X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Starania po poronieniu 2022/2023
Odpowiedz

Starania po poronieniu 2022/2023

Oceń ten wątek:
  • OldMe-NewMe Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 4 kwietnia, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ignasia wrote:
    Hej, mam kilka pytań odnośnie starań po poronieniu. Nie stety nie znalazłam wątku na ten rok.
    Otóż 31.03 straciliśmy ciąże w 11 tygodniu. Ja mam 26 lat a mąż 29, mamy już jednego ośmiolatka. O ciąże specjalnie się nie staraliśmy, jednak bardzo sie ucieszyliśmy na wieść o maleńkich stopkach w naszym domu. Nie stety stało się to co się stało i maleństwa z nami nie ma. Jestem po zabiegu łyżeczkowania. Proszę podpowiedzcie-ile czasu odczekałyście do starań? Jakie badania robiłyście w między czasie? Na co uważać ? Jesteśmy totalnie zieloni, niby cos tam lekarz przy wypisie tłumaczył, ale chyba bardziej byliśmy zajęci przeżywaniem starty. Stwierdziliśmy, że chcielibyśmy mieć kolejne dziecko. Wszystkie badania na ostatniej wizycie były wzorowe, nic nie zwiastowało straty. Ściskam wszystkie mocno :)

    Ignasiu, batdzo mi przykro że też tego doświadczyłaś 😞 ja straciłam dziecko na podobnym etapie co Ty. Też miałam łyżeczkowanie. Przy wypisie lekarz mówił żeby odczekać 3 miesiące aż wszystko wróci w organizmie do normy. Kazał badać betę co tydzień czy spada. Mówił że po pierwszym poronieniu nie zleca się badań bo mógł to być nieszczęśliwy przypadek. Ale na kontroli u mojej ginekolog usłyszałam że te 3 miesiące są zalecane natomiast jeśli wszystko będzie ok można próbować wcześniej. Pod warunkiem że będzie ok. Ja chciałam iść w diagnostykę. Za bardzo się boję teraz, więc moja pani doktor zleciła mi masę badań. Cały pakiet tarczycowy (TSH, FT 3. FT 4, anty tpo, anty tg), trombofilia, zespół antyfosfolipidowy, glukoza, morfologia, b12, kwas foliowy, żelazo, ferrytyna i kariotypy.

  • Ignasia Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 5 kwietnia, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OldMe-NewMe wrote:
    Ignasiu, batdzo mi przykro że też tego doświadczyłaś 😞 ja straciłam dziecko na podobnym etapie co Ty. Też miałam łyżeczkowanie. Przy wypisie lekarz mówił żeby odczekać 3 miesiące aż wszystko wróci w organizmie do normy. Kazał badać betę co tydzień czy spada. Mówił że po pierwszym poronieniu nie zleca się badań bo mógł to być nieszczęśliwy przypadek. Ale na kontroli u mojej ginekolog usłyszałam że te 3 miesiące są zalecane natomiast jeśli wszystko będzie ok można próbować wcześniej. Pod warunkiem że będzie ok. Ja chciałam iść w diagnostykę. Za bardzo się boję teraz, więc moja pani doktor zleciła mi masę badań. Cały pakiet tarczycowy (TSH, FT 3. FT 4, anty tpo, anty tg), trombofilia, zespół antyfosfolipidowy, glukoza, morfologia, b12, kwas foliowy, żelazo, ferrytyna i kariotypy.

    Poczekam i po pierwszej miesiączce pojdę na kontrolę, porozmawiać o dowiedzieć się co i jak .

    Ściskam :)

  • MartiJ Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 7 kwietnia, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kochane Kobitki!❤️
    Od dawna czytam posty na różnych forach dotyczące starań o dziecko, ale dzisiaj pierwszy raz sama się udzielam i chciałabym się podzielić moją historią.
    Uprzedam post jest długi, więc jeśli ktoś ma chęci i czas to będę wdzięczna za przeczytanie i może jakąś pomoc 🥺

    W 2020 roku zaczęłam z mężem się starać o dziecko - bez skutku. Okazało się, że mam niedoczynność tarczycy, zrobiłam zlecone podstawowe badania, nadal nic.

