Walentynkowa promocja w OvuFriend!

Aktywuj abonament Premium w OvuFriend od dziś do 24 lutego a otrzymasz od nas prezent:

Skorzystaj z okazji - jesteśmy przekonani że Ci się spodoba! W każdym momencie możesz zrezygnować. Sprawdź tabelę, co zyskasz w Premium TUTAJ

Jesteśmy dla Ciebie i szybko odpowiadamy na każde Twoje pytanie: [email protected]!

Promocja trwa do 24 lutego 2020 roku.

Aktywuj abonament Zamknij
Forum Poronienie Puste jajo płodowe, ciąże biochemiczne, poronienia na wczesnym etapie - historie zdrowych ciąż po poronieniach
Odpowiedz

Puste jajo płodowe, ciąże biochemiczne, poronienia na wczesnym etapie - historie zdrowych ciąż po poronieniach

Oceń ten wątek:
  • AsiaKK Autorytet

Wysłany: 5 listopada 2019, 22:07

Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Kochane, ja też miałam puste jajo płodowe (stwierdzone na przełomie 7i8 tc) ;mialam poczekać jeszcze tydzień bo może pojawi się jednak zarodek (to się podobno zdarza, bardzo bardzo rzadko ale się zdarza). W tym czasie przekopałam internet w tę i z powrotem, i niestety bardzo mało wiadomo na temat pustego jaja płodowego. Co, dlaczego itd... W szpitalu podali mi leki dopochwowo bo podobno najlepiej jest aby organizm oczyścił się sam. W nocy poroniłam. To był 8 marca, więc miałam zajebisty Dzień Kobiet. Wyszłam do domu po dniu ;krwawilam jeszcze z 5 czy 6dni, i miałam czekac na @. Lekarka powiedziała mi że po pierwszym cyklu możemy się zacząć znowu starać bo ponieważ nie było łyżeczkowania to macica nie jest bardzo obciążona. No ale czekalam czekalam, i w końcówce kwietnia mówię"noż ku...,mam dość". Poszłam do Duphaston, chociaż moja lekarka mówiła mi żebym jeszcze poczekala, a jestem mało cierpliwa :). Po duphastonie dostałam @13.05,i za 2,5 tygodnia (gdzies koło 27-29.05)zaszlam w ciążę. Jestem teraz w 25tc i na razie wszystko jest bardzo ok. Trzymam kciuki za wszystkie Wasze ciążę!!! A Wy trzymajcie za moje szczęśliwe rozwiązanie(jeszcze jakieś 14-15 tygodni). Pozdrawiam mocno kobietki :)

Emdar dzięki za Twoją historię! 😘 wszystkiego dobrego dla Ciebie i maluszka!niech zdrowo przyjdzie na świat i zdrowy na nim dorasta👶

• AsiaKK Autorytet

Wysłany: 5 listopada 2019, 22:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Dziewczyny,
    chciałam się z Wami podzielić cudowną wiadomością! Dzisiaj zobaczyłam pięknie bijące serduszko mojego maleństwa :)) Pierwszy raz w życiu ujrzałam zarodek i serduszko, 7 t 2 d :)[/QUOTE

Monika serdeczne gratulacje!!! 😍

• abbigal Ekspertka

Wysłany: 7 listopada 2019, 18:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justii_ wrote:
    Hej Dziewczyny!

