Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie 2021, a ponowne starania
Odpowiedz

Poronienie 2021, a ponowne starania

Oceń ten wątek:
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 26 września 2022, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam szczerze, ze nie chciałam wstawiać testu, bo ja już o tej ciąży wiem jakiś czas. Bo wiem sama jak fatalnie się czułam jak ktoś wstawiał pozytywny test. Dlatego się wzbraniałam. Ale ze względu na moja historie itd będę miała sporo pytań dlatego się ujawniłam. Wiec bardzo mocno ściskam wszystkie staraczki i bardzo mocno jestem z Wami serduchem

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 26 września 2022, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka wrote:
    Powiem Wam szczerze, ze nie chciałam wstawiać testu, bo ja już o tej ciąży wiem jakiś czas. Bo wiem sama jak fatalnie się czułam jak ktoś wstawiał pozytywny test. Dlatego się wzbraniałam. Ale ze względu na moja historie itd będę miała sporo pytań dlatego się ujawniłam. Wiec bardzo mocno ściskam wszystkie staraczki i bardzo mocno jestem z Wami serduchem
    Powiem tak, jak ja poroniłam w marcu to w tym samym czasie kilka dziewczyn tu zaszło w ciążę i też się na raz cieszyłam i czułam taką niesprawiedliwość. Wszystkie w ciąży a ja znowu w dupie. Ale na każdą przyjdzie czas, to jest wątek staraniowy jednak i uważam, że to jest odpowiednie miejsce do chwalenia się dwoma kreskami.
    Ja tu siedzę i cały czas czekam na wszystkie pozytywne testy. Mam nadzieję, że niebawem ten wątek zmieni się w całkowicie ciążowy. ❤ Jeszcze sporo dziewczyn zostało, ale czekamy z zaciśniętymi kciukami 🤞🤞🤞

    Patisonek 25, jo_ana, RudzielecMonia lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 26 września 2022, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem 12dpo. Ale na pinku na bank gowno by wyszło wiec Niedlamnie ma na bank wyższa betę i starsza ciąże :) nie mam ciśnienia, chce aby to trwało dlatego na razie nie idę na betę. Ale przyrost na bank sprawdzę

    Babulka, Niedlamnie, RudzielecMonia lubią tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 26 września 2022, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest kawał kreski jak na 12 dpo 😍

    RudzielecMonia lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3298 3568

    Wysłany: 26 września 2022, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo się cieszę jak wystawiacie testy, każdej z was z całego serca kibicuję, ale z tą ciemna strona mojego mózgu za raz zazdrości, a ja łapie troszkę doła że komuś się udało a mi nie, i teraz nie zrozumcie mnie źle bo nie chodzi o to że macie nie dodawać fotek, wręcz przeciwnie oby było ich jak najwięcej to ja jestem chora psychicznie że fajnie jest cieszę się z wami a z drugiej strony jest mi mega przykro

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Niedlamnie Przyjaciółka
    Postów: 116 183

    Wysłany: 26 września 2022, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @babulka ja mam sporo ciuchow po dziaciakach z rodziny, wozek etc :)


    Sama kupuje albo na vinted/uzywane lub wlasnie z roznych grup :D uwielbiam niemarnowanie :D


    Tak hak mowie, porozmawiam z moim endo i z ginem jutro, poprosze go o badania i wyjasnienie.

    Naprwno bede chciala wiedziec wszystko i uslyszec potwierdzenia tego o czym ty wczesniej pisalas :)

    Dziekuje ze jestes i dzielisz się wiedzą.


    Tak jak.pisalam na poprzednich steonach, ten lekarz na poczatku nie zrobil na mnie dobreho wrazenia ale jak zobaczyl ze cos sie dzieje to dal skierowanie na cito do szpitala, a w szpitalu mnie wysmiali... Poprostu zenada...

    Byc moze zapisal acard i heparyne profilaktycznie.

    Czy ty.mialas jakies objawy zlego krzepniecia procz wynikow badan?