    Po roku starań ginekolog zasugerował, żeby mój mąż się zbadał. Poszedł do Androloga, zrobił badania nasienia i tu pierwszy szok... zbyt mała ilość plemników, ich ruchliwość, ale przede wszystkim bardzo mała ilość plemników o prawidłowej budowie. Mąż miał wdrożone suplementy, a później klomifen, na które bardzo dobrze zareagował, jednakże nie podniosły one liczby prawidłowych plemników (ma 2%). Cały czas są regularne badania nasienia. Po odstawieniu klomifenu ilość plemników spada. Przy poprawionych parametrach zamroził jeszcze nasienie na przyszłość.

    W 2022 podjęliśmy decyzję o in vitro - invimed Poznań (6 zarodków, ale jeden uległ degradacji podczas rozmrożenia).
    Transfery nr I, II, III - dr Sroka. Oczywiście na początku mnóstwo badań w klinice, w tym kariotypy - prawidłowe.

    I transfer 5 dniowa blastocysta lipiec 2022 - udało się zajść w ciążę, sądziliśmy, że w naszym przypadku, z uwagi na nasienie męża, in vitro to tylko formalność. Beta pięknie rosła, było serduszko, nie kontrolowałam progesteronu - nie miałam zalecenia od lekarza. 9/10 tc poroniłam💔
    Przyczyna nieznana. Brałam leki Encorton, Estrofem, Acard, Prolutex, Utrogestan + suple prenatal Uno, kwas foliowy, wit D3
    Dokładnie tydzień przed poronieniem lekarz kazał odstawić cały progesteron + estrofem, a encorton stopniowo odstawiać na 1/2 tabletki. Przed poronieniem jakieś 3tyg miałam krwiaka przykosmówkowego,który się wchłonął.

    II transfer 5dniowa blastocysta listopad 2022 - leki te same, beta nie drgnęła❌ chwilę przed transferem okazało się, że miałam infekcję intymną, inny lekarz zalecał antybiotyk i przesunięcie transferu, natomiast mój lekarz prowadzący przepisał antybiotyk tzw. rapid i transfer odbył się planowo

    III transfer (2 zarodki!) styczeń 2023- leki te same, embrioglue, beta ok 16... ❌

    Później przerwa, ponieważ siadłam psychicznie i fizycznie.

    luty/marzec 2023 CUD - zaszłam pierwszy i ostatni raz w życiu naturalnie, nie spodziewałam się, że to możliwe, dla nas CUD. Zrobiłam betę, bo okres mi się już trochę spóźniał plus czułam, że zrobiłam się troszkę większa w brzuchu, udach. Poszliśmy do ginekologa, beta już ok 1055, USG pęcherzyk ok 5/6tc. Ginekolog zapoznał się z moją historią ivf i dał duphaston. Tydzień po wizycie plamienie.., wizyta - krwawienie, szanse 50/50, sprawdzana beta. Beta spadła do ok 500, czekałam na poronienie ok 6/7tc 💔tutaj ciekawostka, wtedy jeszcze tak się nie znaliśmy na poziomie progesteronu, wczoraj znalazłam wynik tej bety co miała ok 1055 wtedy progesteron wynosił 6,34!!! Nie wiem czy lekarz czuł, że może nie wyjść, ale mnie nie martwił... dodatkowo miałam w tym czasie infekcję intymną...

    Później badania, mnóstwo badań od ginekologa i immunologa z kliniki. Napiszę na dole co wyszło z badań, jednak nie miałam przeciwwskazań do IV transferu.
    Wszystko się przedłużyło przez czekanie na wyniki, zwłaszcza że w 2023 miałam usunięte migdałki, ponieważ były trochę ropne i lekarze sugerowali, że może to wpływać na te poronienia.
    Dodatkowo miałam usuwane 2 zatrzymane ósemki, w tym jedna też ropna + usuwanego innego zęba, który stomatolog mi doprowadził do zapalenia kości!..

    Także wszystko pousuwałam, ciągle miałam problemy z zębami (po ściągnięciu aparatu) mimo, za chodziłam ciągle do "bardzo dobrych"stomatologów.
    Sądziłam, że to mogło mieć wpływ i robiłam wszystko, żeby nie mieć żadnych stanów zapalnych w organizmie.

