X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..
Odpowiedz

Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..

Oceń ten wątek:
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 28 marca 2017, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dooti wrote:
    Ślicznie dziękuję. A teraz bierzesz jakieś leki? Spokojnej i nudnej ciąży życzę :*
    Dziekuje również kochana <3
    Ja biorę od listopada kwas foliowy , b12 , B6 metylowane w związku z mutacja do tego acard codziennie , femibion Natal 1 od pozytywnego testu ciazowego biorę do tego zestawu jeszcze duphaston 3 razy dziennie i zastrzyki clexane 0.6 a od soboty zmienilam witaminy Femibion Natal 1 na Natal 2 takze troche tego jest ale widać są efekty

    A co do ciąży to spokojna i nudna na pewno nie będzie każda z nas po takich przejściach będzie sie stresowac i spinac cala ciążę dodatkowo na genetycznych wyszło mi duże ryzyko przedwczesnego porodu i rzucawki takze cały czas cos

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2017, 22:55

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Dooti Autorytet
    Postów: 1331 1435

    Wysłany: 29 marca 2017, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za Was :*

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    Nasz cud ANTOŚ <3 24.06.2018 (33tc +2) 52cm, 2200g
    atdcanliaa6igbwu.png
    trombofilia-niedobór białka S, dodatnie ANA
    Aniołki 06.2016 9tc, 12.2016 9tc , 03.2017 9tc
    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" ŁK 1,37
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 29 marca 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Poradnia Genetyki Klinicznej ul. Pomorska 251 92-213 Łódź tel 42272 53 55
    Jest jeszcze w Centrum Zdrowia Matki Polski ale tam właśnie podawali mi termin oczekiwania na wyniki 6/7 miesięcy

    tez tam robiliśmy badania. Mogę polecić w 100% :) i lepiej niż w stolicy :P

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 30 marca 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dooti wrote:
    Witajcie dziewczyny
    mocno trzymam kciuki za Wasze fasolki

    Czarnulka, dziękuję Ci za ten wątek, wiem od czego zacząć, generalnie to chyba zdecydowaliśmy się pomimo kosztów na badanie genetyczne naszego okruszka. Tylko nie bardzo wiem jak to ogarnąć :(
    Na pewno dostaniemy skierowanie do poradni genetycznej i część badań uda się zrobić na NFZ, chyba kariotypy też ale tego nie jestem pewna.

    Zabieg o ile nic się nie wydarzy będzie we czwartek 30.03.

    Nigdy w życiu nie przypuszczałabym że mnie to spotka...
    Dooti. Bardzo mi przykro. Życie jest okrutne. Trzymaj się . Tulę mocno.
    Ja też się okropnie boje tej ciąży a od początku problemy . Prawie zero objawów, do tego non stop plamienia nie wiadomo z kąd. .

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Madhuri Przyjaciółka
    Postów: 70 41

    Wysłany: 31 marca 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny... Witam sie z Wami w trakcie mojego drugiego juz w tym roku poronienia :(

    Czarnulko, dzieki, ze poswiecilas swoj czas na wypisanie listy badan i rad dla nas wszystkich tutaj po stracie... Duzo mi to rozjasnilo! O wiekszosci badan w zyciu nie slyszalam!

    Mam do was pytanie, dziewczyny. Dzisiaj rozpoczelo sie moje poronienie, test ciazowy jest juz negatywny. Wizyte u specjalisty od poronien nawykowych mam dopiero okolo 8-10 maja, a slyszalam, ze niektore badania trzeba przeprowadzac przed uplywem 4 tygodni od poronienia. Myslicie, ze bedzie za pozno, jesli wykonam te badania dopiero po wizycie? :(

