X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane
Odpowiedz

Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane

Oceń ten wątek:
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 17 września 2015, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilka wrote:
    A ty teraz miałaś clexane i encorton?

    Nie, właśnie nie miałam.
    Tylko Acard.
    No i całą resztę niezwiązaną z krzepnięciem, czyli Duphaston, Luteinę, Folik, D3, Euthyrox.

    Kamilka lubi tę wiadomość

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 17 września 2015, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    C667T homozygota- wiec najgorsza wersja :(

    No to ja mam chyba tę samą...
    Homozygota T/T wariantu C677T.
    Czyli to najgorsza...? :-/

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 17 września 2015, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APS wrote:
    Chomiczka tule :*

    Monika34 pewnie idziesz do Milewicza? daj znac jak bedziesz miec wyniki badan, czy cos Ci wyjdzie.
    Wszystkie badania robilam w Diagnostyce.
    aps tak ale nie robie tych badan wsyztskich naraz tylko po trochu bo tak naprawde na wszystko dostalam ostatnio leki;/ robie je po troszku bo kupa kasy a i tak nic nie wiadomo napisze co w szpitalu mi wyszlo


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 17 września 2015, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała mii wrote:
    dziewczyny ja jestem po 3 poronieniach w czwartej ciąży brałam encorton oraz clexane i jestem mamą 15 miesięcznego szkraba :) też miałam bardzo duże obawy co do encortonu
    hej jaka mialas dawke ? jakie mialas wskazania do tych leków?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 17 września 2015, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chomiczka wrote:
    Moja 5 ciąża była na clexane,wszystko wskazywało na to ,że tym razem się uda było serduszko (w 3 poprzednich nie było) ale niestety dzień po usg zaczęłam plamić, w kolejnym dniu pojawiło się krwawienie i straciłam już 5 ciążę :( teraz pewnie muszę zrobić wszystkie możliwe badania ale pewnie prywatnie...
    przykro mi kochana a encorton?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 17 września 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze jedno ja wiecej nic nie zrobie skoro mialam encorton 15mg, clexane 80, utrogetan, prloutex, luteina, bromergon, acard, letox, jedyne co to jeszcze raz zwiekszyc dawke encortonu i clexane mialam uczuclenie wiec zmianic na fraxi... cos tam.... no i mialam podwojna dawke kwasu foliowego! nawet jakc oos wyjdzie mi to itak innych lekow sie juz nie podaje tak?


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 17 września 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika34 wrote:
    przykro mi kochana a encorton?
    Nie brałam, najgorsze jest dla mnie to, że lekarze traktują mnie jakby to wszystko były nieszczęśliwe przypadki i dają eksperymentalnie leki a ja czuję, że coś jest nie tak tylko dopiero muszę to odkryć. 5 poronień to nie przypadek ...

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 17 września 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chomiczka wrote:
    Nie brałam, najgorsze jest dla mnie to, że lekarze traktują mnie jakby to wszystko były nieszczęśliwe przypadki i dają eksperymentalnie leki a ja czuję, że coś jest nie tak tylko dopiero muszę to odkryć. 5 poronień to nie przypadek ...
    kochana przykro mi bardzo.
    zgadzam się z Tobą to nie przypadek!!
    Ja po dwóch dostałam clexane ale dawkę 40 bo nic mi w badaniach nie wyszło.

    Monika 24 a Tobie wyszedł zespół antyfosofilidowy że miałaś clexane 80?
    czy tak profilaktycznie dostałaś?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • APS Ekspertka
    Postów: 581 99

    Wysłany: 17 września 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika34 wrote:
    jeszcze jedno ja wiecej nic nie zrobie skoro mialam encorton 15mg, clexane 80, utrogetan, prloutex, luteina, bromergon, acard, letox, jedyne co to jeszcze raz zwiekszyc dawke encortonu i clexane mialam uczuclenie wiec zmianic na fraxi... cos tam.... no i mialam podwojna dawke kwasu foliowego! nawet jakc oos wyjdzie mi to itak innych lekow sie juz nie podaje tak?

    oczywiscie ze sa inne leki. np. metformina, a jesli dziecko mialo wade genetyczna to leki na wzmocnienie komorki jajowej i plemnikow, jest jeszcze sporo innych mozliwosci. wiem ze dziewczyny od Jerzakowej mialy rozne zestawy, choc Clexane chyba zawsze byl na dokladke. nie poddawaj sie, na pewno kazdej z nas mozna pomoc!