    IV transfer (ostatni zarodek 6 dniowy, transfer z UTM) marzec 2024 - zmiana lekarza dr Kuśnierczak, leki te same, tylko zamiast Prolutexu brałam 3xdziennie besins + pierwszy raz heparyna (Neoparin) + tydzień przed transferem miałam podane osocze z krwi do macicy, co było zaleceniem immunologa. Pierwsza beta 8dpt - 82, prog ok 23, beta 12dpt - ok 443 , prog ok 36, no i beta 14dpt - spadła do ok 316💔, progesteronu nie zbadałam. Czyli trzecia moja strata tutaj wielki zawód, bo czułam się w końcu fizycznie i psychicznie najlepiej, w porównaniu do poprzednich lat, zmieniliśmy lekarza, było mnóstwo badań zrobionych, był immunolog, osocze, heparyna, a poszło jeszcze szybciej niż wcześniej.

    Badania jakie zrobiłam (są tutaj też badania zlecane przez innych specjalistów np gastroenterologa, którzy próbowali pomóc w znalezieniu przyczyny, piszę to co mam, nie wiem czy wszystko ma znaczenie).
    *Poronienia-panel badań genetycznych wyszły mi:

    Mutacja MTHFR C677T - C/T wykazano obecność mutacji w jednym z alleli genu w układzie heterozygotycznym,

    Mutacja MTHFR A1298C - A/C wykazano obecność mutacji w jednym z alleli genu w układzie heterozygotycznym.

    Pozostałe nie wykazano,w tym np krzepnięcia, a ginekolog ( nie z kliniki)był pewien, za wystarczy tutaj heparynę dodać. Natomiast przy ivf w klinice dodali heparynę dodatkowo wrazie W.
    *AMH mam 16,32
    *mam niedoczynność tarczycy (biorę Euthyrox, TSH wyregulowane),ale też anty-TPO pod koniec 2023 miałam 124,70 -endokrynolog przepisał selen
    *TSH -TRAb - w normie 1,21
    *P. endomysium Ema w kl.IgG i IgA N79 ujemne
    *anty-tGT w kl. IgA met. ELISA N79 - ujemne
    *anty-tGT w kl. IgG met. ELISA N79 - ujemne
    *HLA-B27 - ujemny
    *Białko C i S wolne w normie
    *Antykoagulant tocznia DRVVT ujemny
    *P-ciała p/beta2 glikoproteinie 1 IgG i IgM ujemny
    *P-ciała p/kardiolipinie (IgM i IgG) ujemny
    *Kortyzol, magnez, fosfor, wapń całkowity - w normie
    * Składowe C-3c i C-4 - w normie
    *ANCA (pANCA i cANCA) met.IIF N69 - ujemne
    *ANA1 - dodatni
    *ANA2 - słabo dodatni
    *ANA23 - ujemne nic nie wyszło
    *KIRY BX
    2DL1 - Obecny

    2DL2 - Obecny

    2DL3 - Obecny

    2DL4 norm - Nieobecny

    2DL4 deleted - Obecny

    2DL5 (group 1) - Nieobecny

    2DL5 (group 2) - Obecny

    2DS1 - Nieobecny

    2DS2 - Obecny

    2DS3 - Obecny

    2DS4 norm - Nieobecny

    2DS4 (del-22bp) - Obecny

    2DS5 - Nieobecny

    3DL1 - Obecny

    3DL2 - Obecny

    3DL3 - Obecny

    3DS1 - Nieobecny

    2DP1 - Obecny

    3DP1 norm - Obecny

    3DP1 variant - Nieobecny

    *Subpopulacje limfocytów (CD4, CD8, CD3, CD19, NK) - wszystkie w normie oprócz %CD3-CD16+CD56+ (komórki NK) wynik niższy procentowy od normy 5,8% (norma 7,3-24%), ale ilościowo wynik 119 (norma 100-500)
    *Homocysteina - 5,58 w normie
    *Test CBA - wszystko w normie
    *Antytrombina III - w normie 90%
    *Histeroskopia + biopsja endometrium- wg lekarza wszystko ok, ale immunolog sądziła, że prawdopodobnie antybiotyk jednak zostanie przepisany
    Wynik:Fragmenty endometrium proliferacyjnego bez atypii. Komórki CD138+: 1/10 HPF, >0,1%
    Komórki CD56+: ~20%, >30/HPF

    *Bilirubina ostatnio ciągle mi wychodziła minimalnie podwyższona, internista stwierdziła, że niektórzy tak mają, immunolog cały czas kazała kontrolować.