    I pytanie numer dwa: mieszkam na stale w Irlandii, ale akurat bede w Polsce za 3 tyg i myslalam o tym, zeby wykonac kilka podstawowych badan, ktore moga ewentualnie lekarza naprowadzic na trop moich problemow. Jakie badania poradzilybyscie mi jako minimum? W Irlandii wiekszosc badan bede miala za darmo, ale chcialabym isc do niego z jakimis wynikami, zeby mial jakikolwiek punkt zaczepienia. Z dolegliwosci mam podejrzenie PCOS - policystyczne jajniki widoczne usg i jeden ginekolog mi zalecil branie metforminy, no ale nie zdazylam jej nawet wykupic, bo akurat kilka dni pozniej zaszlam w ciaze. Poza tym nie choruje na nic innego, o czym moglabym wiedziec. W ostatniej ciazy bralam progesteron, bo moj lekarz rodzinny powiedzial ze wg badan krwi w 4t2d ciazy mialam najnizsza granice normy. :(

    Jesli mialabyscie jakies rady, to bylabym bardzo wdzieczna... Szkoda, ze wszystkie spotykamy sie tutaj na tym watku i po tak wielu - zbyt wielu - stratach... :(

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    PuUcp1.png
    [*] 9tc/11tc, 9 stycznia 2017
    [*] 6tc, 31 marca 2017
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 31 marca 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Dziewczyny,
    ja z innego watku, po troche wsparcia i wiedzy...
    ...10 letni syn z bezproblemowej ciazy, w ciagu ostatnich dwoch lat 3 poronienia,niedoczynnosc tarczycy (na lekach i od lat uregulowana), homozygota mthfr c677t... w tej chwili obnizam homocysteine (metylowany kwas foliowy, wit b12,wit b6, cholina, wit b2) ...jak spadnie do "bezpiecznego" poziomu, to zaczynam starania, juz moje ostatnie, wiecej na ciaze nie bede sie decydowac... zazywam acard a po dodatnim tescie ciazowym mam brac encorton, duphaston, neoparin...

    Dooti... przytulaski

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madhuri wrote:
    Hej dziewczyny... Witam sie z Wami w trakcie mojego drugiego juz w tym roku poronienia :(

    Czarnulko, dzieki, ze poswiecilas swoj czas na wypisanie listy badan i rad dla nas wszystkich tutaj po stracie... Duzo mi to rozjasnilo! O wiekszosci badan w zyciu nie slyszalam!

    Mam do was pytanie, dziewczyny. Dzisiaj rozpoczelo sie moje poronienie, test ciazowy jest juz negatywny. Wizyte u specjalisty od poronien nawykowych mam dopiero okolo 8-10 maja, a slyszalam, ze niektore badania trzeba przeprowadzac przed uplywem 4 tygodni od poronienia. Myslicie, ze bedzie za pozno, jesli wykonam te badania dopiero po wizycie? :(

    I pytanie numer dwa: mieszkam na stale w Irlandii, ale akurat bede w Polsce za 3 tyg i myslalam o tym, zeby wykonac kilka podstawowych badan, ktore moga ewentualnie lekarza naprowadzic na trop moich problemow. Jakie badania poradzilybyscie mi jako minimum? W Irlandii wiekszosc badan bede miala za darmo, ale chcialabym isc do niego z jakimis wynikami, zeby mial jakikolwiek punkt zaczepienia. Z dolegliwosci mam podejrzenie PCOS - policystyczne jajniki widoczne usg i jeden ginekolog mi zalecil branie metforminy, no ale nie zdazylam jej nawet wykupic, bo akurat kilka dni pozniej zaszlam w ciaze. Poza tym nie choruje na nic innego, o czym moglabym wiedziec. W ostatniej ciazy bralam progesteron, bo moj lekarz rodzinny powiedzial ze wg badan krwi w 4t2d ciazy mialam najnizsza granice normy. :(

