X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie W oczekiwaniu na poronienie
Odpowiedz

W oczekiwaniu na poronienie

Oceń ten wątek:
  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii przede wszystkim tulę Cię mocno :*
    powinnaś zrobić betę albo chociaż jak radzi Anastazja- test żeby upewnić się że beta spadła. Teraz powinnaś mieć normalnie owulację, ja po biochemicznej miałam i nawet doszło do podwójnego zapłodnienia. (Niestety jeden z zarodków przestał się rozwijać.) Myślę że Anastazja ma rację i powinnaś poczekać choć jeden cykl. Co prawda nie ma reguły na to że będzie ok lub nie, na prawdę bywa różnie, sprawa indywidualna. Ale trzeba pamiętać o tym że w organizmie zaszły duże zmiany w dość krótkim czasie. Oczywiście decyzja pozostaje dla Ciebie a ja mogę trzymać kciuki żeby się udało i żeby było ok :)

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny.Badan żadnych nie mam zaleconych..gin powiedzial,ze mam bardzo regularne miesiączki,tak wiec wg niej z hormonami jak najbardziej w porządku..itd. Mowil,ze mamy sie starać od razu po krwawieniu...Ja jestem gotowa..jedynie powiedzial,ze dla pewności mogę sobie zrobić tarczycę..Ale czy mogę juz iść zrobić??
    Czyli dopiero jak beta spadnie,to możemy działać,tak?
    Strasznie dużo siedzę na forum i czytam i zwykle piszą te,które przezyly najgorsze,wiadome..
    Ale naczytałam sie sporo jak dziewczyny zachodzily w ciążę starając sie od razu i szczęśliwy final.
    Mi gin mówił,ze przy drugim,trzecim razie należy juz sie martwic..robic badania i szukac przyczyny,jednak takie pierwsze razy bardzo często się zdarzają.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o mnie,to miałam biochemiczna-4-5 tydzień,gin nic nie widzial na usg,beta 139,potem 205,potem juz szybko spadla do 44.A ost betę robiłam 5dni temu,a po spadku bety do 44 na nast dzień dostałam 3dniowy okres.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle,ze jesli owulacja się niedługo pojawi,tzn,ze organizm doszedł do siebie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tarczyce sobie zrobię dla pewności..tylko nie wiem czy mogę juz w tym tygodniu..?

  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodi, ja miałam zabieg 17.12. a 2.01. byłam u endokrynologa i dostałam skierowanie na badanie krwi - a więc robione miałam 2 tygodnie po poronieniu.

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Kejt* wrote:
    Dodi, ja miałam zabieg 17.12. a 2.01. byłam u endokrynologa i dostałam skierowanie na badanie krwi - a więc robione miałam 2 tygodnie po poronieniu.
    Kejt kochana...
    Ale na tarczycę??
    Właśnie znalazłam stronę,na której jest pięknie opisane jakie badania należałoby wykonać po poronieniu-te podstawowe...
    Jednak napisali tam,że do 6 tyg po poronieniu przeróżne przeciwciała(razem 6),
    a dopiero po 2-3 msc (ze względu na poronienie-czyli mały szok dla organizmu)
    można zrobić badania hormonalne(tarczyca,FSH,LH,PROGESTERON,PROLAKTYNA).
    I już się załamałam,bo każda z nas chciałaby wiedzieć jak najszybciej co jest nie tak...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaa94 wrote:
    dddodiii przede wszystkim tulę Cię mocno :*
    powinnaś zrobić betę albo chociaż jak radzi Anastazja- test żeby upewnić się że beta spadła. Teraz powinnaś mieć normalnie owulację, ja po biochemicznej miałam i nawet doszło do podwójnego zapłodnienia. (Niestety jeden z zarodków przestał się rozwijać.) Myślę że Anastazja ma rację i powinnaś poczekać choć jeden cykl. Co prawda nie ma reguły na to że będzie ok lub nie, na prawdę bywa różnie, sprawa indywidualna. Ale trzeba pamiętać o tym że w organizmie zaszły duże zmiany w dość krótkim czasie. Oczywiście decyzja pozostaje dla Ciebie a ja mogę trzymać kciuki żeby się udało i żeby było ok :)
    No i lepiej będzie kupić test...taniej wyjdzie:)
    I będę tym sposobem obserwowała jak znika druga kreseczka...choć powinno juz jej nie być...:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczynki za przytulanki...
    Od razu lepiej jak ktoś przytuli...;)