    Nie wyobrażałam sobie przechodzić kolejną punkcję i transfery,ale same wiecie, że ta potrzeba dziecka sprawia, że wstajecie i próbujecie znowu.❤️
    Jednak patrząc na to, że żaden lekarz nie dał nam odpowiedzi co się dzieje, dlaczego u mnie dochodzi zazwyczaj do implantacji zarodka, ale chwilę po coś się dzieje, że tracę go w I trymestrze to najpierw chcemy podjąć kolejne kroki, żeby w końcu znaleźć odpowiedź, dlaczego tak się dzieję, a nie podchodzić do kolejnej procedury.

    Przeczytałam mnóstwo postów i mamy dwa pomysły - zbadanie zarodków po kolejnej punkcji+ konsultacja z innym immunologiem - doc Paśnik lub Sydor (w zależności od terminu wizyty).

    Dodatkowo myślimy o zmianie kliniki, aczkolwiek spodobało nam się podejście naszego nowego lekarza, bo Pani dr Kuśnierczak zaczęła szukać przyczyny przed transferem.

    Pytanie do Was czy polecacie jakąś inną klinikę w Poznaniu? I ginekologa prowadzącego? Czy patrząc na moją historię nasuwają Wam się jakieś wskazówki? 🥺❤️Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi, ściskam 🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia, 21:14

  • Nopek Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 8 kwietnia, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę dołączyć do wątku.
    28.03 poronienie wywołane tabletkami, kolejnego dnia kolejne, wypis do domu i zalecenie kontroli. Dziś pierwszy raz od dawna wyszłam zadowolona z wizyty, macicy obkurczona, wszystko się oczyściło.
    Czekam na okres i możemy zacząć starania ❤️
    W międzyczasie chce zrobić podstawowe badania i usunąć włókniaka z piersi. Przez ciążę musialam przekładać i mam nadzieję, że znajdą mi termin na kwiecień.

    MartiJ lubi tę wiadomość

  • Diana37 Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 9 kwietnia, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Chciałam sobie zrobić dobrze i się uspokoić zrobiłam sobie badanie bety .
    Jest za wysoka co do wieku ciąży. Psychika zaczęła działać + wiadomości w necie.
    Jestem w 8 tygodniu. Lekarz mówi że za wysoka beta :( kontrolę mam za tydzień.
    Moja beta to 100.000

  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 3115 5813

    Wysłany: 9 kwietnia, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana37 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Chciałam sobie zrobić dobrze i się uspokoić zrobiłam sobie badanie bety .
    Jest za wysoka co do wieku ciąży. Psychika zaczęła działać + wiadomości w necie.
    Jestem w 8 tygodniu. Lekarz mówi że za wysoka beta :( kontrolę mam za tydzień.
    Moja beta to 100.000
    Pierwszy raz słyszę takie coś, że beta taka jest za wysoka w 8 tygodniu..
    Może pora zmienić lekarza ? 😔 🫂

    Sisi1905, Roxie_eS lubią tę wiadomość

    preg.png

    👱‍♀️29 👱‍♂️31 👫 07.2016 💒 08.2023
    Starania od 07.2023
    Julia 11.2023 💔 9tc

    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)

    Witaminy : Little Me 1 trymestr, B12 methyl Jarrow 500, Omega D3+K2 Olimp, Sanprobi ibs, Chela mag B6 Olimp.
    Dodatkowo: 1 łyżka siemię lniane zmielone raz dziennie na czczo z sokiem, szklanka ciepłej wody z cytryną na czczo.