Szukam dziewczyn które miały zabieg łyżeczkowania, po jakim czasie dostały okres. Mi mija 44dni i dalej nic, choc bolą mnie piersi, brzuch, który też jest wydęty, mam pryszcze.. chce mi się wyć, bo czekam i czekam, wszystkie badania które mam zrobić po poronieniu mam zrobić po pierwszym okresie...
    I druga sprawa, z mężem wspolzylismy normalnie, bez zabezpieczenia, po ustaniu krwawienia które u mnie było skąpe, , niestety, kilka razy nas ponioslo.. po wizycie u lekarza po zabiegu powiedział że wszystko jest super, przepisał Ovarin na odbudowe, zaczęłam drugie opakowanie.. tylko co z tym okresem.... Mam już dość tego czekania 😠😠😠😠😠
    Hej, podobno @ po łyżeczkowaniu może przyjść nawet po 3 mc, ale to chyba skrajności. Natomiast ja miałam łyżeczkowanie w marcu a [email protected] dopiero... w grudniu 😒 co miesiąc bolał mnie brzuch jak na @ a nawet gorzej, ale krwawienia nie było. Dostawałam Duphaston, estrofem, różne leki, aż w końcu jakiś lekarz się zorientował, że może zrosty..
    wow! Miałam w listopadzie histero i później już normalnie @, więc po pierwsze cierpliwości, ale po drugie jakby się przedłużało to pomyśl o histero...po trzecie skoro zaszaleliście to może będzie niespodzianka?

bl9cf71x6utlp7p9.png
    6 lat starań
    C III P I
  • Irola Autorytet

Wysłany: 8 listopada 2019, 09:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, właśnie przechodzę przez ciaze biochemiczną. Bardzo wczesna jak mówił lekarz... Może 3 tydzień? Nie wiem może 2. Zaczęłam krwawic, okres przyszedł 4 dni po terminie. Was też tak bolało wszystko? Bo ja ledwo ustac mogę 😨

oar8skjo5n2yr83t.png

PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

"I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
  • AsiaKK Autorytet

Wysłany: 21 listopada 2019, 20:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a ja wariatka z racji tego, że od 2 lekarzy dostałam zielone światło zaraz po poronieniu samoistnym pustego jaja płodowego zaczęłam się z mężem dalej starać. W sobotę wysoka temperatura i coś mnie tchnęło, żeby zrobić test - pozytywny! Dziś jednak już okres... gin. twierdzi, że to pozostałości po ostatniej ciąży, której poronienie samoistne zakończyło się 16.10 (najmocniej było 12.10) a był to hmm już na pewno 8-9 TC - przestałam liczyć jak tylko się dowiedziałam, że jest puste jajo... jestem zła na siebie, że nie wpadłam na to, żeby po poronieniu pójść zbadać betę, a przynajmniej zrobić test. Byłam na kontroli i na usg wyszło, że wszystko się ładnie oczyściło... mieszkam w Niemczech i tutaj nie jest taka popularna beta... :/

Także pamiętajcie, zróbcie betę albo przynajmniej test i nie napalajcie się jak ja... Mąż już łóżeczko planował... najbardziej mi szkoda jego... tak się cieszył.... :( Czy w końcu i nam się uda?

• Ainaw Debiutantka

Wysłany: 21 listopada 2019, 23:55

Cytuj  /     /  Zgłoś
    AsiaKK, macica po poronieniu samoistnym oczyszcza się do ok 2 tygodni. Jeśli przez ponad miesiąc miałabyś w sobie pozostałości ciąży to najprawdopodobniej dostałabyś zakażenia i pewnie plamiłabyś nonstop na zmianę z krawawieniem. Nie jestem lekarzem, ale według mnie bardziej prawdopodobna byłaby kolejna ciąża.

• Monika123 Koleżanka

Wysłany: 16 grudnia 2019, 11:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

nie wiem czy któraś z Was jeszcze tu czasem zagląda, ale chciałam Wam napisać co u mnie słychać, może podniesie Was to na duchu :)

Clexane okazało się strzałem w 10 u mnie :) Obecnie zaczynam II trymestr, byłam już na USG genetycznym i dzidzia jest duża i zdrowa :) Prawdopodobnie będzie córeczka :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 16 grudnia 2019, 11:34

AsiaKK lubi tę wiadomość

j45n7fc.png
  • AsiaKK Autorytet

Wysłany: 25 grudnia 2019, 12:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika123 wrote:
    Cześć dziewczyny,

nie wiem czy któraś z Was jeszcze tu czasem zagląda, ale chciałam Wam napisać co u mnie słychać, może podniesie Was to na duchu :)

