X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane
Odpowiedz

Trzy nieudane ciąże, nie pomógł nawet Clexane

Oceń ten wątek:
  • Wiaterek Autorytet
    Postów: 3117 4128

    Wysłany: 21 czerwca 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździk89 wrote:
    Dziewczyny u mnie całkowity zanik objawów. Przestało mnie mdlić i przestałam być senna i słaba. Przeczuwam najgorsze. Poprzednim razem też tak było. Rany chyba nie dam rady trzeci raz. ;(

    Goździk wiem, że się boisz, ale zanik objawów naprawdę nie oznacza, że ciąża się nie rozwija. Rozumiem Cię bo sama panikowałam jak miałam "lepsze" dni, a to bo piersi mnie przestały boleć, a to, że za mało sikam, a sikałam cały czas itp. Skończyło się na tym, że dziecko się dobrze rozwija, ale w 10 tygodniu przez moją panikę skoczyło mi ciśnienie i pękło jakieś naczynko. No to teraz wyobraź sobie co czułam jak zobaczyłam papier cały we krwi! Tyle dobrze, że 2 godziny wcześniej byłam na usg i widziałam ruszającego się Malucha. Z mojego wywodu miało wynikać, że stresem możesz tylko zaszkodzić. Ja sobie próbowałam tłumaczyć, że zrobiłam wszystko co mogłam, żeby urodzić dziecko i nic już teraz nie zależy ode mnie.

    benitka lubi tę wiadomość

    Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • magdula83 Znajoma
    Postów: 31 6

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gożdzik ja jestem w ciazy blizniaczej, rowniez po 3 poronieniach..I tez nie mam objawow ! Rzadko mnie mdli, piersi sa lekko tkliwe i moze troche senna jestem ale to moze..;)
    Bylam tez spanikowana, przyspieszylam wizyte u lekarza i okazalo sie ze wszystko ok..Takze brak objawow o niczym nie swiadczy..Nawet jak widac w blizniaczej ciazy , gdzie beta byla bardzo wysoka..
    Aktualnie jest 10 tydzien i dzidzie maja sie dobrze..Oby tak dalej….Trzeba byc dobrej mysli…

    Trzymam kciuki !

    Wiaterek lubi tę wiadomość

    magdula83

    2011-zdrowy syn ,ciaza bez problemow
    2013,2014-poronienia w 10 tyg , puste jaja plodowe
    2015-juz na lekach, poronienie w 10 tyg, bilo serce tym razem
    Leiden, Mthfr heterozygota, maloplytkowosc, hashimoto, ANA dodatnie w niskim mianie
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesteście kochane, wspaniałe. Dziekuje Wam za te słowa. Dziś na wizycie biło serce, ale maluch jest mniejszy o tydzień. Dostałam się do specjalisty i on dał mi encorton dodatkowo.

    A jak u Was? Jak się czujecie?

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • magdula83 Znajoma
    Postów: 31 6

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super!!Tydzien to podobno nic nie znaczy ..tak mowi moj ginekolog..Tez zależy od rodzaju aparatu usg.A jaka dawkę Encortonu dostałaś?
    Ja mam wizyte za tydzien..Poki co czuje sie średnio..Jestem słaba i troche sie boje..Takie te ciąże po przejściach stresujące

    magdula83

    2011-zdrowy syn ,ciaza bez problemow
    2013,2014-poronienia w 10 tyg , puste jaja plodowe
    2015-juz na lekach, poronienie w 10 tyg, bilo serce tym razem
    Leiden, Mthfr heterozygota, maloplytkowosc, hashimoto, ANA dodatnie w niskim mianie
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam dawkę 2 mg, której nie ma i nie mogę zrealizować recepty. Muszę jechać do mojego lekarza jeszcze raz. Zastanawiam się czy to nie za mało. Lekarz mówił że da mi najmniejszą dawkę.

