X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie chybione
Odpowiedz

Poronienie chybione

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    C

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj bardzo mi przykro że też spotkała Cię taka tragedia 😖
    4 ciążę poroniłam samoistnie ,ciążę zatrzymały się na etapie 5t2d,6t3d,cb,5t0d i oprócz cb w pozostałych przypadkach czekałam 4 tygodnie aż zacznie sie poronienie ( 9tc,10 tc ,2 tygodnie ,9tc)
    .Roniłam w domu potem po 2-4 dniach jechałam do szpitala żeby sprawdzić czy wszystko się dobrze oczyszczało.W szpitalu zawsze robili usg i było wszystko dobrze .
    Tym razem 5 poronienie( ciąża zatrzymała się na etapie 6t5d) przeszłam w szpitalu ale tylko dlatego że chciałam zrobić badanie genetyczne a w domowych warunkach nigdy mi się nie udało.
    Do szpitala pojechałam już z krwawienie ale niewielkim i nie miałam skurczu .Dostała 3 tabletki poronne i po 1,5 godz zaczęły się nie za mocne skurcze i zwiększyło się krwawienie .Po jakichś 2 godzinach zabrali mnie na salę zabiegowa a potem obudziłam się już na sali i trochę bolał mnie brzuch.
    Moim zdaniem możesz oczyścić się sama tylko nie wiadomo kiedy zacznie się poronienie 🤷‍♀️ i.czy nie będzie krwotoku .
    Wiadomo że bezpieczniej w szpitalu ale ja 2 pierwsze poronienia przeżywała bardzo i nie wyobrażałam sobie przechodzi tego wszystkiego w obcym miejscu.
    U mnie ciążę były młodszy i łatwiej było mi się oczyścić, nie wiem jak będzie w twoim przypadku.
    Gdybyś potrzebowała bardziej szczegółowych opisów to nie mam problemu żeby pomóc i i powiedzieć jak to u mnie przebiegało.
    Trzymaj się i powodzenia

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    H

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej lisek35, współczuję bardzo. Ja w 12 tyg dowiedziałam że serduszko zatrzymalo się w 8+4. Nic się nie działo i w 13tyg miałam się zgłosić do szpitala na wywolanie. Dopiero po dwóch dniach i 8 tabletkach zadziałały, w nocy nagle dostałam strasznych skurczy, krwotoku i zabrali mnie na łyżeczkowanie. Niewiem jakbym dojechała w takim stanie do szpitala, więc cieszę się nie że próbowałam tego w domu. Jak chcesz przyspieszyć akcje, mi polecali gorące kąpiele. Akurat mi nie pomogły ale może tobie coś da, każdy organizm inaczej reaguje. Trzymaj się 😉

  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • ewe90 Autorytet
    Postów: 326 265

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2021, 14:42

    4AA - 03.2021 - 05.2021 [*] 9 tc.
    3AB -10.2021 - 06.2022 Córeczka ❤
    3AB - 01.2024 beta HCG <0,2
    2BB - 02.2024
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • ewe90 Autorytet
    Postów: 326 265

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2021, 14:42

    4AA - 03.2021 - 05.2021 [*] 9 tc.
    3AB -10.2021 - 06.2022 Córeczka ❤
    3AB - 01.2024 beta HCG <0,2
    2BB - 02.2024
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    T

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po łyżeczkowaniu zalecają 3 miesiące przerwy, żeby endometrium się zregenerowalo.
    W szpitalu przygotowali mi próbkę do badań genetycznych. Niestety ze względu na to, że długo chodziłam z martwa ciążą nie udało się sprawdzić przyczyny poronienia, bo tkanki były już troche strawione. Zbadałam jednak płeć, masz wtedy możliwość zarejestrować dziecko, uzyskać odszkodowanie za urodzenie martwego dziecka, pochówek i krótki macierzyński (chyba 7 tygodni).
    Badania jakie wykonałam: pakiet na trombofilie, celiakia, zespół antyfosfolipidowy, tarczyca, homocysteina, immunofenotyp. Za dwa tygodnie jeszcze mam wizytę u genetyka, który pewnie zleci kariotypy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa maz jeszcze zbadał nasienie.
    Niewiem czy wynik bety coś pokaże. W dniu poronienia 1 ciąży (puste jajo) miałam badana betę w szpitalu i wynosiła 224, dwa dni później już 96.

  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lisek35 wrote:
    U mnie już raczej po wszystkim 😭
    Dziękuję każdej która się odezwała.
    Trzymajcie się ciepło !

    Bardzo mi przykro 😔trzymaj się

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Ewa100 Autorytet
    Postów: 524 336

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, miałyście zlecane jakieś badania po poronieniu przed kolejnym podejsciem?