Clexane okazało się strzałem w 10 u mnie :) Obecnie zaczynam II trymestr, byłam już na USG genetycznym i dzidzia jest duża i zdrowa :) Prawdopodobnie będzie córeczka :)

Hej Monika ,a ja zaglądam 😁 to świetne wiadomości!!! Ja jestem po pierwszym pustym jaju,obecnie 2 cs. Czekam na okres. Tak bym chciała,żeby nie przyszedł... jak narazie żadnych badań nie miałam robionych... Co u Ciebie było przyczyną pustych jaj i co zrobiłaś,że teraz się udało?

• martini92 Debiutantka

Wysłany: 7 stycznia, 16:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich. Dziś skończyłabym 7tc, niestety właśnie się dowiedziałam że poroniłam ciążę. Od 5dni krwawię, w sobotę byłam na sorze, dzidzia żyła, dziś na wizycie o gin dowiedziałam się o stracie. Mam czekać aż macica się oczyści samoistnie, obecnie jajo płodowe jest już w kanale szyjki macicy. Moje pytanie brzmi : co można zrobić ze szczątkami zarodka? Rozumiem, że na pogrzeb jest za wcześnie, fasolka miała ok 5mm wielkości. Jednak jest prawdopodobne że poczuję/znajdę szczątki na bieliznie, czy mogę zapytać co zrobiłyście w tej sytuacji? To moje pierwsze poronienie, lekarz powiedział że w mojej sytuacji badania genetyczne nie są zasadne.

tb73wn15a0iqpbfg.png
    7u22skjo6xihqorp.png
  • pan-da Przyjaciółka

Wysłany: 7 stycznia, 18:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    martini92 wrote:
    Witam wszystkich. Dziś skończyłabym 7tc, niestety właśnie się dowiedziałam że poroniłam ciążę. Od 5dni krwawię, w sobotę byłam na sorze, dzidzia żyła, dziś na wizycie o gin dowiedziałam się o stracie. Mam czekać aż macica się oczyści samoistnie, obecnie jajo płodowe jest już w kanale szyjki macicy. Moje pytanie brzmi : co można zrobić ze szczątkami zarodka? Rozumiem, że na pogrzeb jest za wcześnie, fasolka miała ok 5mm wielkości. Jednak jest prawdopodobne że poczuję/znajdę szczątki na bieliznie, czy mogę zapytać co zrobiłyście w tej sytuacji? To moje pierwsze poronienie, lekarz powiedział że w mojej sytuacji badania genetyczne nie są zasadne.
    Nie jest to niestety łatwe, ale jeżeli był zarodek, to jak najbardziej można dziecko pochować, a nawet dostać zasiłek pogrzebowy. Żeby to zrobić trzeba zarejestrować dziecko w USC, a żeby to z kolei było możliwe trzeba najpierw ustalić jego płeć. W twoim przypadku musiałabyś zrobić to we własnym zakresie, tj. zapłacić za badania płodu.

Tutaj masz więcej informacji na ten temat: https://www.poronilam.pl/poronienie/rejestracja-dziecka-po-poronieniu/

Kraków
    FV R2_4070A-G hetero, MTHFR_1298A-C hetero
    kariotyp ok
    grudzień 2017 - ciąża biochemiczna
    lipiec 2018 - puste jajo płodowe, łyżeczkowanie
    październik 2019 - puste jajo płodowe, poronienie
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pomagając szczęściu, czyli jak szybko zajść  w ciążę

Czy jest coś, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę? Co może pomóc? Optymalny czas współżycia, „akrobacje łóżkowe” czy zdrowa dieta? Przeczytaj na co warto zwrócić uwagę starając się o dziecko, jakie są sposoby na zwiększenie szans na zajście w ciążę, a co najlepiej odłożyć na bok i skupić myśli na czymś innym.

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)