  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana mocno ściskam:* Najlepiej żeby ginek albo endo zlecił Tobie te badanka nie ma sensu wydawać kaski, ja miałam robione badania TSH, FT4 FT3, progesteron i prolaktynę zaraz po poronieniu i kochana jak lekarz pózniej na nie spojrzał to mówił że za wcześnie żeby się na nie powpływać bo wszystko się teraz normuje, i mówił że bez sensu robić tak wcześnie, jednakże jeżeli chcesz rozpocząc staranka i ginek daje wam zielone światło to najlepiej żeby TSH było ok 2,5 lub poniżej, to są wartości idealne dla staraczek i dla kobiet w ciązy:) Oczywiście kobiety z wyższym TSH też mogą zajść w ciążę czego jestem zywym przykładem jednak u mnie każda z ciąz nie zakończyła się szczęśliwie co akurat nie było wynikiem TSH, oczywiście leczę się na tarczycę.
    życzę Wam by szybciutko Wam się udało:) mocno zaciskam kciuki:*

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fo09czka wrote:
    Kochana mocno ściskam:* Najlepiej żeby ginek albo endo zlecił Tobie te badanka nie ma sensu wydawać kaski, ja miałam robione badania TSH, FT4 FT3, progesteron i prolaktynę zaraz po poronieniu i kochana jak lekarz pózniej na nie spojrzał to mówił że za wcześnie żeby się na nie powpływać bo wszystko się teraz normuje, i mówił że bez sensu robić tak wcześnie, jednakże jeżeli chcesz rozpocząc staranka i ginek daje wam zielone światło to najlepiej żeby TSH było ok 2,5 lub poniżej, to są wartości idealne dla staraczek i dla kobiet w ciązy:) Oczywiście kobiety z wyższym TSH też mogą zajść w ciążę czego jestem zywym przykładem jednak u mnie każda z ciąz nie zakończyła się szczęśliwie co akurat nie było wynikiem TSH, oczywiście leczę się na tarczycę.
    życzę Wam by szybciutko Wam się udało:) mocno zaciskam kciuki:*
    Cześć moj skarbie:)
    No mój gin mówił,że jak chcę,to tylko żebym tarczycę sobie zbadała...
    Ale mój problem jest taki,że bardzo chciałabym już teraz zrobić...
    To znaczy ile mam maxymalnie odczekać od poronienia?
    I najpierw robi się tylko TSH?
    Dopiero póżniej fT3 i fT4...,tak?
    Czy wszystko na raz?

  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania nalezy wykonać najlepiej przed staraniami, wiec jeżeli teraz już zaczynacie staranka, ginek mówi ze to dobry czas to w sumie nie ma na co czekać, bo jak pojawi się dzidzia to dobrze miec to pod kontrolą, kochana najlepiej zrobić i TSH i ft4 i ft3, na podstawie tych wszystkich parametów endo jest w stanie stwierdzić czy potrzebne są leki i w jakiej dawce. Choć większość lekarzy najpierw kieruje na TSH a dopiero później jak coś jest nie tak to badają dalej ft4 i ft3:) Niezależnie od tego jaką formę badan wybierze Twój lekarz udaj się do endokrynologa, powiesz mu o sugestii swojej ginekolog odnośnie badań tarczycy to na pewno już dobrze Ciebie pokieruje:) życzę żeby TSH było pięknie pod kokardkę czyli w normie:) A jak nie będzie to leki przepisze i bedzie gicik, najważniejsze żeby przyszła fasolka miała zapewniony świetny start:) Powodzenia, mocno kibicuję:*

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie dobrze kochana:* najważniejsza jest profilaktyka, dlatego nie daj się zbyć i zrób te badania a będziesz dużo spokojniejsza, że wszystko zrobiłaś co mogłaś by przygotować się do kolejnej ciąży:) Teraz Twoje zdrowie jest najważniejsze bo jak dzidzia się szybko pojawi to musi starczyć sił na całe 9 miesięcy czego oczywiście zyczę:* Dbaj o siebie kochana, pamiętaj jesteś najważniejsza:)

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudowna jesteś,wiesz?
    Tylko czy ja mogę juz teraz te badania zrobić?Miałam to cale poronienie od piątku do niedzieli..roznilo sie od okresu tylko tym,ze miałam skurcze i ze jakies takie ciągnące skrzepy na dwa metry..i czy ja mam przeczekać aż organizm dojdzie do siebie..?Chciałabym juz teraz zrobić...mogą być jakies fałszywe te wyniki właśnie teraz..??