    Ja zdecydowanie bede jadla szyszki :D i gruz... :D

    @anionka, ja po stracie mialam uczcucie niesprawiedliwosci ale tylko przez momemt, potem 2 kreski po staraniach, kogokolwiek by nie byly konczyly sie lzami wzruszenia, serio :D


    Gdybym chciala skonsultowac z innym lekarzem postepowania mojego, macie kogos do.polecenia w Krakowie?

    Babulka lubi tę wiadomość

    👰🤵 2019

    starania od 11.2021
    04.2022 ---> poronienie zatrzymane 8/9 tc
    od 06.2022 ---> ponowne starania :)

    24.09.2022

    > ⏸ Rośnij maluszku 😍😍


    zalecono ACARD po pozytywnym teście oraz duphaston :) możliwa również heparyna

    👩 - 30
    NIEDOCZYNNOŚC TACZYCY, HASHIMOTO,BIELACTWO,JELITO DRAŻLIWE

    +euthyrox, witD, kwas foliowy, magnez+B6, potas

    🧔30
    ASTMA
    +MACA, WIT C, zdrowa dieta :)
  • Bakalia Ekspertka
    Postów: 130 128

    Wysłany: 26 września 2022, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka nie wiem czy wiesz, a jak wiesz to może komuś innemu przyda się informacja.

    Jak jesteś teraz bez dochodu to po urodzeniu dziecka przez 12 miesięcy po 1000zl przysługuje tzw kosiankowe - nie ma znaczenia dochód gospodarstwa domowego.

    No i becikowe ale tu dochód z zeszłego roku dzielimy na ilość osób w gospodarstwie domowym (łącznie z noworodkiem) i nie może przekraczać 1922zl - można złożyć dodatkowo wnioski o utraconym dochodzie z zeszłego roku którego nie ma obecnie.

    Zawsze jakaś zapomoga. Kokosy nie są ale na pieluchy i coś tam starczy:)

    Niedlamnie, Babulka, Ani0nka, RudzielecMonia lubią tę wiadomość

    04.2019 👶💙
    04.2022 7/8 tc 💔 łyżeczkowanie
    22.08.2022 9dpo II kreski 😍
    24.10.2022 💙 66.1mm
    1.12.2022 💙 223g
    20.12.2022 💙 391g 20+3
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 26 września 2022, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre testy. Polecam dr max pregnancy test.

    Niedlamnie lubi tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5594 6985

    Wysłany: 26 września 2022, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale wiadomości! ⏸️
    Kciuki mocno zaciśnięte ❤️

    Ani0nka lubi tę wiadomość

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3298 3568

    Wysłany: 26 września 2022, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym cyklu o ile w ogóle zrobię test 16 dpo czyli 5 października i do tej pory albo co jest bardzo prawdopodobne zaleje mnie krew dosłownie albo będę mieć piękne dwie kreski nie jakieś tak cienie czy bladziochy

    Babulka lubi tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Niedlamnie Przyjaciółka
    Postów: 116 183

    Wysłany: 26 września 2022, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka wrote:
    Ja jestem 12dpo. Ale na pinku na bank gowno by wyszło wiec Niedlamnie ma na bank wyższa betę i starsza ciąże :) nie mam ciśnienia, chce aby to trwało dlatego na razie nie idę na betę. Ale przyrost na bank sprawdzę


    Juz zaczynam sie zastanawiac czy ta beta nie jest za wysoka jak tak piszecie o tej mojej kresce... :D

    👰🤵 2019

    starania od 11.2021
    04.2022 ---> poronienie zatrzymane 8/9 tc
    od 06.2022 ---> ponowne starania :)

    24.09.2022

    > ⏸ Rośnij maluszku 😍😍


    zalecono ACARD po pozytywnym teście oraz duphaston :) możliwa również heparyna

    👩 - 30
    NIEDOCZYNNOŚC TACZYCY, HASHIMOTO,BIELACTWO,JELITO DRAŻLIWE

    +euthyrox, witD, kwas foliowy, magnez+B6, potas

    🧔30
    ASTMA
    +MACA, WIT C, zdrowa dieta :)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 26 września 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bakalia wrote:
    Babulka nie wiem czy wiesz, a jak wiesz to może komuś innemu przyda się informacja.

