu dziecko z drugiej ciąży, też obsesyjnie myślę o kolejnej... Jak wtedy, jak Ty myślę czy to nie była ostatnia szansa, a tak bardzo nie wyobrażam sobie życia z tą pustka...
    Mi psycholog pomogła, to ona pomogła mi zrozumieć, że żałobę trzeba przeżyć tak jak my czujemy... chociaż nadal uważam, zs lekarstwem jest kolejna ciąża... 😔

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III 25.08 - 1810g 💙
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    04.06 FET ❄️3AA 🙏🙏
    09.06 - 5dpt. - ⏸️
    06.07 - 7+2 💔

    _ _ _ _

    04.09 prog 41.8; 2dpt 18.4
    05.09 - FET ostatniej szansy ❄️4AB
    4dpt - ⏸️; beta 59.8🤯; prog 28.5
    11.09 - 6dpt 80.4 💔 7dpt 79.8; 9dpt 98 🤯
    ___________
    II IVF??????? 🤯😭🤯
  • Misiak Przyjaciółka
    Postów: 111 135

    Wysłany: 14 lipca, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xZxmania 3 tygodnie to bardzo krótko, ja po takim czasie płakałam prawie codziennie. Jeśli chodzi o psychologa to mi się wydawało, że psycholog uleczy cały mój ból, ale tak to nie działa. Mimo wszystko rozmowy z psychologiem bardzo mi pomogły. Pozwoliła mi zrozumieć siebie i przeżyć żałobę na swój sposób. Może warto sprawdzić czy psycholog Ci pomoże. Ja, zanim udało mi się umówić w przychodni do psychologa, korzystałam z pomocy psychologicznej z fundacji Ernest - można skorzystać z 5 darmowych wizyt online. Maja doświadczenie w pomocy kobietom po stracie. Dziewczyny na forum pisały, że nie każdy psycholog daje radę z takimi problemami.

    pp2018 lubi tę wiadomość

    👩35
    👨36
    🐕
    1 IVF
    październik 2022 - ET - beta 0
    październik 2023 - FET
    12.02.2024 - 21 tc (*) 👼

    17.07 punkcja
    22.07 ET 4.1.1
    27.07 (5dpt) - beta 17,7
    2.08 (11 dpt) - 137,4
    9.07 (18 dpt) beta 1383 pęcherzyk ciążowy
    16.07 (25 dpt) beta 9051, jest ❤️
    Zostań z nami 🍀🌈🦋
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiak wrote:
    xZxmania 3 tygodnie to bardzo krótko, ja po takim czasie płakałam prawie codziennie. Jeśli chodzi o psychologa to mi się wydawało, że psycholog uleczy cały mój ból, ale tak to nie działa. Mimo wszystko rozmowy z psychologiem bardzo mi pomogły. Pozwoliła mi zrozumieć siebie i przeżyć żałobę na swój sposób. Może warto sprawdzić czy psycholog Ci pomoże. Ja, zanim udało mi się umówić w przychodni do psychologa, korzystałam z pomocy psychologicznej z fundacji Ernest - można skorzystać z 5 darmowych wizyt online. Maja doświadczenie w pomocy kobietom po stracie. Dziewczyny na forum pisały, że nie każdy psycholog daje radę z takimi problemami.

    Za 2 tyg mam wizytę u mojego ginekologa, kiedy ostatnio dzwonił wspominał, że gdyby był problem z terminami to on pomoże, bo ma kogoś znajomego kto specjalizuje się w takim wsparciu. Ale dobrze wiedzieć, że można też skorzystać w fundacji Ernesta. Zobaczę co on doradzi a w razie potrzeby zwrócę się do nich, bo w moim mieście z skierowania są mega długie terminy oczekiwania. Samej tej wizyty u ginekologa tez się boję, stresuję się jak przed maturą chociaż to tylko wizyta kontrolna, ale ostatni raz widziałam go w szpitalu kiedy informował mnie o sytuacji.. jak tylko myślę o wizycie to te obrazy wracają, pewnie popłaczę się w gabinecie. Przedwczoraj dzwonili do mnie w sprawie potwierdzenia terminu na badanie połówkowe, zapomniałam odwołać.. nie dałam rady wykrztusić słowa, po prostu zaczęłam płakać. Na szczęście Pani rejestratorka szybko zrozumiała o co chodzi.

  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 5945 5445

    Wysłany: 14 lipca, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży umówiłam się na sesję ciążowa... że Pani zadzwoni w listopadzie... zadzwoniła w sobotę w którą urodziłam...
    Ja mam we wtorek ginekologa i też się boję tej wizyty, ostatni raz byłam w tym gabinecie w ciąży... I teraz powinnam tam iść w ciąży...

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III 25.08 - 1810g 💙
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    04.06 FET ❄️3AA 🙏🙏
    09.06 - 5dpt. - ⏸️
    06.07 - 7+2 💔

    _ _ _ _

    04.09 prog 41.8; 2dpt 18.4
    05.09 - FET ostatniej szansy ❄️4AB
    4dpt - ⏸️; beta 59.8🤯; prog 28.5
    11.09 - 6dpt 80.4 💔 7dpt 79.8; 9dpt 98 🤯
    ___________
    II IVF??????? 🤯😭🤯
  • Filiżanka8 Autorytet
    Postów: 333 389

    Wysłany: 14 lipca, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety te obrazy wracają;(
    Po pół roku jest lepiej ale są sytuacje ze popłakałam się w urzędzie bo przed wejściem ochroniarz tłumaczył komuś ze pierwszeństwo to inwalidzi i kobitki z nosidełkami, jak weszłam do gabinetu było po mnie.

