X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Przesuniecie owulacji po wczesnym poronieniu
Odpowiedz

Przesuniecie owulacji po wczesnym poronieniu

Oceń ten wątek:
  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 5 maja 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ewelciu za odp.

    Mam już totalny mętlik w głowie...

    środa - wizyta u gina (10 dc). Pęcherzyk - 16mm (wg USG 17,4 mm)
    od czwartku - delikatniutki ból podbrzusza
    piątek (do dziś) - śluz płodny (po raz 1. w życiu zaobserwowałam u siebie lśniący, lekko ciągnący się śluz) + serduszkowanie
    niedziela - serduszkowanie
    poniedziałek (dziś)- 15 dc - mocno odczuwalny (kłujący) ból jajników.

    Czy możliwe jest, aby pęcherzyk pękł tak późno? Przy założeniu, że rośnie 1,5-2 mm na dzień miałby ok. 26 mm...z tego,co się orientuję to troszkę dużo...
    No i piersi mimo wszystko mnie bolą...

    Czy zaobserwowałyście u siebie podobną sytuację?

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 6 maja 2014, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:37

    liliana lubi tę wiadomość

  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 6 maja 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ewelciu,
    Serduszkowaliśmy w niedzielę...a w poniedziałek jakoś nie było sposobności :)
    Dziś po przebudzeniu miałam c.d. kłucia. Mimo to wczorajszy dzień był najintensywniejszy.
    Plemniczki z piątku i niedzieli może przetrwały i zapłodniły komóreczkę z poniedziałku - staram się nie nastawiać. Nadzieja jednak pozostaje :)

    3mam kciuki za Ciebie!

    Miłego dzionka :)

    Ewelcia lubi tę wiadomość

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te nasze spekulacje... a organizm i szczęście swoje, chyba tylko monitoring prawdę powie

    liliana lubi tę wiadomość

  • liliana Ekspertka
    Postów: 162 133

    Wysłany: 6 maja 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :) to mój 1.cykl ppo, więc mamy czas :)
    co do szczęścia - we wczesnej młodości wygrywałam mnóstwo nagród w czasopismach dla nastolatek :D :D i kilka razy ustrzeliłam "trójkę" w Lotka, więc może dobra passa trwa... :D

    BTW Trojaczki byłyby w sam raz :D

    relgcwa11d8kpmkr.png
  • Ania1988 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, poronilam samoistnie 06.05 .14 krwawienie trwało ok 8 dni to był 5 tc. 25 maja bthc spadła do zera, po jakim czasie powinnismy podjąć kolejne starania Dodam ze było to pierwsze poronienie. Do dziś @ nie przyszła, czy powinnam wybrać sie do lekarza, czy jeszcze poczekać na @ jak myślicie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2014, 14:19

    Aniołek (*) 5 maj 2014 Tesknimy :(
  • Ania1988 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o poradę

    Aniołek (*) 5 maj 2014 Tesknimy :(
  • MartaAlvi Autorytet
    Postów: 1242 2269

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Aniu, przykro mi bardzo z powodu straty.
    Ja bym poczekała jeszcze na @, bo minęło dopiero 24 dni także spokojnie :) i myślę że już po @ bym się starała znów.
    Życzę powodzenia i szybkiego zafasolkowania!

    24.04.2014r. Zawsze będziemy Cię kochać Aniołku [*] 10tc
    fQ2H26U.jpgfQ2Hp2.png
  • Ania1988 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odp MartaAlvi, jeszcze poczekam moze @ sama przyjdzie, od ok 3-4 dni pobolewa prawa strona w dole brzucha dziwie " ciągnący " ból nie jest on szczególnie mocny ale odczywalny pare razy dziennie w szczególności kiedy wchodzę po schodach nie wiem czy powinnam z tym iść do gina czy porostu tak ma być ?

    Aniołek (*) 5 maj 2014 Tesknimy :(
  • ampoule Ekspertka
    Postów: 191 85

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    liliana wrote:
    Dokładnie :) to mój 1.cykl ppo, więc mamy czas :)
    co do szczęścia - we wczesnej młodości wygrywałam mnóstwo nagród w czasopismach dla nastolatek :D :D i kilka razy ustrzeliłam "trójkę" w Lotka, więc może dobra passa trwa... :D

    BTW Trojaczki byłyby w sam raz :D

    Kurcze ja nawet w Bravo nigdy nic nie wygrałam... Oby szczęście Ci sprzyjało :)

    Aniu współczuję straty :( Ja po poronieniu samoistnym pierwszą @ miałam chyba po 33 dniach i moglismy się od razu strać, ale dobrze się przejść sprawdzić czy rzeczywiście wszystko dobrze się oczysciło :)

    [*] 01.02.2014 - 6/7 tc.
    [*] 11.01.2015 - 5 tc. ciąża biochemiczna
    [*] 13.02.2015 - 5 tc. ciąża biochemiczna
    12.02.2016 urodził się Nasz Ukochany Synek Filip <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    ja poroniłam 2.08.2014r. - ciąża biochemiczna. U mnie sytuacja z owulacją jest jeszcze inna niż opisywałyście. Po poronieniu od 16.08 przez trzy dni brałam luteinę. Cały czas plamiłam i lekarz stwierdził, że dzięki temu szybciej mój organizm odzyska pełną sprawność. 23.08 dostałam potężny krótki okres i rzeczywiście 26.08. wszystko było ok. No ale do rzeczy. Wczoraj byłam u lekarz i stwierdził, że mam pęcherzyk i to 22mm, więc jak do pęknięcia. Więc u mnie owulacja po okresie wywołanym luteiną zaraz po poronieniu przyszła wcześniej niż normalnie tzn. 10-11 dc a nie 14-15dc jak zazwyczaj. Więc co do owu po poronieniu nie ma chyba rzeczywiście żadnych reguł.