    AMH (lipiec 2020) - 0,72
    07.2020 - IUI -nieudane
    10.2020 - I podejście do in vitro (krótki protokół) pobrano 1 komórkę, 1 blastocysta 4.1.3.
    Transfer 11.2020 - (początkowo beta hcg 5,3), finalnie brak ciąży.
    12.2020 - II podejście do in vitro (długi protokół)
    07.05 - transfer 4.2.2
    14 dpt 315,3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część. Bylam w ciąży która przestała się rozwijać 5t5d a poronilam w 9 tygodniu. Zaczelo sie coś dziać ok 7 tyg i dostalam plamienia, takiego tyci tyci ale lekarz juz wiedzial ze nic z tego nie będzie. Naturalnie udalo mi się poronic dzien przed zabiegiem(straszne to było) i niestety ale musilam pójść do szpitala zeby mnie oczyscili z resztek. Strasznie mi przykro z twojej straty ale niestety jesli trzeba to warto iść na łyżeczkowanie,przynajmniej będziesz miała pewność że jest wszystko ok. Mam nadzieję że po tych 3 miesiącach przerwy nastepna ciaza bedzie się dobrze rozwijać! Trzymam kciuki i powodzenia!

  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2021, 00:00

  • Agni Koleżanka
    Postów: 42 0

    Wysłany: 4 lipca 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnikMrsxd wrote:
    Część. Bylam w ciąży która przestała się rozwijać 5t5d a poronilam w 9 tygodniu. Zaczelo sie coś dziać ok 7 tyg i dostalam plamienia, takiego tyci tyci ale lekarz juz wiedzial ze nic z tego nie będzie. Naturalnie udalo mi się poronic dzien przed zabiegiem(straszne to było) i niestety ale musilam pójść do szpitala zeby mnie oczyscili z resztek. Strasznie mi przykro z twojej straty ale niestety jesli trzeba to warto iść na łyżeczkowanie,przynajmniej będziesz miała pewność że jest wszystko ok. Mam nadzieję że po tych 3 miesiącach przerwy nastepna ciaza bedzie się dobrze rozwijać! Trzymam kciuki i powodzenia!
    Cześć, u mnie niestety nie próbowano naturalnie. Miałam odrazu łyżeczkowanie... Czy miałaś może wizytę po zabiegu, żeby zobaczyć czy wszystko zostało usunięte? Ja, po zakończonym 2 dniowym krwawieniu, miałam kilka dni przerwy I znowu krwawienie. Poszłam do lekarza i mówi, że są jakieś skrzepy w jamie macicy i, że mam czekać. Boję się drugiego łyżeczkowania i zastanawiam się czy ktoś też miał taką sytuację.... :(

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 4 lipca 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agni kilka wątków niżej jest wątek „ponowne krwawienie po lyzeczkowaniu”, może tam znajdziesz odpowiedz. Z tego co ja czytałam na forach to może się tak zdarzyć ze będzie znów krwawienie. U mnie po farmakologicznym poronieniu w sumie tez praktycznie tego samego dnia krwawienie się zmniejszyło do plamien, następnego dnia ledwie plamienie, a później znów się rozkręciło, teraz jestem 7 dzień po poronieniu i krwawię raz mocniej raz słabiej, na dodatek mam wrażenie ze oprócz skrzepów zaczęły się tez usuwać fragmenty endometrium albo jakiejś innej tkanki bo jest to ewidentnie konsystencji tkanki... :( sama jestem ciekawa ile to jeszcze potrwa...

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Agni Koleżanka
    Postów: 42 0

    Wysłany: 4 lipca 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Agni kilka wątków niżej jest wątek „ponowne krwawienie po lyzeczkowaniu”, może tam znajdziesz odpowiedz. Z tego co ja czytałam na forach to może się tak zdarzyć ze będzie znów krwawienie. U mnie po farmakologicznym poronieniu w sumie tez praktycznie tego samego dnia krwawienie się zmniejszyło do plamien, następnego dnia ledwie plamienie, a później znów się rozkręciło, teraz jestem 7 dzień po poronieniu i krwawię raz mocniej raz słabiej, na dodatek mam wrażenie ze oprócz skrzepów zaczęły się tez usuwać fragmenty endometrium albo jakiejś innej tkanki bo jest to ewidentnie konsystencji tkanki... :( sama jestem ciekawa ile to jeszcze potrwa...
    Dzięki za odpowiedź. Tak, tak, sprawdzałam już tamten wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi... :( ja jestem 9 dni po lyzeczkowaniu i niby czytałam, że plamienie może trwać dłużej, ale nie wiem dlaczego w takim razie mój ginekolog wspomniał o drugim lyzeczkowaniu. Eh, mam nadzieję, że się to szybko skończy i u Ciebie i u mnie.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