    Jak jesteś teraz bez dochodu to po urodzeniu dziecka przez 12 miesięcy po 1000zl przysługuje tzw kosiankowe - nie ma znaczenia dochód gospodarstwa domowego.

    No i becikowe ale tu dochód z zeszłego roku dzielimy na ilość osób w gospodarstwie domowym (łącznie z noworodkiem) i nie może przekraczać 1922zl - można złożyć dodatkowo wnioski o utraconym dochodzie z zeszłego roku którego nie ma obecnie.

    Zawsze jakaś zapomoga. Kokosy nie są ale na pieluchy i coś tam starczy:)
    Tak, planuje to kosiniakowe pobierać (w życiu bym nie sądziła, że do tego dojdzie...) ale dziękuję, że wspominasz! Bo tak poza tym, to ja jestem mocno ciemna w takich sprawach kadrowo-zasilkowych. :) Więc każdą poradę chętnie przyjmę :)

    Niedlamnie - nie miałam żadnych objawów a co więcej moje badania po poronieniach wcale nie wskazywały na konieczność podawania heparyny. Bo ja miałam tylko pai i to w heterozygocie. Ale heparyne mi przepisano ze względu na stratę ciąży i nieprzewidywalność naszych białek i genów jeśli chodzi o układ krzepnięcia. Okazało się, że u mnie w ciąży jedno z białek zachowuje się mocno dziko, podczas gdy poza ciążą jest w pięknej normie. Lekarka tłumaczyła mi, że to jest wariant normy ale ponieważ nie przewidzimy jak się zachowa dalej, to muszę być w ciąży na heparynie jednak (a nie tylko "mogę"). Niestety u mnie przy niesprzyjających okolicznościach mogło by dojść do zakrzepu lub zawału łożyska. Bo niestety trombofilie, zespoly antyfosfolipidowe i zakrzepice to nie tylko poronienia, ale też ryzyko martwego porodu nawet w donoszonej ciąży. Dlatego to jest naprawdę ważne, żeby dawka była dobrana adekwatnie. Mi immunolog powiedziała cyt "pani nie bierze heparyny tylko po to, żeby nie było, że nie zapisał lekarz, ale po to, żeby dawka SKUTECZNIE zabezpieczała przed stratą".
    Ja ważę obecnie już ponad 60kg (sprzed ciąży waga to jakies 57), więc dawka 0,4 dla mnie to była właśnie na zasadzie "żeby było w karcie". Na pierwsze 3 tygodnie było ok, potem było widać w badaniach, że to za mało.

    Ani0nka lubi tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 26 września 2022, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedlamnie wrote:
    Juz zaczynam sie zastanawiac czy ta beta nie jest za wysoka jak tak piszecie o tej mojej kresce... :D
    Przestań! 😆 Dobrze, że taka porządna jest 😊

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Niedlamnie Przyjaciółka
    Postów: 116 183

    Wysłany: 26 września 2022, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @babulka

    Dzieki za wyjasnienie :D

    Mysle ze lekarz strzelil, to bylo cos na zasadzie tego ze lezalam u niego juz z martwym dzieckiem i on pod nosem powiedzial "progresteron idealny, musial byc mikro zakrzepik"

    Po czym dal akierowanie na cito to szputala gdzie wyslali mnie do domu jak totalna wariatke z totalnym panikujacym lekarzem prowadzącym..

    Szok :D


    Wlasnie sie zastanawiam kuzwa czy ona za szybko nie rosnie skoro wszyscy tak o tych pinjach pisza :D

    👰🤵 2019

    starania od 11.2021
    04.2022 ---> poronienie zatrzymane 8/9 tc
    od 06.2022 ---> ponowne starania :)

    24.09.2022

    > ⏸ Rośnij maluszku 😍😍


    zalecono ACARD po pozytywnym teście oraz duphaston :) możliwa również heparyna

    👩 - 30
    NIEDOCZYNNOŚC TACZYCY, HASHIMOTO,BIELACTWO,JELITO DRAŻLIWE

    +euthyrox, witD, kwas foliowy, magnez+B6, potas

    🧔30
    ASTMA
    +MACA, WIT C, zdrowa dieta :)
  • Niedlamnie Przyjaciółka
    Postów: 116 183