    Gabryś 11tc [*] 6.08.2015
    Aniołek 9 tc [*] 19.04.2015
    Tęsknię za Wami moje Skarby :***
    22.7.16 IUI :(
    Mąż-Polimorfizm IGF-2 Apal homozygota
    4% prawidłowych plemników
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 17 września 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annak wrote:
    No to ja mam chyba tę samą...
    Homozygota T/T wariantu C677T.
    Czyli to najgorsza...? :-/

    Niestety w tej mutacji jest najslabsze przyswajanie kwasu foliowego, a nawet nalezy unikac zwyklego kwasu foliiwego i przyjmowac metafolin. Duzo informacji na ten temat jest na stronie MTHFR.net i zespoldowna.info

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • annak Autorytet
    Postów: 4114 6144

    Wysłany: 17 września 2015, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, Reni,

    Już trochę o tym poczytałam i wygląda na to, że faktycznie powinnam przyjmować kwas foliowy w innej postaci.
    Czytałam też o objawach niedoborów / złego wchłaniania k.f. tak w ogóle na zdrowie, niezależnie od ciąży. No i wiele punktów zgadza się ze mną.

    <3 16.03 2017 - przyszłaś do mnie...
    iROnp2.png
    <3 21.08.2015 [*] 9tc
    <3 11.06.2015 [*] 5tc
    <3 29.12.2014 [*] 10tc

  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 18 września 2015, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APS wrote:
    oczywiscie ze sa inne leki. np. metformina, a jesli dziecko mialo wade genetyczna to leki na wzmocnienie komorki jajowej i plemnikow, jest jeszcze sporo innych mozliwosci. wiem ze dziewczyny od Jerzakowej mialy rozne zestawy, choc Clexane chyba zawsze byl na dokladke. nie poddawaj sie, na pewno kazdej z nas mozna pomoc!
    przeciez metfomina jest na cukrzyce, a jak wada genetyczna to mozna podtrzymac pregnylem? wczoraj bylam po skierowanie i docent powiedzial, że jak takieleki mialam to duze prawdopodobienstwo ze wada genetyczna .. ale ona nie daje encortonu a ja bez encortonu nie bardzo chce probowac ..


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • Kamilka Autorytet
    Postów: 886 324

    Wysłany: 20 września 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoś kierował którąś z Was do hematologa w związku z taką ilością poronień?

    04.2008 [10t]
    12.2009 zdrowa córcia
    09.2014 [8t]
    11.2015 [7t]
    10.2019 zdrowy synek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka!
    Kamilko tak ja byłam i jestm pod opieka hematologa!!

    Kamilka lubi tę wiadomość

  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 20 września 2015, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale dlaczego hematolog? czy wogole ktoras by sie zgodzila z was na podanie takich samych lekow tylko w wiekszych dawkach niz ostanio? bo sma zacyznam sie zastanawiac


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika przepraszam ale nie rozumiem pytania o leki?
    A hematolog dlaczego mnie wysłali do specjalisty i genetyk i ginekolog. Ginekolog powiedział,ze hematolog ma po to specjalizacje aby stwierdzic czy rzeczywiscie podac mi leki przeciwzakrzepowe a nie kazdemu mozna je podac nawet przy mutacjach genetycznych. Ja tydzien temu usłyszałam,ze bede miec podawane heparyne ( Acard juz mam podawany od 2 lat w czasie ciazy jedynie bedzie jakis inny rodzaj Acardu-nie pamietam nazwy niestety- ale w 1 trymestrze mniejsza dawka a dopiero pózniej bede miec zwiekszona dawke) ale to na podstawie objawów klinicznych i wyników badan zwłaszcza,ze u mnie wyszedł podwyzsozny toczen!