  • *Kejt* Autorytet
    Postów: 354 201

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii wrote:
    Kejt kochana...
    Ale na tarczycę??
    Właśnie znalazłam stronę,na której jest pięknie opisane jakie badania należałoby wykonać po poronieniu-te podstawowe...
    Jednak napisali tam,że do 6 tyg po poronieniu przeróżne przeciwciała(razem 6),
    a dopiero po 2-3 msc (ze względu na poronienie-czyli mały szok dla organizmu)
    można zrobić badania hormonalne(tarczyca,FSH,LH,PROGESTERON,PROLAKTYNA).
    I już się załamałam,bo każda z nas chciałaby wiedzieć jak najszybciej co jest nie tak...

    Dodi, tak na tarczycę TSH, ft4, atpo i atg.
    nie wiedziałam, że to isę robi po kilku miesiącach.... nic lekarka o tym nie mówiła :\
    to już nie wiem sama, czy ich nie powtórzyć....

    Jak pożegnać się z kimś, kto odszedł bez pożegnania?

    W 2015 zostaniemy szczęśliwymi rodzicami :)
    Aniołek 17.12.2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak wyczytałam..ze organizm świeżo po ma jakies tam wahania...sama nie wiem...

  • fo09czka Ekspertka
    Postów: 192 50

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak kochana są wachania, ale jeżeli to było samoistne poronienie, organizm sam się oczyścił i lekarz powiedział że od razu możecie zacząć staranka zatem najlepiej już robić badania:) Endo na pewno wezmie pod uwagę że niedawno przeszłaś przez poronienie przy analizie wyników. Chodzi o to że jak będzie dzidzia już w tym cyklu to lepiej mieć to TSH pod kontrolą:) TSH ma wpływ na wiele czynników związanych z maluszkiem dlatego najlepiej jeszcze przed dzidzią mieć to pod kontrolą choć i tak w badaniach 1 trymestru na pewno zlecą takie badania.

    Ja kochana miałam poronienie zatrzymane w 9 tc serduszko przestało bić i miałam zabieg a ginek już pozwolił po 1@, dlatego u mnie endo mówił o wachaniach bo to była starsza ciąża i niestety naturalnie się nie oczyściłam. Wtedy TSH miałam 3,7 i od razu endo powiedział że jak zaczniemy starania mam się do niego zgłosić po leki, wcześniej nie bdałam TSH i przed poronieniem wogle nie miałm zielonego pojęcia, co by było gdyby.. moze... ale już się pogodziłam że mam aniołka w niebie, miałam tą ogromną przyjemność żeby przez chwilę poczuć się mamą:) i to było bezcenne:)

    34bwgzu3qov4higv.png

    ex2bupjyy1j7l7t7.png

    Nasza Córeczka Marysia 03.09.2014 [*] - 9tc
    Aniołek 29.12.2014 [*] - 8tc ciąża pozamaciczna


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci bardzo.Bardzo bardzo..A może powinnam jeszcze te przeciwciała zrobić..?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde najgorsze,ze nie mam tyle pieniędzy na te wszystkie badania...Moze zrobię najpierw te przeciwciała..W ogole jeszcze mam dzis jakies Male plemienia na brązowo,ale test zrobiłam przed chwila i juz nawet cienia nie ma,a wiec chyba jestem "czysta"

  • Czarnaa94 Autorytet
    Postów: 1829 1230

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii a jakie przeciwciała chcesz robić? Ja bym Ci radziła najpierw zrobić TSH, ft3 i ft4. Myślę że możesz je zrobić już teraz bo czy w ciąży czy nie- normy są takie same i jak za wysoko to trzeba zbijać. I na Twoim miejscu nic więcej bym nie robiła na razie. Brzydko to brzmi ale to dopiero pierwszy raz. Ja po pierwszym poronieniu nie robiłam nic a nic, miał być przykry zbieg okoliczności. Po tej biochemicznej wydałam kupę kasy bo zrobiłam badania na własną rękę i gin mi potem powiedział że część zupełnie niepotrzebnie.
    Jeszcze apropo TSH to powiem Ci jak było u mnie. Byłam 3 tyg po biochemicznej, i jak się później okazało byłam już wtedy w ciąży. TSH mi wyszło 4,2 a norma max do 2,5. Powtórzyłam za jakiś czas i wyszło 3,5 więc poszłam do endokrynologa i powiedział że bardzo dobrze że przyszłam bo taki wynik w ciąży może być groźny. Tym bardziej że jestem po poronieniach których przyczyny nie znam. Leki biorę do tej pory, jestem pod stałą opieką endo i odpukać, na razie wszystko ok.

    thgfyx8dkbbmw2ir.png
    l22nzbmh47rkhklk.png
    Synuś Olek (*) 5.05.2014 (15tc)
    Aniołki 27.08.2014 (5tc) | 10,2014 (7tc)
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