    29.02.24/01.03.24-pozytywny test 🍀
    12.03-pęcherzyk w macicy 0,52 cm
    13.03- Clexane 0,4 , duphaston 2x1
    19.03- kropek ma 0,24cm i bije❤🍀
    28.03- kropek ma 1,15cm❤
    09.04- bobo ma 2,3 cm❤
    30.04- prenatalne, czekamy na wyniki badań krwi, usg wszystko dobrze , czekamy na Franka 💙👶🌈
    10.05- wizyta 8:00
    01.07- prenatalne II godz. 8.20
  • Diana37 Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 9 kwietnia, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804.
    W sobotę zrobiłam betę było 84.000.
    Po 48 h 100.000. lekarz mi powiedział że przy takich wartościach już się nie podwaja że to bardzo wysoka ciaza. A ja jestem w 8/9 tygodniu.
    Naczytałam się teraz o zasnidach, wadach genetycznych itp.wizyte przyspieszyłam sobie na dziś bo zwariuje. Wg norm bety jest to ok. A lekarz twierdzi co innego. Ja się wykoncze nerwowo i psychicznie

  • Nopek Koleżanka
    Postów: 55 25

    Wysłany: 9 kwietnia, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie powinnaś czytać w internecie - sama taki błąd zrobiłam i się jeszcze bardziej nakręcałam.
    Przecież wynik jest w normie.

  • Sisi1905 Przyjaciółka
    Postów: 98 47

    Wysłany: 9 kwietnia, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana37 wrote:
    Pati2804.
    W sobotę zrobiłam betę było 84.000.
    Po 48 h 100.000. lekarz mi powiedział że przy takich wartościach już się nie podwaja że to bardzo wysoka ciaza. A ja jestem w 8/9 tygodniu.
    Naczytałam się teraz o zasnidach, wadach genetycznych itp.wizyte przyspieszyłam sobie na dziś bo zwariuje. Wg norm bety jest to ok. A lekarz twierdzi co innego. Ja się wykoncze nerwowo i psychicznie
    Nie stresuj się, przecież są podane normy dla danego tygodnia i z tego co pamiętam w 7-8 jest do jakoś ponad 200000, może faktycznie warto lekarza zmienić.

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 3115 5813

    Wysłany: 9 kwietnia, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana37 wrote:
    Pati2804.
    W sobotę zrobiłam betę było 84.000.
    Po 48 h 100.000. lekarz mi powiedział że przy takich wartościach już się nie podwaja że to bardzo wysoka ciaza. A ja jestem w 8/9 tygodniu.
    Naczytałam się teraz o zasnidach, wadach genetycznych itp.wizyte przyspieszyłam sobie na dziś bo zwariuje. Wg norm bety jest to ok. A lekarz twierdzi co innego. Ja się wykoncze nerwowo i psychicznie
    Daj znać po wizycie i proszę Cię nie rób więcej bety bo naprawdę się wykończysz psychicznie.. trzymam kciuki , o której wizyta ? 🍀✊

    agentka93 lubi tę wiadomość

    preg.png

    👱‍♀️29 👱‍♂️31 👫 07.2016 💒 08.2023
    Starania od 07.2023
    Julia 11.2023 💔 9tc

    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)

    Witaminy : Little Me 1 trymestr, B12 methyl Jarrow 500, Omega D3+K2 Olimp, Sanprobi ibs, Chela mag B6 Olimp.
    Dodatkowo: 1 łyżka siemię lniane zmielone raz dziennie na czczo z sokiem, szklanka ciepłej wody z cytryną na czczo.

    29.02.24/01.03.24-pozytywny test 🍀
    12.03-pęcherzyk w macicy 0,52 cm
    13.03- Clexane 0,4 , duphaston 2x1
    19.03- kropek ma 0,24cm i bije❤🍀
    28.03- kropek ma 1,15cm❤
    09.04- bobo ma 2,3 cm❤
    30.04- prenatalne, czekamy na wyniki badań krwi, usg wszystko dobrze , czekamy na Franka 💙👶🌈
    10.05- wizyta 8:00
    01.07- prenatalne II godz. 8.20
  • Diana37 Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 9 kwietnia, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804.
    Jestem po wizycie. Wszystko ok.
    Rośniemy mamy 1,6 cm.
    Mój Gino nie bardzo wiedział jak się wytłumaczyć z tej mojej bety. Serduszko bije miarowo, kazał się umawiać na I prenatalne. Więc jutro będę atakować.
    A ty chcesz rodzic na polnej? Bo my mamy podobne terminy:)

