X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..
Odpowiedz

Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak was czytam i oczywiście rozumiem dylematy, jak zobaczyłam ceny badań to się prawie popłakałam, ale zaciśniemy pasa i zrobiliśmy, kariotypy w środę już zrobione, wynik 4 tyg od pobrania, dziś robiłam mutacje : Mutacja V Leiden, mut. protrombiny, mthfr, mutacja w genie PAI-1 oraz V R2. Oprócz tego rano robiłam: glukozę oraz krzywą cukrową, insulinę,zestaw tarczycy (tsh, ft3,ft4), przeciwciała p/jądrowe ana1, morfologię, wit b12, prolaktynę (będzie niemiarodajna ale trudno), różyczkę, cytomegalie i toxoplazmozę...w ciul tego..... ! Cała pokłuta jestem a z piątku jeszcze siniak na ręce..

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Reni86 a Ty wiesz dlaczego straciłaś wcześniejsze ciążę?
    Juz chyba kiedys pisałam ze w tej ostatniej ciąży byla wada genetyczna dziecka, w 2 ciąży dziecko bylo zdrowe ale nie miałam wtedy włączonego leczenia. Ale u mnie tez nazbieralo sie sporo niepoprawnosci wiec tak naprawde w tych dwóch pierwszych ciazach nie wiadomo co bylo przyczyna.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    Juz chyba kiedys pisałam ze w tej ostatniej ciąży byla wada genetyczna dziecka, w 2 ciąży dziecko bylo zdrowe ale nie miałam wtedy włączonego leczenia. Ale u mnie tez nazbieralo sie sporo niepoprawnosci wiec tak naprawde w tych dwóch pierwszych ciazach nie wiadomo co bylo przyczyna.
    A teraz jak stoją sprawy?

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lwieserce piszesz jakbyś siedziała mi w głowie!
    Też się zastanawiam czy robić badania i jakie. Na dzień dobry odstawiłam gluten. Czasem to pomaga bo gluten niszczy kosmki jelitowe i różne substancje dla nas niezbędne mogą się gorzej wchlaniac.

    Po świętach musze podjąć jakaś decyzję :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2017, 08:54

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Lwieserce piszesz jakbyś siedziała mi w głowie!
    Też się zastanawiam czy robić badania i jakie. Na dzień dobry odstawiłam gluten. Czasem to pomaga bo gluten niszczy kości jelitowe i różne substancje dla nas niezbędne mogą się gorzej wchlaniac.

    Po świętach musze podjąć jakaś decyzję :/
    Z tym glutenem jest coś na rzeczy, przez miesiąc bawiłam się w dietę paleo bez glutenu super się czułam, szkoda, ze tak łatwo porzucam diety....aaa

  • Muska Autorytet
    Postów: 2322 5037

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz przywatny nie wypisze skierowania na NFZ, ja dostałam niby skierowanie od hematologa, ale w LuxMed i się okazało jak zapytałam w rejestracji, że one wszystkie płatne. Tam zaś mają cenniki jak z kosmosu :P wszystko droższe niż w Diagnostyce o 50 zł i więcej na jednym badaniu.

    To ja może pójdę jeszcze do rodzinnego i poprosze o skierowanie do hematologa albo immunologa na NFZ. Może się uda.

    Aktualnie to jestem za połowa cyklu i mam schizy, że może sie udało zajść, bo tak mi niedobrze przez ostatnie 3 dni... To pewnie wina bromergonu, ale stres jest. Ach, lepiej nie mysleć.

    Teraz Święta, więc jutro zabiore sie za święconkę i ciasto jakieś machnę. Na szczęście nie musze więcej specjalnie nic robić, bo idziemy sie gościć do teściów ;) Na jedno dobrze, bo mniej obowiązków, a na drugie średnio bo nie wiem czy 2 dni wytrzymamy ;)

    Życzę Wam wszystkim rodzinnych Świąt i znalezienia szczęścia i radości gdzieś w naszych sercach, aby mimo wszystko iść do przodu, nie poddawać się i zostać nagrodzonym nowym życiem.

    9f7j3e5e06vngc0g.png
    961lgu1rd0kaje2g.png
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    A teraz jak stoją sprawy?
    Biorę suplementy, ale decyzja jeszcze nie podjeta co dalej i czy w ogóle kiedykolwiek jeszcze będziemy próbować.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    Biorę suplementy, ale decyzja jeszcze nie podjeta co dalej i czy w ogóle kiedykolwiek jeszcze będziemy próbować.
    Moze jeszcze sie podiagnozuj...

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 14 kwietnia 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Moze jeszcze sie podiagnozuj...
    Po co?

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni więcej odwagi... będę okrutna, czas nie działa na Wasza korzyść...Wierze ze tym razem uda się!

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa wiem, ja to wszystko wiem. Ale na ten moj strach przekladaja sie tez inne rzeczy i dlatego to nie jest prosta decyzja.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    Po co?
    Jeśli są jakieś badania których nie robiliście może warto? Wiedza jest ważna można uniknąć kolejnej tragedii, a chociaż spróbować....

