X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Poronienie chybione
Odpowiedz

Poronienie chybione

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    C

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2195 1265

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj bardzo mi przykro że też spotkała Cię taka tragedia 😖
    4 ciążę poroniłam samoistnie ,ciążę zatrzymały się na etapie 5t2d,6t3d,cb,5t0d i oprócz cb w pozostałych przypadkach czekałam 4 tygodnie aż zacznie sie poronienie ( 9tc,10 tc ,2 tygodnie ,9tc)
    .Roniłam w domu potem po 2-4 dniach jechałam do szpitala żeby sprawdzić czy wszystko się dobrze oczyszczało.W szpitalu zawsze robili usg i było wszystko dobrze .
    Tym razem 5 poronienie( ciąża zatrzymała się na etapie 6t5d) przeszłam w szpitalu ale tylko dlatego że chciałam zrobić badanie genetyczne a w domowych warunkach nigdy mi się nie udało.
    Do szpitala pojechałam już z krwawienie ale niewielkim i nie miałam skurczu .Dostała 3 tabletki poronne i po 1,5 godz zaczęły się nie za mocne skurcze i zwiększyło się krwawienie .Po jakichś 2 godzinach zabrali mnie na salę zabiegowa a potem obudziłam się już na sali i trochę bolał mnie brzuch.
    Moim zdaniem możesz oczyścić się sama tylko nie wiadomo kiedy zacznie się poronienie 🤷‍♀️ i.czy nie będzie krwotoku .
    Wiadomo że bezpieczniej w szpitalu ale ja 2 pierwsze poronienia przeżywała bardzo i nie wyobrażałam sobie przechodzi tego wszystkiego w obcym miejscu.
    U mnie ciążę były młodszy i łatwiej było mi się oczyścić, nie wiem jak będzie w twoim przypadku.
    Gdybyś potrzebowała bardziej szczegółowych opisów to nie mam problemu żeby pomóc i i powiedzieć jak to u mnie przebiegało.
    Trzymaj się i powodzenia

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    1 zarodek 4AA ❄

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    H

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej lisek35, współczuję bardzo. Ja w 12 tyg dowiedziałam że serduszko zatrzymalo się w 8+4. Nic się nie działo i w 13tyg miałam się zgłosić do szpitala na wywolanie. Dopiero po dwóch dniach i 8 tabletkach zadziałały, w nocy nagle dostałam strasznych skurczy, krwotoku i zabrali mnie na łyżeczkowanie. Niewiem jakbym dojechała w takim stanie do szpitala, więc cieszę się nie że próbowałam tego w domu. Jak chcesz przyspieszyć akcje, mi polecali gorące kąpiele. Akurat mi nie pomogły ale może tobie coś da, każdy organizm inaczej reaguje. Trzymaj się 😉

  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • ewe90 Autorytet
    Postów: 328 265

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2021, 14:42

    I procedura
    4AA - 03.2021 - 05.2021 [*] 9 tc.
    3AB -10.2021 - 06.2022 Córeczka ❤
    3AB - 01.2024 beta HCG <0,2
    2BB - 02.2024 beta HCG <0,2
    II procedura
    3BB - 07.2024
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • ewe90 Autorytet
    Postów: 328 265

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2021, 14:42

    I procedura
    4AA - 03.2021 - 05.2021 [*] 9 tc.
    3AB -10.2021 - 06.2022 Córeczka ❤
    3AB - 01.2024 beta HCG <0,2
    2BB - 02.2024 beta HCG <0,2
    II procedura
    3BB - 07.2024
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    T

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po łyżeczkowaniu zalecają 3 miesiące przerwy, żeby endometrium się zregenerowalo.
    W szpitalu przygotowali mi próbkę do badań genetycznych. Niestety ze względu na to, że długo chodziłam z martwa ciążą nie udało się sprawdzić przyczyny poronienia, bo tkanki były już troche strawione. Zbadałam jednak płeć, masz wtedy możliwość zarejestrować dziecko, uzyskać odszkodowanie za urodzenie martwego dziecka, pochówek i krótki macierzyński (chyba 7 tygodni).
    Badania jakie wykonałam: pakiet na trombofilie, celiakia, zespół antyfosfolipidowy, tarczyca, homocysteina, immunofenotyp. Za dwa tygodnie jeszcze mam wizytę u genetyka, który pewnie zleci kariotypy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aa maz jeszcze zbadał nasienie.
    Niewiem czy wynik bety coś pokaże. W dniu poronienia 1 ciąży (puste jajo) miałam badana betę w szpitalu i wynosiła 224, dwa dni później już 96.

  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 23 czerwca 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2021, 23:59

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2195 1265

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lisek35 wrote:
    U mnie już raczej po wszystkim 😭
    Dziękuję każdej która się odezwała.
    Trzymajcie się ciepło !

    Bardzo mi przykro 😔trzymaj się

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    1 zarodek 4AA ❄

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Ewa100 Autorytet
    Postów: 524 336

    Wysłany: 24 czerwca 2021, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, miałyście zlecane jakieś badania po poronieniu przed kolejnym podejsciem?


