X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..
Odpowiedz

Poronienia nawykowe - porady jakie badania, leki ..

Oceń ten wątek:
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No faktycznie mój pracuje jeszcze nie Centrum Zdrowia Matki Polki wiec tam na pewno jest na umowie na NFZ niestety ciężko trafić na dobrego lekarza

    Susanna kciuki za wyniki trzymam bardzo mocno <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2017, 17:32

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Muska Autorytet
    Postów: 2322 5037

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... kurczę... no udało się. Zrobiłam teścik i jest druga krecha. Betę poleciałam zrobić przedwczoraj i jest 36,54. Mało, ale to dopiero był 30 dc. Zaraz na zawał tu zejdę. Rany, jeszcze nie wszystkie badania porobione, ale już poleciałam do endo i przypisała mi dodatkowe leki. Dzisiaj byłam na powtórce bety. Jak nie przyrośnie to będzie znowu jakiś horror. Na razie nie chce się dołować, ale boje sie tak przeokrutnie, że chyba tylko wy potraficie to pojąć.
    Dam wam znać później co się dzieje.

    Tinka1 lubi tę wiadomość

    9f7j3e5e06vngc0g.png
    961lgu1rd0kaje2g.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak szybko :) gratuluję! Niech zostanie z Tobą jeszcze 8 mcy :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję <3 Ile po poronieniu się udało?

  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muska... tez trzymam kciuki...

    ...a mi udalo sie zbic homocysteine na 6 i czuje wielka ulge... mam troszke za wysoki poziom kwasu foliowego i chyba zrezygnuje z dodatkowych folanow i pozostane przy dawce 0,5mg a nie 1,5 mg...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...dziewczyny z homozygota mthfr c677t, co ile najlepiej robic badania poziomu homocysteiny w ciazy?

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stere, chętnie bym pomogła ale nie wiem nic na ten temat, a właśnie przyglądam się o co chodzi w tej mutacji dokładnie bo za ok tydzień mam wyniki.

    Jak myślicie mogę przed wynikami włączyć metylowane b6 i b12?

  • Dooti Autorytet
    Postów: 1331 1435

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusannaDean wrote:
    Stere, chętnie bym pomogła ale nie wiem nic na ten temat, a właśnie przyglądam się o co chodzi w tej mutacji dokładnie bo za ok tydzień mam wyniki.

    Jak myślicie mogę przed wynikami włączyć metylowane b6 i b12?

    Właśnie ja też się nad tym zastanawiałam. Czy może tak już na wszelki wypadek włączyć czy poczekać.

    Susanna trzymam kciuki za wyniki :*

    SusannaDean lubi tę wiadomość

    Nasz cud ANTOŚ <3 24.06.2018 (33tc +2) 52cm, 2200g
    atdcanliaa6igbwu.png
    trombofilia-niedobór białka S, dodatnie ANA
    Aniołki 06.2016 9tc, 12.2016 9tc , 03.2017 9tc
    "Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego" ŁK 1,37
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dooti wrote:
    Właśnie ja też się nad tym zastanawiałam. Czy może tak już na wszelki wypadek włączyć czy poczekać.

    Susanna trzymam kciuki za wyniki :*
    No własnie przecież branie ich nie zaszkodzi a tylko może pomóc :) Chyba kupię. Mam zmetylowany kwas foliowy w femibionie, to może te b6 i b12 bym kupiła ...

    Dzięki oby jednak tam nic nie było złego
    bo wcozraj było <3 bez zabezpieczeń..... :O

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalecane suplementy przy mutacji genu mthfr:

    Zalecane suplementy:

    1. Metylofolian – aktywna forma witaminy B9.

    2. Metylokobalamina – aktywna forma witaminy B12.

    3. NAC – N – Acetyl Cysteina – forma aminokwasu siarkowego cysteiny.

    4. Glutation – przeciwutleniacz.

    5. Kurkumina.

    6. Witamina E.

    7. Sylimaryna.

    8. EPA / DHA – kwasy tłuszczowe.

    9. Choina.

    10. Nattokinaze.

    11. Witamina C.

    12. Witamina D.

    13. Minerały.

    14. Probiotyki.

    Wit D (4800 j.m) i E (100mg) oraz zmetylowany kwas foliowy już biorę, probiotyk mam zalecony muszę kupić i tą b12 tu polecaną

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stere wrote:
    ...dziewczyny z homozygota mthfr c677t, co ile najlepiej robic badania poziomu homocysteiny w ciazy?
    Ja nie robilam w ciazy,tylko przrd ciaza.Dwa miesiące suplementacji i zaczelismy starania.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Ja nie robilam w ciazy,tylko przrd ciaza.Dwa miesiące suplementacji i zaczelismy starania.
    Jakie suplementy brałaś?