    Jesli mialabyscie jakies rady, to bylabym bardzo wdzieczna... Szkoda, ze wszystkie spotykamy sie tutaj na tym watku i po tak wielu - zbyt wielu - stratach... :(
    Hej Madhuri.
    Co do badań słyszałam że wyniki są miarodajne do 6 tyg po poronieniu. Więc akurat powinnaś się wyrobić z badaniami. Tylko z hormonami jest inaczej jakbyś chciała zrobić, bo z nimi to trzeba odczekać z 2-3 miesiące po poronieniu.
    Współczuję straty.
    Co do badań to ja bym zrobiła genetyczne na mutacje mthfr , trombofilie wtedy nie ważny jest czas kiedy się badanie wykonuje. No i ja bym zbadala tarcze ale z tym pasowało by doczekać z 2 miesiące żeby hormony się uregulowały.
    Ewentualnie pakiet na zespół antyfosfolipidowy pasowało by zrobić.
    Może powinnaś brać clexane

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Dooti Autorytet
    Postów: 1331 1435

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    udało mi się zarejestrować siebie i męża. Jedziemy do Łodzi, termin mamy na 19 czerwca. Dziś wybrałam wypis ze szpitala i morfologię mam idealną. Od lat walczę z anemią, moja hemoglobina zwykle odbiega od ideału a tu teraz ok. Miałam zlecone też INR,i niby też w normie ale tutaj akurat mało się na tym znam więc ciężko mi coś powiedzieć.

    Nasz cud ANTOŚ <3 24.06.2018 (33tc +2) 52cm, 2200g
    atdcanliaa6igbwu.png
    trombofilia-niedobór białka S, dodatnie ANA
    Aniołki 06.2016 9tc, 12.2016 9tc , 03.2017 9tc
    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" ŁK 1,37
  • Madhuri Przyjaciółka
    Postów: 70 41

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    Hej Madhuri.
    Co do badań słyszałam że wyniki są miarodajne do 6 tyg po poronieniu. Więc akurat powinnaś się wyrobić z badaniami. Tylko z hormonami jest inaczej jakbyś chciała zrobić, bo z nimi to trzeba odczekać z 2-3 miesiące po poronieniu.
    Współczuję straty.
    Co do badań to ja bym zrobiła genetyczne na mutacje mthfr , trombofilie wtedy nie ważny jest czas kiedy się badanie wykonuje. No i ja bym zbadala tarcze ale z tym pasowało by doczekać z 2 miesiące żeby hormony się uregulowały.
    Ewentualnie pakiet na zespół antyfosfolipidowy pasowało by zrobić.
    Może powinnaś brać clexane

    Dziekuje za informacje, Czarnulko! Dowiem sie w Polsce, co moge zrobic od reki w laboratorium, a reszte lekarz niech mi zleci w Irlandii. :)

    Dooti, wspolczuje straty... :(

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    PuUcp1.png
    [*] 9tc/11tc, 9 stycznia 2017
    [*] 6tc, 31 marca 2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja wlaśnie dowiedziałam się o spadku bety i wkrótce zacznie się krwawienie, to już drugi raz kiedy coś nie gra.'
    Krótko: W obu ciążach 6dpo miałam brązowe plamenie , które uznałam za implantacje, wymik bety hcg dodatki dopiero ok 13 dpo (za 1 razem wynik 2,7 teraz wynik 3,4) potem łądny przyrost bety, po ok tygodniu spadek i krwawienie. Wartości bety są niskie ale przyrastają, wydaje mi sie, ze jest problem z implantacją. Przeciwciała atykardiolipinowe wyszły dobrze, tsh podwyższone ok 2,4 niedoczynnosc tarczycy biore euthyrox 75, brałam acard, femibion, duphaston 3x1.....
    Wizyta u gina 11.04 a u endokrynologa 18.04