    Jak mnie jakaś myśl zaskoczy i powiem o tym mężowi to zawsze jest mi lepiej, jak nie wypowiem tego na głos to to we mnie siedzi…

    Do pracy poszłam 2 tygodnie przed jej rozpoczęciem, dobrze mnie przyjęli, nie pytali, chyba ze sama chciałam powiedzieć. Tak rekonesans sobie zrobiłam i powrót już nie był zły, nie bałam się.

    Co do obsługi ludzi to teraz jak patrzę na tych wariatów z pretensjami bo coś mu się nie podoba to myśle ze chciałabym mieć takie problemy jak oni i po mnie to spływa.

    Miałam tez sytuacje ze musiałam się odwrócić bo łzy mi poleciały (coś zobaczyłam/pomyślałam) ale wtedy tez Kolezanka ogarnęła sprawę. Trzeba to przeżyć i się da to przeżyć…

    *Starania 2017
    *Punkcja 4 zarodki przebadane PGTA
    *Transfery 11.22 i 12.22 nieudane
    *Transfer3. Lipiec 2023❤️ Ciąża prawidłowa do 26 tyg💔😭
    *Transfer4- czekamy na wyniki
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 5945 5445

    Wysłany: 14 lipca, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie trochę to przestało wracać, a teraz znowu wraca...
    Wtedy wracałam do pracy wszyscy wiedzieli co się wydarzyło, też nikt nie pytał, chyba że to ja chciałam gadać... Teraz o samej ciąży wie garstka osób, reszta nie się nic, pytają... więc raczej nie uniknę pytań... Nie chcę być nie miła, ale boję się że nie dam rady zmierzyć się z pytaniami, żarcikami itp... 😢
    Tez często myślę, że chciałabym mieć takie problemy, ale cóż, każdy ma swoje i musimy z tym żyć, nie mamy wpływu na nic... dlatego tak bardzo się boję, że to była ta ostatnia szansa 😢

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III 25.08 - 1810g 💙
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    04.06 FET ❄️3AA 🙏🙏
    09.06 - 5dpt. - ⏸️
    06.07 - 7+2 💔

    _ _ _ _

    04.09 prog 41.8; 2dpt 18.4
    05.09 - FET ostatniej szansy ❄️4AB
    4dpt - ⏸️; beta 59.8🤯; prog 28.5
    11.09 - 6dpt 80.4 💔 7dpt 79.8; 9dpt 98 🤯
    ___________
    II IVF??????? 🤯😭🤯
  • pp2018 Autorytet
    Postów: 1100 1246

    Wysłany: 14 lipca, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myślę nad psychologiem. Byłam już kiedyś na terapii i wiem, że wygadanie się naprawdę pomaga i jest to coś zupełnie innego niż wygadanie się przed mężem czy przyjaciółką.
    Celować będę właśnie w miejsca, gdzie "specjalizują się" w temacie strat.

    Krysia1411 lubi tę wiadomość

    38 👱‍♀️, 37🧔‍♂️ AMH 0,82
    28.05.24 ⏸️ 4.07.24 💔 Janek [8+3] trisomia w obrębie 8 chromosomu
    🧬 PAI-1 i MTHFR 1298A>C (hetero)

    📊TSH 2,25
    ft4 15,70 (37%)
    Żelazo 127
    Ferrytyna 41,77
    Kw. fol. 16,43 (4,80-37,30)
    B12 652,40 (197-771)
    Wit. D 58,90
    Progesteron 8dpo 12
    Estradiol 8dpo 97

    6.09, 8.09 ⏸️
    9.09 beta 704, prog 39,50, tsh 3,09
    11.09 beta 1861, prog 43
    14.09 tsh 1,65
    18.09 GS i YS

    KIR AA
    18.09 immunolog M. Lit.
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 5945 5445

    Wysłany: 14 lipca, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pp2018 wrote:
    Ja też myślę nad psychologiem. Byłam już kiedyś na terapii i wiem, że wygadanie się naprawdę pomaga i jest to coś zupełnie innego niż wygadanie się przed mężem czy przyjaciółką.
    Celować będę właśnie w miejsca, gdzie "specjalizują się" w temacie strat.
    Polecam... Mi "zwykły" psycholog nie pomógł... pewnie po części dlatego że to był covid i teams... ale czułam że to nie to ...
    Tutaj pracują z kobietami po poronieniach, późnych stratach jak moja, przed on vitro, po długich staraniach... chodziłam też cala poprzednia ciążę Chyba też tego potrzebowałam...

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III 25.08 - 1810g 💙
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    04.06 FET ❄️3AA 🙏🙏
    09.06 - 5dpt. - ⏸️
    06.07 - 7+2 💔

    _ _ _ _

    04.09 prog 41.8; 2dpt 18.4
    05.09 - FET ostatniej szansy ❄️4AB
    4dpt - ⏸️; beta 59.8🤯; prog 28.5
    11.09 - 6dpt 80.4 💔 7dpt 79.8; 9dpt 98 🤯
    ___________
    II IVF??????? 🤯😭🤯
‹‹ 682 683 684 685 686 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