    MartiJ, agentka93, Roxie_eS lubią tę wiadomość

  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 3115 5813

    Wysłany: 9 kwietnia, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana37 wrote:
    Pati2804.
    Jestem po wizycie. Wszystko ok.
    Rośniemy mamy 1,6 cm.
    Mój Gino nie bardzo wiedział jak się wytłumaczyć z tej mojej bety. Serduszko bije miarowo, kazał się umawiać na I prenatalne. Więc jutro będę atakować.
    A ty chcesz rodzic na polnej? Bo my mamy podobne terminy:)
    No to super że wszystko dobrze 🙂
    Ja nie jestem z Poznania

    preg.png

    👱‍♀️29 👱‍♂️31 👫 07.2016 💒 08.2023
    Starania od 07.2023
    Julia 11.2023 💔 9tc

    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)

    Witaminy : Little Me 1 trymestr, B12 methyl Jarrow 500, Omega D3+K2 Olimp, Sanprobi ibs, Chela mag B6 Olimp.
    Dodatkowo: 1 łyżka siemię lniane zmielone raz dziennie na czczo z sokiem, szklanka ciepłej wody z cytryną na czczo.

    29.02.24/01.03.24-pozytywny test 🍀
    12.03-pęcherzyk w macicy 0,52 cm
    13.03- Clexane 0,4 , duphaston 2x1
    19.03- kropek ma 0,24cm i bije❤🍀
    28.03- kropek ma 1,15cm❤
    09.04- bobo ma 2,3 cm❤
    30.04- prenatalne, czekamy na wyniki badań krwi, usg wszystko dobrze , czekamy na Franka 💙👶🌈
    10.05- wizyta 8:00
    01.07- prenatalne II godz. 8.20
  • Iza1234 Autorytet
    Postów: 1064 893

    Wysłany: 9 kwietnia, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1bb8985087181.jpghttps://zapodaj.net/plik-DMUFB0SzYU
    Ja tylko uprzejmie donoszę że mamy to. 🥹🥰
    Ignas przyszedł na świat świat 9.04.24 o godz 16:30 poprzez cc. Mamy całe 3420 i 56cm. 😁🥰❤️🥹

    OldMe-NewMe, Czekając na tęcze, Pati2804, Jh, Sisi1905, Pinkiii, agentka93, Megi_85, Slonkoxpl, Roxie_eS, Minevra Mg., totylkoja lubią tę wiadomość

    Ja 30 on 35.❤️❤️
    1ciaza-7.2022-10.2022/9tc/12tc Nadia💔👼

    28.07.2023- ⏸️ bhcg-59.80🌈✊
    31.07.2023- bhcg-409.30.✊
    03.08.2023-USG-0,54cm pęcherzyk🤞4tc+2
    08.08.2023-bhcg-9931.2 😍😍✊✊
    17.08.2023- kropek 0,56cm. 😍😍🤞🤞 6tc+2
    31.08.2023 kropek 1,76cm 8tc+2. 🤞❤️
    21.09.2023 kropek 5cm 11+5 💙
    12.10.23 99g ludka niskie rysyka. ✊💙💙
    7.11.23- 230g chłopca 💙💙
    28.11.23-380g zdrowego chłopca.💙🩵 połówkowe
    4.12.23 440g🩵💙
    4.01.24 820g 💙🩵
    25.01.24 1225g- trzecie prenatalne, zdrowy chłopiec.💙🩵
    01.02.24 1420g. 🥰💙
    22.02.24 1830g. 👶💙🩵
    07.03.24 2350g. 👶🩵
    21.03.24 2960g. 👶💙
    09.04.24 3420g mojego 🌈 cudu na świecie. 🥰
    event.png
  • OldMe-NewMe Przyjaciółka
    Postów: 67 30

    Wysłany: 9 kwietnia, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ogromne gratulacje ❤️❤️❤️❤️❤️jak się czujecie ? ☺️

    Iza1234 lubi tę wiadomość

  • Iza1234 Autorytet
    Postów: 1064 893

    Wysłany: 10 kwietnia, 03:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OldMe-NewMe wrote:
    Iza ogromne gratulacje ❤️❤️❤️❤️❤️jak się czujecie ? ☺️
    Mały wyjątkowo grzeczny. 🥰🥰 i szczerze bardzo dobrze, jak na cesarke, chociaz nie ukrywam pierwsze chwile po pionizacji byly trudne ale narazie słodko śpi więc go nikomu nie sprzedawałam. 😁❤️