    Bardzo mi przykro z powodu Waszych strat. Buduje mnie to, że większość z Was ma nowe suwaczki i mam taką nadzieję, że ja też niedługo taki będę miała :)

  • monirek Autorytet
    Postów: 319 237

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Moje poronienie zdarzyło się 4.12.2014.
    Lekarz kazał wstrzymać nam się ze staraniami do kolejnej miesiączki, aby zrobić cytologię.
    Jednak od poronienia nie dostałam jeszcze @ i zaczynam się martwić.
    Moje cykle trwają 40-45 dni, ale szybko odczuwałam bolesność piersi itp. Teraz nic ;/

    Myślicie, żeby udać się do lekarza czy jeszcze poczekać chwilę?
    Zastanawiam się też czy zrobić drugie badanie bhcg. Tydzień po poronieniu wyniosiło 45.

    Jak u Was wyglądała beta?

    04.12.2014 - 7 tc :(
    22.07.2015 - 6 tc :(:(
    07.01.2016 - Maleństwo ma juz 1,5 cm :)

    09.08.2016 23:55 - na świat przyszła moja kochana Córeczka<3
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monirek - ja miałam zabieg łyżeczkowania 27.11 i do tej pory nie dostałam jeszcze @ więc czekam. A jak w najbliższych dniach nie dostane to czeka mnie wizyta u lekarza.

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • monirek Autorytet
    Postów: 319 237

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, i dzisiaj pojawiła się @ :)

    04.12.2014 - 7 tc :(
    22.07.2015 - 6 tc :(:(
    07.01.2016 - Maleństwo ma juz 1,5 cm :)

    09.08.2016 23:55 - na świat przyszła moja kochana Córeczka<3
  • jangwa_maua Autorytet
    Postów: 3469 2159

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam dalej ...

    Aniołek - 27.11.2014 7/8 tc <3
    km5sgu1r1ftv47br.png
    ex2bupjyemen7jnh.png
  • gg Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć

    Jestem obecnie w pierwszym cyklu po ciąży biochemicznej. Owulacja przyszła jakieś cztery dni później niż zazwyczaj (potwierdzona przez lekarza - w badaniu pęcherzyk "do pęknięcia"). Lekarz nie kazał nam czekać, pozwolił starać się od razu, więc teraz czekam na efekty starań :). Mam dobre przeczucia - po tej ciąży biochemicznej hormony jakby się "rozkręciły". Nawet test owulacyjny miałam pozytywny trzy dni z rzędu (zazwyczaj musiałam się mocno wpatrywać, czy druga kreska jest tak samo wyraźna jak kontrolna, czy jednak trochę mniej, a następnego dnia nie było po niej śladu). Śluz też był zdecydowanie lepszy. Więc dziewczyny, uszy do góry - jak spojrzeć na to z innej strony, to teraz przynajmniej wiem, że nasze plemnieczki i jajeczka pracują i w końcu może im się udać :)

    gg
  • jednataka Ekspertka
    Postów: 207 87

    Wysłany: 23 marca 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u nie samoistne poronieniu pustego pecherzyka ponad 2 tygodnie temu, długo krawawiłam, jeszcze w weekend było mocne krwawienie po kilku dniach przerwy. Teraz obserwuję u siebie płodny śluz, no ale znowu z krwią- leciutko zabarwiony. Zastanawiam się czy nie spróbować zajść w ciąże... też miałyscie podbarwiony sluz krwią po samoistnym poronieniu? wiem,że powinnam wybrać się do lekarza, aby zrobić usg...

    Córeczka 06.05.2014
    Synek 03.07.2017
  • M@linka Autorytet
    Postów: 2099 1543

    Wysłany: 23 marca 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zwykle owulkę 16-18 dc, po zabiegu przesunęła się prawdopodobnie na 30 dc!

    jnmqdzu5ponocqze.png
    uch5ha00mu9kkjgg.png
    uch520mm81yzf57p.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Nie wiem jak to bylo ze mna wczesniej bo pierwsza ciaza nie byla przykladnie planowana. Poronilam w 10tc. Mielismy czekac 3 cykle poczekalismy 2 . Minelo 10 cykli i dalej nic. Tylko z cyklu na cykl mam wrazenie ze moj organizm wariuje. I albo przychodza pozno owulacje albo cykle bezowulacyjne sie zapowiadaja... A lekarze nie chca ze mna gadac bo nie ma roku staran...

  • Havaria Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poroniłam wczoraj w 9 tc. Za trzy dni mam wizę u ginekologa. Jestem zielona w temacie i z wielkim zainteresowaniem czytam wasze posty. Chciałabym zapytać, jak często macie wizyty u ginekologa po poronieniu?

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