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • Wiaterek Autorytet
    Postów: 3117 4128

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździk a nie mówiłam? Bardzo się cieszę. Tydzień to faktycznie jest nic przy tak maleńkich wymiarach dziecka :) My jesteśmy po połówkowych - będziemy mieć synka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2016, 15:57

    Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Wiaterek. Też bym chciała chłopaka, ale najważniejsze żeby było zdrowe. :)

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • magdula83 Znajoma
    Postów: 31 6

    Wysłany: 4 lipca 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kogo polecacie i gdzie na wykonanie badan prenatalnych w Krakowie ?
    Zaczelam 12 tydz. i musze juz sie zapisac...

    magdula83

    2011-zdrowy syn ,ciaza bez problemow
    2013,2014-poronienia w 10 tyg , puste jaja plodowe
    2015-juz na lekach, poronienie w 10 tyg, bilo serce tym razem
    Leiden, Mthfr heterozygota, maloplytkowosc, hashimoto, ANA dodatnie w niskim mianie
  • Wiaterek Autorytet
    Postów: 3117 4128

    Wysłany: 4 lipca 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiechec lub Nocun najlepsi :-) ale nie wiem czy się jeszcze dostaniesz skoro się nie zapisałas wczesniej :-\

    Wojtuś ur. 12.11.2016 r. Cc
    Kornelia ur. 21.07.2019 r. Sn
    Moje największe szczęścia <3
    4 Aniołki
  • s1985 Autorytet
    Postów: 6110 5586

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdula83 wrote:
    Dziewczyny kogo polecacie i gdzie na wykonanie badan prenatalnych w Krakowie ?
    Zaczelam 12 tydz. i musze juz sie zapisac...
    jakie bierzesz teraz leki przy tej ciąży ?

    2004 - Agnieszka
    2010 - Filip moje skarby
    15 Aniołków w tym 4 cb i 3 cbz
    NEVER GIVE UP
    Mutacje v Leiden, PAI, ANA, AMH 4,18
  • magdula83 Znajoma
    Postów: 31 6

    Wysłany: 7 lipca 2016, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem 11 tydz. 3 dzien i dzis mam wizyte kontolna. Lekarz chce dac mi dzis skierowanie na badania prenatalne ale ja chcialam zrobic gdzies w dobrym miejscu..Slyszalam wlasnie o Wiecheciu..Krew podobno oddaje sie 11-12 tydz na test Pappa a USG 13 tydz. Wiec moze mi sie uda dostac…
    Ktos mi tez polecal dr Zmaczynskiego ale nie wiem…

    Biore Clexane 0,6, Encorton 20mg, Euthyrox 50, Acard, zmetylowany kwas foliowy i wit B, folik 15, tardyferon-zelazo,

    Dzis wizyta- 12 tydzien..Podobno do 16 tyg. jest ryzyko jesli chodzi o blizniaki..

    magdula83

    2011-zdrowy syn ,ciaza bez problemow
    2013,2014-poronienia w 10 tyg , puste jaja plodowe
    2015-juz na lekach, poronienie w 10 tyg, bilo serce tym razem
    Leiden, Mthfr heterozygota, maloplytkowosc, hashimoto, ANA dodatnie w niskim mianie
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 9 lipca 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem po 2 ciążach obumarłych. Pierwsza początek 13 tygodnia a druga w 10 tygodniu. Po pierwszym poronieniu miałam tylko zwiększoną dawkę kwasu foliowego i duphason , ale to nie pomogło . Porobiłam masę badań z czego wyszły mi dodatnie przeciwciała przeciw jądrowe . Lekarz ginekolog powiedział że przy następnej ciąży mam brać acard i cexane ..

    Czy któraś z was miała dodatnie przeciwciała przeciw jądrowe i branie clexane pomogło ??

    Reszta moich badań typu przeciwciała kardiolipinowe, antykoagulant tocznia , przeciw gikoproteinie, antygenom łożyska i witaminy itd .. to wyszło dobre..