  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susanna robienie badan dla samych badan nie jest dobra droga. Najpierw trzeba znalezc lekarza który bedzie umial je zinterpretować. Bo nie oszukujmy sie czesc lekarzy nie daje skierowan bo nie bedzie wiedzialo co potem z wynikami zrobic, a Ci którzy zajmuja sie poronieniami nie zawsze honorują badania nie od nich (nie raz musiałam powtarzać badania). My natomiast nie mamy zrobionego tylko AlloMLR ale nie robimy go bo nie zgodzę sie na szczepionki.

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 15 kwietnia 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reni86 ...doskonale rozumiem twoje obawy... my sprobujemy jeszcze raz, ostatni... ..co bedzie, to bedzie a potem koniec, bo ja nie umiem tak zyc z ciagla nadzieja, ktora nigdy nie ma szans na realizacje... to totalnie dolujace, depresyjne, psujace relacje miedzy mna a mezem...
    ...co prawda moja sytuacja jest inna bo mam juz syna i nie wiem jak bym sie zachowala nie majac dziecka ale w naszej sytuacji dajemy sobie ostatnia szanse...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0a98ee079321.jpg

    cookiemonster lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie poddawajcie się, róbcie badania na własną rękę, niestety nie ma co liczyć na to, że ktoś za Was coś zrobi - nawet najlepszy lekarz. Warto pójść do kilku różnych - endo, immunologa i np genetyka i pozbierac informacje od wszystkich i później te informacje przekazać ginekologowi prowadzącemu - będzie miał podkładkę do przepisania leków, bez których niestety ciężko z problemami immunologicznymi donosić ciąże... Też jestem przeciwna szczepieniom, ale bez obstawy leków (clexane, meta, encorton, accard, kwas foliowy 5mg, wit D i końskie dawki luteiny) nie wierzę, że ta ciąża w której jestem miałaby szansę się rozwinąć.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muska wrote:
    Lekarz przywatny nie wypisze skierowania na NFZ, ja dostałam niby skierowanie od hematologa, ale w LuxMed i się okazało jak zapytałam w rejestracji, że one wszystkie płatne. Tam zaś mają cenniki jak z kosmosu :P wszystko droższe niż w Diagnostyce o 50 zł i więcej na jednym badaniu.

    To ja może pójdę jeszcze do rodzinnego i poprosze o skierowanie do hematologa albo immunologa na NFZ. Może się uda.
    A ja sie nie do końca z tym zgodze dostalam skierowania od swojego ginekologa prywatnego (dodam ze skierowanie dostalam na pierwszej wizycie jakiej sie do Niego udalam ) zarówno do kliniki genetycznej jak i do Centrum Zdrowia Matki Polki na Hosteroskopie plus ogrom innych badan przy okazji i za nic noe placilam nawet złotówki wszystko miałam na kasę chorych

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    A ja sie nie do końca z tym zgodze dostalam skierowania od swojego ginekologa prywatnego (dodam ze skierowanie dostalam na pierwszej wizycie jakiej sie do Niego udalam ) zarówno do kliniki genetycznej jak i do Centrum Zdrowia Matki Polki na Hosteroskopie plus ogrom innych badan przy okazji i za nic noe placilam nawet złotówki wszystko miałam na kasę chorych
    Może twój ginekolog pracuje również gdzieś gdzie ma kontrakt z nfz albo w samym szpitalu, wtedy jest możliwość recepty refundowanej czy skierowania, jeśli nie to trzeba wszystko opłacać

  • Muska Autorytet
    Postów: 2322 5037

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    A ja sie nie do końca z tym zgodze dostalam skierowania od swojego ginekologa prywatnego (dodam ze skierowanie dostalam na pierwszej wizycie jakiej sie do Niego udalam ) zarówno do kliniki genetycznej jak i do Centrum Zdrowia Matki Polki na Hosteroskopie plus ogrom innych badan przy okazji i za nic noe placilam nawet złotówki wszystko miałam na kasę chorych
    Widocznie ten u którego byłas przyjmuje tez na NFZ gdzies indziej i wypisał skierowanie jako lekarz NFZ. Taki z prywatnej praktyki raczej nie może po prostu wypisac skierowania na NFZ. Chyba, że coś się pozmieniało i teraz mogą i takie skierowania sa honorowane. Głowy nie daję, ja po prostu miałam taką sytuację.
    Super że Ci się udało! Dobrze by było jak każdy by tak mógł i chciał wypisywać.

    9f7j3e5e06vngc0g.png
    961lgu1rd0kaje2g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muska wrote:
    Widocznie ten u którego byłas przyjmuje tez na NFZ gdzies indziej i wypisał skierowanie jako lekarz NFZ. Taki z prywatnej praktyki raczej nie może po prostu wypisac skierowania na NFZ. Chyba, że coś się pozmieniało i teraz mogą i takie skierowania sa honorowane. Głowy nie daję, ja po prostu miałam taką sytuację.
    Super że Ci się udało! Dobrze by było jak każdy by tak mógł i chciał wypisywać.
    Musiał mieć kontrakt z nfz, nic się nie zmieniło

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