    AMH (lipiec 2020) - 0,72
    07.2020 - IUI -nieudane
    10.2020 - I podejście do in vitro (krótki protokół) pobrano 1 komórkę, 1 blastocysta 4.1.3.
    Transfer 11.2020 - (początkowo beta hcg 5,3), finalnie brak ciąży.
    12.2020 - II podejście do in vitro (długi protokół)
    07.05 - transfer 4.2.2
    14 dpt 315,3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2021, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część. Bylam w ciąży która przestała się rozwijać 5t5d a poronilam w 9 tygodniu. Zaczelo sie coś dziać ok 7 tyg i dostalam plamienia, takiego tyci tyci ale lekarz juz wiedzial ze nic z tego nie będzie. Naturalnie udalo mi się poronic dzien przed zabiegiem(straszne to było) i niestety ale musilam pójść do szpitala zeby mnie oczyscili z resztek. Strasznie mi przykro z twojej straty ale niestety jesli trzeba to warto iść na łyżeczkowanie,przynajmniej będziesz miała pewność że jest wszystko ok. Mam nadzieję że po tych 3 miesiącach przerwy nastepna ciaza bedzie się dobrze rozwijać! Trzymam kciuki i powodzenia!

  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [Q

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2021, 00:00

  • Agni Koleżanka
    Postów: 42 0

    Wysłany: 4 lipca 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnikMrsxd wrote:
    Część. Bylam w ciąży która przestała się rozwijać 5t5d a poronilam w 9 tygodniu. Zaczelo sie coś dziać ok 7 tyg i dostalam plamienia, takiego tyci tyci ale lekarz juz wiedzial ze nic z tego nie będzie. Naturalnie udalo mi się poronic dzien przed zabiegiem(straszne to było) i niestety ale musilam pójść do szpitala zeby mnie oczyscili z resztek. Strasznie mi przykro z twojej straty ale niestety jesli trzeba to warto iść na łyżeczkowanie,przynajmniej będziesz miała pewność że jest wszystko ok. Mam nadzieję że po tych 3 miesiącach przerwy nastepna ciaza bedzie się dobrze rozwijać! Trzymam kciuki i powodzenia!
    Cześć, u mnie niestety nie próbowano naturalnie. Miałam odrazu łyżeczkowanie... Czy miałaś może wizytę po zabiegu, żeby zobaczyć czy wszystko zostało usunięte? Ja, po zakończonym 2 dniowym krwawieniu, miałam kilka dni przerwy I znowu krwawienie. Poszłam do lekarza i mówi, że są jakieś skrzepy w jamie macicy i, że mam czekać. Boję się drugiego łyżeczkowania i zastanawiam się czy ktoś też miał taką sytuację.... :(

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4037 4814

    Wysłany: 4 lipca 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agni kilka wątków niżej jest wątek „ponowne krwawienie po lyzeczkowaniu”, może tam znajdziesz odpowiedz. Z tego co ja czytałam na forach to może się tak zdarzyć ze będzie znów krwawienie. U mnie po farmakologicznym poronieniu w sumie tez praktycznie tego samego dnia krwawienie się zmniejszyło do plamien, następnego dnia ledwie plamienie, a później znów się rozkręciło, teraz jestem 7 dzień po poronieniu i krwawię raz mocniej raz słabiej, na dodatek mam wrażenie ze oprócz skrzepów zaczęły się tez usuwać fragmenty endometrium albo jakiejś innej tkanki bo jest to ewidentnie konsystencji tkanki... :( sama jestem ciekawa ile to jeszcze potrwa...

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Agni Koleżanka
    Postów: 42 0

    Wysłany: 4 lipca 2021, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Agni kilka wątków niżej jest wątek „ponowne krwawienie po lyzeczkowaniu”, może tam znajdziesz odpowiedz. Z tego co ja czytałam na forach to może się tak zdarzyć ze będzie znów krwawienie. U mnie po farmakologicznym poronieniu w sumie tez praktycznie tego samego dnia krwawienie się zmniejszyło do plamien, następnego dnia ledwie plamienie, a później znów się rozkręciło, teraz jestem 7 dzień po poronieniu i krwawię raz mocniej raz słabiej, na dodatek mam wrażenie ze oprócz skrzepów zaczęły się tez usuwać fragmenty endometrium albo jakiejś innej tkanki bo jest to ewidentnie konsystencji tkanki... :( sama jestem ciekawa ile to jeszcze potrwa...
    Dzięki za odpowiedź. Tak, tak, sprawdzałam już tamten wątek, ale nie znalazłam odpowiedzi... :( ja jestem 9 dni po lyzeczkowaniu i niby czytałam, że plamienie może trwać dłużej, ale nie wiem dlaczego w takim razie mój ginekolog wspomniał o drugim lyzeczkowaniu. Eh, mam nadzieję, że się to szybko skończy i u Ciebie i u mnie.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