    Jh, Megi_85, Minevra Mg. lubią tę wiadomość

    Ja 30 on 35.❤️❤️
    1ciaza-7.2022-10.2022/9tc/12tc Nadia💔👼

    28.07.2023- ⏸️ bhcg-59.80🌈✊
    31.07.2023- bhcg-409.30.✊
    03.08.2023-USG-0,54cm pęcherzyk🤞4tc+2
    08.08.2023-bhcg-9931.2 😍😍✊✊
    17.08.2023- kropek 0,56cm. 😍😍🤞🤞 6tc+2
    31.08.2023 kropek 1,76cm 8tc+2. 🤞❤️
    21.09.2023 kropek 5cm 11+5 💙
    12.10.23 99g ludka niskie rysyka. ✊💙💙
    7.11.23- 230g chłopca 💙💙
    28.11.23-380g zdrowego chłopca.💙🩵 połówkowe
    4.12.23 440g🩵💙
    4.01.24 820g 💙🩵
    25.01.24 1225g- trzecie prenatalne, zdrowy chłopiec.💙🩵
    01.02.24 1420g. 🥰💙
    22.02.24 1830g. 👶💙🩵
    07.03.24 2350g. 👶🩵
    21.03.24 2960g. 👶💙
    09.04.24 3420g mojego 🌈 cudu na świecie. 🥰
    event.png
  • Diana37 Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 10 kwietnia, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    No to super że wszystko dobrze 🙂
    Ja nie jestem z Poznania
    Coś mi się ubzduralo że ty też z Wlkp.
    Troche się uspokoiłam po wczoraj ale pewnie nie na długo :(
    Chce po prenatalnych nic już nie robić iść na L4 - skupić się na starszym dziecku, na tym w brzuchu i na sobie :)

  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 3115 5813

    Wysłany: 10 kwietnia, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana37 wrote:
    Coś mi się ubzduralo że ty też z Wlkp.
    Troche się uspokoiłam po wczoraj ale pewnie nie na długo :(
    Chce po prenatalnych nic już nie robić iść na L4 - skupić się na starszym dziecku, na tym w brzuchu i na sobie :)
    Jestem z Wielkopolski ale do Poznania mam daleko 🙂
    No i bardzo dobrze, teraz odpoczywaj i dbaj o siebie 🙂

    preg.png

    👱‍♀️29 👱‍♂️31 👫 07.2016 💒 08.2023
    Starania od 07.2023
    Julia 11.2023 💔 9tc

    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)

    Witaminy : Little Me 1 trymestr, B12 methyl Jarrow 500, Omega D3+K2 Olimp, Sanprobi ibs, Chela mag B6 Olimp.
    Dodatkowo: 1 łyżka siemię lniane zmielone raz dziennie na czczo z sokiem, szklanka ciepłej wody z cytryną na czczo.

    29.02.24/01.03.24-pozytywny test 🍀
    12.03-pęcherzyk w macicy 0,52 cm
    13.03- Clexane 0,4 , duphaston 2x1
    19.03- kropek ma 0,24cm i bije❤🍀
    28.03- kropek ma 1,15cm❤
    09.04- bobo ma 2,3 cm❤
    30.04- prenatalne, czekamy na wyniki badań krwi, usg wszystko dobrze , czekamy na Franka 💙👶🌈
    10.05- wizyta 8:00
    01.07- prenatalne II godz. 8.20
  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 3115 5813

    Wysłany: 10 kwietnia, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza1234 wrote:
    1bb8985087181.jpghttps://zapodaj.net/plik-DMUFB0SzYU
    Ja tylko uprzejmie donoszę że mamy to. 🥹🥰
    Ignas przyszedł na świat świat 9.04.24 o godz 16:30 poprzez cc. Mamy całe 3420 i 56cm. 😁🥰❤️🥹
    Gratulacje 🥰

    Iza1234 lubi tę wiadomość

    preg.png

    👱‍♀️29 👱‍♂️31 👫 07.2016 💒 08.2023
    Starania od 07.2023
    Julia 11.2023 💔 9tc

    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)

    Witaminy : Little Me 1 trymestr, B12 methyl Jarrow 500, Omega D3+K2 Olimp, Sanprobi ibs, Chela mag B6 Olimp.
    Dodatkowo: 1 łyżka siemię lniane zmielone raz dziennie na czczo z sokiem, szklanka ciepłej wody z cytryną na czczo.