    * 12 listopad - Aniołek 13 tydzień
    *9 marca - Aniołek - ( miała być )córeczka 10 tydzień

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • magdula83 Znajoma
    Postów: 31 6

    Wysłany: 10 lipca 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli tylko p/ciala wyszly nie tak to znaczy ze masz rozbudzony uklad autoimmunologiczny i trzeba go wyciszyc stedrydami. Nie kazdy lekarz chce przepisywac Encorton. Ale u mnie po terapii Encortonem ANA sie wyciszyly i ciaze tez teraz mam na Encortonie- 15 mg. Do tego dopochwowo luteina - najskuteczniejsa forma progeseteronu.Clexana przy stwierdzonych zaburzeniach krzepniecia lub/i zespole antyfosfolipidiwym. Acard jak najbardziej juz podczas staran.
    Takie jest moje zdanie..;) No i kwas folioey 15 mg..

    magdula83

    2011-zdrowy syn ,ciaza bez problemow
    2013,2014-poronienia w 10 tyg , puste jaja plodowe
    2015-juz na lekach, poronienie w 10 tyg, bilo serce tym razem
    Leiden, Mthfr heterozygota, maloplytkowosc, hashimoto, ANA dodatnie w niskim mianie
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 11 lipca 2016, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdula83 wrote:
    Jesli tylko p/ciala wyszly nie tak to znaczy ze masz rozbudzony uklad autoimmunologiczny i trzeba go wyciszyc stedrydami. Nie kazdy lekarz chce przepisywac Encorton. Ale u mnie po terapii Encortonem ANA sie wyciszyly i ciaze tez teraz mam na Encortonie- 15 mg. Do tego dopochwowo luteina - najskuteczniejsa forma progeseteronu.Clexana przy stwierdzonych zaburzeniach krzepniecia lub/i zespole antyfosfolipidiwym. Acard jak najbardziej juz podczas staran.
    Takie jest moje zdanie..;) No i kwas folioey 15 mg..

    mój lekarz widział wyniki badań ale nic mi nie mówił o leku Encorton..tylko właśnie o clexane. A po tym leku Encorton się chyba tyje jak na sterydach jest ?? a czy clexane nie jest lekiem też na rozbudzony układ immunologiczny?? dawniej pamiętam że miałam problem ze stawami ale nie było to potwierdzone w 100% badaniami stwierdził to lekarz rodzinny . wybrałam tabletki i przeszło.

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Goździk89 Ekspertka
    Postów: 215 88

    Wysłany: 11 lipca 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka u mnie to trzecia ciąża i pierwsza na lekach. Też wyszły mi przeciwciała i podwyższony antykoagulant tocznia. Biorę acard, heparynę, euthyrox, duphaston i od niedawna encorton. Na razie nie tyje ;p. Ja też mam problemy ze stawami. Podejrzewam chorobę autoimmunologiczną :/.

    wff2px9ic3z4rjen.png
    [*] 7.01.2014
    [*] 21.09.2015
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 11 lipca 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździk89 wrote:
    Czarnulka u mnie to trzecia ciąża i pierwsza na lekach. Też wyszły mi przeciwciała i podwyższony antykoagulant tocznia. Biorę acard, heparynę, euthyrox, duphaston i od niedawna encorton. Na razie nie tyje ;p. Ja też mam problemy ze stawami. Podejrzewam chorobę autoimmunologiczną :/.

    aha u mnie wyszły tylko przeciwciała przeciw jądrowe dodatnie ,a robiłam na toczeń, przeciwciała kardiolipinowe, beta 2 glikoproteinie, antygenom łożyska , próby wątrobowe, tarczyca i wyszły dobrze , tylko też wyszedł mi niedobór wit d ..
    Boję się że clexane mi nie pomoże i znów będę przez to przechodzić ;( ;( moja pani doktor jest bardzo fajna i nie chciałabym jej zmieniać bo już 2 ginekologów ostatnio zmieniałam i tylko ona okazała się super

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2016, 15:19

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 11 lipca 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka a robiliście badania genetyczne z kosmówki? może powodem obumarcia ciąży była wada genetyczna dziecka?
    Niestety nikt nie da gwarancji że na tych lekach się uda, ale to jest "żelazny" zestaw na którym wielu dziewczynom mimo wszystko się udało. i w to trzeba wierzyć!:)