    Wysłany: 26 września 2022, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka wrote:
    Ja jestem 12dpo. Ale na pinku na bank gowno by wyszło wiec Niedlamnie ma na bank wyższa betę i starsza ciąże :) nie mam ciśnienia, chce aby to trwało dlatego na razie nie idę na betę. Ale przyrost na bank sprawdzę

    Napewno bedzie dobrze <3 dam znac po becie jaki wynik, ty tez daj znac :)

    👰🤵 2019

    starania od 11.2021
    04.2022 ---> poronienie zatrzymane 8/9 tc
    od 06.2022 ---> ponowne starania :)

    24.09.2022

    > ⏸ Rośnij maluszku 😍😍


    zalecono ACARD po pozytywnym teście oraz duphaston :) możliwa również heparyna

    👩 - 30
    NIEDOCZYNNOŚC TACZYCY, HASHIMOTO,BIELACTWO,JELITO DRAŻLIWE

    +euthyrox, witD, kwas foliowy, magnez+B6, potas

    🧔30
    ASTMA
    +MACA, WIT C, zdrowa dieta :)
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 26 września 2022, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zrobię to się pochwale :) ale kiedy to będzie nie wiem.

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 26 września 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babulka kto jest Twoim hematologiem? Widzę ze ktoś mocno ogarnięty. Może ma wizyty online to przekaże mu jego badania :)

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Niedlamnie Przyjaciółka
    Postów: 116 183

    Wysłany: 26 września 2022, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie! Daj namiary na hematologa to ja rowniez skorzystam :D

    👰🤵 2019

    starania od 11.2021
    04.2022 ---> poronienie zatrzymane 8/9 tc
    od 06.2022 ---> ponowne starania :)

    24.09.2022

    > ⏸ Rośnij maluszku 😍😍


    zalecono ACARD po pozytywnym teście oraz duphaston :) możliwa również heparyna

    👩 - 30
    NIEDOCZYNNOŚC TACZYCY, HASHIMOTO,BIELACTWO,JELITO DRAŻLIWE

    +euthyrox, witD, kwas foliowy, magnez+B6, potas

    🧔30
    ASTMA
    +MACA, WIT C, zdrowa dieta :)
  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 26 września 2022, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te kwestie ogarnia mi immunolog dr Sucha.nek z UCK. Ona prywatnie przyjmuje w Invicta w Gdańsku i ma teleporady. Wcześniej ogarniała mi też komórki NK, dlatego do niej chodzę.
    Hematolog moja mocno po łebkach leci ale mam od niej skierowania, więc jeżdżę, bo to są drogie badania. I w razie anemii dostaję od razu z miejsca kroplówkę, więc też korzystnie. A już mam :(

    Niedlamnie, Ani0nka lubią tę wiadomość

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Akataa Autorytet
    Postów: 936 950

    Wysłany: 26 września 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow co tu się dzieje, Ani0nka, Niedlamnie gratulacje! I moooocno trzymam kciuki za Wasze kropki! Niech pięknie rosną, nudnych ciąż dziewczyny! 💚

    Jednorożec89 nie jesteś chora psychicznie, takie myślenie jest zupełnie normalne w Twojej sytuacji. Wierzę, że też niebawem wrzucisz nam tu swoje dwie kreski. 🤞 Tak samo kibicuję wszystkim pozostałym! To niesprawiedliwe, że niektóre z nas muszą się mierzyć z tyloma przeciwnościami w drodze po to swoje małe, różowiutkie szczęście, ale jestem pewna, że los się w końcu do Was uśmiechnie, bardzo, bardzo Wam tego życzę.

    Babulka, Niedlamnie, Ani0nka, Jednorożec89, Wiewioora, jo_ana, RudzielecMonia lubią tę wiadomość

    🩵 12.02.23, 41t0d - 2940g, 53 cm
    age.png
    💔 26.11.21 - 8t3d - 👼(poronienie samoistne)
‹‹ 569 570 571 572 573 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