    29.02.24/01.03.24-pozytywny test 🍀
    12.03-pęcherzyk w macicy 0,52 cm
    13.03- Clexane 0,4 , duphaston 2x1
    19.03- kropek ma 0,24cm i bije❤🍀
    28.03- kropek ma 1,15cm❤
    09.04- bobo ma 2,3 cm❤
    30.04- prenatalne, czekamy na wyniki badań krwi, usg wszystko dobrze , czekamy na Franka 💙👶🌈
    10.05- wizyta 8:00
    01.07- prenatalne II godz. 8.20
  • Jh Autorytet
    Postów: 544 366

    Wysłany: 10 kwietnia, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza1234 wrote:
    1bb8985087181.jpghttps://zapodaj.net/plik-DMUFB0SzYU
    Ja tylko uprzejmie donoszę że mamy to. 🥹🥰
    Ignas przyszedł na świat świat 9.04.24 o godz 16:30 poprzez cc. Mamy całe 3420 i 56cm. 😁🥰❤️🥹
    ♥️♥️♥️ a ja zaglądam i zaglądam czy już jest i JEST🥰 gratulacje kochana🥰 dużo zdrowia dla Was ☺️ Ignaś jesteś cudem 🫠

    Iza1234 lubi tę wiadomość

    ⚫️poronienie zatrzymane 6t/8t listopad 2022
    18/03 ⏸️ 🙈 bHCG 39
    20/03 bHCG 103, prog 10,7
    27/03 bHCG 3859 (180%), prog 26,4
    06/04 0,38mm👶 6w0d z usg (7w3d)
    17/04 1,62cm 👶 8w0d z usg (9w1d)
    27/04 2,57cm 👶 9w02d, (10w3d), 160❤️
    08/05 4,25 cm👶 11w0d, 158❤️
    16/05 5,62 cm👶 12w2d usg I trym 🚀
    17/05 NIFTY pro🚀👶 baby girl ❤️
    25/05 13w3d 80g 🥰
    22/06 17w3d 190g🥰
    10/07 20w0d połówkowe 🚀 373g!
    20/07 21w3d 522g🥰
    10/08 24w3d 766g🫠
    07/09 28w3d 1263g🫶🏻 usg III trymestru
    05/10 32w3d 2181g😍
    20/11 39w0d baby on board🩷
  • Jh Autorytet
    Postów: 544 366

    Wysłany: 10 kwietnia, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza1234 wrote:
    Mały wyjątkowo grzeczny. 🥰🥰 i szczerze bardzo dobrze, jak na cesarke, chociaz nie ukrywam pierwsze chwile po pionizacji byly trudne ale narazie słodko śpi więc go nikomu nie sprzedawałam. 😁❤️
    👌🏻 będzie super! Ja CC zniosłam fantastycznie, 2 tygodnie po zapomniałam, ze było 🤣 nie wyobrażam sobie rodzić inaczej 🤩 z mojego doświadczenia, po połogu idź do fizjouro sprawdzić stan mięśni 😅 da ćwiczenia i będzie git! Ja zrobiłam jeszcze zabiegi rewitalizacji laserem i jest totalnie extra!

    ⚫️poronienie zatrzymane 6t/8t listopad 2022
    18/03 ⏸️ 🙈 bHCG 39
    20/03 bHCG 103, prog 10,7
    27/03 bHCG 3859 (180%), prog 26,4
    06/04 0,38mm👶 6w0d z usg (7w3d)
    17/04 1,62cm 👶 8w0d z usg (9w1d)
    27/04 2,57cm 👶 9w02d, (10w3d), 160❤️
    08/05 4,25 cm👶 11w0d, 158❤️
    16/05 5,62 cm👶 12w2d usg I trym 🚀
    17/05 NIFTY pro🚀👶 baby girl ❤️
    25/05 13w3d 80g 🥰
    22/06 17w3d 190g🥰
    10/07 20w0d połówkowe 🚀 373g!
    20/07 21w3d 522g🥰
    10/08 24w3d 766g🫠
    07/09 28w3d 1263g🫶🏻 usg III trymestru
    05/10 32w3d 2181g😍
    20/11 39w0d baby on board🩷
‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