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 11 lipca 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reni86 wrote:
    czarnulka a robiliście badania genetyczne z kosmówki? może powodem obumarcia ciąży była wada genetyczna dziecka?
    Niestety nikt nie da gwarancji że na tych lekach się uda, ale to jest "żelazny" zestaw na którym wielu dziewczynom mimo wszystko się udało. i w to trzeba wierzyć!:)

    badania histopatologiczne nic praktycznie nie wykazały . kostki parafinowe wysłałam do genetyki ale nie udało im się nic ustalić żadnych wad bo ponoć materiał genetyczny był za bardzo wymieszany z poronnym ,w szpitalu zaniedbali , a wiedzieli że będę wysyłać płód do genetyki specjalnie jak na poczatku dostałam tabletki poronne i zaczęłam wyraniać to jak ujrzałam moje maleństwo całe w sumie nie naruszone to zaniosłam do pielęgniarki gdyż to była o 2 w nocy rano mnie wyłyżeczkowali także oni to musieli wymieszać ale bynajmniej udało im się płeć ustlić była córeczka //

    a czemu wady genetyczne mogły by być ?? i to tak dwa razy pod rząd?? nie ma na to żadnych leków??

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 11 lipca 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goździk89 wrote:
    Czarnulka u mnie to trzecia ciąża i pierwsza na lekach. Też wyszły mi przeciwciała i podwyższony antykoagulant tocznia. Biorę acard, heparynę, euthyrox, duphaston i od niedawna encorton. Na razie nie tyje ;p. Ja też mam problemy ze stawami. Podejrzewam chorobę autoimmunologiczną :/.

    a te 2 ciąże to szczęśliwie donosiłaś?

    Ja już nie mogę tak się ucieszyłam jak mi doktorka powiedziała że da mi clexane i myśli że powinno pomóc a tu przeglądam forum i większość kobiet jest na encortonie pisząc że clexane samo w sobie nie jest na tyle pomocne ,, ;( ;( idzie się załamać

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • reni86 Autorytet
    Postów: 643 108

    Wysłany: 11 lipca 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    badania histopatologiczne nic praktycznie nie wykazały . kostki parafinowe wysłałam do genetyki ale nie udało im się nic ustalić żadnych wad bo ponoć materiał genetyczny był za bardzo wymieszany z poronnym ,w szpitalu zaniedbali , a wiedzieli że będę wysyłać płód do genetyki specjalnie jak na poczatku dostałam tabletki poronne i zaczęłam wyraniać to jak ujrzałam moje maleństwo całe w sumie nie naruszone to zaniosłam do pielęgniarki gdyż to była o 2 w nocy rano mnie wyłyżeczkowali także oni to musieli wymieszać ale bynajmniej udało im się płeć ustlić była córeczka //

    a czemu wady genetyczne mogły by być ?? i to tak dwa razy pod rząd?? nie ma na to żadnych leków??

    Badania histopatologiczne zazwyczaj nic nie wnoszą do diagnostyki, chyba że byłby zaśniad - wtedy mogłyby coś wykazać, ale to dobrze jak nie wyszedł.
    A wady genetyczne mogą się pojawić np ze złego połączenia chromosomów - u nas mimo włączonego leczenia sie nie udało, ale mój syn nie miał szans sie urodzić bo wyszła wada genetyczna - triploidia (a to jest wada letalna). To się może przydarzyć zdrowym parom, i to raczej był przypadek. A czy mogło się tak zdarzyć dwa razy pod rząd - to na to pytanie bez wyników nie da się odpowiedzieć. I niestety na wszystko leków też nie ma:(
    Ale ja bym kłóciła się ze szpitalem że tak "spaprali sprawę" i nie mogliście zrobić tych badań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2016, 16:36

    Amelka[*] - 17.03.13 (10tc)
    Franio[*]- 16.06.14 (9tc)
    Karolek[*]- 13.12.14 (10tc)

    niedoczynność tarczycy, NK, MTHRF C667T homozygota - metylofolin 0,8mg, B6, B12, D3, eutyrox, acard,...
‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