  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 20 września 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessachodzi mi o to, że moja ostania ciążą byla prowadzona na lekach encorton 15mg, bromergon, letrox, utrogestan, prolutex, clexane 80 mg, luteina, i ciaza obumarla ..dostalam w 9 tygodniu silnego uczulenia na clexane 3 miesiace schodzilo;/ a teraz moj gin chce zwiekszyc dawke encortonu i zamienic clexane na fraxiparyne i nie wiem czy jest sens jeszcze raz to samo ....a i mialam podwojna albo potrojna dawke kwasu foliowego dodam, że mam stweirdzone hashimoto, hiperprloatynemi czynnosciowa, i porobione tylko czesc badan reszta jest w trakcie (ana1, ana2, bakteriologia, zespol antyfosfolipidowy ujemne)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2015, 13:02


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2015, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAAA rozumiem!!!
    bardzo duza dawke miałas Encortonu i CLexane!
    Mi teraz hematolog powiedział,ze Clexane podczas ciazy podaje sie 0,4 i stwierdził,ze to jest dawka podtrzymujaca i ze ginekolodzy czesto podaja bo chca jakos zabezpieczyc ciaze ale nikt nigdzie nie potwierdził w badaniach,ze Clexane podtrzymuje ciaze. Napewno wspiera ja jak ma sie problemy z krzepliwoscia ale po co az tak wielka dawka ( no chyba,ze ktos ma nie wiem jakie choroby)
    a co do Encortonu tez sa rózne opinie zwłaszcza co do duzych dawek w 1 trymestrze no ale to juz niech decyduje lekarz!
    Mi obecny ginekolog - zreszta genetyk tez -powiedział,ze postara sie mnie obstawic porzadnie lekami ale mam byc swiadoma,ze leki to nie wszystko jeszcze trzeba utrafic na dobry genetycznie zarodek a tego niestety nikt nam nie zapewni, natury sie nie oszuka. Jest to trudne dla nas ale niestety prawdziwe :(
    aaa mam pytanie jaka dawke progesteronu miałas?

  • Monika34 Autorytet
    Postów: 1358 378

    Wysłany: 20 września 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    AAAA rozumiem!!!
    bardzo duza dawke miałas Encortonu i CLexane!
    Mi teraz hematolog powiedział,ze Clexane podczas ciazy podaje sie 0,4 i stwierdził,ze to jest dawka podtrzymujaca i ze ginekolodzy czesto podaja bo chca jakos zabezpieczyc ciaze ale nikt nigdzie nie potwierdził w badaniach,ze Clexane podtrzymuje ciaze. Napewno wspiera ja jak ma sie problemy z krzepliwoscia ale po co az tak wielka dawka ( no chyba,ze ktos ma nie wiem jakie choroby)
    a co do Encortonu tez sa rózne opinie zwłaszcza co do duzych dawek w 1 trymestrze no ale to juz niech decyduje lekarz!
    Mi obecny ginekolog - zreszta genetyk tez -powiedział,ze postara sie mnie obstawic porzadnie lekami ale mam byc swiadoma,ze leki to nie wszystko jeszcze trzeba utrafic na dobry genetycznie zarodek a tego niestety nikt nam nie zapewni, natury sie nie oszuka. Jest to trudne dla nas ale niestety prawdziwe :(
    aaa mam pytanie jaka dawke progesteronu miałas?
    luteina 100, utroestan 100, prolutex nie pamietam ale chyba tylko jedna byla na pewno progeteron duzo bo byl pochwowo, domiesniowo i doustnie:) jako jedyna dotrwala do 9 tyg be zlekow nie ma nawet serca dlatego to daje mi nadzieje zeby jeszcze ra zprobowac


    hchyrjjg08pkatsu.png

    Monika34
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2015, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to duza dawke miałas progesteronu!
    Kochana a probowałas koenzym Q 10 ponoc wspomaga jajeczko aby było silniejsze tylko to bierze sie do pozytywnego testu potem sie odkłada.
    A próbowac trzeba mimo,ze dla nas jest to trudne!!!!
    chociaz ja sobie mysle,ze kiedys trzeba bedzie powiedziec stop bo tak zyc ile mozna??!!
    SIł do walki zycze <3
    powiem tylko tyle,ze miałam ciocie która walczyla długo straciła 9 dzieci na róznych etapach ciazy a jedno czy dwoje juz po porodzie. Ona i maz nie poddali sie i na koncu urodził im sie zdrowy syn juz wtedy mieli swoje lata ale jednak wywalczyli szczescie :D
    takiego szczescia Tobie i dziewczynom zycze :D

    APS lubi tę wiadomość

‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