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triche tego jest i bylo...wit c,wit d,magnez bez wit b6,probiotyki,selen,cynk,z b to.nutrition phenix i do tego b9 z solgaru,berberyna na io,ostropest mielony,koenzym q10,kwasy omega 3i6...moze cos jeszcze ale wypadlo.mi z glowy.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Triche tego jest i bylo...wit c,wit d,magnez bez wit b6,probiotyki,selen,cynk,z b to.nutrition phenix i do tego b9 z solgaru,berberyna na io,ostropest mielony,koenzym q10,kwasy omega 3i6...moze cos jeszcze ale wypadlo.mi z glowy.
    dlaczego magnez bez wit b6?

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo ja nie lykam zwyklych form wit b,tylko.zmetylowane,a w tym zestawie nutrition mialam b6 duzo.

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Bo ja nie lykam zwyklych form wit b,tylko.zmetylowane,a w tym zestawie nutrition mialam b6 duzo.
    to póki co zamówiłam b12 zmetylowaną i mam foliany w femibionie ale pomyślę o tym jak dostanę wynik i byłoby cos nie tak.......

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed chwila w innym watku pisłam jakie formy wit z gr b brałam:
    http://allegro.pl/phoenix-nutrition-neurovits-b6-b12-folic-acid-x60-i6673598431.html
    Tylko ze ja mam MTHFT homozygotę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2017, 20:05

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • stere Autorytet
    Postów: 849 291

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 ja tez jestem wlasnie "przed ciaza", homocysteina mi ladnie spadla z 19,5 do 6 na metylowanych b6, b12 i b11 oraz selen, cynk, wit d, wit c, cholina i wit b2... u mnie najwazniejsza role odegral metylowany kwas foliowy, bo wczesniej nie wiedzac czy mam mutacje bralam wszystko oprocz kwasu foliowego i w ciagu 3 miesiecy homocysteina z 22 spadla na 19,5 a potem wlaczylam foliany i w ciagu niespelna 1,5 miesiaca spadlo do 6... niestety troszke mam za wysoki kwas foliowy ale zmniejszylam bo czytalam ze nie jest wskazany za wysoki w ciazy i mysle ze powinno byc ok... chcialabym jednak kontrolowac poziom homocysteiny w ciazy, ginekolog wypisal mi zalecenie do rodzinnego ze mam miec kontrole co miesiac...

    https://www.maluchy.pl/li-73368.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stere wrote:
    Justa87 ja tez jestem wlasnie "przed ciaza", homocysteina mi ladnie spadla z 19,5 do 6 na metylowanych b6, b12 i b11 oraz selen, cynk, wit d, wit c, cholina i wit b2... u mnie najwazniejsza role odegral metylowany kwas foliowy, bo wczesniej nie wiedzac czy mam mutacje bralam wszystko oprocz kwasu foliowego i w ciagu 3 miesiecy homocysteina z 22 spadla na 19,5 a potem wlaczylam foliany i w ciagu niespelna 1,5 miesiaca spadlo do 6... niestety troszke mam za wysoki kwas foliowy ale zmniejszylam bo czytalam ze nie jest wskazany za wysoki w ciazy i mysle ze powinno byc ok... chcialabym jednak kontrolowac poziom homocysteiny w ciazy, ginekolog wypisal mi zalecenie do rodzinnego ze mam miec kontrole co miesiac...
    O kurcze to ładnie ci spadło, ja we wtorek odbiorę badanie na poziom wit b12 to chyba bym tą homocysteinę zbadała, a ciągle czekam na wynik mutacji mthfr koło tygodnia jeszcze :)

    Justa, a po jakim czasie od włączenia tych suplementów zaszłaś w ciazę?

  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczelam brac suple ok.20.10 a okazalo sie ze jestem w ciazy ok 5,6.01 :-)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