  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc SusannaDean,
    ja z implantacja nie mam problemu i w zasadzie wszystkie wyniki mialam bardzo dobre, tzn mam niedoczynnosc tarczycy ale leczona i wg endokrynologa i ginekologa, na 99%, nie jest ona przyczyna poronien. W czasie ciazy, szczegolnie w pierszych trzech miesiacach, trzeba kontrolowac tsh i ewentualnie zwiekszac dawke leku. Wszelkie badania dotyczace krzepliwosci itp mialam idealne, nawet USG zyl glebokich, jedynie, jak sie potem okazalo, wyszla mi wysoka homocysteina. Badania MTHFR i wyszla mutacja. Teraz zmniajszam homocysteine a przy kolejnej ciazy mam zalecony acard, wit D,encorton, duphaston, neoparin i dalsza suplementacja zmetylowanymi witaminami z grupy B.

    Duzo sily zycze...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stere wrote:
    Czesc SusannaDean,
    ja z implantacja nie mam problemu i w zasadzie wszystkie wyniki mialam bardzo dobre, tzn mam niedoczynnosc tarczycy ale leczona i wg endokrynologa i ginekologa, na 99%, nie jest ona przyczyna poronien. W czasie ciazy, szczegolnie w pierszych trzech miesiacach, trzeba kontrolowac tsh i ewentualnie zwiekszac dawke leku. Wszelkie badania dotyczace krzepliwosci itp mialam idealne, nawet USG zyl glebokich, jedynie, jak sie potem okazalo, wyszla mi wysoka homocysteina. Badania MTHFR i wyszla mutacja. Teraz zmniajszam homocysteine a przy kolejnej ciazy mam zalecony acard, wit D,encorton, duphaston, neoparin i dalsza suplementacja zmetylowanymi witaminami z grupy B.

    Duzo sily zycze...

    Dzięki za informację, te badania są na mojej liście do zrobienia w ciągu tego tygodnia

  • Muska Autorytet
    Postów: 2322 5037

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Chce się przywitać. Za mną 2 poronienia, I w marcu rok temu w 12tc, a II w ostatnim grudniu przed samymi świętami w 9tc :( Przestało bić serduszko dwa razy. Mam już zdrową córeczkę, ur. w sierpniu 2014. Lekarze nie wiedzą co się dzieje. Polecili porobic badania. Wzięłam się za to. W styczniu robilismy kariotypy z genetycznych i czekamy na wyniki. Podobno ok.5 m-cy się czeka. Jakiś kosmos. Dodatkowo miesiąc temu porobiłam dodatkowe i mam do Was dużą prośbę o rzut okiem i Wasze opinie, bo mnie to nic nie mówi, a wizytę u gin. mam dopiero w maju. Jajko znioe do tego czasu.
    wit.D : 26,9 (30,0-80.0) L
    p/c beta-2-glikoproteinie I IgG 3,32 RU/ml
    p/c beta-2-glikoproteinie I IgM <2 RU/ml

    LAComplex (ICD-9:N89)
    LA1 9dRVVT) 35,9 (31,0-44,0)
    PTT-LA (APTT sens.LA) 45,8 (31,4-43,4) H
    PTT-LA mix 32,9 (31,4-43,4)
    INR 1,27 (0,9-1,20) H
    APTT 43,10 (26,00-37,00) H
    wynik: ujemny

    PPJ (ANA9) met IIF, typ świecenia, miano (ICD-9:021)
    PPJ (ANA9) met IIF, typ świecenia, miano słabo dodatni
    miano: 1:160
    typ świecenia: ziarnisty i chromosomów

    p/c. przeciw kardiolipinie (ICD-9:N89)
    p/c. przeciw kardiolipinie IgG: 3,25 GPL
    p/c. przeciw kardiolipinie IgM: 3,05 MPL

    Macie jakies pojęcie na ten temat? Starałam się czytac dużo, ale juz mi się miesza :(
    Bardzo dziękuję za wypowiedzi.

    9f7j3e5e06vngc0g.png
    961lgu1rd0kaje2g.png
  • Muska Autorytet
    Postów: 2322 5037

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie to wiem jak się czyta wyniki badań i do czego służą zakresy referencyjności, ale te ANA to wykracza poza moje "wiem" ;)
    Bardziej o nie mi chodzi. Reszte wrzuciłam dla ogólnego pojęcia, bo cos ewidentnie jest nie w porządku u mnie :( Muszę się przygotować, żeby nie było kolejnej grubej akcji, bo więcej nie zniosę po prostu.

    9f7j3e5e06vngc0g.png
    961lgu1rd0kaje2g.png
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!

    Dziewczyny, jestem Magda. Piszę, bo szukam wsparcia, forum, na którym niegdyś pisałam jakby zamarło, a widzę, że tutaj wiele kobiet zmaga się z podobnymi problemami. Mam nadzieję, że i ja dam Wam coś od siebie;)

    Jestem po drugim poronieniu. Mam 2,5 letnią córkę. Jestem w trakcie diagnozowania, ale niestety wszystko robię na własną rękę. I tu pierwsze pytanie - czy ktoś ma wiedzę, na temat specjalisty, lekarza, który prowadzi po poronieniach - województwo lubuskie. Jestem z Zielonej Góry, dojadę w miarę możliwości.

    W 2013 roku straciliśmy dziecko w 7 tygodniu ciąży. Lekarz, mówił - przypadek, zdarza się. Sama zrobiłam część badań, dziś wiem, że niewielką. Już po pierwszej owulacji po zabiegu byłam w ciąży. Ciąża bezproblemowa, wzorcowa, fizycznie okej, psychicznie byłam wykończona, każda wizyta była jednym wielkim strachem i pytaniem, czy serce bije. Stał się cud, po ciężkim porodzie mamy córkę. 2 lata później rozpoczynamy starania. Udaje się bez większych problemów. Termin porodu wypada prawie w dzień urodzin córki. Jest tylko 1 dzień różnicy. Niestety, pomimo wielkich nadziei w 10 tygodniu ciąży dowiaduję się, że serduszko już nie bije. W szpitalu dalsze niepowodzenie, brak reakcji na 4-dniowe wywoływanie poronienia, brak jakiejkolwiek reakcji szyjki. 5 dnia miałam zabieg. Dziś mam wizytę i dowiem się, czy nic podczas zabiegu na twardej i zamkniętej szyjce nie zostało uszkodzone.

    Mam do Was masę pytań, nie chcę zadać ich w pierwszym wpisie, postaram się przeszukać forum, może znajdę na część odpowiedź.

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muska - w interpretacji wyników za bardzo nie pomogę, bo też jestem "świeża" w temacie, też czytam, ale nie wiele rozumiem. Mamy podobną sytuację, dwa poronienia i córka. Twoja pierwsza ciąża była bezproblemowa? Badania genetyczne robiliście prywatnie czy NFZ? my mamy wizytę NFZ dopiero w lipcu... i mówisz, że jeszcze taki długi czas oczekiwania na wizyty...

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muska ...nie znam czesci badan ktore robilas, p/c p kardiolipinie masz prawidlowe ale podwyzszone APTT i INR - nie wiem co to oznacza, gdyby wyniki byly ponizej normy, to znaczyloby ze krzepliwosc krwi jest zbyt duza...
    ....na pewno za malo wit D... ja nie mieszkam w Polsce, i u nas zalecaja suplementowac witamine od pazdziernika, listopada az do konca kwietnia... dla wszystkich a szczegolnie dzieci, kobiet przed ciaza, w ciazy i osob starszych... witamina niepozorna ale potrzebna dla prawidlowej ciazy...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muska wrote:
    W sumie to wiem jak się czyta wyniki badań i do czego służą zakresy referencyjności, ale te ANA to wykracza poza moje "wiem" ;)
    Bardziej o nie mi chodzi. Reszte wrzuciłam dla ogólnego pojęcia, bo cos ewidentnie jest nie w porządku u mnie :( Muszę się przygotować, żeby nie było kolejnej grubej akcji, bo więcej nie zniosę po prostu.

    Hej Muska

    Ja też mam przeciwciała przeciw jądrowe ana 1:160 typ homogenno plamisty

    Przeciwciała przeciwjądrowe

    Przeciwciała we krwi chronią nas przed wirusami, bakteriami i drobnoustrojami. Przeciwciała przeciwjądrowe ANA to nietypowy rodzaj białek skierowanych przeciwko składnikom jądra komórkowego, (stąd też wzięła się ich nazwa). Mają one zdolność do wiązania się z pewnymi strukturami w jądrze komórek. Przeciwciała, które są skierowane na własne tkanki to autoprzeciwciała, do których należą również przeciwciała przeciwjądrowe. Test ANA pozwala na zdiagnozowanie choroby, jaką jest toczeń rumieniowaty układowy, toczeń polekowy i twardzina polekowa.


    Są różne opinie odnośnie tych przeciwciał . Cześć lekarzy twierdzi że te przeciwciała i w tak niskim minie nie ma wpływu na ciążę. A część że musi się brać sterydy np.encorton

    Ja obecnie nie ma sterydów i się bardzo obawiam czy samo clexane da sobie radę.

    Miałaś jakieś leki dotychczas?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LwieSerce wrote:
    Cześć!

    Dziewczyny, jestem Magda. Piszę, bo szukam wsparcia, forum, na którym niegdyś pisałam jakby zamarło, a widzę, że tutaj wiele kobiet zmaga się z podobnymi problemami. Mam nadzieję, że i ja dam Wam coś od siebie;)

    Jestem po drugim poronieniu. Mam 2,5 letnią córkę. Jestem w trakcie diagnozowania, ale niestety wszystko robię na własną rękę. I tu pierwsze pytanie - czy ktoś ma wiedzę, na temat specjalisty, lekarza, który prowadzi po poronieniach - województwo lubuskie. Jestem z Zielonej Góry, dojadę w miarę możliwości.

    W 2013 roku straciliśmy dziecko w 7 tygodniu ciąży. Lekarz, mówił - przypadek, zdarza się. Sama zrobiłam część badań, dziś wiem, że niewielką. Już po pierwszej owulacji po zabiegu byłam w ciąży. Ciąża bezproblemowa, wzorcowa, fizycznie okej, psychicznie byłam wykończona, każda wizyta była jednym wielkim strachem i pytaniem, czy serce bije. Stał się cud, po ciężkim porodzie mamy córkę. 2 lata później rozpoczynamy starania. Udaje się bez większych problemów. Termin porodu wypada prawie w dzień urodzin córki. Jest tylko 1 dzień różnicy. Niestety, pomimo wielkich nadziei w 10 tygodniu ciąży dowiaduję się, że serduszko już nie bije. W szpitalu dalsze niepowodzenie, brak reakcji na 4-dniowe wywoływanie poronienia, brak jakiejkolwiek reakcji szyjki. 5 dnia miałam zabieg. Dziś mam wizytę i dowiem się, czy nic podczas zabiegu na twardej i zamkniętej szyjce nie zostało uszkodzone.

    Mam do Was masę pytań, nie chcę zadać ich w pierwszym wpisie, postaram się przeszukać forum, może znajdę na część odpowiedź.

    Hej LwieSerce

    Przykro mi z powodu Twoich strat.
    Nie znam żadnego lekarza z Twoich okolic ale wiem, że dziewczyny chwalą lekarza z łodzi albo warszawy dr.Jerzak .
    Jak masz jakieś pytania pytaj śmiało :)

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 12 kwietnia 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnula24 gratuluje dwoch serduszek... wczoraj dowiedzialam sie rowniez o ciazy blizniaczej jednej z kolezanek...

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